Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

04.06.2015 15:28

Kościół wziął rozwód z ludźmi

Czego boi się Kościół? Wielu rzeczy, w tej chwili najbardziej: Irlandii, Kukiza i referendum. Kolejność jest nieistotna.

 

A in vitro, gender? Tego bał się Kościół do południa.

 

Obawy polskiej hierarchii katolickiej wyraził w Boże Ciało kard. Kazimierz Nycz, który w pochodzie z wiernymi podzielił się refleksjami o rodzinie i nie wiedzieć czemu wyszło mu, że ostrzeżeniem w tej kwestii dla Polski i Europy jest referendum w Irlandii w sprawie małżeństw jednopłciowych.

 

A dokładnie: wynik referendum. Irlandczycy powiedzieli: tak.

 

A co powiedzieliby Polacy w tej samej kwestii. "Boję się", jak się boi kardynał Nycz, że jak te gęsi, tak samo by zagęgali.

 

Polacy tak mają, ktoś nowocześnie zagęgą, oni też chcą gęgać. Na ten przykład odbywa się referendum w sprawie JOW-ów Kukiza. Potem Polacy z rozpędu będą chcieli dogonić Irlandię poprzez referendum.

 

A co ostatnio powiedział PiS na temat referendum w sprawie JOW-ów? To samo co kard. Nycz w sprawie referendum w kwestii związków tej samej płci. A co mówił Andrzej Duda w czasie kampanii prezydenckiej? Och, to była kampania i na rzecz kampanii mówił inaczej niż powinien.

 

Tak nam plączą wartości politycy i Kościół. Oszwabiają w kwestii aksjologii. Wierni, jak usłyszeli kard., Nycza perorującego na temat referendum - zaklaskali.

 

To, czego boi się kardynał Nycz? A może tego, że wierni to zdecydowana mniej niż większość Polaków. Och, boimy się demokracji, boimy - metropolito warszawski..

 

Tego boi się Kościół dzisiaj, jutro może bać się zupełnie czego innego, bo polski Kościół to twierdza, a nie instytucja, która wychodziłaby naprzeciw człowieka. Kościół zatrzasnął się na człowieka, broni swego dobra, które rozchodzą się z wartościami człowieka.

 

Kościół wziął rozwód z ludźmi.

Czytaj więcej na blogu O-qu.

Zobacz także

Komentarze (8)

 • Oceniono 44 razy 42

  seksualny obłęd ludzi kościoła jest nudny, nudny,nudny Ustanawiali celibat by zamanifestować swoją rzekomą autonomię od seksu z jednoczesną pogarda dla reszty kopulujących, wymyślili pojęcie tzw. czystości co jest jawnym ich komunikatem że seksualność ludzka jest nieczysta. Wymyślony dogmat o dziewictwie Maryji godzi w godność kobiet rzeczywistych w tym naszych matek, jakoby metoda "na ducha świętego" była niepokalana( nieubrudzona kałem) I wreszcie wykreowane nie tak dawno diabły In vitro i Gender., sami przecież powołali legiony aniołów to znaczy bytów hermafrodytycznych, ni to baba ni to chłop, doprawili im jeszcze skrzydła. Nie dziwi mnie że przy takich aberracjach niektórzy z nich zabierają się za chłopców

 • maura4

  Oceniono 34 razy 34

  Rozwód ? A kiedy był ślub ? Rodzicami chrzestnymi Kościoła Katolickiego były władza i pieniądze. Oglądałam niedawno film o Hypatii. Została brutalnie zamordowana przez katolików podburzanych przez Cyryla późniejszego świętego. Nie ona jedna. Swoje panowanie ta religia od mordowania, prześladowania pogan a później też i chrześcijan.
  Wielu ludom, narodom swą wiarę przynieśli na mieczach. Terror, przemoc i strach to metody ewangelizacji. Jeden z moich dziadków mówił, ze nienawidził tego, kiedy jego babcia i matka całowały księdza po rękach i jemu jako małemu chłopcu kazały to robić. Później odmówił.
  Wyzysk biednych, poniżanie. kontrola społeczna w złym rozumieniu, jak w państwach totalitarnych.
  Jak wiesz kiedy był ten ślub, kiedy to KK był blisko ludzi w dobrym tego znaczeniu, to oświeć mnie.

 • jezierskiadam

  Oceniono 28 razy 26

  Krytykę zewnętrzną KK zawsze przedstawiał i nadal może przedstawić jako "prześladowanie".
  Kościół boi się krytyki "od wewnątrz".
  Kiedy wyznawcy zaczynają krytykować papieża albo biskupów, ukrzyżowanie ww. staje się bardziej realne.
  A ukrzyżowania boi się każdy ksiądz.
  Nie boi się Boga, tylko ukrzyżowania. Ewentualnie ksiądz katolicki boi się nawleczenia na pal ukraińskim sposobem.
  Sposobem opisanym przez CZŁONKA RODZINY byłego MINISTRA.

 • perun79

  Oceniono 26 razy 16

  Kościół był blisko ludzi gdy tępił niewiernych, teraz jest tylko wspomnieniem dawnej potęgi.

 • Oceniono 15 razy -1

  Fachowej pomocy w sprawach stwierdzenia nieważności małżeństwa kanonicznego zwanego "rozwodem kościelnym" udzieli Państwu Kancelaria Kanoniczna Michała Poczmańskiego.
  biuro@kancelaria-kanoniczna.com

 • mindowe

  Oceniono 60 razy -56

  Jedyna nadzieja naprawy Rzeczpospolitej w Panu Prezydencie. Miejmy nadzieję,że uda mu się wyzwolić nasz kraj z oków eurobolszewii...

  • nogard-10

   Oceniono 32 razy 30

   @mindowe
   Prosze jednak sami siebie wyzwolic z niewiedzy ,czym jest wasza wiara,co niesie,nic.Okowy,to wasza glupota,brak racjonalnego myslenia,owe bagno kleru trzeba postawic do pionu,wyplenic jak chwasty,bo madrosc niesie tzw.swiatlo I to racjonalne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane