Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

20.11.2014 16:27

Umberto Eco doktorem hc Uniwersytetu Łódzkiego!

"Kto czyta książki, żyje podwójnie". Uniwersytet Łódzki poinformował o przyznaniu doktoratu honoris causa autorowi tych słów. Wręczenie tytułu nastąpi w maju 2015 r., gdy uniwersytet będzie obchodził 70-lecie.

Umberto Eco to włoski filozof, mediewista, pisarz i felietonista, eseista, bibliofil. I można by tak bez końca wymieniać wszystkie pasje, zajęcia i zawody tego prawdziwego człowieka renesansu, który podbił serca, nie tylko polskich czytelników Imieniem Róży, a później kolejnymi książkami: Wahadłem Foucaulta, Wyspie dnia powszedniego, czy Cmentarzem w Pradze.

Jest On także autorem felietonów, pierwotnie publikowanych w mediolańskim tygodniku "L'Espresso", a następnie wydanych w zbiorach Zapiski na pudełku od zapałek.

Eco jest profesorem na Uniwersytecie we Florencji oraz na Uniwersytecie w Bolonii. Zajmuje się semiotyką/semiologią, procesami komunikacji i estetyką. Jest jednym z najbardziej utytułowanych humanistów świata - doktorem honoris causa kilkudziesięciu uczelni oraz laureatem takich nagród jak: Premio Strega, Marshall McLuhan Award - Unesco Canada and Teleglobe, Premio Bancarella, Kenyon Review Award oraz komandorem francuskiej Legii Honorowej. Został już uhonorowany przez polską uczelnię. W 1996 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Czytaj więcej na blogu Psychologia pomaga w biznesie.

Zobacz także
Najczęściej czytane