Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

14.02.2017 07:08

Szanowna pani premier........................................................................................w szpitalu.

Jako wieloletni, ale wciąż pokorny i mało doświadczony kierowca różnych pojazdów oficjalnie proponuję Pani moje usługi w zakresie przewożenia Pani dokądkolwiek.

Obiecuję że moją niechęć do Pani i Pani formacji będę głęboko skrywał zachowując się uprzejmie a nawet zobowiązuję się do okazywania fałszywej co prawda, ale jednak - sympatii.

Niechęć do Pani jest zwyczajną sprawą w kraju, w którym arogancja władzy jaką obserwujemy od ponad ćwierć wieku była na sztandarach Solidarności:

Jak zapewne Pani nie pamięta były na fabrykach (które zwycięska nowa władza zapewne z tego powodu zniszczyła) były właśnie takie hasła:

PRECZ Z AROGANCJĄ WŁADZY.

Mimo to zobowiązuję się Panią bezpiecznie wozić i zawsze DOWOZIĆ, niezależnie od uprzedzeń. Nie jestem fizykiem jak Jezierski, nasz bloger, ale nie będąc całkowicie ślepym wiem(bo widziałem) że większość samochodów porusza się na czterech oponach. Guma po smole(czyli tzw. asfalcie) zawsze się będzie ślizgać. Na lodzie jest jeszcze gorzej. 

Cztery opony samochodu są zwykle okrągłe(chyba że sparcieją i wewnątrz popękają jak niedawno mógł się przekonać prezydent wielu Polaków a także innych wyznań, p.Duda.

Jeśli się Pani przyjrzy, to zauważy Pani że taka opona styka się ze wspomnianą smołą jedynie dolnym fragmentem całości. Reszta opony nie styka się. Dzięki temu, gdy podróżuje Pani z trzecią prędkością kosmiczną, bo tak jest przecież zapewne  bardzo fajnie, opona ma okazję się ochłodzić. Powierzchnia styku opony z jezdnią jest podobna do tej, jaką ma Pani szpitalny kapeć z podłogą, więc bezmyślne zapieprzanie z prędkością światła z jaką Panią ostatnio wieziono musiało się skończyć fatalnie.

Prędkość światła o jakiej piszę jest znacznie większa od prędkości dźwięku, i to jest powód dla którego ludzie widzieli światłą Pani kolumny, ale nie słyszeli sygnałów dźwiękowych i tej wersji niech się trzymają Pani tzw.ochroniarze. Niech zetną drzewo na którym widnieją ślady uderzenia, bo jeszcze ktoś obliczy że nie tyle jechaliście 50 km na godzinę, ale że z taką prędkością w nie uderzyliście. Ja tam się nie znam, ale tak jak można dzięki parówce i puszce określić dlaczego samolot spadł, to i specjalista od drzew się znajdzie.

Pieniędzy za Pani bezpieczną jazdę nie chcę wiele, ot, żeby wystarczyło na moje stałe opłaty, chyba że zechce mnie Pani uprzedzać o spodziewanej podróży, to będę na ten czas brał sobie urlop.NIE CHCĘ NA PANI BEZPIECZEŃSTWIE ZARABIAĆ.WYSTARCZY ŻE BĘDZIE PANI DŁUGO I BEZPIECZNIE ŻYŁA.

ZALEŻY MI NA TYM BARDZO, BO JEŚLI PANI POLEGNIE W WYNIKU NIEZWYKŁYCH ZASAD ZACHOWANIA SIĘ NA DROGACH DOTYCHCZAS WYKORZYSTYWANYCH PRZEZ WAS WSZYSTKICH FACHOWCÓW, KOLEJNEJ MIESIĘCZNICY W WARSZAWIE NIE ZNIOSĘ.

Pozdrawiam serdecznie

łagodny smok

Jabberwocky

 

Czytaj więcej na blogu łagodny smok.

Zobacz także

Komentarze (37)

 • bszydllo

  Oceniono 10 razy 8

  Szanowny Panie Smoku!
  Uprzejmie dziękuję i jestem mile zaskoczona Pana ofertą, ale obawiam się, że z niej nie skorzystam.
  Nie wiem jak długo będę jeszcze pełniła tę funkcję i korzystała z limuzyny.
  A co będzie jak przyjdzie Panu wozić mojego obecnego szefa?
  Czy się Panowie dogadacie?
  Nie mogę, jako osoba, odpowiedzialna do tego dopuścić!
  Poza tym, nie ukrywajmy, jest Pan już osobą leciwą a więc i refleks nie ten i już nie te oczy, a ja nie zamierzam wlec się czterdzieści na godzinę po autostradzie. Ni po to te autostrady budowaliśmy!
  Dziękuję i pozdrawiam.
  Beata S.

  • dz-99

   Oceniono 1 raz 1

   bszydllo

   Kobieta warszawa
   O mnie

   premier
   No, tu już przesadzasz, Kocio!

  • bszydllo

   Oceniono 2 razy 2

   @dz-99
   Szanowny Panie dz-69, czy jak tam Panu jest.
   Otóż wie Pan chyba iż uległam!
   Tak, przyznaję się, uległam katastrofie w ruchu.
   Lądowym na szczęście, a nie powietrznym lub morskim.
   A skoro uległam, to jestem poszkodowana i poobijana.
   Więc Pańskie dziwaczne uwagi , cokolwiek one oznaczają, są nie na miejscu!
   Pozdrawiam z izolatki.
   Beata.

  • dz-99

   Oceniono 1 raz 1

   Dziękuję.
   Pozdrowienia jak na bardziej na właściwym miejscu.

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 1 raz 1

   @bszydllo
   Wielce czcigodna Pani Premier(wielkie litery są uzasadnione).
   Tak, nie jestem młody, ale nadal dość sprawny: bez problemu zdaję "psychotechnikę", a słaby wzrok...No cóż, zarabiane przez nas pieniądze są tak małe, że dostrzegam je jedynie przez silną lupę.

   Mam nadzieję że będzie Pani premierem do końca kadencji, chociaż nie wiem czy Pani by tego chciała(to trudne zajęcie), jednak gdyby nie, to jako prywatną osobę zawiozę Panią do domu też prywatnie, bez zobowiązań. Proszę mi wierzyć, nie wszystkim z dowolnej partii bym to zaproponował. Nie zdziwię się jednak jeśli Pani nie zechce skorzystać.

   Psy się nie gryzą o lata, tylko o kości. To fakt- gdy amonity pojawiły się w morzu, młody już nie bylem, ale czy to oznacza że zawsze jeżdżę wolno. Tak, czasem prędkość 40km/h może być zbyt duża, a czasem właściwa, szczególnie gdy na stu metrach stoją dwa radary(tak było do niedawna w okolicy Bielawy k.Konstancina), jednak ani słowem nie wspomniałem że należy się wlec, go czego nas zmuszają radośni właściciele fotoradarów.
   PRĘDKOŚĆ POWINNA ODPOWIEDNIA. Czasem to 200 km/h a czasem 20. Żadna mnie nie przeraża. Przeraża mnie tylko Insignia jadąca za mną, dlatego też często patrzę w lusterko wsteczne.
   Wszystko zależy od kompletu: kierowca, jezdnia, pojazd. Najważniejsze żeby bezpiecznie dojechać, nie narażając siebie i innych, wyobrażając sobie że się siedzi za sterami TU154M....jak M.Proszę nie mylić z Antonowem, popularnie zwanym Antkiem. Zabrakło wyobraźni czy była zbyt wielka? Proszę sobie wyobrazić kolejne uroczystości ...co tydzień(bo był piatek0 co miesiąc(bo był luty), co rok.... bo się przyzwyczailiby....

   Co do bycia premierem, to jak wiadomo- łaska pańska na pstrym koniu jeździ, jednak gdyby coś się zmieniło, nie będzie Pani musiała podróżować wieziona przez innych. Jak się domyślam, sama Pani pojedzie i to znacznie bezpieczniej. Z drugiej strony jednak, gdyby coś, to zawiozę Panią sam, nie licząc na wdzięczność.
   Co do Szefa, to chociaż nie znoszę WSZYSTKICH polityków bez wyjątków(więc moja niechęć do PiS nie oznacza sympatii do którejkolwiek ze znanych powszechnie partii, to prywatnie nie jestem nikomu niechętny. Jak się wydaje jest możliwa pomiędzy panem o którym Pani wspomina a mną pewna płaszczyzna (to nie żaden żart z kolejnego polityka) porozumienia: obaj lubimy zwierzęta.
   h
   ttp://www.catbreedselector.com/wp-content/uploads/2015/04/Chantilly-Cat.jpg

   Pozdrawiam serdecznie i życzę prędkiego powrotu do pełnego zdrowia
   łagodny smok
   Jabberwocky

  • bszydllo

   Oceniono 2 razy 2

   @smok_jabberwocky
   Tak leżę sobie w łóżeczku tutaj na Szaserów i myślę, że Smok mieszka niedaleko, gdzieś może przy Al. Waszyngtona?
   Nie wiem dlaczego się nagle stałam obiektem zainteresowania Smoka?
   Młodą dziewicą już przecież, jak wiadomo, nie jestem.
   A Smoki tylko młode dziewice, podobnież, interesują.

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 2 razy 2

   @bszydllo
   Dziewice są do spożywania tudzież końsumpcji.
   "Nie wiem dlaczego się nagle stałam obiektem zainteresowania Smoka?"
   Kolejne obchody "polegnięcia" spowodują moją autoagresję: pochlastam się szarym mydłem po oczach starając się przebić tym razem przez al. Ujazdowskie. Jakiś sabotażysta i tak zablokował Warszawę swoimi decyzjami, marząc o smoku...znaczy smogu a dodatkowe obchody przed zakładem pracy Pani Premier staną się nie do zniesienia.

  • dz-99

   0

   @bszydllo

   69?
   Co Wam chodzi po ...głowie w tej izolatce.
   A może to separatka??
   Polecam kontakt z hr. Kociem jako doświadczonym wolontariuszem

  • jozefmichalik2

   Oceniono 1 raz 1

   @dz-99
   Separatka to przecież to samo co izolatka.
   Separować to inaczej izolować.

  • dz-99

   Oceniono 1 raz 1

   @jozefmichalik2
   sugerowałem (!) - separację małżeńską

  • oby.watel

   Oceniono 2 razy 2

   @dz-99
   Bardzo często separacja jest skutkiem supremacji.

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 4 razy 4

  Smoku, problemu już chyba nie ma. Został rozstrzygnięty zanim sprawdzono, wyliczono.
  Fachowcy i świadkowie (11 z BOR i 3 nieoznakowanych) oświadczyli co trzeba. Mającym inne zdanie zada się pytanie: Z rządem chcecie zaczynać?
  Insynuuję? Zdecydowanie NIE! Za Wirtualna zacytuję kpa Błaszczaka:

  "21-letni kierowca, któremu postawiono zarzut spowodowania wypadku z udziałem premier Beaty Szydło jest dzisiaj przesłuchiwany przez prokuraturę.

  Jego obrońcę krytykuje szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

  - Włącza się w akcję mającą podważyć ustalenia o wypadku - powiedział polityk PiS w Polskim Radiu.
  - Nie wdaję się w żadną grę. Wykonuję swoją pracę. A pan minister powinien przestać oceniać tego młodego człowieka. Od tego jest sąd - mówi Wirtualnej Polsce mec. Władysław Pociej. "

  Porozdzielałam by łatwiej było czytać. Błaszczak wydał wyrok w imieniu szanownego prezesa, a sąd....sąd ewentualnie się wymieni.

  Jako zwolenniczka demokratycznego państwa i zasad prawa mającego ponad dwa tysiące lat DURA LEX, SED LEX - Twarde prawo, ale prawo. Od siebie dodam równe dla wszystkich, nie będę się sprzeciwiała by Błaszczak miał obrońcę, gdy przyjdzie czas na jego osąd.
  Mini.ster (ło matko Polko, co za cudok), a nie wie, że polskie prawo gwarantuje (JESZCZE) obrońcę z urzędu,gdy oskarżonego na takowego nie stać.

  Przypuszczam, że strona mająca zasadę nr... by przede wszystkim ...podejrzewać....podejrzewać....podejrzewać...nie przyjmie Twojej oferty.

  Za to ja mam przekaz do osoby pełniącej funkcję nr jeden w Polsce:
  Szanowny panie prezesie, uprzejmie proszę zwrócić uwagę, że nazywany ministrem pan Błaszczak, swoimi mowami pana ośmiesza jako decydenta, kto kim ma być.
  Czy musi pan po raz kolejny świecić oczami?
  O Błaszczaku pisał nawet sam wielki Fredro:

  "O, źle! ... Pókiś cicho siedział,
  Jakim jesteś, nikt nie wiedział,
  Ale kiedyś został posłem,
  Każdy już wie, żeś jest osłem"

  Po staropolsku, z ukłonem

  • oby.watel

   Oceniono 2 razy 2

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   Facet pruł 160 km na godzinę. Media określiły go mianem "pirat drogowy", choć żadnego wypadku nie spowodował, żadnego drzewa nie potrącił. Przecież mógł po prostu aplikować do Narodowej Służby Ochrony. Żadnemu oszczercy nie przyszło to do głowy? Co do prawa, to przepisy mówią wyraźnie, że jak jedzie V Kolumna, to skręcać w lewo nielzia!

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 2 razy 2

   @oby.watel
   Nasze BMW 5 ma już 20 lat. To samochód prawie bezawaryjny. W jeździe nim jestem osoba decydującą, czyli siedzącą obok kierowcy. Na drodze, jak to na drodze pojawiają się nagłe i nieoczekiwane zdarzenia.
   cdn

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 2 razy 2

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   cd
   I jako osoba nie mająca uprawnień do jazdy, ale bacznie obserwująca zachowanie "mojego" kierowcy powiem, że nasz staruszek nie mając takich hamulców jak ten rządowy, przy jeździe .... zdołałby zahamować przed drzewem.

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 1 raz 1

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Tam gdzie kropki byla cyfra pięćdziesiąt. I komunikat, że wpis zawiera
   cd

   Jeśli do Tutki rządowej powołano zagranicznych ekspertów, to uwierzę tylko ekspertowi od wypadków i od producenta.
   Gdy patrzę na zapasy państwo kontra młodociany, to powiem, że państwo nie wygląda dumnie.
   a co na to wyborcy PIS?

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 2 razy 2

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   Ponieważ nie potrafię zrozumieć, co w mojej wypowiedzi tak raziło w oczy redakcję, to mam nadzieję, ze może ktoś z komentujących mi wyjaśni?

   Redakcjo!!
   Potkniecie się na tej CENZURZE.
   I nic to wam nie pomoże. A dygot łydek zmieni się w mozliwość spokojnego spacerowania.
   Władza się postara.

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 1 raz 1

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   Adolf udowodnił że to nie jego szturmowcy spalili Reichstag. Rząd może wszystko. Także nierząd.
   Płaszczak? Ogończa: płaskie i oślizgłe, ale za to z zabójczym końcem.

  • oby.watel

   Oceniono 1 raz 1

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   O żadnej cenzurze nie może być mowy. To jedynie moderacja, walka z mową nienawiści. Poza tym niektóre treści są płatne i skrypt doskonale o tym wie.

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 1 raz 1

   @oby.watel
   Za "50"?
   Specjalnie tak rozbiłam tekst, by znaleźć tę nieprawidłowość. I znalazłam.

  • dz-99

   Oceniono 1 raz 1

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   "cyfra pięćdziesiąt"?
   Może to dlatego?
   50 to nie cyfra (to przecież liczba:))

  • oby.watel

   Oceniono 1 raz 1

   @dz-99
   50 to liczba, ale nie zawsze. W układzie np. sześćdziesiątkowym to cyfra.

  • dz-99

   Oceniono 1 raz 1

   To interesujące jak 5:50 do Koluszek albo nawet 15:10 do Yumy.
   Ale jak wygląda wtedy zapis - 50km/h ?

  • oby.watel

   Oceniono 1 raz 1

   @dz-99
   Podobnie jak 15 km na godzinę w systemie szesnastkowym - F km/h. Ponieważ używamy systemu dziesiętnego do cyfr systemu szesnastkowego wykorzystujemy pierwsze litery alfabetu. System sześćdziesiątkowy (minuty, sekundy) nie ma swoich znaków. Dlatego nie da się odpowiedzieć jak wygląda zapis 50 km/h, ponieważ może wyglądać dowolnie. W zależności jak się umówimy jak będziemy obrazować cyfry odpowiadające w systemie dziesiętnym liczbom od 10 do 59 (60 to w systemie sześćdziesiątkowym po prostu 10).

  • dz-99

   Oceniono 1 raz 1

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy

   zawsze warto się dowiedzieć ( i zrozumieć)
   czego Ci również życzę

  • dz-99

   Oceniono 1 raz 1

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy

   a na cz cz kawkę proponuję wstrzymać oddech a także chwilę milczenia (podobno to złoto)

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 1 raz 1

   Tylko widzisz, ja nie poczułam się dotknięta... i sobie zażartowałam. A nie wiedziałam , że może chciec być jak....cz cz ... chwila milczenia, choć nic złego nie chciałam napisać.

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 1 raz 1

   @dz-99
   Gdy innym mocno dokładasz o milczeniu jednak zapominasz.
   Uśmiechnij się ! h ttps://www.youtube.com/watch?v=qV3vWoYJhvc
   U mnie niebo bezchmurne, Boreasz drzemie, smogu nie ma, czego i południowej Polsce życzę.

  • dz-99

   Oceniono 1 raz 1

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Nie lubię Celińskiej.
   Wolę to :)
   h ttps://www.youtube.com/watch?v=3rpWjQVFBW4

   Choć ciężka to praca,
   Tak ludzi nawracać,

   Gdy komuś wygarnę,
   La, la, la, la, la,
   To humor mi wraca!

   Hi, hi, hi,

   Człek czuje się lepszy,
   Jak innych opieprzy
   No i już mu nie szkodzi,
   Jak sobie dogodzi!

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 1 raz 1

   @dz-99
   To może idź na rower? Tylko te smrody na południu Polski...
   Wierszyki bezpieczniejsze ;-)

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 1 raz 1

   @dz-99
   Wizard Oskar

   Życzę Ci

   Życzę Ci 100 lat spełnionych marzeń!
   Samych wspaniałych z życia wrażeń!
   Słońca na niebie...
   Przyjaciela w potrzebie...
   Pieniędzy więcej niż Ci potrzeba...
   Radości sięgających samego nieba!
   Miłości!
   Czułości!
   Pogodnych myśli!
   Niech zawsze dobry sen Ci się śni!
   Domu przepięknego.
   Auta supernowoczesnego.
   Urlopów co chwila w kraju uroczym.
   Miej zawsze pogodne myśli i radosne oczy.
   I niech Ci wspaniałe prezenty dają.
   I niech Cię wszyscy zawsze kochają!

   A ode mnie: Kochaj innych...będziesz zdrowszy, pogodniejszy,

  • oby.watel

   0

   Słuchając rozmów lepszego sortu przypomina mis się dowcip sprzed wielu lat.
   Sąd - sprawa o gwałt. oskarżony chudzina niskiego wzrostu, skarżąca bardzo wysoka, postawna. Sędzia pyta:
   - Jak to się możliwe, że taki chuderlak zgwałcił tak dużą kobietę?
   - Bo ja akurat przykucnęłam - odpowiada powódka

  • dz-99

   0

   @oby.watel

   a świadek-podglądacz się onanizował w krzakach

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 2 razy 2

   @oby.watel
   Tak, masz rację, tyle że w moim przypadku nie ma "MY". Zawsze są ONI.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane