Sepsa to dla dziecka śmiertelne zagrożenie. Ekspertka tłumaczy, jak można jej zapobiec
Sepsa to dla dziecka śmiertelne zagrożenie. Ekspertka tłumaczy, jak można jej zapobiec

Sepsa może być dla dziecka śmiertelnym zagrożeniem. Jak mówiła w TOK FM prof. Marzena Zielińska, w Polsce umieralność dzieci z sepsą, która trafiały na oddział intensywnej terapii, sięgała 50 proc. - Łatwiej jest zapobiegać niż potem leczyć - podkreślała.

PODCASTY TOK FM - TYLKO U NAS!

POWIEDZIELI W TOK FM

 • Dziecko gra na komputerze i nic więcej? To nie musi być samo zło. "Nie chodzi o to, ile godzin jest ok"

  Dziecko gra na komputerze i nic więcej? To nie musi być samo zło. "Nie chodzi o to, ile godzin jest ok"

  Trudno jest powiedzieć, jaka liczba godzin spędzanych dziennie na graniu w gry komputerowe jest bezpieczna. Ale to, co mogą zrobić rodzice, to zbudować dla dziecka alternatywę w świecie rzeczywistym. Aby to się udało, trzeba poznać gry, w które gra syn czy córka. Ekspert opowiada o tym, jak unormować granie w gry komputerowe tak, by niosły dla dziecka korzyści i były pasją.

 • Pogranicznik mówił, że nie stać go na spodnie, jakie miał uchodźca. "Mamy klisze z historii wojennych"

  Pogranicznik mówił, że nie stać go na spodnie, jakie miał uchodźca. "Mamy klisze z historii wojennych"

  Żeby przekonać się, co mieszkańcy przygranicznych miejscowości mówią o migrantach, naukowcy z UW pojechali w okolice strefy stanu wyjątkowego. Od jednego z pograniczników usłyszeli, że nawet nie stać go na spodnie, w jakich widzi uchodźców. - Klisze, jakie mamy w historiach wojennych, to są klisze kogoś, kto idzie w łachmanach, jest chudy, a tutaj mamy zderzenie z kimś, kto jeśli ucieka, to jest do tego przygotowany - opowiadała w TOK FM dr Sylwia Urbańska.

 • Reasumpcja Elżbiecie Witek nie zaszkodzi. "Wierzy, że może być nowym premierem albo prezydentem"

  Reasumpcja Elżbiecie Witek nie zaszkodzi. "Wierzy, że może być nowym premierem albo prezydentem"

  Jeszcze wiosną wydawało się, że pozycja Elżbiety Witek w partii się umacnia. Marszałek zaangażowała się w promocję "Polskiego Ładu", jeździła po Polsce, brylowała w mediach. - Te wszystkie osoby, które nie lubią Mateusza Morawieckiego, a jest ich w PiS niemało, zaczęły myśleć, że może to właśnie ona może być przyszłą panią premier - mówi Wojciech Szacki, analityk Polityki Insight.

WIDEO TOK FM - WŁĄCZ DŹWIĘK

Najnowsze artykuły

Serwis informacyjny

Tematy