PODCASTY TOK FM - TYLKO U NAS!

POWIEDZIELI W TOK FM

 • Nowe prawo o pieczy zastępczej pełne luk. 'Nie jest tak różowo, jak mogłoby się wydawać'

  Nowe prawo o pieczy zastępczej pełne luk. "Nie jest tak różowo, jak mogłoby się wydawać"

  W środę weszła w życie nowelizacja ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Zdaniem Michała Janczury, choć to krok w dobrym kierunku, to jednak do uzdrowienia systemu nadal daleko. - Nie jest tak różowo, jak mogłoby się wydawać. Żeby nie tworzyć nowych domów dziecka, trzeba mieć całe zaplecze - mówił dziennikarz TOK FM i autor radiowego serialu dokumentalnego "Piecza".

 • Tortury w Barczewie to nie jest odosobniony przypadek? Machińska nie daje gwarancji. 'Polska jest na zakręcie'

  Tortury w Barczewie to nie jest odosobniony przypadek? Machińska nie daje gwarancji. "Polska jest na zakręcie"

  W zakładzie karnym w Barczewie funkcjonariusze zastraszają osadzonych, stosują represje, przemoc fizyczną i słowną - wynika z raportu, który powstał na zlecenie RPO. Zdaniem dr Hanny Machińskiej działanie Służby Więziennej pozostawia wiele do życzenia. - Robi wszystko, by przekierować całą sprawę na inny tor: zobaczcie, ci którzy przyjeżdżają, są niewiarygodni. Oni tworzą jakąś nieprawdę - mówiła w TOK FM prawniczka i była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich.

 • PiS nie zdąży zamieszać przy wyborach? Ekspert podaje ważne terminy i mówi o 'ciszy legislacyjnej'

  PiS nie zdąży zamieszać przy wyborach? Ekspert podaje ważne terminy i mówi o "ciszy legislacyjnej"

  Proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany w Kodeksie wyborczym nie ułatwią im sfałszowania wyborów, choć i tak "majstrowanie przy kodeksie wyborczym jest z różnych powodów niewskazane" - uważa Wojciech Hermeliński. - Jestem przekonany, że zasada nieprzekraczania sześciomiesięcznej ciszy legislacyjnej nie zostanie utrzymana, bo do połowy lutego parlament nie zdąży uchwalić tej nowelizacji - mówił w TOK FM były przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

WIADOMOŚCI LOKALNE

Wideo tok fm - włącz dźwięk!

Najnowsze artykuły

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy