Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

24.07.2012 13:12

Mam gdzieś kołtuński, pełen hipokryzji i zakłamania katolicki model rodziny. Chcę związków partnerskich!

Miałam się za wyważoną, spokojną i merytoryczną osobę. Wojujący feminizm tak jak wszystkie skrajności był mi daleki. Ale jak tu nie być walczącą feministką, kiedy przysłowiowy nóż w kieszeni sam się otwiera na prawicową demagogię, która w polskim sejmie wygrywa ze zdrowym rozsądkiem i co gorsza z prawem, które ma stanowić.

 

Zdjęcie z porządku obrad projektów ustaw o związkach partnerskich jest skandalem w demokratycznym państwie, a argumentacja za ich zdjęciem festiwalem hipokryzji. Jak argumentowała posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz: Te cztery projekty są radykalnie sprzeczne z konstytucją! Podważają artykuł 18, który promuje i chroni tradycyjny dla naszego kręgu kulturowego model rodziny. Większość stanowisk i opinii dyskwalifikują te projekty.

 

Mam gdzieś kołtuński, pełen hipokryzji i zakłamania katolicki model rodziny i spopielały system katolickich wartości. Nie słyszałam tez, że konstytucyjny model rodziny to katolicki model rodziny. Choć zapewne tłumaczy to w jakiś sposób patologie polskich rodzin. Idąc tropem myślenia pani Pawłowicz, o zgrozo posłanki, która reprezentuje społeczeństwo, a nie tylko rodzinę Radia Maryja, choć dla niej to zapewne tożsame, Konstytucja RP stoi na straży katolickiego systemu wartości i Kościoła Katolickiego w Polsce. Czy to oznacza, że w prawicowym pojmowaniu Konstytucji jestem wyjęta spod jej praw czy też ma mnie ona zmusić do przestrzegania katolickich norm moralnych, czy może dla „świętego spokoju” udawania, że to czynię, bo i tak nie są one po to, żeby traktować je poważnie. Ot, taka tradycja. A tradycję należy chronić, bo jest ona spoiwem społecznym. Katolickim spoiwem społecznym w polskim kręgu kulturowym.

 

Jak argumentowała dalej pani posłanka Pawłowicz: Artykuł 30 chroni godność człowieka, ale nie chroni niegodnych uczynków człowieka. I to mnie nawet rozbawiło. Czyżby PiS było za pełna deregulacją i zniesieniem parlamentaryzmu w Polsce? Bo jak wiadomo najwięcej niegodnych uczynków jest tam gdzie jest władza. Te słodkie pokusy stanowisk dla siebie i rodziny. Oczywiście wszystko w myśl ochrony instytucji rodziny. Bo rodzina jest święta. Państwo można godnie doić. A jak się odpowiednio posmaruje tacę to i rozgrzeszenie dla siebie i partii się dostanie, a nawet poparcie jak taca odpowiednio się ugnie od datku.  A godność człowieka w tym wszystkim. Godność tam, gdzie chodzi o władzę? Chyba z choinki się zerwałam z tym pytaniem.

 

Homoseksualiści będą dalej żyć jak przykładni obywatele społeczeństwa chronionego wartościami katolickimi – PO SWOJEMU. Bo kto w tym kraju państwo i prawo traktuje poważnie? Tylko ten, kto się na nie natknął i musi z nim walczyć. Przykład idzie z góry. Zostaje tylko ta uwierająca świadomość „bycia kimś gorszym” w swoim własnym kraju. Bycia dyskryminowanym prawnie i społecznie.

 

I zastanawia mnie, jakie rzeczywiście trzeba mieć wartości, żeby opowiadać się za ograniczeniem poczucia bezpieczeństwa i elementarnych praw człowieka dla około dwóch milionów obywateli tego kraju (homoseksualiści) i kolejnych milionów (związki mieszane) chcących żyć w zgodzie ze sobą. Bez dyktatu kościoła i spopielałych wartości.

 

Wstrzymywanie ewolucji społecznej, jak pokazują badania i analizy, jest nieskuteczne na dłuższą metę, nieekonomiczne, nierozwojowe. Związki partnerskie i tak zostaną wprowadzone. To nie ulega wątpliwości. Pytanie tylko kiedy kościół zostanie pozbawiony swojej władzy a społeczeństwo zacznie się oczyszczać z kościelnych kadzideł.

Czytaj więcej na blogu blog marzeny chińcz.

Zobacz także

Komentarze (749)

 • magheu

  Oceniono 79 razy 51

  Ale od kiedy to zwiazek mezczyzny z kobieta to jest " katolicki rodzaj rodziny " ??? Jestem mezczyzna i zone - kobiete , ale oboje jestesmy ateistami . Autorka tekstu - szalona .

  • losiu4

   Oceniono 46 razy 14

   @magheu
   ciiii. Przeciez sama sie przyznała że jest feministką. Nie należy sie spodziewac logiki. Jak już to mantr które wykuła na jakimś spotkaniu sióstr albo "gender studiach'. Co właśnie nam w swoim wpisie zaprezentoewała

   Pozdrawiam

   Losiu

  • jaqus

   Oceniono 15 razy -1

   @magheu
   można udawać debila i nie widzieć, że nie ma żadnego argumentu przeciwko związkom partnerskim oprócz tego, że kościół tego nie chce, ale nie obrażaj proszę autorki, to, że czegoś nie rozumiesz nie oznacza że inni tego też nie rozumieją

  • cillian1

   Oceniono 7 razy -7

   @magheu
   Nie rozumiem, jesteś ateistą - a podpinasz się pod szablon katoli!

   Dlaczego? A może to kolejne kłamstwo katola, co sobie świat upiększa?

  • sacco

   Oceniono 6 razy 4

   @cillian1
   Ależ macie zamęt w głowach. A tak było prosto... Z lewej postępowe pedalstwo, z prawej kołtuńskie mohery. A tu nagle kołtuński ateista. Świat się panie wali...

  • cillian1

   Oceniono 6 razy -4

   @sacco
   zapominasz o jednym - że k..wa może kłamać!
   Chyba znasz def. fałszywego słowa?

  • chodac

   Oceniono 2 razy 0

   @magheu
   100% racji, ciekawy czemu przy okazji nie zwyzywała religii w starożytnym Egipcie,
   tj. grzechu homoseksualizmu wymienianego podczas tzw. spowiedzi negatywne.

   A przy okazji, Promocja jest na bilety lotnicze do Iranu.
   TAM NAPRAWDĘ POTRZEBUJĄ FEMINISTKI I WIELU OSOBOM MOŻNA BY POMÓC>
   ALE LEPIEJ SIEDZIEĆ W WYGODNEJ POLSCE I OPOWIADAĆ,
   ŻE NIBY PARTNET NIE MOŻE TESTAMENTEM DZIEDZUCZYĆ
   ALBO ŻE NIBY NIE MOŻNA GO W SZPITALU ODWIEDZIĆ.

   Świat potrzebuje obrońców praw kobiet, ale nie propogatorów homo-chciejstwa
   (nie wiadomo czemu na wzór małżeństwa, skoro pary/sytuacje są zupełnie inne?)

 • pietruszewskih

  Oceniono 117 razy 47

  "Mam gdzieś kołtuński, pełen hipokryzji i zakłamania katolicki model rodziny i spopielały system katolickich wartości."
  Gdzieś tu obok czytałem o mowie nienawiści. Strażnicy, pobudka!

  • alchemik9999

   Oceniono 18 razy 14

   @pietruszewskih
   Nie łudź się. To działa bardzo selektywnie.

  • zgryz3

   Oceniono 44 razy 2

   @pietruszewskih
   Nie odróżniasz mowy nienawiści od mowy nieakceptującej? Od nieakceptowania i pogardy dla katolickiej obłudy do nienawiści droga jest daleka. Nie akceptuję wierzeń mojej 92-letniej matki. Czy to znaczy, że ją nienawidzę?

  • alchemik9999

   Oceniono 20 razy 8

   @zgryz
   czyli autorka szanuje i akceptuje wszystkich którzy hołdują katolickiemu modelowi rodziny i tym wartością ? A określenie " ma gdzieś" to taki eufemizm - kocham was.
   Mowa nie akceptująca - to jakiś nowy twór ?

  • boszlo1

   Oceniono 14 razy 6

   @zgryz3
   wiec nazywasz swa matke zaklamanym koltunem?

  • sacco

   Oceniono 6 razy 6

   @alchemik9999
   Kiedy plujemy MY to się to nazywa "mowa nieakceptująca" , kiedy bluzgacie WY to jest to "mowa nienawiści. Proste, łatwe, przejrzyste.

  • pantalonik666

   Oceniono 4 razy -2

   @zgryz3
   Nie akceptujemy homoseksualizmu.
   Mam gdzieś socliberałki(lol) i feministki.

  • rekin1976

   Oceniono 13 razy 9

   @knock.out.4
   Ta debata i wszystko wkoło ma na celu skłócanie Polaków i dzielenie, aby przykryć aferę z taśmami w koalicji no i rosnący kryzys.

  • sacco

   Oceniono 2 razy 2

   @rekin1976
   owszem tak właśnie jest

  • pantalonik666

   Oceniono 1 raz 1

   @rekin1976
   Tak, politycy kłócą się o związki partnerskie, ale co do okradania rodaków są bardzo zgodni.

  • kostuh

   Oceniono 10 razy 8

   @totajemnica
   bez kozery powiem 11 mln

  • microb66

   Oceniono 15 razy 5

   @totajemnica
   Nie śmiej się - ujawnij się!!!

  • lokator_wawelu

   Oceniono 32 razy -2

   @totajemnica

   Poznać głupiego po śmiechu jego. Autorka i tak zaniża dane, bo jeżeli przyjąć szacunki WHO, wg których w populacji ludzkiej 2-7% społeczeństwa określa swoją orientację jako homo- lub bi-seksualną, to te 2 mln osób jest liczbą stosunkowo ostrożną.

  • kostuh

   Oceniono 13 razy 1

   @lokator_wawelu
   według szacunków WHO tyle miało umrzeć na H5N1 potem na świńską grypę... nawet przez chwile padłe łabędzie w Toruniu przyćmiły Rydzyka...

   i przypomnij sobie procenty:)

  • maoz2

   Oceniono 5 razy 3

   @lokator_wawelu
   Ostrożną ??? Policzmy : ludnośc Polski powyżej 15 roku życia (zgodzimy się chyba, ze poniżej tej granicy pominiemy orientację seksualną) to 32.1 mln. 2 mln stanowiłyby ponad 6,2% czyli nawet przyjmując Twoje szacunki pod górna granicą - a nie 'ostrożną'

  • mali_kali

   Oceniono 1 raz -1

   @lokator_wawelu
   Ales autorytet znalazles... WHO, ktory jest skorumpowany i o skandalach w ich gronie troche bylo slychac.
   Musisz dobierac idoli troche lepiej, bo naprawde nie masz sie kim podeprzec.

  • lokator_wawelu

   Oceniono 5 razy 3

   @mali_kali, @maoz2 i inni nieczytaci:

   According to major studies, 2% to 10% of people have had some form of same-sex sexual contact within their lifetime.[8][9][10][11][12][13][14][15][16]

   In a 2006 study, 20% of respondents anonymously reported some homosexual feelings, although only 2-3% identified themselves as homosexual.[17] Homosexual behavior is also observed in many non-human animal species.

   en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality

  • kostuh

   Oceniono 14 razy -6

   @lokator_wawelu
   wikipedia:) to tam gdzie każdy może pisać co mu ślina na język przyniesie?:)

   "Homosexual behavior is also observed in many non-human animal species."
   tak jak i kanibalizm itp..
   Ładny wzór masz do naśladowania, teraz wiem skąd się bierze to zezwierzęcenie życia społecznego...

  • fagusp

   Oceniono 11 razy 1

   @kostuh
   Wikipedia - be, Biblia - cacy. Tyle że nawet w tej drugiej homoseksualistów (znaczy się: sodomitów) uzbierało się całe miasto. Licząc z Gomorą nawet dwa. Więc coś w tych szacunkach o 5% populacji osób homoseksualnych musi być coś na rzeczy.

  • sacco

   Oceniono 3 razy 1

   @lokator_wawelu
   Co oczywiście nie znaczy, że w świecie zwierząt jest normą.

  • maoz2

   Oceniono 1 raz 1

   @lokator_wawelu
   czytaty, czytaty : only 2-3% identified themselves as homosexual - skąd masz więc 2-7 % ???

  • ta_facetka

   0

   @totajemnica
   Na okraglo: Polakow jest 40 mln. W kazdej populacji homo liczy ok. 5-10 % Biorac nawet skromnie, te 5 procent, wychodzi, ze osob homo jest w Polsce 2 miliony. Ale mohery wiedza swoje.

 • frankyy

  Oceniono 45 razy 27

  Na czym niby ma polegać kołtuństwo tradycyjnego modelu rodziny? (celowo nie pisze katolickiego, bo katolicy ani żaden inny kościół nie mają monopolu na modele rodziny)
  Rodzina tradycyjna czyli kobieta + mężczyzna to naturalny model, który daje szanse na przetrwanie gatunku.

  Związki homoseksualne jak ktoś się uprze to może nazywać małżeństwami, ale to nie jest model zapewniający naturalny rozwój społeczeństwa - to nie jest kwestia religii tylko zapewnienia stabilności i rozwoju dla kraju, dlatego państwo powinno popierać tzw. tradycyjny model rodziny i zachęcać do posiadania/płodzenia dzieci.

  • szary212

   Oceniono 5 razy 3

   @frankyy
   No to wyjaśnię, jak głupiemu: kołtuństwo modelu polega na nietolerowaniu/tępieniu innego modelu rodziny, często też na udawaniu, że go wcale nie ma. Kołtuństwo to zamiatanie pod dywan własnych problemów, życie w zakłamaniu i fałszywej świątobliwości. Polecam odświeżyć "Moralność pani Dulskiej"
   Dlaczego nikt nie powie odważnie otwartym tekstem, że związki partnerskie to często bardziej poprawne stadła, niż te zaobrączkowane? Ile znacie osobiście, katoni forumowi, osób żyjących w takich związkach? Jakim prawem obrażacie nas, którzy ciężko pracujemy, dbamy o nasze domy i dzieci jak najlepiej potrafimy? Dlaczego odbieracie nam prawo do równego traktowania? Czy my wam coś odbieramy? Chyba poczucie samozadowolenia, bo w związku partnerskim trzeba się o wiele mocniej starać...

  • mali_kali

   Oceniono 2 razy 0

   @szary212
   Tak jakby ktos rzeczywiscie cos Ci odbieral... Albo podpisze kontrakt, albo nie. To tylko umowa. Dlaczego nie mozesz jej podpisac?

  • Oceniono 3 razy -3

   @szary212
   nie szary, kołtuństwo to nie jest nietolerowanie/tępienie czegoś lub udawanie, że czegoś nie ma. Nietolerowanie to nietolerowanie, tępienie czegoś to tępienie, udawanie to udawanie. A kołtuństwo (trudne słowo) to synonim dwulicowości, hipokryzji, pasuje tu nawet to twoje "życie w zakłamanej i fałszywej światobliwości", ale wierutną bzdurą jest utożsamianie kołtuństwa z nietolerancją, tępieniem czegoś lub udawaniem. Zamiast odsyłać innych do lektury, sam są sobie odśwież - "moralność Pani Dulskiej" i słownik języka polskiego.

  • Oceniono 2 razy 2

   @szary212
   A i jeszcze - nie podoba ci się, że ktoś was obraża (jasne), bo nie tworzycie "prawdziwej rodziny", a sam bzdury tworzysz o tym, że związki partnerskie są lepsze, partnerzy starają się o wiele mocniej i inne niebieskie migdały. To jeśli ten twój związek jest taki lepszy i taki ponad zwyklutkimi rodzinami, to czemu się przejmujesz czyimiś opiniami?

  • Oceniono 2 razy 2

   @mali_kali
   Śmieszą mnie bojownicy o związki partnerskie dla heteroseksualistów, bo walczą o coś co już jest (ślub cywilny), bo taka w nich sprzeczność występuje - chcą być tacy trendy i do przodu, więc nie mogą wziąć ślubu, nawet cywilnego, ale chcą mieć wszelkie dobrodziejstwa z tego ślubu płynące, czyli możliwość rozliczania podatkowego, dziedziczenie, informacje o stanie zdrowia... Czyli taki ślub, ale bez użycia tej staromodnej nazwy, bo jakże to przystoi brać ślub takiemu postępowcowi?

  • frankyy

   Oceniono 1 raz 1

   @szary212
   nie bardzo rozumiem o co ci chodzi?
   przecież nikt nie zmusza nikogo do brania ślubu w kościele, możesz mieć ślub cywilny jeśli zależy ci na prawnie usankcjonowanym związku. Do kościoła idą ludzie zawierać ślub dobrowolnie.
   Jeśli chcesz to możesz żyć z kimkolwiek, bez obrączki, nawet z krokodylem, ale nie oczekuj, że taki związek będzie małżeństwem zgodnie z Konstytucją i że z tego tytułu dostaniesz ulgi podatkowe.

   Co innego kwestia tolerancji, a co innego prawne przepisy określające co jest małżeństwem a co nie jest - to z religią nie ma nic wspólnego.

  • ta_facetka

   0

   @frankyy
   1. Do reprodukcji nie jest potrzebny zwiazek malzenski.
   2. Gej/lesbijka moze wychowywac swoje lub zaadoptowane dziecko. Dzieci wychowywane przez pary homo lepiej sie ucza, sa mniej agresywne i lepiej sie rozwijaja pod wzgledem psychicznym.

 • stefankawalec

  Oceniono 56 razy 26

  Jestem ateistą (bez aktu apostazji). Popieram związki partnerskie. Jednak z takim zdaniem: "Mam gdzieś kołtuński, pełen hipokryzji i zakłamania katolicki model rodziny i spopielały system katolickich wartości." zgodzić się nie mogę. I protestuję przeciwko takim określeniom. Katolicki model rodziny nie jest kołtuński, nie jest pełen hipokryzji ani zakłamania. Katolicki system wartości nie jest spopielały. Większość czytelników jest wychowana w takim modelu. I choć nie jest on pozbawiony wad, to jednak jak na razie trudno wymyślić coś lepszego. Oczywiście zdarzają się wynaturzenia, ale nie sądzę, że daje to komukolwiek prawo do takich beztroskich określeń.

  • Oceniono 14 razy 8

   @stefankawalec
   Mądrego to miło poczytać. Mam wrażenie, że na placu boju jestem tylko ja, otoczona z jednej strony przez ultraprawicę atakującą lewicę, a z drugiej przez ultralewicę atakującą prawicę. Jakby nie było już żadnej normalności, ani krzty zdrowego rozsądku na tym świecie. Dziękuję za ten wpis! Przywraca wiarę w normalność.

  • cillian1

   Oceniono 13 razy -5

   @stefankawalec
   > Jestem ateistą (bez aktu apostazji).

   To tak jakby napisać:
   "Jestem katolikiem, ale pieprzą mnie zasady chrystusa"!

   rozumiesz człowieczku? Albo jesteś ateistą, albo udajesz ateistę! Pewnie z grzeczności klękasz przed każdym, kto ma coś wspólnego z religią - np. pedofilem!

   Kiedy nauczycie się katole, że kłamstwo to grzech - nawet w "słusznej sprawie"!

  • delivered

   Oceniono 16 razy -4

   @stefankawalec
   Ignorancja zdarza się również wśród ateistów i pan jest tego wybitnym przykładem. Katolicki model rodzinny utrwala hipokryzje, obłudę, zakłamanie, przemoc w rodzinie i uprzedmiotowienie kobiet. Tego nie trzeba udowadniać, bo to zrobiono już dawno, a to że dalej ma się dobrze w tym kraju świadczy jedynie o poziomie rozwoju społecznego i również intelektualnego tego narodu. Natomiast twierdzenie, że nie wymyślono nic lepszego niż katolicki model rodzinny jest wprost Everestem ignorancji. To tak jakby ateista stwierdził, że papież jest jego przewodnikiem duchowym.

  • stefankawalec

   Oceniono 13 razy 9

   @cillian1
   No fakt, przecież jeśli służyłem w wojsku, to wciąż jestem żołnierzem. Dość logiczne.
   Wydaje mi się, że wobec reszty argumentów mogę tylko milczeć.

  • aniaanula911

   Oceniono 13 razy 11

   @delivered
   "Katolicki model rodzinny utrwala hipokryzje, obłudę, zakłamanie, przemoc w rodzinie i uprzedmiotowienie kobiet."
   to że masz takie doświadczenie rodziny to nie znaczy że wszyscy je mają

  • stefankawalec

   Oceniono 7 razy 5

   @delivered
   Katolicyzm to pewien światopogląd. Każdy światopogląd może prowadzić do wypaczeń. Postrzeganie katolicyzmu wyłącznie przez pryzmat wypaczeń, jest błędem.
   Przypisywanie komuś ignorancji jest nieuprzejme.
   Używanie argumentu: "tego nie trzeba udowadniać, bo to zrobiono już dawno" niezbyt pasuje do rzeczowej wymiany zdań.
   Papież, Dalajlama, Ajatollah, kapłani, guru, przewodnicy mogą służyć zarówno osobom wierzącym, jak i niewierzącym. Osobom zarówno akceptującym kościoły i religie, jak i osobom nieakceptującym powyższych. Duchowość na szczęście nie zamyka się w wąskim pojęciu religii/religijności.
   A jeśli miała Pani/ miał Pan nieprzyjemność doświadczyć utrwalania hipokryzji, obłudy, zakłamania, przemocy w rodzinie i uprzedmiotowienia kobiet wynikających z katolickiego lub jakiegokolwiek innego modelu rodziny, to polecam kontakt ze specjalistami i terapię.

  • delivered

   Oceniono 4 razy 0

   @aniaanula911
   Nie, ja nie mam takich doświadczeń, ale jak wskazują statystyki takie doświadczenia mają miliony kobiet w tym kraju, bo według Kościoła katolickiego rozwód z pijakiem, który maltretuje żonę i dzieci to większe przestępstwo niż zabójstwo człowieka. Polska od wielu lat przoduje w statystykach przemocy rodzinnej w Europie, a my udajemy że nie ma to związku z katolickim modelem rodziny bo zamiataniu problemów pod dywan i chowaniu głowy w piasek jesteśmy mistrzami.

  • cillian1

   Oceniono 6 razy -2

   @stefankawalec
   takim samym światopoglądem jest wiara w debila chodzącego po wodzie!

   A co kaman ateisto - z bożej laski?

  • delivered

   Oceniono 6 razy 2

   @stefankawalec
   Gdyby nie farmazony o bogu, to organizacja zwana Kościołem katolickim już dawno zostałaby uznana za organizacje zbrodniczą i zdelegalizowana. Wystarczy tylko poluzować cugle tej organizacji, a zaraz pojawią się nowi inkwizytorzy którzy rozpalą nowe stosy. Cała ideologią tej instytucji jest wypaczeniem nauk Jezusa, a jej krwawa i pełna niegodziwości historia powinna być dla każdego uczciwego człowieka wystarczającym powodem aby odrzucić światopogląd tej instytucji ze wstrętem.

  • cillian1

   Oceniono 7 razy -5

   @stefankawalec
   Jeśli służyłeś w wojsku - i odszedłeś. Ale wciąż zakładasz że masz misję!
   Tak - jesteś po..nym kolsiesiem!

  • stefankawalec

   Oceniono 1 raz -1

   @delivered
   Bywają chwile, że najlepszą odpowiedzią jest cytat z kogoś bardziej światłego niż ja. Johnny Cash, Man In Black:
   "And I wear it for the thousands who have died
   Believin' that the Lord was on their side
   I wear it for another hundred thousand who have died
   Believin' that we all were on their side"

   Copied from MetroLyrics.com

  • bogda35

   Oceniono 8 razy 2

   @delivered
   jak narazie to własnie biedni homoseksualiści maja ochote podpalic stos z katolikami.Ach,jacyz oni pognebieni w tym kołtuńskim kraju ! maja swoje przedstawicielstwo w Sejmie ,parady "równości" - a my,nieszczęśni nie mamy sie jak popisac swoja seksualnościa .

  • stefankawalec

   Oceniono 3 razy 1

   @cillian1
   Wraz ze zbliżającą się premierą ekranizacji książki J.R.R. Tolkiena wzrasta liczba trolli.

  • delivered

   Oceniono 2 razy -2

   @stefankawalec
   Zamiast cytować "intelektualistów" za dychę może warto się z deczko dokształcić? Mam po dziurki w nosie rzekomych ateistów, którzy powtarzają propagandę kościelną bo niczego innego nie są wstanie sklecić bo ich wiedza i wyobraźnia nie sięga dalej niż szkolna ławka z lekcji religii.

  • stefankawalec

   Oceniono 3 razy 1

   @delivered
   "Dyskurs", ze względu na ustalenie pewnego poziomu, uważam za zamknięty. Niżej już nie potrafię zejść...

  • delivered

   Oceniono 6 razy 4

   @bogda35
   Rozumiem, że posiadłaś umiejętność czytania homo umysłów? Brawo gratuluje. Nie rozumiem waszej bezrozumnej nienawiści katolicy. Dorośli ludzie, którzy się kochają nie mogą odwiedzić się w szpitalu, bo jakiś gacek w koloratce tak powiedział? To jest moralność? Katolicyzm to moralność postawiona na głowie. Ważniejszy płód niż matka; zabójca cenniejszy dla Kk, niż rozwodnik; prezerwatywa gorsza od AIDS; antykoncepcja gorsza niż ludobójstwo; jednocześnie inwestowanie w fabryki środków antykoncepcyjnych; pławienie się w luksusach; pranie brudnych pieniędzy; pedofilia... itd.itp. można tak do rana. Naprawdę tak trudno myśleć samodzielnie?

  • delivered

   Oceniono 6 razy -4

   @stefankawalec
   Ty się nawet nie odbiłeś od dna pseudo ateisto kościelny.

  • chvj

   Oceniono 4 razy 0

   @delivered

   "Dorośli ludzie, którzy się kochają nie mogą odwiedzić się w szpitalu"? Kto Ci to wmówił? Salowa? Dyżurny psychiatra?

   Resztę farmazonów też?

  • hit.and.run

   Oceniono 4 razy -2

   "Rozumiem, że posiadłaś umiejętność czytania homo umysłów?"

   A fuj. Tego by jeszcze brakowało..... :P Narazie wystarczą mi wasze parady i faceci w getrach liżący się wyzywająco.

  • ta_facetka

   0

   @stefankawalec
   Katolicki system wartosci zaklada miedzy innymi udupienie kobiety, traktowanie zwierzat jak przedmioty ( i, ogolniej, rabunkowa gospodarke zasobami Ziemi, upowazna do tego jakoby zdanie z Biblii "czyncie sobie Ziemie poddana"). Katolicyzm tak bardzo walczy tez o "dobro" rodziny, ze katabasy nakazuja swoim owieczkom tuszowanie przemocy w rodzinie. Ksieza mowia wprost bitym zonom: "nies swoj krzyz". M. in. dlatego katolicki model jest pelen hipokryzji.

 • leslaw28

  Oceniono 27 razy 25

  chce byc dozywotnio szczesliwy, bogaty,piekny,sprytny, madry,wazny itd. prosze o odpowiednia ustawe, bo czuje sie wykluczony.

 • ted_imigrant

  Oceniono 60 razy 24

  Pani Marzeno,
  1) słowotok bez sensu, składu i ładu.
  2) Gdyby raczyła Pani zaprotestować w kwestii treści pkt. 1 to:
  2.a) pisze pani o KATOLICKIM modelu rodziny i ma go Pani "gdzieś" (jako kołtuński, zakłamany i pełen hipokryzji). Dobrze, ale, jaki jest model rodziny:
  2.a.a) anglikanów, baptystów, ewangelików i innych chrześcijan?
  2.a.b) jaki jest model rodziny mahometan, buddystów, hinduistów, czy wyznawców Mojżesza?
  2.a.c) jaki jest model rodzin ateistów?
  2.a.d) jaki jest model RODZINY w całym naszym ziemskim "zooparku"???
  2.b) Kto dzisiaj prawnie szykanuje, tępi, gnębi homoseksualistów. Proszę wskazać organ władzy ustawodawczej, sądowniczej, czy wykonawczej, który to robi? Napisze pewnie Pani, że Sejm. Sejm (a raczej jego posłowie) jest szanowna pani wybierany przez ogół obywateli. I ten właśnie ogół obywateli zdecydował, że w parlamencie zasiedli ludzie, którzy nie uważają DZISIAJ, iż problem związków partnerskich jest NAJWAŻNIEJSZYM problemem dotykającym większość obywateli. Ważniejsze jest bezrobocie, ochrona zdrowia, oświata, itd.
  2.c) EWOLUCJA SPOŁECZNA? Nikt jej nie zatrzymuje. Ani Konstytucja RP, ani ustawy, ani rozporządzenia. Więc nie za bardzo wiem po co ta irytacja?

  PS.
  Napisała pani ten tekst na maksymalnym (jak niektórzy mówią) "wku.....urwie". To na dokładkę jeszcze jedna refleksja. Dla naszego kraju i narodu z całą pewnością więcej zrobili katolicy niż homoseksualiści!

 • expel

  Oceniono 39 razy 23

  Nie zapominajmy, drodzy państwo, że w naszym kraju jak coś jest katolickie, to absolutnie nie wolno w żaden sposób tego krytykować. Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii, ale dozwolone są jedynie wypowiedzi pozytywne utrzymane w tonie pochwalnym, a pisząc na temat kościoła należy przyjąć pozycję klęczącą.
  No, chyba, że nie jest się prawdziwym Polakiem.

  • misiu-1

   Oceniono 11 razy 1

   @expel
   Twoja wypowiedź aż razi bezczelnością kłamstwa. Skoro nie wolno krytykować, to skąd w rynszTOK FM i GW tyle jadu i krytyki i zwykłego szczucia? Że o nienawiści wylewającej się z komentarzy nie wspomnę.

  • kamil_roztocki

   Oceniono 7 razy 1

   @expel
   No tak, zaraz zostaniesz aresztowany za krytykę, a GW TOK FM i krytyka polityczna od dawna ukrywają się w podziemiu. Albo nie wiem w jakim kraju żyjesz, lub może nie wiem co bierzesz?
   Co trzeba mieć w mózgu by napisać takie bzdury, człowieku zacznij myśleć samodzielnie.

  • koks76

   Oceniono 5 razy 1

   @expel
   W ostatnich czasach jak ktoś przyznaje się do konserwatywnych poglądów od razu wrzucany jest do worka "oszołomy i mohery". Liczy się tylko źle moim zdaniem pojmowana tolerancja. Można głośno mówić o swoich poglądach tylko pod warunkiem, że są liberalne. Więc nie mów, że nie wolno krytykować czegoś, co katolickie, bo media związane z GW robią to bezustannie i zupełnie nic się złego im nie dzieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane