Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

14.02.2017 14:14

Mamy prokuraturę i nie zawahamy się jej użyć!

Według prokuratury 21-latek nie sygnalizował zamierzonego manewru włączeniem lewego kierunkowskazu. Nadto nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem uprzywilejowanym, wykonującemu manewr omijania fiata, a także wbrew przepisowi* wjeżdżając pomiędzy pojazdy poruszające się w kolumnie pojazdów uprzywilejowanych, doprowadził do zderzenia obu pojazdów. W zarzucie zapisano też, że wypadek skutkował obrażeniami ciała premier Szydło i funkcjonariusza BOR trwającymi powyżej 7 dni.

Każdy kierowca, który odważy się słuchać muzyki, rozmawiać przez telefon komórkowy i oglądać telewizję, choćby i publiczną, podczas skręcania w lewo bez włączonego kierunkowskazu, w sytuacji gdy zbliża się do niego z ogromną szybkością kolumna partyjno-rządowych samochodów służbowych, niechaj pewien będzie, że mu władza postawi zarzuty. Nawet gdyby nie słuchał, nie rozmawiał, nie oglądał i włączył kierunkowskaz, jest winny, bo władza nigdy nie popełnia błędów, a kolumny partyjno-rządowych samochodów służbowych zawsze poruszają się zgodnie z przepisami i procedurami, o które nawet opozycja nie śmie zapytać, nie szybciej niż 50 km na godzinę. Ukaranie kierowcy skręcającego w lewo leży w interesie dobrej zmiany, w interesie państwa polskiego, w interesie walki o podnoszenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej ojczyzny**.

Tak nam dopomóż bóg.

 

PS. Warto odnotować, że kierowcy nawet nie zbadano, ponieważ liczyło się jedynie jakie zarzuty można mu postawić, a nie czy odniósł jakieś obrażenia i jakie. Troska władzy o obywateli rozciągająca się od Torunia po Oświęcimiem jest zaiste wzruszająca.

 

_________________

* Przywołany przez prokuraturę art. 32. pkt 6. Prawa o ruchu drogowym brzmi: Zabrania się wjeżdżania między jadące w kolumnie rowery lub wózki rowerowe oraz pojazdy, o których mowa w ust. 5. Ust. 4 art. 32 brzmi: Jazda w kolumnie nie zwalnia kierującego pojazdem od przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

** Parafraza przemówienia premiera Józefa Cyrankiewicza.

 

 

Czytaj więcej na blogu dywagacje.

Zobacz także

O autorze oby.watel

avatar

Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z ich autorami. Janek Wiśniewski padł, Józef Pinior znowu siedzi...

Najczęściej czytane