PODCASTY TOK FM - TYLKO U NAS!

POWIEDZIELI W TOK FM

WIADOMOŚCI LOKALNE

 • Poseł PO chce delegatury KE w Lublinie. 'Będzie list do Ursuli von der Leyen'

  Poseł PO chce delegatury KE w Lublinie. "Będzie list do Ursuli von der Leyen"

  - Lublin jest największą aglomeracją wschodniej Polski. Ma potencjał gospodarczy, kulturowy, społeczny, demograficzny i akademicki - przekonuje poseł PO Michał Krawczak, który wychodzi z inicjatywą stworzenia na Lubelszczyźnie przedstawicielstwa Komisji Europejskiej. Jak deklaruje, w najbliższych dniach skieruje w tej sprawie list do Ursuli von der Leyen.

 • Zabrała uczniów na 'Zieloną granicę', a potem zaprosiła aktywistkę. 'To nie jest film polityczny'

  Zabrała uczniów na "Zieloną granicę", a potem zaprosiła aktywistkę. "To nie jest film polityczny"

  - W naszej szkole o to właśnie chodzi, by młodzież potrafiła samodzielnie myśleć i podejmować decyzje na podstawie tego, co zobaczy czy przeczyta. Zależy nam, by nie powielali czyichś schematów - mówi nam Aleksandra Drozd, dyrektorka warszawskiego liceum, która zorganizowała uczniom swojej placówki wyjście do kina na "Zieloną granicę" Agnieszki Holland oraz spotkanie z aktywistką Grupy Granica.

 • Zabierzów. Tragiczna śmierć 4-latka. Nowe informacje z prokuratury

  Zabierzów. Tragiczna śmierć 4-latka. Nowe informacje z prokuratury

  Do chwili obecnej nikomu nie przedstawiono zarzutów w sprawie tragicznego wypadku na placu zabaw w Zabierzowie k. Krakowa, gdzie w czwartek, w trakcie pobytu w przedszkolu w zbiorniku wypełnionym wodą, utonął 4-letni chłopiec - podała Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Wideo TOK FM - włącz dźwięk!

Najnowsze artykuły

 • Inflacja hamuje z piskiem opon. Na hamulec nadepnęło państwo: cudami z paliwem oraz rozmnożeniem obniżek

  Inflacja hamuje z piskiem opon. Na hamulec nadepnęło państwo: cudami z paliwem oraz rozmnożeniem obniżek

  Cud przy pompie, okupiony plagą "awarii dystrybutorów" (jak państwowy Orlen nakazał oznaczać te, w których zabrakło paliwa), gwałtownie szarpnął inflacją w dół. We wrześniu ceny ogółem w gospodarce rosły o 8,2 procent w skali roku. Wciąż sporo, ale już wyraźnie mniej niż ponad 10 procent notowane jeszcze w sierpniu. Eksperci nie mają żadnych wątpliwości: to efekt sztucznego trzymania cen paliw na jakie przed wyborami zdecydował się państwowy gigant, czyli Orlen (paliwa są o 7 procent tańsze niż rok temu!). Do tego państwo dołożyło swoją serię przedwyborczych prezentów: bezpłatne leki dla seniorów i juniorów, darmowe autostrady czy wsteczną obniżkę rachunków za prąd - i mamy przepis na odtrąbiony przez państwowe instytucje inflacyjny sukces. A że sztucznie napędzony? Ważne, że można się chwalić!

 • Nagroda Nobla 2023. Laureatami w dziedzinie medycyny zostali Katalin Karikó i Drew Weissman

  Nagroda Nobla 2023. Laureatami w dziedzinie medycyny zostali Katalin Karikó i Drew Weissman

  Węgierska biochemiczka Katalin Karikó oraz amerykański biolog molekularny Drew Weissman zostali laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny 2023 - ogłosił w poniedziałek Komitet Noblowski. Nagrodę przyznano za ich odkrycia dotyczące modyfikacji zasad nukleozydowych, które umożliwiły opracowanie skutecznych szczepionek mRNA przeciwko COVID-19.

 • Tragiczny wypadek na A1. Nowe ustalenia w sprawie Majtczaka - berlińska transakcja
 • 'Niezatapialny statek słowackiej polityki'. Fico to nowy Orban? 'Największe pytanie'

  "Niezatapialny statek słowackiej polityki". Fico to nowy Orban? "Największe pytanie"

  Prezydent Słowacji Zuzanna Czaputowa ma w poniedziałek powierzyć Robertowi Ficy misję utworzenia rządu. Były premier wrócił do władzy po wygraniu sobotnich wyborów. - Przez znaczną część elektoratu był pamiętany jako polityk, który przy wszystkich słabościach zapewniał stabilność - komentował w TOK FM Andrzej Sadecki z Ośrodka Studiów Wschodnich. Wygrana Ficy to zła wiadomość dla Ukrainy.

 • Prezydent Andrzej Duda wygwizdany w Nowym Jorku. 'Będziesz siedział'

  Prezydent Andrzej Duda wygwizdany w Nowym Jorku. "Będziesz siedział"

  Po raz pierwszy prezydent RP wziął udział w Paradzie Pułaskiego. - Jestem tutaj, by was prosić o wasze wsparcie, byście lobbowali za Polską i byście dalej pracowali na rzecz umacniania sojuszu polsko-amerykańskiego i sojuszu Ameryki i Europy - mówił. Podczas przemówienia Dudy słychać było gwizdy i hasło "Będziesz siedział".

 • Uciekająca para młoda. Włoch i Polka nie zapłacili za wesele w restauracji

  Uciekająca para młoda. Włoch i Polka nie zapłacili za wesele w restauracji

  Karabinierzy poszukuj Włocha i Polki, którzy uciekli po swoim weselu koło Frosinone we włoskim regionie Lacjum nie płacąc rachunku w restauracji, wynoszącego 8 tys. euro. Jak ustalono, małżonkowie polecieli do Niemiec; nie wyklucza się, że stamtąd pojadą do Polski. O uciekającej młodej parze informują włoskie media.

 • Nike 2023 dla Zyty Rudzkiej. 'Przyjmuję tę nagrodę jako nagrodę dla mojej bohaterki'
 • '40 tys. głosów nie uda się policzyć'. Polonia alarmuje. 'Idziemy na katastrofę'
 • Marsz Miliona Serc bez liderów Trzeciej Drogi. 'To nie musi być błąd'

  Marsz Miliona Serc bez liderów Trzeciej Drogi. "To nie musi być błąd"

  Podkreślanie społecznego zrywu, odwołania do Solidarności, pokazanie, że Marsz Miliona Serc nie jest wydarzeniem partyjnym, a społecznym, a także dwukrotne przemówienie Jerzego Owsiaka - to elementy, na które w TOK FM uwagę zwracali komentatorzy niedzielnych wydarzeń w Wrszawie.

 • 'Bezpardonowy roast Tuska'. Konwencja PiS i spot z wulgaryzmami, czyli jak wzbudzić 'wstręt, odrazę wobec opozycji'

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Polecamy

Tematy