Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

02.05.2017 13:33

Sortowanie

Kochany Dziadku,

co ja mam teraz zrobić? W sumie obaj jesteśmy bezsilni. Ty nawet bardziej, bo nie żyjesz.

Mam tylko pretensję: o czym Ty myślałeś, gdy przyjmowałeś w PRL-u odznaczenia? No, chyba nie o nas. Po co Ci był ten zasłużony działać LOK? Po co medale okolicznościowe z okazji XX, XXV i XXX-lecia PRL? A to odznaczenie od działkowców chyba tylko po to, żeby nas pogrążyć zupełnie – teraz, gdy deweloperzy walczą o każdą piędź ziemi. O cywilnych krzyżach zasługi nie wspomnę.

Okołokulturalne medale wybaczam z czystej sympatii dla kultury właśnie. Zasłużonego dla ziemi mrągowskiej również.

Wojskowe rozumiem, chociaż, jako pacyfista, nie powinienem. Antoniemu jeszcze nie udało się do cna ośmieszyć krzyża OOP, na Berlin na razie też się chyba nikt nie wybiera, ale nie uprzedzajmy faktów - krzyż partyzancki w AL już mi najpewniej zamknął polityczną karierę. Bardzo dziękuję! Nie, żebym o jakiejś myślał, ale nadal lubię mieć wybór. Swoją drogą: o czym myślałeś z tym Berlinem? Walczyć z faszyzmem? Przecież mi to wytkną, jak już ONR-ki całkiem wlezą w mainstream. Nie mogłeś przewidzieć takiej prostej zależności, że Twój wróg może kiedyś uznać za wroga mnie, Twojego wnuka? Trzeba było siedzieć w tym lesie, a nie pociągi wysadzać!

Dobra, starczy. Z tatą jeszcze muszę pogadać o Solidarności: która to była, z kim i czy przypadkiem nie z Wałęsą. Też mógł blachę odesłać, nie jeździć do IPN-u czytać, kto na niego donosił. A jeśli ktoś z obecnej władzy?

Z pradziadkiem również się policzę. Zobaczymy, jak się wytłumaczy z tych żelaznych krzyży. Tylko niemieckiego nie umiem.

Pozdrowienia,

Wnuczek

Czytaj więcej na blogu ulewamiesie.

Zobacz także

Komentarze (3)

 • endrju1521

  Oceniono 6 razy 4

  Czystość rasy i lojalność, to dzisiejsze kryteria lepszego sortu...

 • villk

  Oceniono 8 razy 4

  ciekawe do którego pokolenia będą chcieli sprawdza,...Niemcy w latach 30 sprawdzali zdaje się do trzech ....

  i co tu się dziwić że faszyści chodzą po polski ulicach...

 • smok_jabberwocky

  Oceniono 7 razy 3

  Na szczęście jestem już stary i TU 154M może kazać mnie swoim młodym "doradcom" w moją starczą dupę pocałować mówiąc przy tym kuku, ale faktycznie śmiesznie jest jak za Adolfa, Josipa im podobnym. Abonament ma być obowiązkowy jak posiadanie "Mein Kampf"....Ciekawe jaki kolor będą miały mundury Obrony Terytorialnej. Poprzednio były brązowe i czarne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

O autorze dzikowy

avatar

Bezczelny gówniarz z Warszawy, któremu się wydaje, że jest pisarzem. Dawniej konwentorob, teraz współtwórca grupy kreatywnej GOREktyw.

Nakładem wydawnictwa Genius Creations ukazała się moja debiutancka powieść pt. Czarownica znad Kałuży

geniuscreations.pl/ksiazki/czarownica-znad-kaluzy-artur-o...

Najczęściej czytane