Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

05.07.2017 19:32

Macierewicz, kim jesteś?

Przyznam się, ze boję się o Antoniego Macierewicza. Nie jest tym, za kogo się podaje. Jest ministrem obrony, ale… nim naprawdę nie jest, bo wiele wskazuje, że to wielce sprawna V kolumna.

Lektura książki Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice” jeszcze bardziej pogłębia te podejrzenia i niemal utwierdza.

Recenzent „Polityki” Grzegorz Rzeczkowski tak ujmuje:

„Macierewicz nie jest tą osobą, za którą się podaje, czyli niestrudzonym tropicielem prawdziwych i fikcyjnych spisków ludzi dawnego systemu, agentów SB oraz rosyjskich wpływów. Jest za to osobą co najmniej uwikłaną w relacje z ludźmi, którym Rosja i jej służby są bliskie. I to osobą, która z tego uwikłania najwyraźniej wydobyć się nie chce i/lub nie może. Gdy uświadomimy sobie, że wszystko dotyczy de facto drugiej postaci w państwie pod względem siły politycznej, szefa ważnego resortu i wiceprezesa rządzącej partii, sprawa robi się bardzo poważna.”

Przypominają się najwięksi w tym fachu. Jak choćby Richard Sorge, szpion sowieckiego wywiadu wojskowego GRU, który został nawet dla kamuflażu członkiem NSDAP, a gdy wybywał na placówkę w Japonii, żegnał go sam Joseph Goebbels.

Zasługi Sorge dla ZSRR są ogromne, a Macierewicz tak rozbraja polską armię, że jakikolwiek wróg może tylko zacierać ręce, iż bez użycia broni rozpirzona została polska obronność.

Macierewicz jest wiekowy, stary, ale nie zdziwiłbym się, gdyby któregoś dnia jego mocodawcy wołali za nim, gdy już zostanie przez nich ściągnięty: Antoni Zdzisławowicz, spasiba.

Czytaj więcej na blogu walduszko.

Zobacz także

Komentarze (4)

 • henrykkin

  Oceniono 2 razy 2

  Milczenie Macierewicza i Kaczyńskiego są wymowne. Co oni mają powiedzieć w zderzeniu z faktami podanymi przez Tomasza Piątka? Dopuszczą do sądu? Chyba,że skład sędziowski wyznaczy osobiście pan Zbyszek a wtedy wszystko utajnią i uznają Macierewicza za ofiarę liberałów.

 • villk

  Oceniono 2 razy 2

  "Nie jest tym, za kogo się podaje"

  hm...
  w tym wypadku chyba jednak bardziej obstawiałbym werbunek pod obca flagą niż matrioszkę.
  choć w dziedzinie tajnych służb niczego wykluczyć nie można

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 1 raz 1

  Był czas gdy Kaczyński chodził po ulicach bez obaw. Potem nastąpił okres, w którym doszedł do wniosku, że jest mu potrzebna bardzo duża ochrona. Specjalistów.
  Obstawa ta była powodem wielu żartów. A co jeśli Kaczyński usłyszał słowa, których nie mógł zignorować?
  Dlaczego to Macierewicz nie był tym, który mu zagroził?
  Bo jak inaczej zrozumieć brak reakcji posłusznego Kaczyńskiemu rządu, na tak poważne zarzuty, jakie w książce, a przedtem w GW przedstawił Tomasz Piątek?
  Gdzie w tym wszystkim znajduje się kontrwywiad?
  Czy niemoc obronienia się to jedyny stan, na jaki Polskę stać?

 • smok_jabberwocky

  Oceniono 1 raz 1

  Macierewicza nie trzeba się bać. W razie czego, Jarek zrobi Noc Długich Noży.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane