Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

17.02.2017 10:16

TVP jest li tylko gadzinówką, dobrze znanym medium z nie naszej polskiej tradycji

Jakub Wątły w Superstacji w programie "Krzywe Zwierciadło" nadużył słów mówiąc o TVP, która w istocie spełnia rolę gadzinówki (dobrze metaforycznie osadzonych mediów, które są obce polskiej tradycji).

Przesadził Wątły, ale czy tak bardzo? Rozmawiał z Tomaszem Jastrunem, poetą, pisarzem, i publicystą.

– Co pan myśli o tych brudnych, śmierdzących gnidach, które nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej? – pytał Wątły.

A Jastrun:

– Jakoś nie ma tak dużo we mnie gniewu, chociaż trochę jest, ale jest dużo współczucia. To znaczy ja uważam, że trudno o coś bardziej podłego, niż nakłaniać ludzi do podłości, czyli obwiniam głównie szefów - odpowiedział.

Dalej Wątły ciągnął:

"Ale część z tych gnid, kończąc tę część programu, twierdzi, że mają swoje pięć minut w tej chwili. Nigdy nie chciałbym, i pewnie państwo też byście nie chcieli przeżywać pięciu minut, podczas których pijecie albo jecie odchody, co dzieje się wśród prawie wszystkich tak zwanych dziennikarzy telewizji publicznej". 

Itd.

Na pewno nie powinni odzywać się zainteresowani z TVP, którzy stworzyli telewizję nie do oglądania, radia nie do słuchania, na pewno nie dla tych, którzy mają poczucie przyzwoitości i smaku.

Także nie powinni otwierać ust wazeliniarze z portali typu wPolityce.pl. Tym z kolei cieknie ohydztwo z jamy ustnej, taka waniajet im komsomolska "prawda".

Pouczył Wątłego prezes Superstacji:

"Wezwałem w czwartek Kubę do siebie i poprosiłem – nie nakazałem, a właśnie poprosiłem – żeby więcej w swoich programach nie poruszał tematu telewizji publicznej. Za każdym razem, gdy to robi, zwraca uwagę naszych widzów na tamten kanał, a więc działa na szkodę Superstacji. Zobowiązał się, że już tego nie zrobi".

Ale ciągle pozostaje otwarte pytanie, jak reagować słowami i gestami na rynsztok wylewający się z mediów narodowych, pisowskich, przeze mnie nazywanych gadzinówkami?

No, jak?

Czytaj więcej na blogu Próbki Cukierków.

Zobacz także

Komentarze (1)

  • henrykkin

    Oceniono 5 razy 1

    Zrezygnowałem z oglądania telewizji reżimowej,poza sportem. Nagle zabrakło u mnie Orłosia, Kraski,Lisa i całej plejady dziennikarzy,których audycje można było oglądać i słuchać. I zrobiło się w domu luźniej,ciszej,pustawo,smutno. Jakby ktoś z mojego domu wyniósł mi meble bez mojej zgody,bez mojej wiedzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane