Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

16.03.2017 20:30

Palikot przewidział pisowskie bezprawie

Janusz Palikot w 2014 roku przestrzegał przed PiS-em. I przewidział sytuację dzisiejszą. Słowa Palikota wówczas powinny porazić, abyśmy dzisiaj nie czuli tego uczucia bezsiły.

PiS niszczy nam państwo. Jak nie odsuniemy ich od władzy, możemy nawet stracić niepodległość.

Palikot grzemiał:

„Pomijam, że można było dawno rozliczyć Prawo i Sprawiedliwość. Dlaczego Ziobro i Kaczyński nie są przed Trybunałem Stanu? Wciąż! Dlaczego Kamiński nie odpowiada w prokuraturze? Dlaczego nie ma komisji w sprawie Macierewicza? Nie zabezpieczyliście państwa w sposób elementarny na wypadek, gdyby Kaczyński i Korwin wygrali następne wybory”.

„To jakie oni zastaną procedury w tych ministerstwach? Jakie oni zastaną prawo? Czy przygotowaliście państwo na wypadek, kiedy Kaczyński i Korwin będą rządzić naszym krajem? Czy jest wiadomo, co może zrobić urzędnik publiczny, jakie są procedury i że za złamanie tych procedur jest odpowiedzialność tych urzędników? Czy od tej strony przygotowaliście nasz kraj? Nie!”

„Mamy potworne zagrożenie. PiS nam siedzi na głowie! Tego typu ludzie mogą rządzić tym krajem. Mogą go zrujnować. Opamiętajcie się!”

Palikot 3 lata temu proponował rozpisania przedterminowych wyborów, aby naprawić państwo i aby w ten sposób PiS-u nie dopuścić do takiej, jak dzisiaj demolki naszej ojczyzny.

Czytaj więcej na blogu krzynowloga-wielka.

Zobacz także

Komentarze (1)

  • oby.watel

    0

    Zarzut, że nikt nie wziął sobie do serca ostrzeżeń Palikota jest nieprawdziwy. Premier bardzo sobie wziął do je do serca. Kto, jak kto, ale on w porę zdał sobie sprawę, że z tymi ludźmi kolejne wybory PO przegra z kretesem. Bo zatraciła instynkt samozachowawczy. Mianowanie Schetyny z pominięciem procedur demokratycznych tę diagnozę potwierdza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane