Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

16.12.2012 21:54

Polityk Roku 2012

Grudzień to miesiąc podsumowań całego minionego roku. Polityczne wydarzenia ostatnich 12 miesięcy zapoczątkował spór o ACTA, który osłabił wizerunek rządu Donalda Tuska wśród internautów. Inna ważniejsze zdarzenia to powstanie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, marsze i debaty (z propozycją rządu technicznego prof. Glińskiego) Prawa i Sprawiedliwości oraz zmiana na stanowisku prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 

Jaki ten rok był dla wszystkich partii politycznych zasiadających w Sejmie? O tym wkrótce. Dzisiaj natomiast postanowiłem przyznać tytuł „Polityka Roku” – dla osoby, która najbardziej zwracała na siebie swoją uwagę przez cały rok. Przyznam również tytuł „Odkrycia Roku” dla osoby, która zadebiutowała na głównej scenie politycznej, ale z pewnością szybko z niej nie zejdzie. Należy podkreślić, że wybór jest całkowicie subiektywny.

 

Polityk Roku 2012 – Jarosław Kaczyński

Za to, że ciągle zdobywa poparcie dające miejsce największej partii opozycyjnej w Parlamencie. Grając nutą niezadowolenia i zagrożenia jest cytowany zawsze przez wszystkie media. Ma twardy elektorat, którego nie potrafi przejąć dawny delfin Prawa i Sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro (kto dzisiaj pamięta o PJN?). Dla Donalda Tuska, który tego roku raczej nie może uznać za udany, Jarosław Kaczyński jest przeciwnikiem idealnym i potrzebnym, którego wady same dają Platformie Obywatelskiej kilka procent.

 

Odkrycie Roku 2012 – Andrzej Rozenek

Po założycielu Ruchu Palikota – najbardziej rozpoznawalny polityk tej partii. Jako rzecznik partii bywa częściej widoczny w mediach i używa bardziej spokojnego języka niż Janusz Palikot. Może zajść wysoko, jeśli uda się RP zdobycie poparcia Aleksandra Kwaśniewskiego i uspokojenie stosunków z SLD. Co właśnie jest realizowane.

 

Jestem niezmiernie ciekaw jaki dla polityków będzie rok 2013? Kto najlepiej wykorzysta przyszłe 12 miesięcy, a kto z polityki odejdzie? O tym za rok.

 

 

Czytaj więcej na blogu orze_.

Zobacz także
Najczęściej czytane