Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

14.02.2017 19:12

Podkomisjo Macierewicza! Pobrany szmal za quasi eksperctwo trzeba będzie oddać. Co do grosza!

Po wydaniu "tajemnicy" Antoniego Macierewicza przez gen. Piotra Pytla, iż katrastrofa smoleńska to tylko narzędzie polityczne, powinno zawrzeć w światku politycznym.

Powinny zostać uruchomione prokuratura i tajne służby. Choć są we władaniu PiS, opozycja winna sformułować oficjalne zarzuty, a nawet poczynić własne kroki śledcze,

Powinny być zadane pytania, na co idzie kilka milionów zł dla podkomisji smoleńskiej Macierewicza i jego ekspertów.

A tu nic.

Polskie życie polityczne jest wyalienowane, nie oparte o rozumne działanie, ale o wzajemne adoracje, skupia się w kilku centrach: na Wiejskiej i siedzibach partii. Daleko jest od ludzi.

A dlaczego by nie powołać społecznej, bądź obywatelskiej, grupy śledczej od "narzędzia smoleńskiego PiS". Prześledzić wypowiedzi tych gości, zestawić je i następnie domagać się odpowiedzi poprzez jakieś stowarzyszenia przy uczelni, bądź instytucji, wobec której rząd nie może unikać udzielenia informacji.

Obywatele mają prawo do informacji. A następnie kierować do prokuratury podejrzenia o świadome matactwa, włącznie z pobieraniem z kasy państwa pieniędzy przez ekspertów.

Wszak to wyłudzenia. Oskarżyć kolesiów smoleńskich o pracę nad kłamstwami, a następnie zapowiedzieć, iż w przyszłości będą musieli zwrócić pieniądze. Co do grosza!

To może zadziałać, bo to tchórze. Dużo jest niestandardowych form działania w tej mierze, a opozycje ani mru-mru.

Czytaj więcej na blogu O-qu.

Zobacz także

Komentarze (6)

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 12 razy 12

  Nic się nie zmieni. Z kasą którą przytulił, przytula i jeszcze długo będzie tulił Szaman z Żoliborza możemy się pożegnać na wieki wieków amen. Spółdzielnia Prania Kasy... "Srebrna" , to profesjonalni złodzieje, nie to co amatorzy z "Amber Gold".

 • maura4

  Oceniono 11 razy 11

  Opozycja jest zmrożona albo otępiała. Dostać taki smakowity kąsek i nie chcieć go zjeść ? Przecież , kiedy do wyznawców religii smoleńskiej dotrze, że bóg nie istnieje, to PiS popłynie.
  Kaczyński co miesiąc utwierdza swój lud w tym, że już, już za chwilę będzie wiadomo, co naprawdę się wydarzyło w Smoleńsku. I tak od kilkunastu miesięcy. I oni w to wierzą. Opozycja mogłaby ich wiarą choćby zachwiać, ale się nie chce.

 • anzimonek

  Oceniono 4 razy 4

  Jest już za późno! Jedna opcja polityczna zawłaszczyła państwo, czyli aparat państwowy - widać to wyraźnie na tle wypadku Macierewicza ( zero reakcji, mimo ewidentnego przestępstwa) oraz Szydło ( walenie z armat do Bogu ducha winnego wróbelka). Inne opcje same się spacyfikowały przez błędy i przekręty liderów i zajmują się raczej sobą. A durne i zbiedniałe społeczeństwo jest na pastwie służb, aparatczyków, przydupasów władzy i chciwego, zdemoralizowanego kleru. Ciemność widzę...

 • candid13

  Oceniono 3 razy 3

  Chyba ze pan minister wystapi na droge sadowa, w co watpie bo napewno do generala mowil pan w obecnosci swiadkow ? Moze tez jakies wystapienia misia przeciw panu Stonodze?

 • 1theguru1

  Oceniono 1 raz 1

  a czy, waszym zdaniem, kolejna władza, o ile będzie, bedzie miała jaja i determinację by osądzić i posadzić obecną ... ?

  poziom skoku na kasę jest nieprawdopodobny i bezczelny jak skok na rympał a poziom dewastacji państwa taki, że przez dekady będziemy sprzątać po pisie !

 • cracovia.figiel

  Oceniono 7 razy -3

  Pani Premier taka chora w szpitalu chodzi bo se naskórek na dupci obtarła i nie może leżeć, a ty zamiast dać sukienkowym na wypominki, to ci w głowie tylko miliony, a przecież sukienkowi aż tak pazerni chyba nie są żeby tyle szmalu brali za wstawiennictwo do nieba za Panią Beatę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane