Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

14.02.2017 17:54

NA GŁOS PROKURATORA ŚWIERKOM SPADŁO IGLIWIE

   Słuchając krakowskich śledczych Polakom rozbolały zęby. Także przyroda zareagowała - ze świerków spadło igliwie.

   A nie powinniśmy się niczemu dziwić. To,co po wypadku powiedział minister Błaszczak precyzyjnie powtarzają wszyscy śledczy. Zaczęli policjanci,których na miejscu naliczono 71, wieczorem w piątek 10. lutego 2017 r.ich retorykę podchwycili Błaszczak i Zieliński oraz komendant główny policji. A dzisiaj upublicznił domniemania jako pewniki prokurator Krzywicki  z PO w Krakowie.

   Publiczność oczywiście kibicuje młodemu kierowcy fiacika,któremu nikt nie udzielił głosu,a policjanci na komendzie w sile 11 chłopa otoczyli go i wytłumaczyli co ma zeznać,by resztę nocy spędzić w domu. Kierowca ,niewątpliwie ciężko przestraszony,bo w uszach dźwięczał mu zarzut skoku na życie premier Polski,podpisał gdzie wskazano. To wystarczyło,by władze wydały wyrok: przyznał się do winy.

   Błaszczak ani Zieliński nie bawią się w niuanse jak domniemanie niewinności,jak przeprowadzenie dowodów winy i sprawy przed sądem. Mają w rękach sprawcę,paragrafy dopasują. Ci ministrowie są prostolinijni, nie mają czasu na konsultacje i wysłuchanie kompetentnych osób.

  -Skoro ucierpiała szefowa,to my sukinsynowi pokażemy,gdzie raki zimują-powtarzają sobie w duchu.

   Ostro? A jak obchodzą się z suwerenem ? Dla nich jednostka nic nie znaczy, a prawo to oni i Ziobro.

   Tymczasem w trakcie przewodu sądowego nie musi tak być,jak wyrokuje dzisiaj władza. Gorzej,kiedy młodemu kierowcy nie udowodni się,że włączał się do ruchu bez kierunkowskazu,a równouprawnioną tezą będzie fakt jazdy przy osi jezdni z włączonym kierunkowskazem w lewo.

   Strona Błaszczaka i prokuratorów będzie miała za sobą zeznania 11(sic) borowców,którzy  zdarzenia w żaden sposób widzieć nie mogli (może dwóch,jadących z panią premier) i są  zainteresowani obwinieniem młodego kierowcy,by wybielić siebie.  I co,sąd ma dać im wiarę? Bo tak życzy sobie Błaszczak ?

   Druga strona także ma głos. Dzisiaj śledczy powiedzieli,że nie znaleźli żadnego świadka, który by stwierdził,że kolumna rządowa jechała bez sygnałów dźwiękowych. Ciekawe, TVN24 znalazła  dwóch takich i pokazała ich zeznania. Według  prokuratora Krzywickiego,to domorośli świadkowie,nie to co borowiki.

  W sądzie może się okazać, że kolumna jechała bez wymaganych sygnałów dźwiękowych, złamała przepisy przekraczając podwójną linię ciągłą oraz prędkość o 50 km/h,czyli dwukrotnie. Tak wygląda po analizie uszkodzeń opancerzonego samochodu, co powinni potwierdzić biegli,ale nie z policji.

   I tak cywilni świadkowie mogą okazać się wiarygodni,a uczestnicy wypadku domorosłymi obserwatorami.

Czytaj więcej na blogu Pod prąd.

Zobacz także

Komentarze (12)

 • henrykkin

  Oceniono 3 razy 3

  Na fc internauta zarzucił mi,że zbyt ostro traktuję prokuratorów prowadzących śledztwo,a oni realizują politykę odgórną. Nie całkiem. Otóż prokurator Hnatko,rzecznik PO w Krakowie stwierdził,że nie wie z jaką prędkością jechał samochód z panią premier,ale na pewno było to poniżej 5o km/h. Wypowiedź zarejestrowały kamery TVN 24,więc prokurator się nie wyprze swoich słów. Zauważmy - druga część zdania oznajmującego przeczy pierwszej. Czy taki śledczy może prowadzić skutecznie dochodzenia ? On szybciej wsadzi za kraty Bogu ducha winnego niż dojdzie sedna kwestii.

  • veoon_rother

   Oceniono 3 razy 3

   @henrykkin
   Wątpię,by ci prokuratorzy wykryli sprawcę pogryzienia człowieka przez psa. Kiedy ich słucham zastanawiam się,skąd tacy niedorobieni prawnicy się wzięli?

  • henrykkin

   Oceniono 2 razy 2

   Złapią od razu,jeżeli człowiek psa pogryzie. A poważnie,na przykładzie tych krakowskich prokuratorów widzimy,jakich biegłych mamy śledczych. Porucznik Colombo mógłby do nich przyjść na staż.

 • wrona91

  Oceniono 3 razy 3

  Czy ktoś pamięta,by podejrzanemu/oskarżonemu odmawiano prawa do obrony? Tak dzieje się chyba pierwszy raz w Polsce,jaką pamiętamy. Pisowscy funkcjonariusze (Błaszczak,Terlecki) grożą adwokatowi Sebastiana K.,że śmiał podważać słuszne ustalenia policji i prokuratury,znaczy PiS-u,że podważa wyniki śledztwa. Ci ludzie są niespełna rozumu,bo nawet gospodyni domowa dobrze wie,że adwokata bierze się do obrony ,a więc podważenie oskarżeń.

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 2 razy 2

   Znam takie przypadki z historii. W czasie Rewolucji Francuskiej, w czasie rewolucji październikowej, w czasie czystek Stalina w ZSRR. Czy tak bylo w Polsce. Nie znam przebiegu sprawy skazanych na śmierć Akowcow, ale....kto wie...
   Dobra zmiana, ale dla kogo?

 • cezar1946

  Oceniono 3 razy 3

  Prokurator Włodzimierz Krzywicki postąpił "wyprzedzająco". Gdyby powtórzył za Zielińskim i Błaszczakiem pierwotne ustalenia 11 pracowników BOR,którzy wypadku nie widzieli ale wszystko wiedzieli, nie wniósłby nic nowego do gnębienia 21-letniego Sebastiana. A on dodał kierunkowskazy. I co? Pochwała przed frontem do tandemu Ziobro - i Jaki. Jakież to proste!

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 3 razy 3

  Co zechce powiedzieć świadek, gdy (tak tylko w domyśle) usłyszy: Z rządem chcesz walczyć? Praca ci nie odpowiada? Zapomni wszystko co widział, co słyszał.

  A rządowi? Jak w bardzo dobrej komedii :" Sąd sądem, ale racja musi być po naszej stronie"

  • cezar1946

   Oceniono 2 razy 2

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   Zastraszenie obywateli to skuteczna metoda działania policji na całym świecie. Polska- nie może być gorsza.

  • wrona91

   Oceniono 3 razy 3

   @cezar1946
   W Polsce straszy się także obrońców podejrzanych i czynią to władze ustanowione do obrony praw obywatelskich. Myślę,że Trybunał Europejski - nie Konstytucyjny w Polsce,bo takowy nie istnieje - będzie miał pełne ręce roboty.

  • henrykkin

   Oceniono 3 razy 3

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   Proszę zauważyć,że po stronie już nie pani premier, ale chuliganów z BOR stanęli najważniejsi politycy PiS - Kaczyński, Terlecki,Błaszczak, liczni posłowie nie mówiąc o narodowych mediach. I jak oni mogą nie czuć się bezkarnie?

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 1 raz 1

   @henrykkin
   Po 1989 r NIE OKREŚLONO dokładnie czego WŁADZY NIE WOLNO!!!!

   Może już najwyższy czas by opracować odpowiedni Kodeks ( mogą tam być określone kary, do utraty mandatu posła włącznie)

 • veoon_rother

  Oceniono 2 razy 2

  Obserwatorom tego - już politycznego - zdarzenia umknął mały szczegół. Otóż TVP Kurskiego analizując wypadek i winę kierowcy seicento dopuściła się małej manipulacji - linia ciągła zamieniła się w przerywaną. Tak jakoś wyszło w telewizji narodowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane