PODCASTY TOK FM - TYLKO U NAS!

POWIEDZIELI W TOK FM

 • Morawiecki atakuje Tuska, a o reszcie opozycji zapomniał? 'Wizerunkowe gierki'

  Morawiecki atakuje Tuska, a o reszcie opozycji zapomniał? "Wizerunkowe gierki"

  - Mateusz Morawiecki używa polemiki politycznej, z kolei w telewizji publicznej są to już socjotechniczne sztuczki, na poziomie podświadomości. Propaganda polityczna, nawet nie wiem na jakim poziomie - tak ostatnie ataki na Donalda Tuska opisuje w TOK FM Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego "Polityki".

 • W wakacje może zabraknąć w Polsce gazu? Były prezes URE: Wszystko w rękach przyrody
 • 'Wojna ideologiczna'. Waszczykowski nie wierzy w dobre intencje Brukseli i szybkie rozwiązanie sprawy KPO

  "Wojna ideologiczna". Waszczykowski nie wierzy w dobre intencje Brukseli i szybkie rozwiązanie sprawy KPO

  PiS liczy, że po przyjęci nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym Bruksela w końcu odkręci kurek z pieniędzmi dla Polski z Funduszu Odbudowy po pandemii. Ale zdaniem Witolda Waszczykowskiego sprawa nie jest oczywista. - Obawiam się, że KE pod wpływem m.in. opozycji polskiej będzie szukała pretekstów, żeby jeśli nie wstrzymać ten fundusz, to przerzucać cały mechanizm warunkowości na budżet w perspektywie siedmioletniej - mówił w TOK FM były minister spraw zagranicznych.

DOSTĘP PREMIUM

WIADOMOŚCI LOKALNE

Wideo tok fm - włącz dźwięk!

Najnowsze artykuły

 • Lublin. Pomimo podwyżek, nowalijki w cenach sprzed roku. Drogo ma być później
 • Kolejny kraj odcięty od rosyjskiego gazu. Gazprom wstrzymał dostawy do Finlandii
 • Zełenski wzywa Zachód do konfiskaty majątku Rosji. 'Musi zapłacić za każdy spalony dom'
 • Poszukiwana najstarsza gdańska pocztówka. Na odkrywcę czeka nagroda

  Poszukiwana najstarsza gdańska pocztówka. Na odkrywcę czeka nagroda

  Muzeum Gdańska szuka najstarszej pocztówki wysłanej z Gdańska. Chodzi o kartkę, która została nadana przed 20 lipca 1889 roku. Na odkrywcę czy posiadacza najstarszej gdańskiej pocztówki, ale też osobę, która po prostu przekaże na jej temat informacje, czeka nagroda w wysokości 1000 zł.

 • Za późno na wspólną listę wyborczą opozycji? Prof. Markowski podpowiada zmianę lidera

  Za późno na wspólną listę wyborczą opozycji? Prof. Markowski podpowiada zmianę lidera

  Niektóre sondaże pokazują, że zjednoczenie opozycji może oznaczać odsunięcie PiS od władzy. Sceptycznie do takich prognoz podchodzi prof. Radosław Markowski. W TOK FM ocenił też, "nawet gdyby wybory miały się odbyć w terminie konstytucyjnym, to jest za późno na to, żeby przekonywać Polaków do tego, w jakich konfiguracjach się idzie". Co więc powinna zrobić opozycja, by zdobyć władzę?

 • Morawiecki atakuje Tuska, a o reszcie opozycji zapomniał? 'Wizerunkowe gierki'

  Morawiecki atakuje Tuska, a o reszcie opozycji zapomniał? "Wizerunkowe gierki"

  - Mateusz Morawiecki używa polemiki politycznej, z kolei w telewizji publicznej są to już socjotechniczne sztuczki, na poziomie podświadomości. Propaganda polityczna, nawet nie wiem na jakim poziomie - tak ostatnie ataki na Donalda Tuska opisuje w TOK FM Łukasz Lipiński, zastępca redaktora naczelnego "Polityki".

 • 'Wybitny' daję, Panie Januszu, na kredyt' I lingwistyka feminatywistyczna [562. Lista Przebojów TOK FM]

  "Wybitny" daję, Panie Januszu, na kredyt" I lingwistyka feminatywistyczna [562. Lista Przebojów TOK FM]

  Jakaś lajtowa tym razem ta "Lista". Nie ma ciężkich słów, chyba że za takie uznamy postulat, by skończyć z władzą starców, wygłaszany przez mężczyznę stosunkowo młodego, na pewno: gniewnego. To jednak retoryka polityczna, dla niektórych z Was pewnie nie najciekawsza, jako alternatywę mamy więc lingwistykę feminatywistyczną. Niewymyślone z kolei awantury mają być zachętą do odwiedzenia festiwalu filmowego: tym sposobem zagaiłem o 3 propozycjach, ale premier jest znacznie więcej.

 • 'Z kredkami na wojnę'. Generał o wyposażeniu rosyjskich żołnierzy: To epoka kamienia łupanego!
 • Budziak, czyli jak to Polska przez blisko 100 lat leżała nad Morzem Czarnym

  Budziak, czyli jak to Polska przez blisko 100 lat leżała nad Morzem Czarnym

  Gdzie dokładnie był nasz Wieszcz, kiedy "wpłynął na suchego przestwór oceanu?" Jak doszło do tego, że przez prawie 100 lat formalnie Polska leżała nad brzegiem Morza Czarnego? Komu obiecaliśmy, że nie utniemy mu głowy i dlaczego złamaliśmy tę obietnicę? Kim był prawosławny Turek piszący alfabetem łacińskim? Kto "nie zaznał miękkiej pościeli?" Odpowiedzi na powyższe pytania w odcinku podkastu Babel, czyli Rzeczpospolita Multi - Kulti, w którym odwiedzimy Budziak, jedną z najbardziej wieloetnicznych krain w Europie. Piszcie: babel@tok.fm

 • Szczepionką w małpią ospę? Prof. Gut: Przyniosłoby gorsze skutki niż to, z czym miałoby walczyć

  Szczepionką w małpią ospę? Prof. Gut: Przyniosłoby gorsze skutki niż to, z czym miałoby walczyć

  Wielka Brytania kupiła partię szczepionek przeciwko ospie wietrznej, która "ze względu na podobieństwo wirusów powodujących obie choroby, jest dość skuteczna w zapobieganiu małpiej ospie". - Ale ona nic nie daje przeciwko innym wirusom - komentuje w TOK FM prof. Włodzimierz Gut, ekspert Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Wskazuje, że na ospę małpią jest inna szczepionka, choć "dość ryzykowna".

Serwis informacyjny

Tematy