PODCASTY TOK FM - TYLKO U NAS!

POWIEDZIELI W TOK FM

 • Konfederacja wyrasta na trzecią siłę w polskiej polityce. 'Otrząsnęła się z 'onucowego' wizerunku'
 • To nie broni jądrowej Putina należy się bać. Gen. Komornicki wskazuje 'największe zagrożenie' dla Polski
 • 'W Pałacu Elizejskim trwa gorączka'. Francja w ogniu protestów. Czy Macron zrezygnuje z reformy?

  "W Pałacu Elizejskim trwa gorączka". Francja w ogniu protestów. Czy Macron zrezygnuje z reformy?

  Protesty we Francji trwają od tygodni i nie widać, żeby przeciwnicy reformy emerytalnej złożyli broń. Czy prezydent się ugnie? - Macron ma świadomość tego, że siła Francji bierze się też z siły ekonomicznej, ze stabilności finansowej. Zawsze miał dalekosiężne ambicje. Ale być może zacznie mu się sypać jego własny obóz. Więc to jest moment przesilenia, dokładnie teraz - komentował w TOK FM dr Jarosław Kuisz z paryskiego Narodowego Centrum Badań Naukowych.

 • Netanjahu zrobił krok w tył ws. reformy sądów. 'To może być tylko taktyczna przerwa'
 • 'Miał kiepską rękę do ludzi'. Hołownia szczerze o Janie Pawle II. 'Menadżerem był fatalnym'

  "Miał kiepską rękę do ludzi". Hołownia szczerze o Janie Pawle II. "Menadżerem był fatalnym"

  Nigdy nie zagłosuję za biciem dzieci - zadeklarował Szymon Hołownia, pytany w TOK FM, czy jego partia byłaby gotowa współtworzyć koalicję z Konfederacją. Pytany o spadki poparcia przyznał, że "popełnił błędy". - Chciałem być człowiekiem, który pokazuje, że zgoda jest możliwa. A może trzeba było iść i walić na oślep - mówił. Hołownia ocenił, że znaczne spadki dla Polski 2050 i wzrost notowań Konfederacji zaczęły się od momentu nagłośnienia tego, że Karol Wojtyła tuszował przypadki pedofilii. - To był detonator - stwierdził.

WIADOMOŚCI LOKALNE

Wideo tok fm - włącz dźwięk!

Najnowsze artykuły

 • Sałatka jarzynowa nigdy nie była tak droga. Przed nami Wielkanoc 'najdroższa w historii'
 • MKOL podjął decyzję ws. rosyjskich i białoruskich sportowców. Stawia warunki. 'Dzień hańby'
 • Sztuczna inteligencja - czy wymknie się spod kontroli? Czy i jak regulować AI

  Sztuczna inteligencja - czy wymknie się spod kontroli? Czy i jak regulować AI

  Generatywna technologia sztucznej inteligencji - wielkie nadzieje i zarazem zagrożenia. Jak przypominają autorki podcastu - Sylwia Czubkowska i Joanna Sosnowska, znalazła się ona na liście najważniejszych zagrożeń tego roku, zdaniem raportu Eurasia Group. Czy i jak zatem regulować AI z myślą o naszym bezpieczeństwie? Czy grozi nam katastrofa? Jak AI generuje dezinformację? Co z etycznymi aspektami sztucznej inteligencji? Zapraszamy na kolejny odcinek Techstorii!

 • Dwa domy, ale jedno dzieciństwo. Rozstanie rodziców nie musi być traumą

  Dwa domy, ale jedno dzieciństwo. Rozstanie rodziców nie musi być traumą

  Wybór przedszkola czy szkoły, sposób odżywiania, prezenty urodzinowe - tematów, w których między rodzicami może dochodzić do konfliktów, jest wiele. Sytuacje sporne zaogniają się, kiedy mama i tata nie są już razem. Tymczasem badania pokazują, że średnio 2 lata przed rozstaniem rodziców dziecko uczestniczy w złych emocjach i traci poczucie bezpieczeństwa. W najnowszym odcinku podcastu "Co z Ciebie wyrośnie?" Karolina Oponowicz rozmawia z Iwoną Erber - Marinkow - psycholożką i mediatorką związaną z Komitetem Ochrony Praw Dziecka i Akademią Dobrego Rozstania.

 • Zakaz sprzedaży nowych aut spalinowych. 'Niemieckie koncerny na wygranej pozycji'

  Zakaz sprzedaży nowych aut spalinowych. "Niemieckie koncerny na wygranej pozycji"

  Polska głosowała przeciw zakazowi sprzedaży nowych samochodów spalinowych po 2035 roku - napisała we wtorek na Twitterze ministerka klimatu i środowiska Anna Moskwa. Wyraziła ponadto przekonanie, że w 2026 r. plany w tym zakresie zostaną zweryfikowane. Dominik Brodacki z Polityki Insight mówił w TOK FM o tym, kto może zyskać, a kto stracić na zmianach.

 • Lichocka pozwała Budkę. Chodzi o jej słynny gest. Sąd podjął decyzję
 • 'Kobiety w IT. 'W zeszłym roku 70 proc. awansowało' - przyszłość wygląda obiecująco

  "Kobiety w IT. "W zeszłym roku 70 proc. awansowało" - przyszłość wygląda obiecująco

  Liczba kobiet pracujących w IT powoli, ale systematycznie rośnie. Nadal nie jest imponująca, choć panie zaczynają już tu być wyraźnie dostrzegalne. O tym co przyciąga je do branży, co do niej wnoszą i jak sobie radzą w męskim świecie, Karolina Wasilewska rozmawia z szefową marketingu Cloudware Polska, Eweliną Furtak. Wielka Chmura Zmian dotarła technologii.

 • Kaczyński 'nie prowadzi zdrowego trybu życia'. 'Słabo się czuje'. A 'frakcje zaczynają wyłazić spod dywanu'

  Kaczyński "nie prowadzi zdrowego trybu życia". "Słabo się czuje". A "frakcje zaczynają wyłazić spod dywanu"

  Politycy PiS-u jeżdżą non stop po kraju w ramach kampanii wyborczej. Tylko prezes partii cały czas nie wrócił do swoich spotkań z wyborcami. A - jak zauważyła w TOK FM Dominika Długosz - wielki powrót Kaczyńskiego zapowiadany jest od ponad dwóch miesięcy. - Robią więcej złego niż dobrego tymi zapowiedziami. Prezes się po prostu dość słabo czuje - mówiła dziennikarka "Newsweeka".

 • Zła wiadomość dla Mateusza Morawieckiego. Słabe notowania rządu [SONDAŻ]
 • Szokujące rekolekcje. Toruńska kuria opublikowała oświadczenie. A dla kuratorium nie ma tematu

  Szokujące rekolekcje. Toruńska kuria opublikowała oświadczenie. A dla kuratorium nie ma tematu

  Jest stanowisko kurii w sprawie inscenizacji, którą przedstawiono podczas rekolekcji dla uczniów z Torunia. "W związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu, w trakcie rekolekcji dla młodych, wyrażamy głęboki żal. Przepraszamy ich uczestników, rodziców i wszystkich tych, których dotknęła inscenizacja przedstawiona przez osoby prowadzące spotkanie" - napisano w specjalnym oświadczeniu.

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy