PODCASTY TOK FM - TYLKO U NAS!

POWIEDZIELI W TOK FM

WIADOMOŚCI LOKALNE

Wideo tok fm - włącz dźwięk!

Najnowsze artykuły

 • Francja. Rząd zostaje. Zabrakło 9 głosów do uchwalenia wotum nieufności

  Francja. Rząd zostaje. Zabrakło 9 głosów do uchwalenia wotum nieufności

  Wniosek o wotum nieufności dla rządu Francji, złożony w Zgromadzeniu Narodowym przez centrową grupę LIOT, został w poniedziałek wieczorem odrzucony. Do przyjęcia wniosku zabrakło dziewięciu głosów. Deputowani debatowali i głosowali nad wotum nieufności w związku z reformą emerytalną, która wywołała we Francji masowe protesty.

 • Xi Jinping namówi Putina do pokoju z Ukrainą? 'To tylko dobra wymówka'
 • 'Ropa coraz tańsza przez banki'. Jak bałagan na zagranicznych rynkach bankowych przekłada się na nasze portfele

  "Ropa coraz tańsza przez banki". Jak bałagan na zagranicznych rynkach bankowych przekłada się na nasze portfele

  Co słychać na bankowych rynkach w Europie i Stanach Zjednoczonych? Rafał Hirsch niezmiennie się temu przygląda. Za nami drugi weekend, kiedy poważne problemy miał kolejny bank. Co przyniosą następne dni i czy uda się opanować ten bałagan? A także: co wynika z najnowszych danych GUS, między innymi na temat płacy minimalnej, i danych NBP odnoszących się do handlu zagranicznego? W tym odcinku także, między innymi, o wzroście cen w Polsce, o ustawie w sprawie spraw frankowych, czy też o tańszej ropie.

 • 'Margin Call': film zamiast podręczników do Business English

  "Margin Call": film zamiast podręczników do Business English

  Bohaterem tego odcinka jest film, który mógłby zastąpić wszystkie książki biznesowe na świecie. Film, który przez takie tytuły jak "New Yorker" czy "The New York Times" jest nazywany najlepszym filmem fabularnym o Wall Street. "Margin Call" opowiada o "acute situation" i "considerable turmoil" z 2008 roku związanym z upadkiem banku Lehman Brothers. Z tego odcinka English Biz dowiesz się skąd pochodzi wyrażenie "Let's hear it", dlaczego czasami warto złagodzić sytuację mówiąc "a bumpy road" oraz zacząć zdanie od "Apparently". Olga wiele uwagi poświęca też przymiotnikowi "ugly", który okazuje się być niezastąpiony na spotkaniach. Na koniec przyglądamy się słynnej scenie z filmu, gdzie Jeremy Irons mówi "Music is about to stop" i jest to najlepszy komentarz, który niestety dzisiaj można powtórzyć w odniesieniu do Silicon Valley Bank i Credit Suisse.

 • 'Wizyta Putina w Mariupolu to teatrzyk'. Ekspertka o 'wiosce putinowskiej'

  "Wizyta Putina w Mariupolu to teatrzyk". Ekspertka o "wiosce putinowskiej"

  Władimir Putin odwiedził okupowany Mariupol. - Zarówno ta wizyta, jak i odwiedziny Krymu były policzone na odbiorcę wewnętrznego i częściowo na to, żeby pokazać światu, że to "mój teren, ja na nim rządzę i możecie za mną wysyłać ile bądź nakazów aresztowania i tak się tym niespecjalnie będę przejmował" - komentowała w TOK FM Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

 • Dawid Kubacki kończy sezon. 'Nie to jest teraz najważniejsze'
 • Ile może dorobić emeryt w 2023 r.? Od 1 marca obowiązują nowe limity
 • Dni wolne w 2023 roku. Kiedy warto zrobić sobie długi weekend?

  Dni wolne w 2023 roku. Kiedy warto zrobić sobie długi weekend?

  Zgodnie z prawem w każdym roku w Polsce mamy 13 ogólnopaństwowych dni wolnych od pracy. Wśród nich jest np. Nowy Rok, Święto Trzech Króli, Boże Ciało czy Dzień Wszystkich Świętych. Kiedy wypadają świąteczne dni wolne w 2023 roku? I kiedy warto zaplanować wydłużenie weekendów? Podpowiadamy.

 • Waloryzacja emerytur 2023. Na takie podwyżki mogą liczyć seniorzy
 • Ciężko ranny w Ukrainie polski wolontariusz będzie operowany w Dnieprze

  Ciężko ranny w Ukrainie polski wolontariusz będzie operowany w Dnieprze

  Ciężko raniony w Ukrainie polski wolontariusz będzie operowany w szpitalu w Dnieprze. Jego transport do Polski będzie możliwy prawdopodobnie w weekend - dowiedziała się PAP od wiceszefa Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej Sławomira Butkiewicza. Drugi lżej ranny wolontariusz już w czwartek ma być we Lwowie, skąd pojedzie do Poznania.

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy