PODCASTY TOK FM - TYLKO U NAS!

POWIEDZIELI W TOK FM

WIADOMOŚCI LOKALNE

Wideo tok fm - włącz dźwięk!

Najnowsze artykuły

 • KRRiT na wojnie z TVN24. Mieszkowski o Świrskim: PiS-owski talib. Prowadzi nagonkę na wolne media

  KRRiT na wojnie z TVN24. Mieszkowski o Świrskim: PiS-owski talib. Prowadzi nagonkę na wolne media

  Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjrzy się we wtorek postępowaniu, które wszczął wobec TVN przewodniczący KRRiT Maciej Świrski. Chodzi o reportaż TVN "Siła kłamstwa", obnażający kłamstwa Antoniego Macierewicza dotyczące katastrofy smoleńskiej. - Chcielibyśmy wiedzieć, dlaczego pan Świrski ściga wolne media i co jest powodem takiej nagonki, którą podjął, bo inaczej tego zdefiniować nie można - skomentował w TOK FM członek komisji i poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski.

 • Kalisz broni Baniaka i krytykuje 'PiS-owską prokuraturę'. 'To sprawa polityczna'

  Kalisz broni Baniaka i krytykuje "PiS-owską prokuraturę". "To sprawa polityczna"

  - Prokuratura mówi to, co chce. Ten wątek organizacji pracodawców i to, że to jest były minister w środowiskach dzisiaj opozycyjnych do PiS-u, ma ogromne znaczenie - tak o zatrzymaniu Rafała Baniaka mówił w TOK FM Ryszard Kalisz. - Z tego, co jestem w stanie wyczytać z oględnego komunikatu prokuratury, to ta sprawa jest po prostu "dęta" - dodał.

 • Blamaż opartej na kłamstwach propagandy polskiego rządu: dane z Chorwacji nie pozostawiają wątpliwości

  Blamaż opartej na kłamstwach propagandy polskiego rządu: dane z Chorwacji nie pozostawiają wątpliwości

  Wiarygodność premiera Mateusza Morawieckiego ostatecznie została negatywnie zweryfikowana danymi z Chorwacji: wejście do strefy Euro tego kraju nie spowodowało ogromnego wzrostu inflacji, jak wieszczył bez żadnych podstaw, a raczej: wbrew powszechnie dostępnej wiedzy, szef polskiego rządu. Podobnie jak stało się to w ostatnich latach z gospodarkami Litwy, Łotwy czy Estonii wymiana waluty na euro nie przyniosła znaczących zmian wartości produktów w sklepach, a więc straszenie inflacją niewątpliwie należy uznać za kłamliwą propagandę polityczną, adresowaną do polskich wyborców. To jednak tylko jeden z tematów dzisiejszego wydania Cotygodniowego Podsumowania Roku, o kolejnych - w podcaście.

 • Wypij i Strzeżek występują z Porozumienia przez sojusz z AgroUnią. 'Nie zamierzam wciskać nikomu kitu'

  Wypij i Strzeżek występują z Porozumienia przez sojusz z AgroUnią. "Nie zamierzam wciskać nikomu kitu"

  Posłowie Michał Wypij oraz Jan Strzeżek poinformowali w poniedziałek, że wraz z grupą młodych członków zarządu wystąpili z Porozumienia w następstwie zawarcia przez to ugrupowanie sojuszu z AgroUnią. - Ciężko nagle z perspektywy środowiska czysto miejskiego wejść w alians z przedstawicielem skrajnego środowiska rolniczego. Nie byłem w stanie znaleźć żadnych elementów współpracy ideowej. I dlatego od początku mówiłem, że w tym projekcie dla mnie miejsca nie ma - tłumaczył w TOK FM Jan Strzeżek, dotychczasowy rzecznik koła Porozumienia.

 • 'Żądamy wyjaśnień'. NFZ zabrał głos ws. wpisów 'Mamy Ginekolog'
 • High-impact verbs. Mocne czasowniki w biznesie

  High-impact verbs. Mocne czasowniki w biznesie

  To streamline procedures and to lay out a plan - po co nam takie czasowniki, skoro pewnie wszystko udałoby się załatwić przez "to have" albo "to make"? Mocne, konkretne słowa (high-impact words) nie tylko pozwalają nam się wybić, ale również być lepiej zrozumianymi. Zdania stają się krótsze, mniej zawiłe, dokładne i ciekawe dla naszych rozmówców. Zamiast mówić "naokoło", trafiamy w sedno sprawy. A o to chodzi w komunikacji w biznesie.

 • Do trzęsień ziemi można się przystosować. 'W Turcji widziałem budynki 'murowane' z pustych puszek'

  Do trzęsień ziemi można się przystosować. "W Turcji widziałem budynki 'murowane' z pustych puszek"

  W poniedziałek rano południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię nawiedziło trzęsienie o magnitudzie 7,8. Choć tego rodzaju kataklizmów nie da się przewidzieć, można się do nich przystosować i przyzwyczaić, jak zrobili to Japończycy. - Znamy legendarne ujęcia, gdzie człowiek przytrzymuje monitor, czekając, aż komputer przestaje się trząść i pracuje dalej - mówił w TOK FM Przemysław Kowalski z Centrum Geozagrożeń w Państwowym Instytucie Geologicznym PIB.

 • Premier o aferze 'Willa plus': Były tysiące fundacji pozbawionych wsparcia. Staramy się te szanse wyrównywać
 • Pijana turystka biegła po trasie kolejowej w Zakopanem. Pokłóciła się z mężem
 • PiS dofinansuje SOR-y, ale tylko tam, gdzie ma poparcie. 'Wyborcy opozycji nie zasługują na dobrą opiekę medyczną'

  PiS dofinansuje SOR-y, ale tylko tam, gdzie ma poparcie. "Wyborcy opozycji nie zasługują na dobrą opiekę medyczną"

  "750 mln zł chce wydać resort zdrowia na dofinansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych. Kryteria wymyślono tak, by wykluczyć SOR-y w dużych miastach i dać pieniądze tam, gdzie PiS ma największe poparcie" - informuje o pomyśle "Gazeta Wyborcza" nazywając go "SOR plus". - PiS jest bardzo pazerny i niestety uwłaszcza się na naszym państwie z każdej strony. Ten tekst jest wstrząsający, ponieważ pokazuje, że można igrać ludzkim życiem w kampanii wyborczej - komentowała w TOK FM Agata Kondzińska z "GW".

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy