Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

11.02.2013 11:57

Zrozum.. gdy ja gwałcę to jest to tylko filozofia

Przez weekend poseł Palikot zaszokował na tyle, że przez krótką chwilę zamarły feministki, a zaprzyjaźnione z oświeconymi media na wszelki wypadek oburzyły się. Nie będę analizować tego czy mówienie, że kobieta chce być zgwałcona czy też nie, jest tylko filozoficznym odniesieniem podobnym do „katolickiej cioty” i tylko tępe nieoświecone, niewykształcone towarzystwo od cepa nie rozumie subtelności płynących z gardła Palikota.

Nietzche –mówi Wam coś to nazwisko? Mnie gdzieś dzwoni, ale słyszałam, że niektórzy słowa Janusza wiązali także z Freudem. I jak na to nie spojrzeć, kobiety, które w piłce nożnej widzą akt kopulacji, w Wikipedii szukają penisów gramatycznych, a w słowie „kocham” atak na dziewictwo i niecne zamiary -można podejrzewać takie o jakieś rozszalałe fantazje. Wg Nietzchego albo Freuda :) No, ale fantazja fantazją, ale ten kto coś o nich wie, powinien gębę trzymać na kłódkę. 

Zajmę się czymś innym. Czymś co zwróciło moją uwagę i posadziło z wrażenia z hukiem w fotel. Ale zanim Wam powiem o co mi chodzi przypomnę, że nie raz pisałam o bardziej propagandowym zachowaniu środowiska oświeconych, za który nie szła ilość poparcia tylko głośność zaznaczania swojej obecności. 

A to parady z udziałem wszystkiego, nawet bojówek niemieckich, a to media nagłaśniające tygodniami nieistniejące problemy mające udowodnić, że w kraju „toczy się dyskusja” –mimo tego, że się nie toczyła. A to akcje mailowe mające na celu pokazać siłę i wpływy na politykę czy sprzedaż dóbr, a to powtarzanie miliony razy przez tych samych redaktorów, że tylko oświeceni mogą Polaków wyzwolić. 

Taki irytujący huk, który jest niczym petardy wyrzucane bez sensu i bez powodu. 

I wczoraj, po batach jakie zebrał poseł Rozenek w „7 dniu tygodnia” dostałam potwierdzenie, że cała ta partia oświeconych to jedna wielka ściema propagandowa. To jeden wielki pijar mający na celu pokazać, że oni są WIELCY i jest ich MASA. A jest tylko kilka, może kilkunastu awanturników na forach. 

Poseł Rozenek tak się wkurzył w 33 minucie programu, że gdy red. Olejnik powiedziała, że Wandę Nowicką prosiły środowiska kobiece by nie odchodziła, wypalił od razu: 

„Przez jakie kobiety, paniii redaktor proszę.. 

Z Kongresu Kobiet.

No proszę.. słynne MITYCZNE środowisko kobiet, które RZEKOMO głosowało na Wandę Nowicką..” 

Dalej sobie dosłuchajcie sami. Fascynujące.

__________

Nawet nie oczekuję, że po ostatnich słowach Palikota pojawi się list naukowców potępiający posła, tak samo jak nie było potępienia gdy Kuba Wojewódzki palnął o Ukrainkach. Nie oczekuję, że feministki potepią Palikota za seksistowskie słowa, bo pół roku temu też była mowa o gwałcie i nic. 

Chociaż wydaje mi się, że słowa prof. Pawłowicz w porównaniu z wyczynami Palikota to przedszkole. Czymże jest śmianie się z „twarzy boksera” wobec gadki o gwałcie czy nazwaniem ministra „ciotą”? Albo napisaniem, że były prezydent wraz z żoną powinien leżeć w „rynsztoku a nie na Wawelu”. 

A to tylko trzy złote myśli króla lewicy. 

Nie spodziewam się też, że feministki odejdą od Palikota. One są teraz jak poniżane kobiety, które nie mają dokąd pójść, a trzeba gdzieś być. Więc zostaną przy nim, a jeżeli Kwaśniewski nic nie zorganizuje, to wspólnie ze swoim „katem i oprawcą” znajdą winnego tego, że są obrażane. 

Przekonajcie mnie teraz, że to nie będzie wina Kościoła?

Czytaj więcej na blogu mebaisog.

Zobacz także

Komentarze (12)

 • epi_kur

  Oceniono 9 razy -5

  He, he, dobre :)

 • white_lake

  Oceniono 8 razy -6

  co do konkluzji - mam wątpliwości, ale z obserwacją się zgadzam,
  nie słuchałam tego programu, ale jeśli Rozenek to naprawdę powiedział, to też brzydko dał ciała, oj, brzydko
  z taką pogardą mówić o własnych wyborcach??? w głowie się nie mieści
  wszystko jedno, ile ich było, ale zasługują na szacunek i wdzięczność, bo oddali/oddały wam coś bardzo cennego - swój głos wyborczy
  ja tego błędu nie popełnię

  • nadordynariusz

   Oceniono 1 raz 1

   @white_lake
   Zręcznie przemknęłaś się nad jednym istotnym faktem. Słowa Rozenka były wypowiedziane po tym jak Palikot, on sam i większość partii była bezpodstawnie oczerniana, atakowana przez środowiska kobiece i oskarżana o rzeczy których nie zrobi. Niszczono im wizerunek. Dodatkowo zostali oszukani przez Nowicką i pozbawieni wicemarszałka. Środowiska kobiece nie poparły oficjalnie w wyborach Ruchu Palikota. Za to poparły SLD. Wcale nie przeszkadza im to w sugerowaniu, że to one właśnie za wejściem Ruchu Palikota do sejmu stoją.

   Są jakieś granice absurdu i wmawianiu, że to co widzę i słyszę tym nie jest, a jak się upieram to dlatego, że jestem szowinistą. Nie lubię jak się robi ze mnie idiotę i skoorvysyna bez powodu.

 • alchemik9999

  Oceniono 10 razy -8

  jaki klub (RP) takie posłanki i posłowie...

 • oby.watel

  Oceniono 12 razy 10

  Ale o co chodzi bo nie nadążam? O to środowisko kobiet, które w liczbie ok. 7.000 szt. (ok. 0,7% głosów w okręgu) poparło Nowicką? O jakich wyczynach Palikota mówisz? Tajnych, skoro nie przytaczasz żadnego? Bo wiesz, tak można mówić dosłownie o wszystkich. Gotowy szablon: Po ostatnich wyczynach / słowach* .... (tu wstawić dowolne nazwisko lub nazwę partii) to ... (tu napisać co, np. straciłem resztki sympatii, nie zagłosuję, nie zjem kolacji).

  *niepotrzebne skreślić

 • gnom123

  Oceniono 7 razy 7

  Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów. (św. Tomasz z Akwinu)

  Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn. (Jan Chryzostom, 349-407, gr.)

  Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyznie. (św. Augustyn 354-430 jeden z najznakomitszych ojców Kościoła)

  Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)

  Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga. (Ambroży, mędrzec Kościoła, 339-397)

  Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem! (Papież Pius II, 1405-1464)

  Kobiety ze swej natury są przeznaczone do wspólnych uciech. (Kapokrates, założyciel klasztoru)

  Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna. (św. Tomasz z Akwinu)

  Dziewczęta noszące spódniczki mini, pójdą do piekła. (Wild, SJ, XX w.)

  Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej. (Tertulian, pisarz chrześcijański)

  W miejscu, w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta (Synod Paryski, 846)

  Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła. (Synod w Coyaca, 1050)

  Księża, którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym z podniety, muszą zostać ukarani. Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice. (2. Synod w Toledo)

  U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd. (Clemens Alexandrinus, 215)
  mówisz i masz :)
  Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ni otrzymywać listów (Synod w Ewirze, IV w. n.e.)

  Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie poprzez macierzyństwo. (św. Jan Chryzostom, 349-407)

  Kobietom nie wolno śpiewać w kościele. (św. Bonifacy, misjonarz benedyktyński, 657-754)

 • penible4

  Oceniono 7 razy 5

  zgwałcić
  1. zmusić kogoś do stosunku płciowego
  2. pot. namówić kogoś do zrobienia czegoś

  Sądzę, że Palikot miał na myśli to drugie znaczenia - skoro . N nie zrezygnowała, zatem oczekuje (bo tak byłoby dla niej jeszcze lepiej) ,żeby Palikot wylal ja na twarz.

  • white_lake

   Oceniono 3 razy -1

   @penible4
   podaj mi źródło tego drugiego znaczenia, bardzo cię proszę, bo w moim słowniku ono nie figuruje

   zresztą i tak nie należy się posługiwać potocznym, dwuznacznym językiem w sytuacjach oficjalnych, a wywiad telewizyjny lidera parti niewątpliwie taką jest

  • minor.revisions

   Oceniono 4 razy -2

   @penible4
   Palikot niczego nie miał na myśli. Palikot chciał sie pozbyc Nowickiej z klubu, nie wyrzucając jej, więc ja obraził tak, żeby dalsza współpraca była niemożliwa i żeby ona sama zdecydowała odejść. Naprawdę tu nie należy szukać kontekstu, tylko pretekstu.

  • white_lake

   Oceniono 2 razy -2

   @gnom123
   dzięki, mój słownik podaje jedno znaczenie

   ale właśnie potoczne, to POTOCZNE!!!!
   jeśli powołujemy się na klasyków filozofii, to nie używajmy w tym samym zdaniu języka spod budki z piwem
   bo skutki, jak widać, są straszne

  • oby.watel

   Oceniono 2 razy 2

   @white_lake
   Spod budki z piwa wywodzi się znaczenie potoczne. POTOCZNE!!! Jeśli ktoś przywołuje się na klasyków filozofii nie podkładamy znaczenia spod budki z piwem. Bo skutki są jak widać opłakane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

O autorze mebaisog

avatar

Kiedyś miło tutaj było, ale już się skończyło. Na pamiątkę zostawiam kilka artów -może coś Wam to uzmysłowi i przejaśni się w Waszych "czerwonych" głowach wink
.
mebaisog.blogspot.com

Najczęściej czytane