Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

17.03.2017 06:56

Dziennikarzem być brzmi dumnie?

Każdy z nas będąc dzieckiem i wykonując polecenia rodziców marzył aby kiedyś dorosnąć i być niezależnym.Marzenia marzeniami ale czy niezależność w życiu jest możliwa?

Uczymy się przez całe życie, że nie lecz co niektórzy z nas próbują wieść niezależne życie na różne sposoby.

Co nam daje niezależność?

Podstawą decydowania o własnym losie są pieniądze, co prawda szczęścia nie dają lecz pozwalają żyć wygodnie. Pieniądze zarabiamy pracując, a bez pracy nie ma kołaczy jak mawiają klasycy.

Chcąc mieć stół zastawiony i kołacze na nim musimy podporządkować rzeczywistości wokół nas. W żadnej firmie nie zrobimy kariery siląc się na niezależność, od pierwszego dnia pracy gdyż szef podziękuje nam zaraz po odbiciu karty zegarowej.

Skoro tak czy można być niezależnym dziennikarzem? 

Wedle zasady jak najmujesz się za psa to musisz szczekać dlatego też każdy wie, że dziennikarz zatrudniający się w gazecie aby utrzymać pracę musi trzymać się linii redakcji.

Według powyższych faktów dziwi mnie iż sensacją jest, że właściciel Ringier Axel coś tam zwraca się do swoich pracowników z informacją co mają pisać. Szef płaci to szef wymaga , takie życie.

Chcesz być niezależnym załóż bloga, własną gazetę i pisz co chcesz .

Już słyszę krzyk , że to potwarz dla dziennikarzy. Przecież są niezależni i zawsze byli.

Tak są niezależni gdy mówią lub piszą to co chce ich szef jeżeli nie to wylatują z TVP w takim samym stopniu jak z Rzeczypospolitej czy Gazety Wyborczej.

Zresztą dziennikarz jest jak saper i myli się tylko raz lecz po utracie dziewictwa każdy wie , że odstawienie od cycka jest bolesne brakuje na żarcie i zabawę też.

Z wiekiem i doświadczeniem wszyscy nie tylko dziennikarze wiedzą, że niezależnym być można w dziecinnych marzeniach ale w życiu się nie da i kropka.

Czytaj więcej na blogu z kopa .

Zobacz także

O autorze xvq111

avatar

Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają , a życie staje się zrozumiałe .

M.Twain

Najczęściej czytane