Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

19.03.2017 06:47

Zwykły Dobry Polak.

Dorabia się , dba o rodzinę chodzi do kościoła , czasem zgodzi się z księdzem, a czasem pomyśli o tym jakie klecha plecie androny, ale pomyśli to po cichu . No co najwyżej przy stole podczas niedzielnego obiadu wypowie się do rodziny , lub do kolegów po pracy przy piwie.

Polityka do dla niego „gówno” i takie same ma zdanie o politykach, politycy do dla niego nieudacznicy ,którym nic w życiu nie wychodzi więc muszą żyć z jego podatków, to takie darmozjady ale godzi się z tym że taki los społeczeństwa , że ci politycy muszą w społeczeństwie być. Dobry Polak odcina się od polityki , od tych głupców i oszołomów , choć nie gardzi jej owocami, nie wzgardzi ani dotacją do swego prywatnego budżetu ani możliwością zatrudnienia siebie czy rodziny w strukturach tego oszołomstwa ,.. przecież on nic złego nie robi jeśli będzie pracował w państwowym aparacie pod polityczna presją….On tylko przekłada papierki na biurku i zarabia na swe życie , na swoja rodzinę….

A że legalizuje swym działaniem władzę polityczną? No cóż z czegoś trzeba przecież żyć. Nie każdy musi być bohaterem  zresztą lepiej być najedzonym niż spałowanym obywatelem.

Poza tym każdy tak robi , każdy dba o siebie. Dobry Polak wie że nie należy się wychylać i lepiej się po ciuchu cieszyć się  owocami własnych sukcesów. A że ktoś cierpi , no to trudno nie każdy ma tyle szczęścia  czy fartu co on , a że czasem trzeba się ugryźć w język i milczeć,…gdy trudno spojrzeć w lustro to przecież wystarczy w nie, nie patrzeć ….

Dobry Polak wie że jest ideałem wie że inni są głupsi od niego , mniej zdolni  wie że jego kraj jest najlepszy i jego drużyna piłkarska też (nawet jeśli w obecnej tabeli to tak nie wygląda). Dobry Polak nosi czapkę w kolorach narodowych i kibicuje swoim starając się nie pamiętać w tym momencie o tym, że to tacy sami dobrzy Polacy jak on sam.

Dobry Polak jest dumny ze swego kraju i siebie. Dobry Zwykły  Polak jest jak Zwykły Dobry Niemiec w 1933 roku i prawdopodobnie tak samo jak on skończy.

19.03.2017

villk

Czytaj więcej na blogu villk.

Zobacz także

Komentarze (19)

 • smok_jabberwocky

  Oceniono 16 razy -2

  O tym że nadchodzi wielki wstrząs piszę od dawna, ale...czepiasz się urzędasów: tak jest wszędzie i zawsze, w każdej epoce. Przecież komunę też obsługiwali urzędnicy, ot, choćby w takim aparacie bezpieczeństwa... Pogadamy o nich?
  h
  ttps://pl.wikipedia.org/wiki/Ministerstwo_Bezpiecze%C5%84stwa_Publicznego

  No a w Komisji McCarthy-ego, to kto zasiadał jak nie zwykli dobrzy Amerykanie. Oczywiście z zastrzeżeniem że jedyni prawdziwi Amerykanie siedzieli zamknięci w obozach koncentracyjnych zwanych eufemistycznie "rezerwatami". Reszta to najeźdźcy.

  Piszesz "Zwykły Dobry Polak.", czyli KTO??? W Niemczech ("przed Adolfem", Niemcami czuli się też żydzi. Nie było różnic innych niż "biedni- bogaci" czyli takich jak od tysięcy lat. Gdy Adolf nastał, też się czuli Niemcami.Nie rozumieli dlaczego ktoś ich traktuje inaczej tylko z uwagi na wyznanie ich, lub ich rodzin, nawet sprzed stu lat. Byli niemieckimi patriotami. Żydem był Erhard Milch(mam nadzieję że znasz nazwisko). Też uważał się za "dobrego Niemca" Nawet Adolf dał mu papiery aryjskie, jakby papier cokolwiek znaczył. Żydzi byli też w SS, warto o tym poczytać. Byli dobrymi Niemcami. Walczyli za swój kraj. Dobry Amerykanin, dobry Szwajcar, dobry Niemiec, dobry Polak......

  Powiedz mi, ale tak szczerze: jak ma się zachować człowiek o który ma to szczęście że ma jakąś pracę, choćby w administracji, państwo wpędziło go w kredyty bo zarabia mniej niż bezrobotny w Niemczech a ceny są jakie są, ma na utrzymaniu rodzinę ... Ma iść na demonstrację, ma ją zorganizować? Jak kończą się próby jakiegokolwiek oporu widać było gdy nauczycielki ubrały się na czarno.
  Nadeszły straszne czasy. Tak zawsze bywa przed wojną. Banda która zorganizowała dwie poprzednie, znowu pragnie naszej krwi i pieniędzy.

  • villk

   Oceniono 7 razy 5

   @smok_jabberwocky
   "Powiedz mi, ale tak szczerze: jak ma się zachować człowiek o który ma to szczęście że ma jakąś pracę, choćby w administracji, państwo wpędziło go w kredyty bo zarabia mniej niż bezrobotny w Niemczech .."

   nie wiem , ale wiem że jak nie wiadomo jak się zachwiać to należy starać się zachować przyzwoicie...

   "Piszesz "Zwykły Dobry Polak.", czyli KTO??? W Niemczech ("przed Adolfem", Niemcami czuli się też żydzi. .."

   nas jeszcze nie podzielono ,... ale to może nastąpić bardzo szybko na razie jesteśmy dzieleni ze względu na płeć , poglądy polityczne i stosunek lub brak stosunku do pewnego posła, pracuje sie nad podziałem smoleńskim , ten Zwykły Dobry Polak to ten jeszcze nie podzielony , ten , który jeszcze nie musiał stanąć przed rzeczywistym wyborem czy zachować się przywozicie czy tak jak jest wygodniej, tak jak wszyscy....
   Inna sprawą jest , że ten Dobry Polak może być już na tyle bezrefleksyjnym , że nie będzie już zauważał że stoi prze nim jakikolwiek wybór,...i bedzie tratował wszytko jak leci wraz ze stadem takich samych dobrych ....czy to Polaków czy Niemców czy jakichkolwiek innych nacji....

   co do ubecji to jest tam tak wiele ciekawych powiązań i następstw , że to chyba na inny wątek dyskusji ...

   ps, pozdrawiam i sory że tak wolno odpisuje

 • cracovia.figiel

  Oceniono 8 razy -6

  A w Katowicach pożar w burdelu huczy internet...... czyżby za tym stał Zwykły Dobry Polak?
  Czy może konkurencja?

 • cracovia.figiel

  Oceniono 12 razy -8

  Norwegia wyprzedziła Danię w rankingu najszczęśliwszych państw świata - głosi opublikowany w poniedziałek World Happiness Report.
  Niemcy uplasowały się na 16 pozycji, a Polski nie ma wśród pierwszej 100-ki najbardziej zadowolonych krajów świata..
  A co na to Zwykły Dobry Polak?

  To się nie liczy. Zadowolenie poleki Polaków nie liczy się absolutnie, ważne jest tylko by latać do Brukseli z donosami na własną Ojczyznę- mówi Kopacz..

 • cracovia.figiel

  Oceniono 13 razy -9

  Zwykły Dobry Polak.
  Zwykły Dobry Polak to Marek W.
  i parszywa wsza ten Ziobro który się tak zawziął na tego pana Marka W.
  Kontrola śledztw ws. biznesmena z Nowej Soli. Na specjalne polecenia Zbigniewa Ziobro
  Śledztwa w sprawie biznesmena Marka W.,..... syna prokuratora z Nowej Soli,..... podejrzanego o przestępstwa gospodarcze i znęcanie się nad pracownikami, mogły być niesłusznie umarzane - wykazała kontrola zlecona przez prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę.

  Kim jest Marek W.? To właściciel licznych działek i lokali w Nowej Soli i okolicach, prowadzi kilka biznesów. Sześć lat temu W. zainteresowali się funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego.
  Relacje maltretowanych i poniżanych osób znalazły się też w "Superwizjerze" TVN. Jak opowiadał jeden z pracowników, biznesmen groził mu gwałtem na córce, innemu miał przebić dłoń długopisem, a kolejnego zmuszać do biegania nago wokół siedziby firmy. Zmuszał też podwładne do seksu.....

  W. był zatrzymany w 2011 r. przez Centralne Biuro Śledcze za wielokrotne gwałcenie podwładnych kobiet...... i szantaż. Był oskarżony o wyłudzenia niemal 4 mln zł unijnych dotacji. Marek W. informował wtedy dziennikarzy, że jego stan zdrowia "nie pozwala na spotkanie" ! ! !

  Wykryto zaniedbania w 13 dochodzeniach, a kilka postępowań umorzono mimo ewidentnych dowodów na przestępstwo - mówi PAP .

  W Prokuraturze Rejonowej w Nowej Soli prowadzono 11 spraw dotyczących biznesmena - którego ojciec jako prokurator pracował w tej prokuraturze (dziś jest już w stanie spoczynku) ! ! ! ! ! i bierze kasę od polskiego podatnika..

  Ziobro manipuluje prokuraturą ! ! ! !

  Ziobro RĘCZNIE STERUJE PROKURATURĄ - mówią te sku...syny z PO,

  które się przez 6 lat przyglądały na to jak wielki bizmesmen i równocześnie syn pana prokuratora gwałcił swoje pracownice....... i mówią że to jest DEMOKRATYCZNE, bo kolejne śledztwa umarzali panowie prokuratorzy, a nie można przecież ręcznie sterować prokuraturą i tylko wyroki niezależnej prokuratury są obiektywne i wiążące ! ! ! !

  Tak uważała ta ruda kanalia i reszta tej rudej hołoty..... pojedziemy do Brukseli żeby bronić prokuratorów z nowej Soli - mówi debil Schetyna, bo nie można dopóścić do tego by Ziobro ręcznie sterował prokuratorami ! ! ! , a biznesmen Marek W. ma prawo do dupczenia dziewczyn które u niego pracują, skoro tak zadecydowali prokuratorzy dodaje.....

  Identycznie uważają takie kanalie jak Lis, czy Smolar, a wtóruje im bloger.

  A więc Biznesmen Marek W. ma prawo gwałcić pracujące u niego kobiety, bo nic przeciwko niemu nie mają prokuratorzy którzy w tej sprawie prowadzili kilkanaście dochodzeń i wszystkie umorzyli nie dopatrując się ze strony biznesmena Marka W. jakichkolwiek znamion przestępstwa.

  BROŃMY DEMOKRATYCZNYCH SĄDÓW I PROKURATORÓW z Nowej Soli przed ręcznym sterowaniem Ziobry- mówi Kopacz.......

  Niech żyje Zwykły Dobry Polak Marek W. wykrzykuje bloger.
  Dla niektórych jak Kopacz, Tusk czy Smolar jest to DEMOKRACJA, a dla mnie jest to Qrwa, a nie demokracja.

 • passtorian

  Oceniono 10 razy -10

  A Ty? Czy Ty jestes dobrym Polakiem czy zwykla bezrozumna gnida?

  No widzisz? Pleciesz znowu bez sensu - bez zastanowienia sie i bez zrozumienia.

  • villk

   Oceniono 10 razy 8

   @passtorian
   informuje cie (jeśli tego nie wiesz ) że uprawiasz zwykły nie merytoryczny hejt pod moimi wpisami, to po pierwsze ,....
   po drugie,....zastanawia mnie twój kod kulturowy , który uniemożliwia ci dostrzeżenie w tym wpisie ironii, że o autoiroinii nie wspomnę,...
   po trzecie ,.... mentalność naszego obecnego społeczeństwa a społeczęństwa niemieckiego z początku lat 30 XX wieku wykazuje zaskakująco wiele podobieństw,...
   do których ty jak widzę nie pragniesz się odnieść.

  • passtorian

   Oceniono 11 razy -9

   Zamiast sie boczyc jak stara panna wyjasnic czytelnikom z doza ironii ,jak najbardziej, jak wyglada wg Ciebie obraz niedobrego Polaka.
   A najlepiej to nie balamuc. Twoja autoironia jako dobrego Polaka (?) dotyczy czego? tego ,"że legalizuje swym działaniem władzę polityczną? No cóż z czegoś trzeba przecież żyć. Nie każdy musi być bohaterem zresztą lepiej być najedzonym niż spałowanym obywatelem."? Jesli tak to wszystko jasne. Wypada tylko zapytac:
   "Na czyim garnuszku Ty jedziesz?"

   A juz , bez dozy ironii, porownywanie obecnego polskiego spoleczenstwa do spoleczenstwa
   niemieckiego lat trzydziestych ubieglego wieku to skrajny nonsens. Poparcie dla Furhera bylo olbrzymie, bo i Niemcy stali ekonomicznie na skraju przepasci. W obecnej Polsce jest zupelnie inaczej. I jak dotad PIS, czy chesz czy nie, jest wsrod rodakow nadal dosc popularny choc odlam antiPISowski jest dosc znaczny.. Na
   TOKFM wyglada to odwrotniej, ale zorientowani wiedza jak jest w rzeczywistosci. Twoj "dobry Polak" to wiekszosc obywateli. Ty rowniez do nich nalezysz, choc z innych wzgledow. :)

  • dz-99

   Oceniono 2 razy 0

   @vilk

   A ja bym bronił towariszcza starsziny. Chołod, gołod,do domu daleko.
   Gdybyś dziesiątki lat tkwił w okopach to byś wyzbył się poczucia ironii. Smród karbidówki wywołuje omamy, czasem, daleko ktoś brzdąka na gitarze, ognisko, Prezes jest wśród nas, opowiada starodawne dzieje...
   Radio polowe rzęzi a głos z z Uralu ( izwinitie - Torunia) ledwie słyszalny; rzadko wiatr przynosi strzępki polskojęzycznych gazet.... ale ...w istocie
   Niemieckich!

  • dz-99

   Oceniono 2 razy 0

   @vilk
   A ja bym bronił towariszcza starsziny. Chołod, gołod,do domu daleko.
   Gdybyś dziesiątki lat tkwił w okopach to by6swyzbyłsie poczucia ironii. Smród karbidówki wywołuje omamy,
   radio polowe rzęzi a głos z z Uralu ( izwinietie - Torunia) ledwie słyszalny a czasami wiatr przynosu strzępki polskojęzycznych gazet.... ale ...w istocie
   Niemieckich!

  • dz-99

   Oceniono 7 razy 3

   @passtorian

   '.... wyglada to odwrotniej, ale zorientowani wiedza jak jest w rzeczywistosci..."

   wygląda to na paranoję
   "twarz się uniesieniem płon"i, portret Wodza każdy krzepko dzierży w dłoni, a nad głowa szumi wycięty las...

  • passtorian

   Oceniono 10 razy -6

   @dz-99
   Spodziewac sie po tobie, wybujaly egomaniaku zrozumienia czegokolwiek to niedorzeczny optymizm.. Bo jak mozna sie spodziewac zrozumienia u ciebie nawet prostych rzeczy skoro "analizujesz" taki niewinny wierszyk Tuwima dla dzieci jak, "Murzynek Bambo" i stwierdzasz z cala pewnoscia , ze autor byl rasista? Jestes aspirujacym do nazwy intelektualisty nieukiem ktoremu wydaje sie , ze zonglowanie jezykiem ojczystym jest rownoznaczne z atrybutami intelektualisty. Juz niejednokrotnie idales nnym do zrozumienia ze z logicznym mysleniem u ciebie jest na bakier, No ale takich dupkow, w dobie Internetu, musimy tolerowac. :)

  • villk

   Oceniono 9 razy 5

   @passtorian
   Czasem człowiek pisze mądra rzecz źle ja adresując,.... tak refleksja mnie naszła gdy przeczytałem twe ostatnie zdanie ...."No ale takich dupkow, w dobie Internetu, musimy tolerowac. :) "

   A co do społecznictwa niemieckiego i polskiego będę się upierał....

  • dz-99

   Oceniono 5 razy 3

   @passtorian

   uderz w pole buraków a tuman się uniesie...

  • passtorian

   Oceniono 5 razy -5

   @villk
   Upieraj sie ile chcesz. To pewnie lepsze od szukania argumentu gdzie argumentu trudno znalezc.
   A na pewno znacznie lepsze od urojen tego dzina dz-99 ktoremu wciaz odbija. Tak porownuje Ciebie do tego komedianta i musze przyznac , ze Ci daleko do niego. Trudno tego typa przebic!
   Czy Ty tez uwazasz , ze

  • passtorian

   Oceniono 7 razy -5

   @villk
   Upieraj sie ile chcesz. To pewnie lepsze od szukania argumentu gdzie argumentu trudno znalezc.
   A na pewno znacznie lepsze od urojen tego dz-99 dzina ktoremu wciaz odbija - powtarzam
   trafnym sformulowaniem innego forumowicza.. Tak porownuje Ciebie do tego komedianta i musze przyznac , ze Ci daleko do niego. Trudno tego typa przebic!
   Czy Ty tez uwazasz , ze Tuwima mozna ocenic jako rasiste na podstawie wierszyka"Murzynek Bambo"?
   Jesli tak, to zwracam honor. Musicie byc blizniakami, z tym samym defektem mozgu.
   Ale mysle , ze w tym wzgledzie sie myle. Takiemu blaznowi trudno dorownac - nawet jak bardzo sie chce. :) blazen-analityk .

 • cracovia.figiel

  Oceniono 13 razy -11

  Pan młody klęknął przed 6-cio letnią dziewczynką i powiedział: "Od dziś jesteś moją żoną."
  To dobry Polak.....
  Musimy przyjmować ich do Polski bo tak chcą Kopacz i Frasyniuk.

 • cracovia.figiel

  Oceniono 13 razy -11

  Jak się zarabia w Orlenie, Lotosie, PGNiG? Kominy płacowe wciąż pną się w państwowych spółkach.
  W 2016 r. nadal można było zarobić miliony na posadzie w zarządach. Chociaż dla prezesa Orlenu Wojciecha Jasińskiego przeznaczono tylko 3,3 mln zł.
  A pamiętacie kto zlikwidował ustawę o zarobkach w spółkach skarbu państwa i wprowadził "kominy płacowe"?...... no oczywiście że ta ruda świnia.
  Dla bogaczy 3 miliony, a dla BIEDAKÓW "Umowy Śmieciowe" ! ! !
  Nikt nie będzie robił za milion złotych w spółkach skarbu państwa- powiedziała w telewizji ruda kanalia i otwarła tym samym furtkę dla swoich kolesi.

  Ruda kanalia to Zwykły Dobry Polak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane