Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

19.06.2015 01:55

PiS wygrywa! Platforma rządzi!

„Gdyby za wyniki głosowania do Sejmu uznać I turę ostatnich wyborów prezydenckich to w ramach podziału 460 JOW-ów zwycięski PiS (34,8% głosów) zdobyłby 219 mandatów, czyli mniej niż przegrana PO, która przy 33,8% głosów, zdobyłaby 240 mandatów! Partia Kukiza, przy 21% głosów, uzyskałaby tylko 1 mandat.”

Grafika przedstawia rozkład sił w Sejmie obliczony na podstawie ordynacji według JOW, obecnej oraz zgodnie z WPP.

Informacje i grafika ze strony wpp.info.pl

Czytaj więcej na blogu Pisany wieczorami.

Zobacz także

Komentarze (2)

 • oby.watel

  Oceniono 2 razy 0

  Towarzysz propagandzista nie ustaje w zbożnym dziele obrzydzania JOW-ów. Co z analizą wyborów z 1952 roku? Jeszcze lepiej się nadaje do wykazania, że JOW-y to katastrofa, bo z symulacji wynika, że PZPR otrzymałaby 110% mandatów! Czyli nie tylko cały sejm byłby z jednej partii, ale cała rada ministrów i wszyscy wojewodowie!

  • oby.watel

   Oceniono 2 razy 0

   I jeszcze jedno. Dziś członkowie partii nie mają, bo nie mogą mieć żadnych własnych przekonań ani poglądów, bo wylecą z partii i nie znajdą się na listach. Dlatego na przykład Kamiński czy Sikorski może raz startować z list PiS, a raz z PO. W PiSie byli zamordystami i oszołomami, w PO europejczykami i liberałami.

   JOW-y umożliwiają głosowanie na konkretnych ludzi. A jak się zachowają wyborcy mający tę świadomość nie wiadomo i nie da się tego ująć w symulacjach. Poza tym nawet gdyby w sejmie znalazła się samo PO, to niekoniecznie byliby to sami bmw jak dziś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

O autorze spotapowicz

avatar

Sławomir Potapowicz, warszawiak, samorządowiec, liberał, członek .N, rocznik '73
twitter.com/S_Potapowicz, www.potapowicz.pl

Najczęściej czytane