Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

13.02.2017 09:50

Niechlujstwo Szydło

Wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu to PiS w pigułce, esencja tej partii. Niedotrzymanie procedur, fatalne kadry, w tym wypadku BOR, które są pokłosiem nepotyzmu oraz najważniejsze: kłamstwo, kłamstwo, kłamstwo po tym, gdy dopuszczono się wykroczeń i popełniono błędy, a następnie wrabianie innych, niewinnych, jak owego młodego chłopaka, który jakoby zawinił wypadkowi.

W ten właśnie sposób doszło do katastrofy smoleńskiej, wg tego samego schematu, pisowskiego syndromu: niechlujstwo, zakłamanie i szukanie winnych.

W związku z tym wypadkiem Szydło jest pocieszające i wielce prawdopodobne, że na podobnym zdarzeniu PiS straci władzę, tak zapędzi się w oszustwie, tak się zaplącze, zapulta, jak Kaczyński w instynuacjach.

PiS to niedorobieni Polacy klasy B. Niechluje kompromitujący innych Polaków.

Czytaj więcej na blogu Próbki Cukierków.

Zobacz także

Komentarze (8)

 • henrykkin

  Oceniono 3 razy 3

  Wszystkie okoliczności (np. siła uderzenia w drzewo i zdewastowana limuzyna) i fakty (podwójna linia ciągła przekroczona,tylko sygnały świetlne,prędkość ponad 100 km/h - niech określi biegły,a nie Błaszczak) przemawiają przeciwko ministrowi i PiS-owi. I co? Tym gorzej dla faktów.

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 2 razy 2

  Wypadki się zdarzają. !! Jednak to co zrobił Błaszczak, czyli osądził, wydał wyrok na 21.latka obnaża sposób myślenia w PIS.
  Może zwolennicy tej partii zobaczą, jak tam mija się z prawdą, a słowo przez nich głoszone, nie może być traktowane za prawdziwe bezwarunkowo.

  Rodzą się pytania.
  Jak naprawdę wygląda bezpieczeństwo wewnętrzne kraju?
  Jak naprawdę wygląda nasze bezpieczeństwo zewnętrzne?
  Jak naprawdę wygląda wydawanie pieniędzy? Bo zdaje się, że bezmyślności, rozdawnictwa ukrytego może tam być w nadmiarze. Przypomnę totalnie krytykowane loty Tuska do Gdańska. Sugerowali, że za ich rządów takich "ekscesów" nie będzie. Prywata zniknie.
  Gdzie się w prywatnej sprawie nie obrócisz, tam napływają pytania o kondycję państwa, o rozwiązywanie problemów. Bo rozwiązań nie widać, a problemy narastają.

  Czy na każdą wypowiedź szanownego prezesa, premier, ministra, trzeba zadawać sobie pytanie: gdzie tu kłamstwo? w którym miejscu?

  • henrykkin

   Oceniono 2 razy 2

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   Na część pytań musisz sama odpowiedzieć,wedle najlepszej wiedzy i poczucia godności. Na inne - np.1, 2,3, - nikt nie odpowie publicznie. Rzecz w tym,że myślimy,iż jest źle. A jeżeli jest gorzej?

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 2 razy 2

   Gorzej rzeczywiście może być.
   Władza ukrywa się przed obywatelami. Bo jak nazwać to inaczej gdy ani szef partii, ani premier nie udziela wywiadów dziennikarzom, których posądza o niewłaściwe wybory polityczne
   Czy tylko boi się, że prawdy mogłyby być ujawnione, czy są po prostu tchórzliwi?.

  • henrykkin

   Oceniono 2 razy 2

   Nie udzielają,nie rozmawiają z dziennikarzami poza pisowskimi z dwóch - przynajmniej względów. 1/Chcą w ten sposób ukarać inną opcję. 2/Obawiają się trudnych pytań,na które nie znajdą sensownej odpowiedzi,chociaż i tak powiedzą swoje. A rozmawiając ze swoimi,nobilitują ich,swoje media. Są u siebie,w domu.

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   0

   @henrykkin
   W życiu już tak jest, że raz pod wozem, raz na wozie.
   Co zrobią gdy znajdą się pod wozem?
   Ale to nie nasz kłopot.

 • oby.watel

  Oceniono 1 raz 1

  40% spośród deklarujących udział w wyborach parlamentarnych zagłosowałoby na PiS, 17% na PO, 9% na Nowoczesną, a 8% na Kukiz'15 - wynika z najnowszego, lutowego sondażu CBOS. Szanse na wejście do Sejmu miałby także SLD.

  Wynika z tego, że suwerenowi nie przeszkadza brak kompetencji, doświadczenia, wiedzy. Suweren uwierzył w zapewnienia Lenina, że państwem może rządzić i kucharka po tygodniowym szkoleniu. Niestety, specjaliści nie dają nadziei - głupiec nie zdaje sobie sprawy ze swojej głupoty. A nawet wtedy gdy z głupoty sobie krzywdę zrobi winną obarczy wszystkich, nigdy siebie. Dlatego tak szybko wskazano winnego...

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 1 raz 1

   @oby.watel
   "Mądry ustępuje głupiemu. Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata. "
   "Gdy widzimy już tylko to, co chcemy widzieć, osiągnęliśmy duchową ślepotę."
   Marie von Ebner-Eschenbach; 1893 r

   Mądry ustępuje głupiemu, bo głupi nie słucha argumentów, a swoje wywody uważa za najmądrzejsze.
   Jak mówi przysłowie z głupim nie pogadasz.
   Z ordynusem na urzędzie także nie.
   Suweren oddając głos na głupca, gdy nie zagłosuje na niego drugi raz, musi sobie przyznać, że poprzednio omylił się. I to często jest niewygodne taka własna zmyłka.

   Ponieważ suweren nie reaguje ani na głupotę, a ni na łamanie prawa swoich wybranków, to w obecnej sytuacji jest jedno wyjście. Tylko dwie kadencje w Sejmie, Senacie.
   Może w koniecznej a częstej zmianie, wypłynie jakiś dobry polityk.
   Nie będzie dobrze dopóki zasada DURA LEX,SED LEX nie będzie obowiązkiem od pierwszego obywatela, do tego najmniej ważnego.
   Jak na razie sytuacja przypomina tę sprzed rozbiorów. Prywata, samowola, stawianie na pierwszym miejscu własnego interesu (lub partyjnego) nad dobrem Rzeczpospolitej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane