PODCASTY TOK FM - TYLKO U NAS!

POWIEDZIELI W TOK FM

WIADOMOŚCI LOKALNE

Wideo tok fm - włącz dźwięk!

Najnowsze artykuły

 • Donald Trump powróci na Facebooka nie 'ze względu na demokratyczne wartości, a z pobudek czysto biznesowych'

  Donald Trump powróci na Facebooka nie "ze względu na demokratyczne wartości, a z pobudek czysto biznesowych"

  - Nie chcemy wchodzić w drogę otwartej, publicznej i demokratycznej debacie na platformach Meta - mówił Nick Clegg, uzasadniając przywrócenie kont byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. Zdaniem prof. Dominika Batorskiego prawdziwe pobudki prezes Meta ds. Globalnych są jednak inne. - Facebook jako platforma przestał się rozwijać. Widoczne są spadki liczby użytkowników i ich aktywności. A Trump jest kontrowersyjną postacią i napędza zaangażowanie - mówił socjolog Internetu w TOK FM.

 • Ukraina szykuje się do ofensywy? 'Administracja USA uważa, że Ukraina jest w stanie wygrać'

  Ukraina szykuje się do ofensywy? "Administracja USA uważa, że Ukraina jest w stanie wygrać"

  Jim Townsend, były wysoki rangą urzędnik Pentagonu ds. europejskich, nie ma wątpliwości, co do tego, jak należy odczytywać decyzje Zachodu o pomocy zbrojnej dla Ukrainy. - Decyzja o zwiększeniu dostaw sprzętu m.in. o czołgi i bojowe wozy piechoty Bradley, to znak, że administracja USA uważa, że Ukraina jest w stanie wygrać i będzie ich potrzebować, by wypędzić Rosjan ze swojego terytorium - powiedział.

 • 'Zidiocenie z antypisizmu', czyli komu wszystko kojarzy się z jednym

  "Zidiocenie z antypisizmu", czyli komu wszystko kojarzy się z jednym

  Symetrystom nie smakuje grillowany Hołownia, za to chętnie grillują Sikorskiego czy Rostowskiego. Oraz pewnego znanego publicystę, którego twitterowa działalność we wspomnianej sprawie sięgnęła już, zdaniem gościa "Sabatu", Marcina Mellera, poziomu kału. Nie brakuje też w najnowszym wydaniu podcastu mocnej krytyki polityki Niemiec w sprawie dozbrajania Ukrainy.

 • Jerzy Skolimowski o nominacji do Oscara dla 'IO': Cieszę się, ale jestem na przegranej pozycji
 • Turcja blokuje Szwecji drogę do NATO i nie odpuści. 'To dla Erdogana wymarzona sytuacja'

  Turcja blokuje Szwecji drogę do NATO i nie odpuści. "To dla Erdogana wymarzona sytuacja"

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zagroził Szwecji, że zagrodzi jej drogę do NATO. To reakcja na sobotni protest w pobliżu tureckiej ambasady w Sztokholmie, podczas którego doszło do spalenia Koranu. - Na pewno trudno będzie liczyć na to, by Erdogan odpuścił. Jest to dla niego bardzo korzystne politycznie - mówiła w TOK FM publicystka Katarzyna Tubylewicz.

 • 'Radek poszedł trochę za daleko. Musi uważać na robienie skrótów myślowych'

  "Radek poszedł trochę za daleko. Musi uważać na robienie skrótów myślowych"

  Według Borysa Budki wypowiedź Radosława Sikorskiego - o "momencie zawahania" rządu PiS w kwestii rozbioru Ukrainy - jest "niefortunna" i daje "pole do nadinterpretacji". - Ktoś z takim potencjałem intelektualnym i z taką wiedzą jak Radek Sikorski, musi bardzo uważać na robienie skrótów myślowych - ocenił w TOK FM wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

 • NASA: Tej nocy planetoida przeleci bardzo blisko Ziemi
 • Ponad połowa Niemców popiera decyzję rządu o wysłaniu czołgów na Ukrainę [SONDAŻ]
 • Polacy aplikują na potęgę. Niektórzy muszą się przebranżowić

  Polacy aplikują na potęgę. Niektórzy muszą się przebranżowić

  Zapowiada się rekordowy styczeń na rynku pracy. Firmy, które aktualnie rekrutują, zbierają obfite plony. Takiego wysypu kandydatów na jedno miejsce nie było od lat, a przeciętny aktywny użytkownik kategorii Praca w OLX aplikuje na 4 stanowiska. Co ciekawe - niekoniecznie w tym samym obszarze obowiązków czy kompetencji. Sytuacja makroekonomiczna już nie tyle sprzyja, co często zmusza uczestników rynku pracy do szukania lepiej płatnego lub po prostu stabilnego zatrudnienia. Nawet, jeśli wymaga to przekwalifikowania lub rezygnacji z obranej drogi zawodowej.

 • Mobbing u Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. 'Przekleństwo naszych czasów'

  Mobbing u Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. "Przekleństwo naszych czasów"

  Dziennikarz TOK FM Michał Janczura opisał sprawę mobbingu w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jak komentowała prawniczka prof. Anna Musiała, ujawniona sytuacja nie jest "niczym wyjątkowym w warunkach kapitalistycznych, gdzie państwo i społeczeństwo słabną". - Gdybyśmy mieli poczucie solidarności, do tego by nie dochodziło w takiej skali. Dlatego, że ludzie by nawzajem reagowali - mówiła.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy