Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

28.08.2014 12:05

Maksymilian Cyrek: Polska na celowniku Polski

Wojna na Ukrainie rozpoczęła się niemal oficjalnie. Wywiad przeprowadzony z zatrzymanymi rosyjskimi żołnierzami także dostarczył wiele ciekawych informacji na temat działań zbrojnych. Choć wszystkie możliwości należy dopuścić i nie można niczego wykluczyć. Mam tutaj na myśli głównie propagandę medialną, która daje bardzo duże możliwości informacji i dezinformacji. O katastrofie Boeinga 777 nad Ukrainą wiemy dzisiaj tyle, że była to pomyłka. 298 osób zginęło przez pomyłkę i nikt za to nie poniósł odpowiedzialności. Na terytorium, gdzie toczy się wojna powinno się uznać taki wypadek za zbrodnię wojenną. Gdyby ta pomyłka dotyczyła samolotu transportującego obywateli Niemiec - z pewnością dzisiaj sprawy wyglądałyby zupełnie inaczej. Inaczej również wyglądałyby sprawy, gdyby faktycznie było tak, jak podaje SBU Ukrainy i zestrzelony by został samolot rosyjski - co pewnie byłoby pretekstem do wkroczenia wojsk federacji na terytorium Ukrainy. 

Gdzie jest Polska?

Polska jest oczywiście na pierwszym froncie walk z federacją rosyjską. I nie wynika to z naszej nadpobudliwości militarnej lecz z faktu, że tak ustawiliśmy się w Europie. Już od wielu lat patronujemy wschodniemu rozwojowi UE. Zostaliśmy niemal wypchnięci przez parlament europejski do takiej roli. Rząd polski jednak zakładał, że nie należy się niczego obawiać, bo jeżeli mamy za sobą całą UE+NATO to jesteśmy odpowiednio kryci. Jednak, jak mówi dobre polskie przysłowie - prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Tymi przyjaciółmi nigdy nie był i nigdy nie jest nasz zachodni sąsiad. I pewnie sprawy wyglądałyby również inaczej, gdyby nie była to jedna z najpotężniejszych gospodarek na świecie. Dzięki swojej strategicznej funkcji w UE, Niemcy mają największy wpływ na podejmowane decyzje. Interesy Niemiec i Rosji zawsze były i będą odbywały się w ścisłej współpracy. W dzisiejszym świecie liczy się tylko ekonomia a nie wartości narodowe lub wspólnotowe. Unia Europejska traci ogromne pieniądze przez Ukrainę i chociażby dlatego powinna zrezygnować z imperializacji wschodu. Bo niedługo może się okazać, że prócz pieniędzy straci znacznie więcej. 

Polska staje się wyspą, na którą nikt nie chce przypłynąć bo wszyscy wiedzą, że "w razie czego" pierwsi pójdziemy na dno. Nie ma możliwość odwrotu i wyboru. Gdy każą walczyć - śpiewaj hymn Gdy ginąć - giń.

Czytaj więcej na blogu Maksymilian Cyrek.

Zobacz także

Komentarze (10)

 • trietiakow

  Oceniono 67 razy 43

  500 tys. Ukrainców to NIKT???
  pracuje na codzien z Ukraincami i moge wam powiedzieć ze Polska to dla nich raj, wyspa szczescia, prawożadnosci i bogactwa. Jak za kilka lat w Polsce bedzie siedziec 5 milinow Ukrainców to redaktorek cyc tez napisze ze to nikt?

 • todeskult

  Oceniono 69 razy 35

  "Gdyby ta pomyłka dotyczyła samolotu transportującego obywateli Niemiec" - chyba raczej chodziłoby o izraelski samolot. Niemcy są teraz mocni w gębie tylko, a jakby strącono samolot El-Al to komando złożone z Mossadu i komandosów wpadło by na pogranicze UKR-RUS i zajebało w odwecie drugie tyle "separatystów". Dopiero by się Putler wku...ł, tylko że Żydki miałyby to w dupie bo nie srają w gacie jak cała UE na jego widok...

  • cep_0

   Oceniono 12 razy -2

   A jak myślisz, kto rządzi UKRAINĄ? - UKRAińcy???????????????.
   A może inna nacja : Walcmann, Klitsz, Frotman, Kapitelman, Bakai.
   A dlaczego ta nacja zmienia nazwiska?????????????????.

 • roncalli

  Oceniono 31 razy 25

  Serdecznie sugeruję ograniczenie się do "... płyt z gatunku hip hop i innych wytworów sztuki z podobnej dziedziny."

  Szkoda czasu na dłuższe wyjaśnienia. Bo za wiele trzeba by tłumkaczyć. Nie da się w pięć minut nadrobić paru lat doświadczenia życiowego, lektur, podróży i wykształcenia. Amen.

  • sebastiankseniuk

   0

   @roncalli

   A po drugiej stronie komputera siedzi człowiek i czyt to co piszesz. Szkoda, że twoje doświadczenie życiowe, lektury, podróże i wykształcenie pozwalają ci tylko na napisanie takiego komentarza.
   No cóż ale zbyt wiele by trzeba "tłumkaczyć" cokolwiek to znaczy w twoim języku.
   Amen.

 • bzychnur

  Oceniono 34 razy -4

  bzdety! w samolocie byli glownie holendrzy. co by sie zmienilo gdyby na pokladzie byli glownie niemcy?
  rzad holandii dba o swoich obywateli wcale nie gorzej niz rzad niemiecki. co by zrobili niemcy? przystapili do dzialan wojennych. rosja jest militarnie najsilniejszym krajem w europie i nawet cala EU walczac wspolnymi silami przeciw rosji nie obronilaby sie raczej bez pomocy USA. wiec po co to pitolenie?

  • dawaj.flaszkie

   Oceniono 45 razy 25

   @bzychnur
   Rosja militarnie najsilniejszym krajem w Europie? :-)
   Putin chce, żebyś tak myślał.

  • dexterek011

   Oceniono 34 razy 10

   Dokładnie. UK zdmuchnęłaby dzisiejszą Rosję jednym pierdnięciem.
   Dzisiejsza Rosja to nie USSR z końca lat 70-tych, który faktycznie przewyższał militarnie całe NATO. Ale dzisiaj, oprócz posiadania broni atomowej, ich wojsko konwencjonalne wygląda blado na tle wojsk dużych krajów europejskich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane