Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

18.11.2014 15:17

Wizyta wysokiego ryzyka

25 listopada 2014 r. Papież Franciszek ok. południa odwiedzi Parlament Europejski w Strasburgu. W oficjalnym komunikacie dla posłów dotyczącym tej wizyty czytam, że jeśli w tym dniu nie zjawię się przed 8.30 - to nie zostanę wpuszczona do budynku Louise Weiss, gdzie znajduje się moje biuro. Takich środków bezpieczeństwa w związku z żadną wizytą oficjalną jeszcze nie widziałam, a byli już w Parlamencie różni królowie, książęta, prezydenci, premierzy i przywódcy duchowi.

Papież Franciszek pojawi się w Parlamencie, jako głowa państwa Watykan, a ponieważ jest to pod każdym względem państwo wyjątkowe, nawet środki ochrony naszego Gościa będą absolutnie nadzwyczajne.

Od 7.00 będzie obowiązywać zona bezpieczeństwa w całej dzielnicy “europejskiej”, zakaz wjazdu, parkowania także dla mieszkańców.

Nawet nasz parlamentarny serwis szoferów nie będzie mógł działać jak zawsze, przez parę godzin nie będzie mile widziany w tej okolicy przez służby ochrony.

Zwykle chodzę do Parlamentu na piechotę, jeśli pojawię się do 8.30 z identyfikatorem i paszportem/dowodem (!) - wejdę. Później, aż do 14.00 nie będzie takiej możliwości.

Jeżdżący tramwajem zdziwią się, gdyż przystanek przy Parlamencie przestanie istnieć tego dnia aż do 14.00. Taksówki także nie będą wpuszczane wtedy do zony.

Posłowie jeżdżący własnymi samochodami od 11.30  do 14.00 nie będą mogli wjeżdżać ani wyjeżdżać z parlamentarnych parkingów.

Gości indywidualnych posłowie nie będą mogli akredytować w dniu papieskiej wizyty.

Na szczęście uroczyste posiedzenie będzie transmitowane w Internecie, będzie można je bezpiecznie obejrzeć na www.europarl.europa.eu -  25 listopada br. o 11.15.

Z pozdrowieniami z Parlamentu Europejskiego

Lidia Geringer de Oedenberg               

 

 

Czytaj więcej na blogu Lidia Geringer de Oedenberg.

Zobacz także

Komentarze (4)

 • hypne12

  Oceniono 14 razy -4

  Szanowna Pani Poseł,
  Czy naprawdę sądzi Pani, że to jest interesujący wpis? Że zupełnie wyjątkowe, zapowiadane i pojedyncze obostrzenia i perypetie w dotarciu do Pani miejsca pracy obchodzą jednostkę, zbiorowość, społeczeństwo, świat?
  Co z tego wpisu wynika? Że Franciszek uprzykrza ludziom życie? Że szoferzy parlamentarzystów w dniu wizyty głowy Watykanu odpoczną? A może świat napotkał jakąś odmianę, dokonało się niesłychane odkrycie, dziw natury?
  Bo wyszedł protestsong spawaczy : dziś nie kursuje siedemnastka do Huty.

  • cxcezar

   0

   Taki święty a obawia się wędrówki do domu ojca? Cosik tu nie tak z tą wiarą!

 • Oceniono 9 razy -5

  Jak to miło móc się wszędzie zalogować michnikowym hasełkiem... mam nadzieję, że wszystkie zaprzyjaźnione z panem reżyserem media mi to umożliwią... ale ad rem
  Wpis sz. pani poseł jest idiotyczny.
  Był zamach na papieża? Był. Bandzior, terrorysta, wariat czy kagiebista, lewak czy prawak postrzelił papieża? Postrzelił. Mało nie zastrzelił. Już? Paniposłowy móżdżek już się obudził? Jakieś wnioski?
  Bardzo boleję nad niedogodnościami tak boleśnie odczuwanymi przez jakże niezbędnego polskiemu i europejskiemu podatnikowi pasożyta. Szanowna pani okrada rzeczywiście pracujących na ten cały bajzel i burdel ludzi i jeszcze śmie opisywać tutaj łzawe bajeczki o utrudnieniach w tzw. "pracy". Dotarło?
  Na figury religijne płacę, przynajmniej w kraju mojego zamieszkania tyle ile chcę i wtedy gdy chcę. Polskę zamieniliście urzędnicze pasożyty w jakąś izraelską kijankę i hodujecie w niej polskich haredim.
  Z uczciwych ludzi ździeracie haracz zarówno na pasożytniczych urzędasów jak i kler. Wart Pac pałaca.

  • cxcezar

   Oceniono 2 razy 2

   @nick_do_pyskowania
   Chyba Cię poniosło !Umrzeć za wiarę i dostać się do domu ojca to chyba cel każdego katolika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane