Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

12.09.2017 11:34

POZA TRYBEM , JAK MULARCZYK

    Dał nam przykład Bonaparte... No tak,ale przecież prezes słów hymnu narodowego nie zna. Jednak poseł Mularczyk jest pojętnym uczniem Kaczyńskiego i zaatakował "poza trybem". Oto pojedynczy i zwykły poseł,nie wielki jak mały prezes, skorzystał sobie z usług Biura Analiz Sejmowych.

   Nie chodzi mi o odszkodowania od Niemiec, bo wydaje się sprawa politycznie i prawnie dawno załatwiona, chociaż bilion dolarów bardzo by się Polsce przydał. Chodzi o postawę posła. Oto poseł,znany z politycznych rozrób, zwęszył pismo nosem i poszedł w ślady Kaczyńskiego.

   On wie dobrze,że BAS (Biuro Analiz Sejmowych) także nie może patrzeć na zdradzieckie mordy . Prawnicy tej sejmowej placówki zostali w komplecie wymienieni po tym, kiedy nie wydali oczekiwanej przez PiS ekspertyzy w sprawie obalenia Trybunału Konstytucyjnego. Mianowicie negowali powoływanie tzw. sędziów dublerów i nie pochwalali rządu (Szydło,Kempa) za niepublikowanie orzeczeń TK.

   No i teraz Mularczyk, jak każdy inny poseł PiS, może być w 100 % pewny opinii BAS. Oczekiwał poseł pozytywnej dla PiS i osobiście Kaczyńskiego  opinii ? Doczekał się.

   Mularczyk był tak pewny swego jak comiesięcznej wypłaty apanaży poselskich. Nie występował o zdanie klub poselski,nie zwracano się do niezależnych ekspertów prawnych ( są tacy ), nie uwzględniono - co oczywiste - opinii niemieckiego biura analiz prawnych. Mularczyk kiwnął palcem na swoich prawników w sejmie i dostał  czego oczekiwał.

   Tak rządzi ( się ) PiS. Poza trybem, jak Kaczyński.

   PS. Na temat reparacji dogłębną analizę przeprowadził Piotr Surmaczyński - na tym portalu.

Czytaj więcej na blogu Pod prąd.

Zobacz także

Komentarze (3)

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 3 razy 3

  Dam taką opowiastkę z obyczajów.
  Panna była i dość zamożna. I mogła być w ogólnej ocenie urody, szykowanego posagu, bycia gospodynią.
  Ale nikt jej nie chciał, bo podobno prawie ślepa. I nie pomagały słowa zachęty swatów, że to dobrze, bo nie będzie widziała, co mąż robi.
  Po naradzie ustalono, że matka rzuci igłę tuż przy progu izby. I gdy wszedł kawaler, na którego zastawiano sidła, panna prosząc go by usiadł, odwróciła się w kierunku drzwi i zawołała;
  - Matko, zgubiłaś igłę bo tam błyszczy przy progu.
  Kawaler pomyślał, że z tym niedowidzeniem, to plotki. A potem było weselisko ponad stan, a potem płacz i nędza.
  Mularczyk to nawet nie kuglarz, to nawet nie poseł RP, on to taka panna co dojrzała igłę.

  "Głupi naród wszystko kupi". J.Kurski

  • henrykkin

   Oceniono 2 razy 2

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   Oni na wyprzódki będą realizowali najgłupsze nawet pomysły genialnego prezesa. Ślepa, kuglarz ,nie bariera ,grunt to kasa i kariera.

 • cezar1946

  Oceniono 3 razy 3

  Artykuł Piotra Surmaczyńskiego trzeba przeczytać. Ja na żądania PiS patrzę jak na wywołanie nowej awantury na scenie światowej. Skończyło się kompletną klapą dochodzenie do"prawdy smoleńskiej", Macierewicz kompromituje - jak i prezes -Polskę na wszystkich frontach,to swojemu elektoratowi PiS postanowił urządzić igrzyska za bilion euro,nie dolarów ! Poza trybem - jak zauważył autor.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane