Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

16.05.2017 18:32

Zjednoczona Unia Niemiecka Europy.

Od wieków, bardziej energicznie od paru lat Niemcy prowadzą politykę aby być hegemonem w Europie, na różne sposoby udawało się to mniej lub bardziej lecz dążenie do tego było niezmienne.

Lata mijały i sposoby dążenia do celu także, cel jak światełko w tunelu wskazywał kierunek niezmienny i stały jak kompas. Niemcy próbowały na różne sposoby po dobroci i siłowo co spowodowało dwie zawieruchy wojenne pustoszące Europę od wschodu do zachodu.

To co nie udało się siłą obecnie może udać się w sposób pokojowy oto bowiem Unia Europejska powoli zamienia się w związek Niemiec i reszty Europy. Historycznie i obecnie Niemcy mieli i mają dwóch konkurentów w Europie z którymi chcą czy nie muszą się liczyć jest to Zjednoczone Królestwo i Francja. Z krajami tymi Niemców łączą w równej mierze  wojny jak i czasy pokoju w różnych konfiguracjach w zależności od potrzeb chwili. Pamiętając o tym obecny rząd Angeli Merkel układa tak karty aby dokonać tego co nie udało się ani Bismarckowi, ani Hitlerowi czyli podporządkować Europę Niemcom.

Zjednoczone Królestwo pozostawiło Europę na pastwę naszego zachodniego sąsiada wysiadając z autobusu Unia Europejska na przystanku samodzielność i niezależność, natomiast Francja padła na kolana wybierając bezpłciowego polityka na Prezydenta Republiki. zresztą Francuzi mają tyle problemów wewnętrznych iż nie w głowie im jest ekspansja na Europę.

Przy takim pojmowaniu kształtu Europy innej perspektywy nabiera nagonka urzędników Unii na Polskę i Węgry które nieśmiało próbują wybić się na samodzielność polityczną i gospodarczą. Węgry próbują to czynić poprzez kontakty z Rosją Putina, a Polska poszukuje swojej drogi przy pomocy USA i obecnie także Chin.

Czy to się uda? Wątpię gdyż Niemcy mają już tak silną pozycję nie tylko w Unii ale także wśród polityków w Polsce, że wszelkie próby samodzielności zostaną zablokowane jak nie prośbą to groźbą. O takich działaniach świadczą decyzje bieżące Unii o  blokowaniu współpracy z Chinami jak też uruchamianie procedur przeciw Polsce w ramach ratowania demokracji.

Nikomu w Unii, a tym bardziej Niemcom nie jest potrzebna silna Polska która będzie prowadzić niezależną politykę w ramach Unii Europejskiej.

Jak dołożymy do tego wieczną współpracę ponad podziałami Niemiec i Rosji oraz ich wspólne interesy w kraju nad Wisłą to  widać jak czarne chmury nadciągają nad Polskę. Jedyną szansą iż wyjdziemy z tej rzeki suchą nogą jest nadzieja iż widząc rosnącą rolę Niemiec zareagują Stany Zjednoczone, a te są w  stanie pomóc Polsce abyśmy stali się mocni zarówno gospodarczo jak i politycznie.

Jak mawiali nasi ojcowie abyśmy żyli w ciekawych czasach jak patrzę na to wszystko to chyba spełniają się te słowa.

Czytaj więcej na blogu z kopa .

Zobacz także

Komentarze (50)

 • qielih

  Oceniono 6 razy 6

  Polska miała swoje wzloty i upadki.

  Jako "mocarstwo", "pierwsze" na świecie państwo goniliśmy zachód od zawsze a to już np. przyjmując dopiero w 966 roku system zarządzania wielkimi masami ludzkimi, który to jest nazywany religią.

  Potem różnie bywało i mocarstwo nasze rozwijało się w sposób niezwykle wspaniały szczególnie w XIX wieku. Kontynuowaliśmy gonitwę w XX wieku i robimy to dalej w XXI.

  Niemcy miały swój taki jeden okres gdy jedynie słuszny wódz i jego otoczenie wskazało winnych problemów tego kraju. Wskazali gorszy sort, który miał mieć tak, iż w genach przekazywał wiadomość, która przez tych "geniuszy" była nazywana jako "zdrada", "upodlenie", "zagrożenie" dla rasy, dla lepszego "sortu" aryjskiego. Kazano zamordować wszystkich gdyż dzieci rodziców tą zarazę "zagrożenia" dla lepszego "sortu" miały w genach i mogły być również dla nich, dla rasy panów groźne bo wiadomo, te gorsze broniłyby tego co rodzice im przekazali. Na początku najgłośniej było o Żydach, potem to już lawina. Komuniści, Polacy, Słowianie, Cyganie, Homoseksualiści, Niemcy, którzy byli przeciw, lub..... Po prostu ktoś orzekł, że nie należą do rasy, do lepszego "sortu". Kolejność nie ma żadnego znaczenia.

  Trudno nie odnieść wrażenia, że my teraz tutaj w Polsce właśnie jesteśmy na podobnym etapie co Niemcy kiedyś. Takim etapie póki co w wersji "lajt" ale duże zastępy ludzi robią wszystko by zmieniło się to w wersję "hardcore".

  Mam nadzieję, wierzę, że Europa jest na tyle silna, dalej jest na tyle silna by nie skończyło się to tutaj kolejną wielką ludzką tragedią. Austriacy, Holendrzy teraz Francuzi powiedzieli stop pislamizacji, putinizacji Europy.

  Jedną z tych wielkich sił to również wciąż pacyfistycznie, w swej większości, jeden z bardziej tolerancyjnych i pacyfistycznych narodów na świecie jakim są Niemcy.

  Co prawda zielone ludziki Kremla robią tam wszystko by to się zmieniło, tak jak ty robisz wszystko tutaj, świadomie lub nie realizując propagandę Kremla, żeby to wielkie pokojowe dzieło ludzkości upadło ale można mieć nadzieję, szczególnie po ostatnich wyborach we Francji, że ludzi dobrej woli jest więcej niż was, a co najważniejsze, że potrafią być tymi skuteczniejszymi.

  • dz-99

   Oceniono 5 razy 3

   @qielih

   Pisać o Macronie i dwóch dniach jego urzędowania: "Francja padła na kolana wybierając bezpłciowego polityka" mając Dudę to ci dopiero! No po bandzie!

  • xvq111

   Oceniono 7 razy -5

   @qielih
   '' Wielkie pokojowe dzieło ludzkości.."" nieźle pojechałeś o instytucji która ma na celu pilnowania interesów. '' ... jeden z bardziej tolerancyjnych i pacyfistycznych narodów...'' też nieźle, zaczynam podziwiać jakość przekazu.
   Nie da rady przypiąć mi łatki faszysty to przypiąłeś Kreml brawo za inwencję ale interesy z Kremlem to bardziej kapitał niemiecki nie ja więc zielonych ludzików poszukaj tam gdzie mogą być już w garniturach i krawatach.

  • xvq111

   Oceniono 7 razy -5

   @dz-99
   Macron to pomysł PR nie polityk, został prezydentem bez zaplecza politycznego co może spowodować iż bardziej skupi się na problemach wewnętrznych pozostawiając UE w rękach niemieckich. Ot co.

  • qielih

   Oceniono 4 razy 4

   @xvq111
   Pisząc na tym blogu propagandowe kremlowskie bzdury sam sobie przypinasz odpowiednią łatkę.

   Nie twierdzę, że w sposób świadomy. Większość takich jak ty, to nieświadome narzędzia propagandowe. Zawsze nie do końca świadome tego co czynią, w czym biorą udział.

   Unia Europejska to ta konkurencyjna dla budowanej przez Rosję Unii Celnej.

   Wszelkie działanie na osłabienie UE to działanie pro-kremlowskie.

   Insynuowanie "interesy z Kremlem to bardziej kapitał niemiecki" , że Putin siedzi w kieszeni Merkel, jest bardzo znaczącym mijaniem się z rzeczywistością.

   Przykładanie miary w relacjach handlowych, porównywanie relacji handlowych, ich wielkości wyrażanej np. w EUR pomiędzy Polską a Rosją do tych, pomiędzy Niemcami a Rosją i wyciąganie z tego wniosków o jakimś spisku przeciwko Polsce to nadużycie, bardziej świadczące o elementarnym braku możliwości opisu rzeczywistości w stopniu nawet podstawowym w zakresie polityki, ekonomii. To fakt.

   Niemniej jednak realizujesz, pewnie nieświadomie założenia Kremla. Bowiem w interesie Rosji jest skłócenie między sobą Polaków i Niemców, Niemców i Francuzów itd., itp.....

   Słaba, rozbita UE to zwycięstwo Rosji.

  • maura4

   Oceniono 4 razy 4

   @xvq111
   No, jak na pomysł PR, to facet jest twardy, odważny, wie czego chce. Jak pomyślę, że polscy twardziele padają pod krzywym spojrzeniem mamy, babci i rezygnują z własnych przekonań, z własnych wyborów, to Macron wygląda przy nich jak heros.

  • xvq111

   Oceniono 5 razy -3

   @qielih
   Unia Europejska nie jest żadną konkurencją Unii Celnej powstała na wiele lat wcześniej jako EWG polecam lekcje historii, teraz to tylko rozszerzenie myśli ojców założycieli. To ty mi zarzucasz propagandę? :) Dbanie o własne interesy nie jest żadnym osłabianiem Unii to powinieneś jako inteligentny człowiek rozumieć bez tłumaczenia.
   Robienie interesów niemiecko-rosyjskich to nie insynuacje ale fakty ( i to ja propagandzistą?)
   Spisek to twoje słowa nie moje więc to insynuacja ( a ty mnie zarzucasz takie rzeczy).
   Uprawiasz jakąś dziwną manipulację i demagogię nie wiem dlaczego?

  • xvq111

   Oceniono 5 razy -3

   @maura4
   Dobre, widzę iż został twoim idolem osobiście wolę de Gaulle jeżeli mam wybierać polityków francuskich ''... twardy, odważny i wie czego chce...'' . Macron to pikuś na jego tle Pan Pikuś.
   Mnóstwo propagandy w twoich słowach mało treści to tak na marginesie. :)

  • maura4

   Oceniono 4 razy 4

   @xvq111
   Tylko jednego idola miałam w życiu. W okresie dojrzewania zaczytywałam się w felietonach S. Lema i byłam po prostu zachwycona, a może i zakochana. Moje koleżanki w tym czasie kochały się w rozmaitych aktorach lub piosenkarzach, a mnie oni nie brali.
   Jeżeli młody człowiek potrafił przeciwstawić się dwóm rodzinom, społeczeństwu i ułożyć sobie życie tak, jak chciał, nie dał się złamać, to chyba dobrze świadczy o sile jego charakteru. Taka ocena , to propaganda ? Jakim będzie politykiem, to dopiero okaże się. Za wcześnie na oceny.

  • xvq111

   Oceniono 7 razy -3

   @maura4
   Pewnie, że propaganda gdyż postępowanie i życiowe wybory Macrona to pole do popisu dla psychologów. To raczej chronofilia z polityką nie wiele ma wspólnego. Zgadzam się, że na oceny za wcześnie dlatego możemy poszaleć w gdybaniach.

  • maura4

   Oceniono 4 razy 4

   @xvq111
   Jeżeli związek opiera się tylko na pociągu seksualnym, to statystycznie trwa dwa lata. To nie ten przypadek.

  • qielih

   Oceniono 4 razy 2

   @xvq111
   Logika narzędzia:

   Daimler AG nie jest żadną konkurencją Kia powstał na wiele lat wcześniej jako Mercedes polecam lekcję historii, teraz to rozszerzenie.....

   To ty mi zarzucasz propagandę?

   Robienie interesów pomiędzy Daimlerem, Mercedesem z Kia to nie insynuacje ale fakty. (i to ja propagandzistą?)

   Spisek to twoje słowa nie moje więc to insynuacja (a ty zarzucasz takie rzeczy)

   Uprawiasz jakąś dziwną manipulację i demagogię nie wiem dlaczego?

   Wiadomo przecież, że w Kia są silniki Mercedesa. Jeżu Niemcy wszędzie!

   Zniszczenie rynku samochodowego to nie jest osłabienie rynku samochodowego. To dbanie o interesy nasze własne. Wszędzie są silniki niemieckie!

  • xvq111

   Oceniono 4 razy -2

   @qielih
   Kiepsko idzie ci manipulacja, nigdzie nie napisałem o żadnym spisku co ma Kia do wiatraka?
   Chaos w twoich wpisach popraw się były silniki dawaj o kolarzach lub żeglarzach. też fajny temat i też nie w temacie dyskusji.

  • qielih

   Oceniono 4 razy 4

   @xvq111
   Spisek:

   Twój tytuł: "Zjednoczona Unia Niemiecka Europy" = Jakość Rozumowania= Spisek i inne bzdurzenie.

   Nie chcesz słowa spisek? Zmień je na bzdurzenie o "Zjednoczonej Unii Niemieckiej Europy".

   "Chaos w twoich wpisach popraw się były silniki dawaj o kolarzach lub żeglarzach. też fajny temat i też nie w temacie dyskusji. "

   No tutaj z natury rzeczy nic nie pomogę. Wiesz.... Myślenie lateralne, inteligencja te sprawy.....

  • xvq111

   Oceniono 4 razy -4

   @qielih
   Nadal poruszasz się na granicy manipulacji i bzdurzenia nie myślenia leteralnego. Czytanie ze zrozumieniem ci nie służy jak widzę, a podpierasz się inteligencją szkoda, że cudzą.

  • qielih

   Oceniono 3 razy 3

   @xvq111
   No tak, rozumiem. Co tobie pozostało..........

   :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  • xvq111

   Oceniono 3 razy -3

   @qielih
   Ja mam wiele pomysłów ale jak widzę ty już żadnego i niech to będzie podsumowanie naszej dyskusji.

  • qielih

   Oceniono 3 razy 3

   @xvq111
   Narzędzie napisało, narzędzie podsumowało, narzędzie poczuło się dobrze, narzędzie właściwie spełniło swój obowiązek, narzędzie dobre, narzędzie może iść spać.

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 7 razy 5

  Czy Ty tak przy dużym kuflu.....politykujesz? Może razem z Waszczykowskim?
  Bo gadasz podobne głupoty.
  Niemcy są wielkie dzięki pomocy USA !! Najpierw był plan Marshalla, potem inwestowanie, potem ciężka praca samych Niemców.
  Według Ciebie Niemcy są paskudni bo od setek lat (ja powiem, że od tysiąca i przypomnę Ottona III i jego pomysł...jaki? poczytaj sobie) dążą do stworzenia swojego silnego państwa. I za to należy na nich napuścić dobre, "głupie" USA.
  Nie zacząć samemu dążyć do rozwoju militarnego i gospodarczego, ale judzić. Oskarżać, opluwać.

  Przypomnę, że to prezydent Stanów Zjednoczonych Roosevelt darował Stalinowi pół Europy, w tym Polskę. Tak podobno był batiuszką Stalinem oczarowany.
  I z zamysłem tępych głów, USA mają zmniejszyć siłę swojego największego sojusznika. Bo jakiś poroniony pomysł tak sobie wydumał.

  Następne kłamstwo to to, że Niemcy chcą słabiutkiej Polski. I dlatego kiedyś dali za darmo sporo czołgów, by Polska bardziej zbiedniała. Tylko, że od tego czasu jakoś więcej czołgów nie przybyło.
  Co komu po słabym sojuszniku? Taki stwarza tylko problemy i nie można na niego liczyć w razie awantury wojennej.

  Niemcy to w ogóle poroniony naród. Jak Merkel leci samolotem na urlop, to towarzyszący jej mąż musi wnieść odpowiednią opłatę za przelot.

  A w Polsce latają jak im się podoba. Nawet jeden z sojuszników PIS w parlamencie, jeżdżąc pociągiem i nie posiadając auta, rozlicza sobie kilometrówkę. I uważa, że ma prawo. I nic złego nie robi. Taka to moralność Rydzyka.

  Nie musi Ci się Unia podobać.
  RFN może wzbudzać Twoją niechęć.
  Ale sączenie jadu w postaci kłamstw, przeinaczeń jest obrzydliwe.
  Taka propaganda jest haniebna.
  I tylko dlatego jest mój wpis, by Ci napisać, że nie zasługujesz na miejsce wśród ludzi przyzwoitych.

  • xvq111

   Oceniono 4 razy -2

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   Sączenie jadu to dzielenie ludzi ze względu na poglądy jak to czynisz więc belka jest w twoim oku nie w moim, zamiast na mój temat pisać bzdury może wyliczysz gdzie skłamałem, przeinaczyłem lub bawię się w propagandę?

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 4 razy 4

   @xvq111
   Jedno z wielu:
   "Przy takim pojmowaniu kształtu Europy innej perspektywy nabiera nagonka urzędników Unii na Polskę i Węgry które nieśmiało próbują wybić się na samodzielność polityczną i gospodarczą. Węgry próbują to czynić poprzez kontakty z Rosją Putina, a Polska poszukuje swojej drogi przy pomocy USA i obecnie także Chin."

   Miejsce w Unii zostało zatwierdzone w referendum przez suwerena !!
   Podpisując akt akcesji Polska przyjęła na siebie nie tylko korzyści z tego płynące, ale także obowiązki. A Polacy o obowiązkach jakoś niechętnie pamiętają. Rząd PIS także.

   W swoim blogu wzorem rządzących rzucisz zdanie o Chinach bez argumentów, bez analizy, taka sobie plotkarska mowa i na tej podstawie domagasz się By Ci uwierzono?
   Może w zaproponowanej umowie były jakieś felerne dla Unii (a wtedy i dla Polski) zapisy.
   Bo bardziej uwierzę unijnym przedstawicielom, niż polskim, wrzeszczącym o widelcu.

   Może to Ciebie zdziwić, ale bardzo bym chciała by gospodarczo rządowi PIS się udało. I gdyby kłamstwo, oszustwo o "Polsce w ruinie" miało cień prawdy, to 500+ byłoby niemożliwe do realizacji.

   Bo złamanie praw, zniszczenie urzędów i sądów, obsadzanie misiewiczami stanowisk aprobaty nie ma.

   Kodeks karny

   CZĘŚĆ SZCZEGÓLNA
   Rozdział XVII Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej

   Art. 128. § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

   § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

   § 3. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

  • xvq111

   Oceniono 4 razy -4

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   Jakoś tak lekko przechodzisz z tematu na temat od Chin do zamachów na prawo w Polsce. Wolność słowa ma to do siebie iż zarówno ty jak i ja mamy prawo do głoszenia własnych poglądów na każdy temat w ramach prawa oczywiście. Co do zaufania to mam ograniczone zarówno do rodzimych,a tym bardziej do obcych polityków więc twoja wiara w UE trochę mnie dziwi.
   Co do obowiązków unijnych to pojęcie płynne gdyż traktaty tak szczegółowe nie są, a sama Unia idzie w kierunku RWPG i powoduje iż demokracja w Unii jest tylko fasadowa, a przecież nie o to chodzi aby jakakolwiek instytucja międzynarodowa zamieniała się w dyktatora.
   To podobno USA jest żandarmem świata i jeden jak dla mnie wystarczy.

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 5 razy 5

   @xvq111
   Głoszenie poglądów, a łamanie prawa to dwie różne sprawy.
   Jeśli była potrzeba zmian w TK, to należało ja przeprowadzić tak, jak regulują to ustawy. Lub ustawy zmienić przed regulacjami. Jak na razie to bandyterka.
   Należy także wysłuchiwać głosu opozycji w Sejmie.
   A co do Chin, to za ONETem:
   "Jeszcze w maju ruszą prace nad listą wspólnych projektów budowlanych należącej do KGHM firmy PeBeKa i spółki córki naszego wieloletniego chińskiego partnera - mówi PAP prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki, który uczestniczył w wizycie polskiej delegacji w Chinach. W grę wchodzą projekty w Azji, np. w Kazachstanie, ale też Centralny Port Komunikacyjny."

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 5 razy 5

   @xvq111
   Dlaczego nie wolno mi mieć zaufania do dyplomatów unijnych? Bo Tobie się nie podobają? Bo ma być "jak my chcemy"?

  • xvq111

   Oceniono 4 razy -4

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   Gdyż to dziwne i nielogiczne wedle zasady iż bliższa koszula ciału nasi polscy politycy reprezentują nasze interesy,a unijni Bóg wie.Mnie np. bardziej interesuje interes Polski niż Grecji itp.

  • xvq111

   Oceniono 3 razy -3

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   Masz jakąś misję do spełnienia, czy tak z siebie o tym TK? W Polsce z opiniami jest jak z dziurą w d... każdy ma własną. :)

  • robot-kuchenny

   Oceniono 4 razy 4

   @xvq111
   Interes Polski będącej częścią Unii związany jest z Unią. Podobnie jak interes województwa Mazowieckiego leżącego w Polsce nierozerwalnie związany jest z interesem Polski.

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 4 razy 4

   @xvq111
   Zabrakło argumentów, więc próbujesz insynuacjami o "misji"?
   Brzydko się chwytasz....
   Opinię można mieć własną, ale często własna jest powodem do insynuacji (jak u Ciebie).
   Natomiast PRAWORZĄDNOŚĆ POWINNA BYĆ JEDNA DLA WSZYSTKICH I JEDNAKOWO OBOWIĄZYWAĆ!

   Dam Ci w takim razie opinię zaczerpniętą spoza Polski:

   " ... zdaniem niemal wszystkich komentatorów, słowa Trumpa do dyrektora FBI to podręcznikowa definicja nielegalnej ingerencji w śledztwo. Nawet prezydent USA nie ma prawa naciskać na prokuraturę (oraz FBI i inne agencje rządowe) w sprawie żadnego śledztwa, tym bardziej tego, które dotyczy potencjalnie zdrady państwa i obejmuje bliskich współpracowników prezydenta."

   W USA prezydent NIE MA PRAWA ingerować w śledztwo. W Polsce Ziobro-Zero decyzją większości z PIS w Sejmie może zalecać, polecać, interweniować, nakazywać, wymuszać?

  • xvq111

   Oceniono 5 razy -5

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   Czytanie ze zrozumieniem to twój problem? Jak byśmy rozmawiali o pogodzie też skończysz na PiS i na TK?

  • xvq111

   Oceniono 4 razy -4

   @robot-kuchenny
   Tak na poważnie? Wg tego stylu myślenia jesteśmy częścią Świata i ONZ więc interes świata jest naszym interesem.? Utopia

  • robot-kuchenny

   Oceniono 4 razy 4

   @xvq111
   Owszem, jesteśmy częścią Świata czy to sobie ktoś potrafi wyobrazić i zrozumieć, czy nie. Kryzys w Chinach ma bezpośredni wpływ na gospodarkę w Polsce. Ale oczywiście zawsze można w braku argumentów sprowadzić sprawę do absurdu. Pipidówka Dolna nie może prowadzić własnej, suwerennej polityki, bo jest częścią gminy. Ale wg tego stylu myślenia jest częścią Świata więc interes świata jest jej interesem? Owszem, ale skala jest nieporównywalna.

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 4 razy 4

   @xvq111
   "Każdy ma dane od Boga prawo do własnej głupoty. "

   TK i jego rozwalenie to najważniejsze zło wyrządzone Polsce. Dlatego tak, przy pogodzie pogadamy o złamaniu prawa konstytucyjnego.
   U mnie słonecznie, jest lekka duchota. Piękna pogoda na spacer

  • xvq111

   Oceniono 4 razy -4

   @much0m0r.sr0m0tnik0wy
   Jednak misja, szkoda już myślałem iż porozmawiamy z sensem ale cóż bywa i tak. Życzę spełniania misji tylko aby zdrowie psychiczne nie ucierpiało zbytnio.

  • much0m0r.sr0m0tnik0wy

   Oceniono 3 razy 3

   @xvq111
   Ordynarnie ! Jakie to typowe dla zwolenników pewnej formacji..
   Rozumiem, że widelca używasz umiejętnie, ale to zbyt mało...

 • oby.watel

  Oceniono 4 razy 4

  Od wieków, bardziej energicznie od setek lat Polacy prowadzą politykę aby być nikim w Europie, na różne sposoby udawało się to mniej lub bardziej lecz dążenie do tego było niezmienne. Największe triumfy święciła ta polityka przez cały XIX wiek. Niestety, w latach 90-tych zaczęto prowadzić politykę nieodpowiedzialną, co sprawiło, że Polska zaczęła się liczyć w Europie i odgrywać coraz większą rolę. Na szczęście Polscy w porę zorientowali się, że to wbrew wielowiekowej tradycji i wybrali właściwych ludzi, którym w ciągu roku udało się zniweczyć to, co budowali przez ćwierć wieku zdrajcy i sprzedawczyki.

  • xvq111

   Oceniono 4 razy -4

   @oby.watel
   Rozumiem ironię lecz trochę nie w temacie gdyż nic ,a nic nie napisałem o tematach które poruszyłeś, a reprezentowanie swoich interesów ( co na arenie UE jest rzeczą normalną) nie jest wypowiedzeniem wojny komukolwiek jest tylko dbaniem o siebie. Wszyscy dołożyli się do zmian w Polsce i nie przypisywałbym zasług jednej stronie, były dobre rzeczy ale i błędy. Najgorsze jest to, że nasze doktryny polityczne zmieniają się ciągle odwrotnie do niemieckich które właśnie są stałe.

  • oby.watel

   Oceniono 4 razy 4

   @xvq111
   Jeśli nie wiadomo co odpowiedzieć, brak argumentów, to się szeroko piesze o tym, o czym się nie napisało. A prawda jest taka, że każdy kraj pilnuje swoich interesów dogadując się z każdym, kto może im zaszkodzić i wchodząc w układy z każdym, dzięki którym stanie się mocniejszy. Polscy magnaci bardziej dbali o swoje interesy niż o interesy kraju i wiadomo czym się to skończyło. Dziś potomkom chłopów pańszczyźnianych wydaje się, że jak będą się zachowywać jak szlachta, to będą panami. Tyle, że szlachta pilnowała własnych interesów, a oni tego nie potrafią. Wierzą więc, że jak będą się porykiwać, awanturować się, kłócić, obrażać, to osiągną korzyści. Nic bardziej mylnego.

  • xvq111

   Oceniono 4 razy -4

   @oby.watel
   Artykułowanie własnego zdania nie jest obrażaniem kogokolwiek , każdy w Europie ma własne interesy które realizuje na arenie UE my także powinniśmy i możemy.

  • oby.watel

   Oceniono 3 razy 3

   @xvq111
   Twierdzenie, że Francuzi uczyli się używać widelca od Polaków, pouczanie unijnych instytucji, żąda nie od Macrona żeby zaczął odzyskiwać Polski zaufanie, określanie kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych mianem dżuma i cholera jest "realizowaniem interesów na arenie"? Donald Tusk jest szefem Rady Europejskiej. Telefon od niego odbiera zarówno Trump, jak i Putin. Traktowanie go w Polsce jak przestępcy jest "realizowaniem interesów na arenie"? Widziałeś w niemieckiej czy francuskiej prasie Szydło w stroju oficera KGB? A w Polskiej co pisze się o Merkel czy teraz o Macronie, a zwłaszcza o jego żonie? Wyobrażasz sobie co by się działo, gdy połowę tego co wypisują polskie patriotyczne pismaki ktoś zagranicą napisał o Agacie Dudzie? Żona prezydenta Macrona może nie jest tak młoda i urodziwa, ale przynajmniej nie jest niema.

  • xvq111

   Oceniono 3 razy -3

   @oby.watel
   Jak widzę masz pamięć wybiórczą, poczytaj sobie prasę tzw. zachodnią co pisali i piszą niedaleko odbiegamy od nich w tym temacie dogoniliśmy ich dość szybko. Co do Tuska to raczej przeceniasz jego rolę i pozycję ale to inny temat.

 • dz-99

  Oceniono 4 razy 2

  Własnymi słowami, Kaziu! Własnymi!

  A Ty znalazłeś w piwnicy zakurzony zeszyt z wypracowaniami z historii.
  Odbyłeś podróż w czasie, wpadłeś w koleiny myślowe i przyozdobiłeś współczesnymi myślami druha Waszczykowskiego.

  Beknąłeś sfermentowanym bigosem i dodałeś od siebie:
  "Od wieków, bardziej energicznie od setek lat"( sto lat to właśnie wiek, Kaziu),
  powołałeś na wyimaginowanych chińskich praojców "Jak mawiali nasi ojcowie abyśmy żyli w ciekawych czasach" (Obyś żył w ciekawych czasach to w Chinach nie przysłowie, ale raczej ciężkie przekleństwo, KAZIU)

  I poszedłeś spać z rękami na kołdrze.
  Ale dzień jutrzejszy przyniesie Ci - pałę!!!

  • xvq111

   Oceniono 4 razy -2

   @dz-99
   Dzięki za informacje przyjmuję je i jak możesz zauważyć wcielam w życie, to tylko dowód iż nigdy nie jest za późno aby się czegoś dowiedzieć lub nauczyć.
   Jak już jesteśmy przy chińskich przysłowiach to polecam takie:
   Bądźcie surowi dla siebie samych, pobłażliwi dla innych, a nie będziecie mieli wrogów. :)

  • dz-99

   Oceniono 6 razy 6

   "Bądźcie surowi dla siebie samych, pobłażliwi dla innych, a nie będziecie mieli wrogów"
   Toż to wyPiS wymaluj dewiza dyplomacji Waszczykowskiego!

  • xvq111

   Oceniono 5 razy -5

   @dz-99
   Sądzisz iż zna chińskie przysłowia? Cenisz go trochę jak widzę.

  • dz-99

   Oceniono 4 razy 4

   Cenię ale nisko, Kaziu.
   Znasz przysłowie/przekleństwo?
   " bodajbyś cudze dzieci uczył!"

 • passtorian

  0

  Cenie Twoj wPiS bo widac , ze masz glebsze zrozumienie tematu niz pewna grupa wypowiadajacych sie tutaj. Cenie rowniez Twoje zrownowazenie i... cierpliwosc w probach wyjasniania o co chodzi.

  Gosc ktory bredzi , ze KIA ma silniki Mercedesa nie moze byc brany powaznie. Ale on nie jest wyjatkiem, jak sam zauwazyles.

  Nie dziwie sie , ze pewne rzeczy nie trafiaja.Tak juz jest na tym swiecie.. Sa ludzie myslacy i sa pajace. :)

 • passtorian

  0

  Cenie Twoj wPiS bo widac , ze masz glebsze zrozumienie tematu niz pewna grupa wypowiadajacych sie tutaj. Cenie rowniez Twoje zrownowazenie i... cierpliwosc w probach wyjasniania o co chodzi.

  Gosc ktory bredzi , ze KIA ma silniki Mercedesa nie moze byc brany powaznie. Ale on nie jest wyjatkiem, jak sam zauwazyles.

  Nie dziwie sie , ze pewne rzeczy nie trafiaja.Tak juz jest na tym swiecie.. Sa ludzie myslacy i sa pajace. :)

 • passtorian

  0

  Cenie Twoj wPiS bo widac , ze masz glebsze zrozumienie tematu niz pewna grupa wypowiadajacych sie tutaj. Cenie rowniez Twoje zrownowazenie i... cierpliwosc w probach wyjasniania o co chodzi.

  Gosc ktory bredzi , ze KIA ma silniki Mercedesa nie moze byc brany powaznie. Ale on nie jest wyjatkiem, jak sam zauwazyles.

  Nie dziwie sie , ze pewne rzeczy nie trafiaja.Tak juz jest na tym swiecie.. Sa ludzie myslacy i sa pajace. :)

 • passtorian

  0

  Cenie Twoj wPiS bo widac , ze masz glebsze zrozumienie tematu niz pewna grupa wypowiadajacych sie tutaj. Cenie rowniez Twoje zrownowazenie i... cierpliwosc w probach wyjasniania o co chodzi.

  Gosc ktory bredzi , ze KIA ma silniki Mercedesa nie moze byc brany powaznie. Ale on nie jest wyjatkiem, jak sam zauwazyles.

  Nie dziwie sie , ze pewne rzeczy nie trafiaja.Tak juz jest na tym swiecie.. Sa ludzie myslacy i sa pajace. :)

  • xvq111

   0

   @passtorian
   Nie o to chodzi jak kto co rozumie, chciałbym aby niektóre kwestie były powodem do dyskusji nie jestem prawdą objawioną ale mam swój punkt widzenia jednak odpowiedzią na to jak widać powyżej są ataki i insynuacje, a to z dyskusją nie ma wiele wspólnego. Dowiedziałem się, że jestem matołem, nieukiem , nic nie wiem i jeszcze wiele innych rzeczy lecz nie dowiedziałem się dlaczego ktoś ma inne zdanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

O autorze xvq111

avatar

Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają , a życie staje się zrozumiałe .

M.Twain

Najczęściej czytane