PODCASTY TOK FM - TYLKO U NAS!

POWIEDZIELI W TOK FM

 • 'Lex Kaczyński'. PiS zmienia prawo, żeby prezes nie musiał płacić Sikorskiemu? 'Sekwencja zdarzeń nieprzypadkowa'

  "Lex Kaczyński". PiS zmienia prawo, żeby prezes nie musiał płacić Sikorskiemu? "Sekwencja zdarzeń nieprzypadkowa"

  Przegłosowana ostatnio przez Sejm nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego została podyktowana politycznie - nie ma wątpliwości prawnik, prof. SWPS Mariusz Bidziński. Chodzi o to, aby uchronić szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego przed wykonaniem wyroku sądu i zapłatą 700 tys. zł za publikację przeprosin Radosława Sikorskiego, któremu prezes PiS zarzucił zdradę dyplomatyczną. Po wyroku Kaczyński powiedział, że nie ma takich pieniędzy i będzie musiał sprzedać dom.

 • 'Mieli dość awantur'. Czesi wybrali 'porządek i spokój'. Nie będzie drugiego Orbana w Europie

  "Mieli dość awantur". Czesi wybrali "porządek i spokój". Nie będzie drugiego Orbana w Europie

  Mieli dość awantur i tego, że musieli się za swojego prezydenta wstydzić. (...) Okazało się, że zdecydowana większość Czechów tego nie chce - tak o zwycięstwie Petra Pavela mówił w TOK FM politolog prof. Marcin Czyżniewski. - Nie są zaimpregnowanowani na populizm czy radykalizmy (...) Jednak mimo wahań, udaje się Czechom wyjść na prostą i bardzo to w tych wyborach pokazali - dodał.

 • Polaków walczących w Ukrainie czeka więzienie? 'Wypada zapytać PiS, po której stronie naprawdę są'

  Polaków walczących w Ukrainie czeka więzienie? "Wypada zapytać PiS, po której stronie naprawdę są"

  Andrzej Rozenek z PPS regularnie zaczepia na sejmowych korytarzach polityków PiS, by zapytać ich, dlaczego ustawa abolicyjna dla Polaków ochotniczo walczących w Ukrainie nadal leży w tzw. sejmowej zamrażarce. - Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, co kieruje tymi ludźmi. Sprawa jest pilna i bardzo oczywista. Nie chcemy, żeby wydarzyło się nieszczęście i żeby polski prokurator musiał zajmować się osobą, która zasługuje na medal - mówił w TOK FM członek Komisji Obrony Narodowej.

WIADOMOŚCI LOKALNE

Wideo tok fm - włącz dźwięk!

Najnowsze artykuły

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy