Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

11.08.2017 10:00

Histeria.

„Musiałem pokonać tego człowieka nie dzięki logicznemu rozumowaniu, lecz za pośrednictwem bezwstydnego łgarstwa, ... albowiem on sam był jednym wielkim kłamstwem, dla którego nie istniała żadna prawda absolutna poza prawdą jego wyobraźni, dążeń i potrzeb.”

 

To opinia pewnego lekarza o pewnym pacjencie , którego leczył z ….. histerii.

 

Dlaczego kojarzy mi się to z drabinkowymi wystąpieniami pewnego partyjnego lidera w Polsce obecnie?

Sam nie wiem ,… może z powodu słowa „łgarstwo”.

 

Ten lekarz opisał tego pacjenta jako przypadek psychopaty z objawami histerii wyleczył go za pomocą hipnozy ze….ślepoty  , sugerując mu prawdopodobnie kłamstwo o jego wielkości .

 

We wrześniu 1933 roku popełnił samobójstwo .

 

Jego pacjent popełnił samobójstwo w dwanaście lat później.

 

Być może żył by długo i szczęśliwie i on i jego pacjent i być może  nie było by II Wojny Światowej gdyby wtedy w październiku 1918 roku  zasugerował swemu pacjentowi , że jest kotem i wzrok jest mu potrzebny do łapania myszy.

 

Lekarzem był Edmund Forster, pacjentem Adolf Hitler.

 

Na marginesie …

Potraktowanie 96 ofiar katastrofy smoleńskiej jak jaj owulacyjnych usuwanych ze swej świadomości za pomocą „miesiączek” jest w moim mniemaniu kwalifikujące się do leczenia.

 

11.08.2017

villk

 

 

http://ksiazki.wp.pl/bid,2025,tytul,Czlowiek-ktory-stworzyl-Hitlera,fragment.html?ticaid=119aa9

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Edmund_Forster

 

w kontekście

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,22218333,kaczynski-przemowil-na-miesiecznicy-smolenskiej.html

 

„Po 96 marszach, a ofiar było 96, będziemy mogli powiedzieć - kończymy - powiedział przed Pałacem Prezydenckim Jarosław Kaczyński.”

 

 

 

Czytaj więcej na blogu villk.

Zobacz także

Komentarze (5)

 • smok_jabberwocky

  Oceniono 6 razy 4

  Jesteś okropny, ale to dlatego że masz rację: gdyby Adolfem odpowiednio pokierować, nie byłby najbardziej znanym człowiekiem XX w. No, może jednym z najbardziej znanych. Byłby może skromnym, ale wcale niezłym malarzem widoczków.
  Niestety, jak pamiętasz może, wojna by i tak wybuchła, bo amerykańscy(ha, ha, 'amerykańscy") właściciele pieniędzy chcieli zarobić kolejne pieniądze, bo są od nich uzależnieni jak narkoman od heroiny.
  Gdyby IG Farben nie wybrał sfrustrowanego maniaka do rozpętania wojny, wybraliby kogoś innego.
  Każdy polityk ma swojego sponsora.Jarek też.

  • villk

   Oceniono 4 razy 4

   @smok_jabberwocky
   oczywiście że by wybucha ... tym niemniej jednak ciekawie się zastanawiać kto i na co leczył Jarka że jest taki jak jest,... i czy do swego sponsora modli się za pośrednictwem "św." Antoniego , który to jak wiadomo jest od rzeczy zagubionych,...(również w przepasnych archiwach i KRS-sach).

  • smok_jabberwocky

   Oceniono 2 razy 2

   @villk
   Wybacz że dopiero teraz piszę...
   mama Jarka mówiła w wywiadzie że urodził się z silnym niedotlenieniem, po urodzeniu był , jak to określiła, cały niebieski, bo nie oddychał. ŚLADY TEGO SĄ ODCZUWALNE DO DZIŚ.
   Jednak, jak sie wydaje, Jarek to miejscowy gauleiter. Rządzi na zlecenie. Czyje? Tego nie będziemy wiedzieli, tak jak do dziś większość ludzi nie wie że wprawdzie IG Farben wybrało sobie Adolfa, ale samo powstało za pieniądze amerykańskich banków.
   Jesteśmy cały czas karmieni niedomówieniami, kłamstwami i półprawdami.
   Jak wiesz, doświadczeń na więźniach dokonywali naukowcy z firmy BAYER, wówczas części IG Farben. Dziś BAYER kupił sobie MONSANTO, producenta nie tylko preparatu na chwasty Roundup, ale też nasion karmy modyfikowanej genetycznie.
   Politycy to tylko łańcuchowe psy tych, którzy im dają pieniądze na wybory, tak jak dali Adolfowi, a wcześniej prezydentom USA.
   Jak wiesz, obecny prezydent Francji ma silne związki z jednym z właścicieli FED, czyli z Rotszyldami.

  • wkaspr

   Oceniono 2 razy 2

   @smok_jabberwocky
   Jarek wcale nie dostał kasy od żadnego sponsora. Jarek kasę wyciągnął z kieszeni nas wszystkich podatników płacących podatki dzisiaj, ale i tych którzy będą je płacić za 50 lat. Za tę kasę kupił sobie władzę, władzę absolutną.

 • kilgoore2

  0

  Przytoczoną tutaj historię Edmunda Fostera należałoby sprawdzić. Nie istenieja pisemne dowowdy na to, że Foster rzeczywiście leczył Hitlera. Istnieje tylko wypowiedź Karla Kronera. który tylko złożył takie oświadczenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane