PODCASTY TOK FM - TYLKO U NAS!

POWIEDZIELI W TOK FM

 • 'Król jest nagi'? Najbogatszy azjatycki miliarder musi się tłumaczyć. 'W Indiach to bohater'

  "Król jest nagi"? Najbogatszy azjatycki miliarder musi się tłumaczyć. "W Indiach to bohater"

  Adani Group, holding najbogatszego azjatyckiego miliardera Gaurama Adaniego, został oskarżony o oszustwa księgowe przez firmę Hindenburg Research. - Ci, którzy nie lubią Adaniego nazywają Hindenburga dzieckiem jak z bajki Andersena, które krzyknęło: "Król jest nagi". I wreszcie wszyscy się zorientowali, że tak jest w rzeczywistości. Z kolei obrońcy Adaniego mówi, że to Hindenburg wywołał panikę, jak osoba w zatłoczonym teatrze, która krzyczy: "Pożar" - skomentował w TOK FM dr Krzysztof Zalewski z Instytutu Boyma.

 • Irański reżim boi się tańca. 'Jest uważany przez fundamentalistów islamskich za grzeszną aktywność'
 • Putin skleja się ze Stalinem. 'Nowa tradycja w rosyjskiej propagandzie'

  Putin skleja się ze Stalinem. "Nowa tradycja w rosyjskiej propagandzie"

  Prezydent Rosji w Wołgogradzie - podczas 80. rocznicy zwycięstwa w walkach o to miasto podczas drugiej wojny światowej - nawiązał do dostaw zagranicznych czołgów dla Ukrainy. Równie głośno było jednak o odsłonięciu tamtejszego pomnika Stalina. Zdaniem prof. Agnieszki Leguckiej, to bardzo symboliczne. - Jeszcze kilka lat temu można było powiedzieć, że to niewyobrażalne, by w Rosji Stalina stawiać na pomnikach - mówiła w TOK FM ekspertka Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

WIADOMOŚCI LOKALNE

Wideo tok fm - włącz dźwięk!

Najnowsze artykuły

 • Oświadczenie Redakcji TOK FM w sprawie komunikatu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
 • Alert RCB. 'Jeśli możesz, zostań w domu!'. Służby ostrzegają

  Alert RCB. "Jeśli możesz, zostań w domu!". Służby ostrzegają

  Jeśli możesz, zostań w domu! - nawołuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w alercie rozesłanym w piątek do mieszkańców czterech województw. Ostrzega przed silnymi opadami śniegu i związanymi z tym utrudnieniami. SMS-a z ostrzeżeniem o zagrożeniu lawinowym otrzymały natomiast osoby przebywające w Tatrach.

 • Doświadczona, młoda, buntownicza. Platforma Obywatelska [596. Lista Przebojów TOK FM]

  Doświadczona, młoda, buntownicza. Platforma Obywatelska [596. Lista Przebojów TOK FM]

  Zgodnie z obietnicą dziś w "Liście" fragment drugi zapisu audio z posiedzenia pewnej podkomisji, na której arogancja władzy pomnożona przez charakterystyczną dla tej władzy kulturę i spotęgowana przez przedwyborcze wzmożenie zarówno rządzącej jak i opozycyjnej strony dały mieszankę wybuchową, jakiej nie powstydziliby się najwybitniejsi reprezentanci najbardziej zaściankowego targowiska. Temu nastrojowi dzielnie wtóruje znany ze swej błyskotliwej ogłady i głębi myśli minister, wykazujący się specyficzną interpretacją konstytucji a szczyptę niebywałego wręcz poczucia humoru połączonego nie tyle z dystansem do siebie, co raczej brakiem autorefleksji dodaje wysoka przedstawicielka Platformy Obywatelskiej (w archiwalnym nagraniu z grudnia). Ponadto mamy uroczą scenkę antenową o materiale, z jakiego wykonana jest pewna kula (nazwa tego materiału, mimo licznych poprawek, w nagraniu ostatecznie nie pada).

 • Miasto niczym Koszalin na północnej Lubelszczyźnie

  Miasto niczym Koszalin na północnej Lubelszczyźnie

  Wpływowa kobieta, literat-sadysta, carski bękart, a wszyscy oni w mieście, które miało wyglądać jak... Koszalin, chociaż znajduje się na północnej Lubelszczyźnie. W dzisiejszym odcinku również krótka instrukcja - jak okraść papieża? Nie musimy chyba dodawać, że zrobił to Polak.

 • Kowal tłumaczy, po co Zełenskiemu pociski dalekiego zasięgu. 'To bardzo prosta rzecz'

  Kowal tłumaczy, po co Zełenskiemu pociski dalekiego zasięgu. "To bardzo prosta rzecz"

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał sojuszników do dostarczenia jego armii pocisków dalekiego zasięgu. - Chodzi o to, by Ukraińcy dostali taką amunicję - nawet nie broń, bo oni już mają odpowiednie HIMARS-y - by dosięgnąć celów militarnych na terenie Rosji. To znaczy, by zmusić żołnierzy rosyjskich na froncie w Donbasie do cofnięcia się bliżej granicy - wyjaśniał w TOK FM.

 • Śnieżyce przechodzą nad Polską. Bardzo trudne warunki na drogach
 • Paco Rabanne nie żyje. Znany projektant miał 88 lat

  Paco Rabanne nie żyje. Znany projektant miał 88 lat

  W piątkowe popołudnie zmarł Paco Rabanne - jeden z najbardziej znanych projektanów mody i perfum. Informację potwierdził założony przez niego Dom Paco Rabanne, który na swoich profilach w mediach społecznościowych nazwał go "wizjonerem".

 • 'W garze zawrzało ponad poziom'. Polska u progu buntów w więzieniach? Ekspert: Napięcie stale rośnie
 • Jest decyzja sądu ws. aresztu dla Rafała Baniaka

  Jest decyzja sądu ws. aresztu dla Rafała Baniaka

  Sąd Rejonowy w Katowicach zgodził się na trzy miesięczny areszt dla Rafała Baniaka. Prezes Pracodawców RP został zatrzymany w środę przez funkcjonariuszy CBA na polecenie śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Katowicach.

 • Ksiądz skazany za antysemickie kazanie. Pierwszy taki wyrok w sprawie katolickiego duchownego

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy