Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

05.05.2017 16:25

A co słychać wśród posłów PO?

Jak podaje znana gazeta- były poseł PO, John Abraham Godson, wcześniej zwany Godson Chikama Onyekwere, ojciec wielu dzieci, po dorobieniu się małej fortuny dzięki swojemu siedzeniu(w ławach poselskich), zdecydował się że jednak nie jest już Polakiem i spierdzielił do rodzinnej Afryki Teraz to On jest Nigeryjczyk. Nie jest pierwszym.... (sam nie wiem jak to określić, bo słowo Murzyn jest passe, a więc może Afro-Afrykanin), Afro-Afrykaninem, który po zarobieniu ile się da, to gdy już się nie da, olewa Polskę. Pierwszym o jakim było głośno był niejaki Olisadebe.

Pan John Abraham Godson, czyli Godson Chikama Onyekwere założył sobie gospodarstwo rolne.

Otworzył w rodzinnej Nigerii ranczo, teraz stawia na jego rozwój.

Ambitna inwestycja byłego polityka ma kosztować kilkadziesiąt milionów dolarów i zatrudniać ponad tysiąc pracowników.Ranczo Godsona liczy obecnie 608 hektarów, ale to dopiero początek. Docelowo ma być co najmniej 2,5 raza większe. Na razie były poseł hoduje w „Pilgrim Ranch” jedynie świnie i kozy. Niedługo pojawią się tam również krowy, owce i ryby. Oprócz hodowli zwierząt, będzie też uprawa lokalnych roślin: manioku, soi i kukurydzy. Postępy prac obficie relacjonuje na Facebooku i blogu.

W oddzielnej części rancza Godson zajmie się przetwórstwem żywności. – To coś, czego w Nigerii bardzo brakuje. Mamy przez cały rok ciepło, ludzie nie zajmują się przetwarzaniem żywności – mówił w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. Były poseł zamierza również postawić na turystykę. Odwiedzający „Pilgrim Ranch” będą mogli korzystać z uroków pobliskich gór i oceanu. – Największą atrakcją dla Polaków będzie chyba to, że tutaj cały rok jest ciepło. Można jeść świeże mango, awokado, ananasy... – wychwalał uroki farmy Godson.Ranczo byłego posła VI i VII kadencji powstało w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Większościowym udziałowcem jest spółka Godsona, mniejszościowym – nigeryjska gmina, która przekazała ziemię na działalność rolniczą. Ale rola Godsona nie ogranicza się wyłącznie do wykładania pieniędzy. Były poseł chętnie zakłada strój roboczy i osobiście zajmuje się ranczem: jednego dnia sadzi kokosowe palmy, drugiego karmi świnie. „Co za dzień! 3 maciory urodziły 25 prosiąt w Pilgrim Ranch. W ciagu 2 miesięcy 15 maciory urodziły 115 prosiąt. Kocham ta robota” – chwalił się niedawno na facebookowym profilu (pisownia oryginalna).

Obecnie na ranczu Godsona pracuje 25 osób. Docelowo ma być ich ponad tysiąc. Były poseł wycenia koszt inwestycji na kilkadziesiąt milionów dolarów. Aby mógł ją zrealizować, będzie musiał znaleźć inwestorów, którzy pomogą mu ją sfinansować. – Nigeria to prawie 200 mln ludzi, za 33 lata to będzie 420 mln. A zgodnie z prognozą ONZ-owskiej Komisji ds. Ludności i Rozwoju, w 2100 roku to będzie miliard ludzi!

 

I wszystkich ich trzeba nakarmić, bo jak alarmuje ONZ, nadchodzi tam katastrofa humanitarna. Należy podwyższyć centy żywności w Polsce, a niezjedzone przez emerytów i dzieci z biednych rodzin jedzenie, powinniśmy wysłać do Afryki. Oczywiście nie tylko za darmo, ale pokrywając koszty transportu, dlatego paliwo musi zdrożeć.

MILIARD w samej Nigerii. . Niewiele więcej jest teraz w całej Afryce, bo 1miliard, 216 milionów(2016 rok).W 2012 r. Afrykę zamieszkiwało ok. 1 070. Od roku 1950, ludność Afryki wzrosła ponad czterokrotnie. Nie wiem czy pan Godson Chikama Onyekwere ich wszystkich wyżywi. Jak coś się nie powiedzie, zawsze może powrócić dorobić w ławach poselskich PO.

  Na szczęście za ok.osiemdziesiąt lat(w roku 2100 będę martwy jak ptak Dodo i mnożący się dzięki niechęci do regulacji urodzin mieszkańcy Afryki to nie mój problem. Wprawdzie wszyscy przyjdą do Europy jako tzw.(przez manipulantów) "uchodźcy", a może wzorem Godsona zasiądą w polskim parlamencie, ale widać tak już musi być. Na razie zabawnie wyglądają Mistrzostwa Europy i Europejczycy grający w składach Niemiec, Francji i innych drużyn.

Żeby uniknąć uwag tych którzy nie czytają tego co się pisze, uprzedzam: artykuł i zdjęcie zamieszczone są tam, gdzie przeniesiecie się klikając podkreślony tekst. Albo to.

Czytaj więcej na blogu łagodny smok.

Zobacz także

Komentarze (29)

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 3 razy 3

  Przypomnę, że wielu, naprawdę wielu światłych Polaków, po uzyskaniu wolności w 1918 r po latach niewoli, zastanawiało się jak podbić ziemie w Afryce i mieć tam kolonie. I zniewolonych Murzynów.
  Jestem staroświecka i dla mnie w słowie Murzyn nie ma niczego złego, bo nie mam takich intencji by kogoś znieważać. To tylko słowo - historia.

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 4 razy 0

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   Światły- w każdej epoce oznacza coś innego. Marzenia o koloniach, oczywiście że tak, wtedy to było modne, ale czy kiedykolwiek swoje rojenia wprowadzili w życie?
   Może warto przypomnieć ze Polska nie tylko jako jedyna nie miała w okolicy swojego batalionu SS, ale też nie dokonała w Afryce ludobójstwa na wzór sąsiadów zza miedzy(ludy Herero i Namaqua), co było tylko wstępem do tzw.holokaustu.
   Niedawno spytałęm pracującego w jakimś banku człowieka o niezwykle ciemnej skórze czy uważa że słowo Murzyn jest obraźliwe. Spytałem czy woli czarnoskóry. Odpowiedział że tak. Następnie wyjaśniłem Mu że po polski czarnoskóry pisze się małą literą, a Murzyn- wielką. Pomyślał i powiedział że jest Murzynem.

 • villk

  Oceniono 3 razy 3

  w sumie nie wiem .....

  Jeśli robi co lubi i nikogo nie krzywdzi to co mi do tego ....a że był polskim posłem...skoro ma obywatelstwo to miał prawo ....
  Suweren wybrał...

  A rozważania kto ma prawo być Polakiem sa dla mnie odrobinę śmieszne jeśli wziąć pod uwagę przemarsze rożnych obcych wojsk przez teren dzisiejszej Polski.
  patrzenie na Ojczynę przez pryzmat DNA mi osobiście mało pasuje , przez pryzmat walki historycznej również choć jest to pewnego rodzaju kryterium , chyba najbliżej mi do definicje opartej o kryterium troski o dobro wspólne czy w związku z tym nie można mieć wielu ojczyzn albo czy ojczyzna musi być zdefiniowana terytorialnie?
  W czasach gdy dla niektórych ojczyzną jest ich własny profil na Facebooku to dość ciekawy temat do rozważań...

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 3 razy 1

   @villk
   Prawo...Skomplikowany temat. Niemcy też nie łamali prawa zabijając ludzi.

   Przemarsze były, oczywiście a i granice Polski się zmieniały. Jednak urodzone z gwałtów dzieci stawały się Polakami. DNA? A gdzie to wyczytałeś? Zamieszkałych od dawna w Polsce Tatarów uważam za Polaków. SĄ ZWIĄZANI Z POLSKĄ, bo ich rodzice też walczyli(jak nasi) o Polskę i to nie przez "jeden sezon". .. Olisadebe czy Godson- z Polską nigdy nie byli związani. Mieszkali tu jak w przyczepie, a gdy się znudzili, pojechali dalej. To koczownicy.
   OJCZYZNA to KRAJ OJCÓW. Tak, musi być zdefiniowana terytorialne, chociaż granice się zmieniają, stąd tęsknota do Wileńszczyzny itp. . Ojczyzna to nie wynajęte mieszkanie:mieszkań można mieć wiele, ale rodzinny dom jest jeden.
   Szajszbuk to szajszbuk. To przykre że można ludzi tak odmóżdżyć.
   Czy Godson dbał o dobro wspólne? Może tak, ale czy nasze?

  • villk

   Oceniono 1 raz 1

   @smok_jabberwocky
   Ojczyzna kraj Ojców -- no wszem
   kiedyś musi być ten pierwszy sezon....
   czy Godson zrzekł się obywatelstwa polskiego --nie wiem ale chyba nie więc moz esie okazac że za trzy lata bedzi esie np ubiegal o urząd Prezydenta... naprawdę sądzisz że był by gorszym prezydentem niż obecny?

   a tak poważnie to według mnie dotykasz trzech ważnych kwestii , które warte są przedyskutowania i definiowania być może ponownego
   1. to dom rodzinny - czy ciągle jeszcze mamy w oczach inwokacje z Pana Tadeusza (na marginesie podobno inwokacja z Pana Tadeusza to.....zakrętka)
   2. dobro wspólne - w dobie globalnych zagrożeń szczególnie ciekawy temat
   3. to pojecie "naszości" i naszego do tego pojęcia stosunku.

   te trzy kryteria do pewnego stopnia chyba definiują chyba temat jaki wprowadziłeś.

  • villk

   Oceniono 1 raz 1

   @villk
   i jeszcze jedno co nie ulega dla mnie wątpliwości i stanowi chyba najlepszą definicję ojczyzny opartej o troskę o dobro wspólne...

   WSZYSCY JESTEŚMY ZIEMIANAMI

  • smok_jabberwocky

   0

   @villk
   Ojczyzna...OJCÓW NASZYCH ZIEMIA. Także OJCOwizna. Poczucie własności, ale też odpowiedzialności za to co nasze i naszych bliskich. Dorobek i własność której nie wolno zmarnotrawić. Oczywiście, słowo ojczyzna można jak z demokracją, narodową demokracją, demokracją socjalistyczną czy z krzesłem. Może być zwykłe lub elektryczne.
   Godson(nie wiadomo czy to imię czy nazwisko), Olisadebe, Jan Antony Vincent- Roth­feld ksywa partyjna Rostowski, czy Richard Henry Czarnecki zwany grubą glizdą, to rasa nomadów, korzystająca z naiwności gospodarzy. Coś takiego jak kleszcze. Jest takie powiedzenie: świnia i gość nigdy nie mają dość.
   1.Dom rodzinny to dla mnie nie jest puste hasło. To tradycja. Są jeszcze inne takie, nieważne dla wieli słowa jak uczciwość, dobro. Dla wielu dobry i uczciwy to naiwny idiota.
   2.Dobro wspólne- określenie nadużywane przez tych,którzy mają na względzie wyłącznie dobro własne i swojego klanu.
   3."Naszość"- jak wiele pojęć jest wypaczane. Kaczyści stworzyli pojęcie nasizmu. Jak wiesz, narodowości dla mnie nie istnieją, ale istnieje pojęcie wspólnego domu. Gościa się przyjmuje, gościa się ......gości. Ale gdy gość zaczyna przestawiać Ci meble to się go wyrzuca na zbity (wcześniej) pysk.
   Oczywiście, gość może czasem zostać domownikiem, ale gdy usiłuje zająć miejsce gospodarza, trzeba go wysłać jak najdalej od naszego domu. Gościnność ma swoje granice.

 • oby.watel

  Oceniono 1 raz 1

  Podobno ciągnie wilka do lasu. Godson jednak nie nadawał się na prawdziwego Polaka-katolika. Głębokość wiary była nawet odpowiednia, ale reszta nie pasuje.

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 1 raz 1

   @oby.watel
   Gibbons jest kolejnym dowodem na to że Polak to niekoniecznie ktoś kto pierdzieli w Sejmie łamaną polszczyzną. I nie wmawiaj mi nacjonalizmu: Murzyn z Nigerii stanie się Polakiem gdy wykaże że jego rodzice, dziadkowie i pradziadkowie walczyli o istnienie Polski. Ja, nawet gdybym pojechał do Czeczenii, Bangladeszu, Nigerii czy RPA, zawsze będę Polakiem, chociaż jestem żydem tak jak Polakami byli Słonimski i Tuwim, a nawet Brzechwa. Będę może OBYWATELEM jakiegoś kraju ale nigdy nie będę Nigeryjczykiem. Nigdy bym się nie odważył stanowić prawa w Nigerii. Nie każdy potrafi się sku...ć.

 • andy18m

  Oceniono 3 razy 1

  Partnerstwo publiczno-prywatne. Cymes. Czegoś się nauczył od neoliberałów z PO.
  Gdy ranczo zdechnie długi pokryje publika.

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 3 razy 1

   @andy18m
   Jak wiesz, nie jestem miłośnikiem PO, więc będę protestował:partnerstwo publiczno -prywatne było znane znacznie wcześniej i nazywało się Auschwitz.

 • passtorian

  Oceniono 2 razy 0

  Wlasciwie to sie temu panu wcale nie dziwie. Skwitowal. A dlaczego? Bo juz mial dosyc polskiego cyrku.
  Za bardzo mu dokuczano.
  Ale, z drugiej strony polska przygoda mu sie przydala. Jak widac z twojego sprawozdania, Onyekwere nie pcha sie do polityki w "nowej" ojczyznie ale udziela sie tam gdzie widzi koniecznosc. Co mi sie podoba to widok faceta ktory sie pracy nie boi ani ... nie wstydzi. GDZIE ON SIE TEGO JAKO POSEL W POLSCE NAUCZYL???

 • passtorian

  Oceniono 3 razy -1

  Wlasciwie to sie temu panu wcale nie dziwie. Skwitowal. A dlaczego? Bo juz mial dosyc polskiego cyrku.
  Za bardzo mu dokuczano.

  Ale, z drugiej strony -polska przygoda mu sie przydala, jak widac z Twojego sprawozdania, Onyekwere nie pcha sie do polityki w "nowej" ojczyznie ale udziela sie tam gdzie widzi koniecznosc. Co mi sie podoba to widok faceta ktory sie pracy nie boi ani ... sie jej nie wstydzi. GDZIE ON SIE TEGO JAKO POSEL W POLSCE NAUCZYL???

  W sumie uwazam tego rodzaju zaangazowanie za cos pozytywnego. Sam fakt ,ze optymistycznie okresla cel i zasieg dzialalnosci nie uwazam za cos zlego. Moze w Polsce sie istotnie marnowal?

  A tak poza nawiasem - co Polsce z patriotyzmu siedzacego przy klawiaturze, dlubiacego w nosie albo wyglaszajacego peany na czesc dawnej swietnosci Rzeczypospolitej?

  Moze to Godson ktory wie, ze to co robi ma jakis zyciowy sens?

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 3 razy 1

   @passtorian
   Kłamiesz, konfabulujesz czy celowo mijasz się z prawdą?
   "Onyekwere nie pcha sie do polityki w "nowej" ojczyznie"
   NOWA OJCZYZNA? Ojczyznę drogi przyjacielu ma się jedną: to miejsce w którym żyli i za które walczyli czyiś ojcowie. Godson Chikama Onyekwereochodzi z nigeryjskiego ludu Ibo. Polecam film który nadano kiedyś na kanale Planete+:

   GINĄCE KULTURY. PLEMIĘ IBO Z NIGERII
   reżyser: Aran Patinkin
   film dokumentalny, Izrael, 1996, 25 min.

   Opis:

   Na rozległym i dzikim obszarze w zachodniej części Nigerii mieszka plemię Ibo.
   Legendy mówią, że ich przodkowie pochodzą z Izraela. Ludzie z plemienia są przekonani, że ich nazwa pochodzi z hebrajskiego. Ich wkład w rozwój kulturalny i ekonomiczny Nigerii jest bardzo duży. Ibo nazywani są Żydami z Nigerii.

   NIGDY POLAKIEM NIE BYŁ, NIER JEST I NIE BĘDZIE. za to był, jest i będzie Afrykaninem, Nigeryjczykiem, i członkiem...plemienia Ibo. Dostał polskie obywatelstwo, ale Polskę traktował(jak widać) jako hotel, tak zresztą jak Olisadebe. Teraz wrócił do domu, DO SWOJEJ OJCZYZNY. On i jego ziomkowie z pewnością nie dopuściliby do tego żebyś podawał się za kogoś z plemienia Ibo.

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 2 razy 2

   @
   A co do patriotyzmu, to chyba nie bardzo rozumiesz czym jest. Spytaj Godsona, chyba lepiej to rozumie.

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 1 raz 1

   @
   h
   ttp://innemedium.pl/wiadomosc/rzad-nigerii-przez-poltora-roku-nie-umial-zamknac-restauracji-dla-ludozercow

  • dz-99

   Oceniono 4 razy 4

   Godsona wybrali polscy wyborcy.
   Skoro jesteś na antypodach umysłowych to podam przykład też odległy, historyczny:

   "Król Polski Stefan Batory, władca elekcyjny Polski, pochodzący z Siedmiogrodu, nigdy nie nauczył się mówić w języku swoich podwładnych i własnej małżonki,"

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 1 raz 1

   @dz-99
   I realnie patrzył na swoich poddanych:

   "Polacy, mimo męstwa, naród płochy, wytrwałości nie ma, zabawę woli niż pracę Fantazji dużo, ale gdy się na słowa wyczerpią, do czynu ochoty i siły brak. "

  • smok_jabberwocky

   0

   @dz-99
   Kaczyńskiego i Tuska a nawet szansonistę bardzo rozrywkowego- Kukiza, sędziego Kryże czy prokuratora komunistycznego Piotrowicza też wybrali też wybrali polscy wyborcy. Wybrali spośród tych których im dano do wybierania. Czy uważasz że ktokolwiek wrzucając kartę do głosowania miał jakiekolwiek pojęcie o osobie na która głosował? Wystarczyło że był zgłoszony przez wodzusia partii której kibicował wyborca.

   Ludzie, jak to ludzie a historia władców to historia. Batory był cacy? No cóż, dostał etat po jednym łobuzie z Francji który z Polski haniebnie spie...sznie się oddalił.

   Antypody umysłowe? To miłe że twierdzisz że mam umysł. Ja o Tobie tak nie twierdzę.

  • passtorian

   0

   @smok_jabberwocky
   Niepotrzebnie sie frasujesz. Skoro gosc mial obywatelstwo polskie i reprezentowal prawnie ( wiec jako Polak) polskich wyborcow byl wedlug prawa Polakiem. Wiec chodzi tylko o kwestie zapatrywan Twoich i moich. Tysiace ludzi, jesii nie miliony ludzi ma podwojne obywatelstwo prawnie akceptowane w tym kraju - glosuja w wyborach polskich choc sa i obywatelami innych krajow. Godson jest nadal obywatelem polskim, o ile obywatelstwo to nie zostalo mu odebrane czyli, z punktu widzenia prawa jest nadal Polakiem, czy chcesz czy nie.

   To nie oznacza ,ze zgadzam sie z takim stanem rzeczy. uwazam , ze podwojne obywatelstwo to oszustwo ktore nie powinno miec miejsca. Sadze ,ze globalisci wprowadzili tego rodzaju nonsens w krajach w ktorych maja duze wplywy z pewnych przyczyn. W krajach jeszcze tak naprawde niezaleznych tego nonsensu nie ma.

   Tak wiec tego co powiedzialem nie mozesz traktowac jako klamstwa chyba ,ze jestes rewolucjonista bez sztandaru ale z przekonaniami i "wodowstretem" do osoby nazwiskiem Godson.

   Podkreslam, obecna dzialalnosc pseudo-Polaka (gwoli uciszenia Twojego niezdrowego podniecenia emocjonalnego) nazwiskiem Godson podoba mi sie. Ma cel i pracy sie nie boi. To ostatnie jest najwazniejszym elementem mojego poprzedniego wpisu.

  • passtorian

   0

   Prosilbym Cie abys staral sie uwazniej czytac. Moja wzmianka o patriotyzmie dotyczyla
   jedynie porownania czlowieka pracujacego do obiboka trzepiacego frazesami o patriotyzmie.Tych ostatnich mamy za duzo w tym kraju. Jak mowi "patirota" Kiepski- " a robic nie ma komu" - czy nadal sie nie rozumiemy?

  • smok_jabberwocky

   0

   @passtorian
   "Ilość znaków" to tutaj plaga, więc napiszę to w kilku częściach;

   Słowo "GOŚĆ" jest kluczowe.

   Ja się wcale nie frasuję. Mam już bilet tylko dokładnego terminu wyjazdu jeszcze nie określono. Mam inne kłopoty, a to co powyżej przedstawiłem to jedynie ciekawostka bez znaczenia dla kogoś w moim wieku. To wszystko co piszę, jest czymś takim. Ot, rozrywka starca. Kolega Weszłonowa mojego wieku nie dożyje zapewne, a jeśli nawet, to i tak zawsze będzie się miał za młodego intelektualistę. To jak o pewnej emerytowanej pani z latarni przy skrzyżowaniu ulic mówić MŁODA DAMA. Ani młoda, ani dama, ale mówić można wszystko. Tak powiadał niejaki Goebbels.

   Obywatelstwo i narodowość to różne sprawy. Obywatelstwo w Polsce może prawdopodobnie dostać koń. Będzie Polakiem, czy tylko polskim koniem? Są precedensy, np. w takim Rzymie koń, Incitatus, został senatorem. Był Rzymianinem?
   Co więc zatem dziwnego że posłami zostają tacy jak Godson Chikama Onyekwere z plemienia Ibo, Jan Antony Vincent-Rothfeld ksywa partyjna Jacek Rostowski czy Richard Henry Czarnecki, ksywa Gruby Rychu.

   Emanuel Olisadebe, facet który sfałszował datę urodzenia, też z Nigerii, może nadal zostać prezydentem Polski. A w USA już nie.

   A kim jest facet o wielu w życiu obywatelstwach ksywa Polański?

  • smok_jabberwocky

   0

   Urodził się w Paryżu jako Raymond Thierry Liebling. Był synem Mojżesza Lieblinga (1905-1983; malarza i producenta tworzyw) i Buli (Belli) z domu Katz-Przedborskiej. Ojciec Romana był Polakiem żydowskiego pochodzenia, a matka pochodziła z Rosji; jej ojciec był Żydem, a matka katoliczką[2][3][4][5]. Gdy Roman był w wieku czterech lat, Lieblingowie podjęli decyzję o przeprowadzce do Krakowa, która miała ich uchronić przed narastającymi nastrojami antysemickimi we Francji. Zamieszkali w kamienicy przy ulicy Komorowskiego 9. (mój dopisek: a teraz Francuzi mówią że to Polska jest antysemicka).

   Są kraje które inaczej te sprawy traktują, zapewne bardzo rasistowskie: niech spróbują dostać obywatelstwo Japonii, Izraela czy choćby USA. Gdyby im się udało, niech spróbują dostać się do parlamentu.
   NAWET GDYBY IM SIĘ TO UDAŁO (wszystko jest we Wszechświecie możliwe), to nigdy nie staną się Japończykami czy Katarczykami. Staną się(może, chociaż raczej z pewnością nie) obywatelami Kataru, Japonii czy Izraela ale Izraelitami na pewno nie.
   W największej demokracji świata(niezły dowcip, prawda?) żaden z nich nie zostanie prezydentem. A w Polsce jak widać..
   Piszesz z punktu widzenia prawa jest nadal Polakiem, czy chcesz czy nie.
   Nie, prawo nie nadaje narodowości a tylko obywatelstwo. On nadal jest Murzynem z Nigerii, posiadającym polskie obywatelstwo, tak jak ja mam gdzieś kartę do nieistniejącej już chyba wypożyczalni kaset video.
   Polska to dla nich epizod taki jak dla Edwarda Aleksandra Walezego. Później znany był jako Heniek Trzeci. Pamiętasz tego gościa? Był przed niejakim Batorym. Był tu krócej niż ksywa Rostowski, ale narozrabiał jeszcze bardziej. Obaj są dowodem na to że kandydatów do rządzenia trzeba dobierać staranniej.

   Co do globalistów, to należy ich traktować jak wszystkich terrorystów.

  • smok_jabberwocky

   0

   obecna działalność pseudo-Polaka(.)nazwiskiem Godson podoba mi sie. Ma cel i pracy się nie boi. To ostatnie jest najważniejszym elementem mojego poprzedniego wpisu.

   Godson to chyba jego nigeryjskie imię. Nazywa się odpowiednio do potrzeb i nie wiadomo jak naprawdę, tak jak nie wiadomo kiedy urodził się Olisadebe. Pseudo-Polak to równie dobre jak pseudo kibic dla bandytów stadionowych. Oba określenia odpowiednie.

   .Znasz żart Weźmiemy się i zrobicie.
   Tak, jak widać na zdjęciu, wygląda nadzwyczajna pracowitość Godzona: ludzie noszący wodę w wiadrach trzymanych na głowach. No, mechanizacja jak cholera. Jakoś podobnie chyba wyglądała praca w obozach koncentracyjnych. Ciekawe ile im płaci? Ma z czego: dwie kadencje brania diet poselskich uczyniło z niego nigeryjskiego bogacza. W Polsce też miałby na dobre życie, ale tam ma lepiej: ma pracę za bezcen, tak jak zagraniczne koncerny w Polsce czy Chinach. Nie poruszam jego działalności duszpasterskiej. Stać go na założenie sekty, co w Nigerii nie byłoby niczym szczególnym wobec zamkniętej niedawno z trudem restauracji dla kanibali.

   (gwoli uciszenia Twojego niezdrowego podniecenia emocjonalnego)- w moim wieku samo posądzenie o jakiekolwiek podniecenie to komplement. Dziękuję.

  • passtorian

   0

   Czym ja sobie zasluzylem na to Twoje interesujaca "trylogie"? Musialo Cie to kosztowac duzo energii. Jestem zaszczycony, choc powiem ze calkiem niepotrzebnie sie az tak fatygowales.
   Bo przeciez , wedlug mnie musze podkreslic bladzisz. I wszystko sie obija o tego nieszczesnego Polaka.
   Konia mozna zrobic senatorem ale Rzymianinem nigdy - chyba wiesz dlaczego.
   Jesli chodzi o Polanskiego. Hm, rozni ludzie maja rozne zapatrywania na jego obywatelstwo czy tez miano Polaka. Ja uwazam , ze jest Polakiem skoro za takiego sie uwaza. Nie uwaza sie ani za Amerykanina ( choc wiemy co moze byc przyczyna) ani za Francuza, choc tam przyszedl na swiat, ani za Szwajcara choc go tam honoruja. Dla mnie nieistotne jest to gdzie ktos sie urodzil i z jakiej rodziny pochodzi.
   Gdybym stosowal Twoja metode roznicowania ludzi to Polska nie moglaby zaliczac do swoich rodakow ani Kopernika ani Mickiewicza a kto wie ilu z tych znanych innych Polakow zostalby skreslony z Twojej patriotycznej listy.
   Twoja metoda jest dosc znana Polska dla rdzennych Polakow. Szkodliwa dla Rzeczypospolitej metoda.
   I tak naprawde trudna do zobrazowania .

   Wyzywajac sie na Godsonie , wykluczasz prawie jedna trzecia mieszkancow Polski z miana Polaka/ki bo miej wiecej tyle obywateli Polski stanowia miejszosci narodowe.
   A nonsens sie poteguje gdy zaczniemy dociekac np. jak potraktowac dziecko obywatela Polski, Bialorusina i rdzennej Polki? Po katolicku?
   Znajac historie Polski, zmiany jej granic,przewal obcych wojsk w jej historii ( kontakty z lokalna ludnoscia) , zabory, przeplyw czy naplyw ludnosci z innych terenow Europy wskutek zagrozen zewnetrznych a Ty walisz o ... rdzennych Polakach. Pamietaj, nie wszyscy nawet ci w Warszawie mieszkajacy obok Ciebie to rdzenni Polacy.
   W sumie dosc uproszczone rozumowanie . Nie moze byc Polakow na Litwie, nie moze ich byc w Chicago lub gdziekolwiek nawet tam gdzie rodziny zachowuja tradycje i jezyk ojczysty. Na obczyznie nie moze byc ani jednego Polaka, chyba , ze chwilowo - na delegacji lub zagranicznych wojazach. A juz na pewno, dzieci Polakow emigrujacych z kraju do Polakow zaliczac nie mozna.
   I tak to okroiles z Polakow kawal swiata. I to wszystko dzieki Godsonowi. Na cos sie ten facet jednak przydal.

   Dobry zart tynfa wart. Ale Twoj zart nie wart nawet tego .Jest jedynie blednym rozumowaniem -oczywiscie wedug mnie

  • smok_jabberwocky

   0

   @passtorian
   Masz rację, napisałem za dużo i jak widać miałeś trudności z percepcją.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane