PODCASTY TOK FM - TYLKO U NAS!

POWIEDZIELI W TOK FM

 • Reasumpcja Elżbiecie Witek nie zaszkodzi. "Wierzy, że może być nowym premierem albo prezydentem"

  Reasumpcja Elżbiecie Witek nie zaszkodzi. "Wierzy, że może być nowym premierem albo prezydentem"

  Jeszcze wiosną wydawało się, że pozycja Elżbiety Witek w partii się umacnia. Marszałek zaangażowała się w promocję "Polskiego Ładu", jeździła po Polsce, brylowała w mediach. - Te wszystkie osoby, które nie lubią Mateusza Morawieckiego, a jest ich w PiS niemało, zaczęły myśleć, że może to właśnie ona może być przyszłą panią premier - mówi Wojciech Szacki, analityk Polityki Insight.

 • Coraz mniej lekarzy i pielęgniarek wyjeżdża do pracy za granicę. "Mogą emigrować wewnętrznie" [DANE]

  Coraz mniej lekarzy i pielęgniarek wyjeżdża do pracy za granicę. "Mogą emigrować wewnętrznie" [DANE]

  19 732 - dokładnie tyle zaświadczeń potrzebnych do pracy za granicą wystawiły lekarzom od 2005 roku izby lekarskie. W ostatnich kilku latach liczba tych zaświadczeń systematycznie spada. - Młodzi nadal myślą o emigracji, ale jeśli ktoś zaczyna się specjalizować tu, z czasem traci motywację do wyjazdu zagranicznego, choćby dlatego, że może "emigrować" wewnętrznie, do sektora prywatnego - mówi red. Małgorzata Solecka.

 • "Wspaniała wiadomość dla obywateli". Ekspertka o wyroku Sądu Najwyższego

  "Wspaniała wiadomość dla obywateli". Ekspertka o wyroku Sądu Najwyższego

  Sąd Najwyższy uchylił orzeczenie wydane z udziałem sędziego powołanego na wniosek upolitycznionej neo-KRS, wskazując, że skład sądu z udziałem takiej osoby jest nieprawidłowy. - Dla obywateli, którzy mają postępowania w sądach, to wspaniała wiadomość. SN oszczędził im wznawiania postępowań po latach i dowiadywania się, że wyrok, który usłyszeli, nie był ważny - wyjaśniała w TOK FM dr Bogna Baczyńska z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

WIDEO TOK FM - WŁĄCZ DŹWIĘK

Najnowsze artykuły

Serwis informacyjny

Tematy