Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

16.05.2017 22:32

Sąd Najwyższy stanowczo przeciw PIS-owskiemu zamachowi na niezawisłość sądów i sędziów

Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego przyjęło uchwałę poświęconą stanowi wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

„Działania władz prowadzą do destrukcji systemu sądownictwa, a przez to osłabiają Państwo Polskie. Zamiast podjęcia dyskusji o potrzebie i kierunku reformy sądownictwa, przedstawione propozycje ograniczają się niemal wyłącznie do umożliwienia zmian kadrowych, służących podporządkowaniu sądów politykom. Sąd Najwyższy nie może w tej sytuacji stać obojętnie wobec oczywistego łamania zasad i norm konstytucji” – głosi uchwała.

Sędzia Sądu Najwyższego Michał Laskowski skomentował: „Proponowane zmiany dążą do wzmocnienia ministra sprawiedliwości, który jest jednocześnie prokuratorem generalnym i politykiem. Nie chodzi o obecny stan polityczny, a o rozwiązania na przyszłość”.

Destrukcja prawa to państwo bezprawia, republika bananowa. I to jest cel PiS, a konkretnie Kaczyńskiego: chwycić Polaków za twarz.

Sędziowie wezwali do debaty na temat reformy: „Wzywamy prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, prezesa Rady Ministrów i ministra sprawiedliwości oraz wszystkich posłów i senatorów do zainicjowania dyskusji w sprawie rzeczywistej i potrzebnej reformy wymiaru sprawiedliwości, pamiętając o spoczywającej na nas wszystkich odpowiedzialności za Państwo i jego wizerunek na świecie”.

Czytaj więcej na blogu Pistolero.

Zobacz także

Komentarze (1)

  • passtorian

    0

    Przypominam niekumajacym: Nie chodzi absolutnie o stanowisko SN wzgledem posuniec rzadowych wobec TK a jedynie zmianom dotyczacym pana Ziobry.
    Bo gdyby zapytano o stanowisko SN na temat TK to uslyszano by tylko jedno : Calkowicie zbedne piate kolo u wozu wprowadzajace zamet i balagan w ustawodawstwie polskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane