PODCASTY TOK FM - TYLKO U NAS!

POWIEDZIELI W TOK FM

DOSTĘP PREMIUM

Wideo tok fm - włącz dźwięk!

WIADOMOŚCI LOKALNE

Najnowsze artykuły

 • Testowanie w aptekach rusza, ale nie wszędzie. "Kością niezgody może być umywalka mobilna"
 • USA przekazały Rosji pisemną odpowiedź na żądania gwarancji bezpieczeństwa

  USA przekazały Rosji pisemną odpowiedź na żądania gwarancji bezpieczeństwa

  W pisemnej odpowiedzi na propozycje Rosji podtrzymaliśmy podstawowe zasady dotyczące suwerenności Ukrainy i prawa narodów do wyboru sojuszy - poinformował szef dyplomacji USA Antony Blinken. Dodał, że Waszyngton zaproponował Moskwie środki zapewniające wzajemną transparentność w sprawie sił na Ukrainie.

 • Zalety niepewności. Szpunar, Dimitrova i Stawiszyński o myśli słabej

  Zalety niepewności. Szpunar, Dimitrova i Stawiszyński o myśli słabej

  W najnowszym odcinku "Naszych Wewnętrznych Konfliktów" gościmy prof. Magdalenę Szpunar, socjolożkę z Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorkę m.in. "Kultury algorytmów", "(Nie)potrzebnej wrażliwości" i "Kultury cyfrowego narcyzmu". A rozmawiamy o stworzonej przez włoskiego filozofa Gianniego Vattimo koncepcji myśli słabej, to znaczy uznającej ludzkie ograniczenia oraz niepewność i niestabilność zarówno naszej sytuacji w świecie, jak i sposobów, w jaki staramy się ten świat opisywać. Przyglądamy się zarówno zaletom, jak i niebezpieczeństwom myślenia słabego w epoce, która od wszelkiej niepewności i słabości się odwraca i - często za wszelką cenę - kompulsywnie poszukuje pewności. Możesz do nas pisać: naszewewnetrznekonflikty@gmail.com

 • Michał Kołodziejczak o próbach zastraszenia: Wyciągnięty zamek w samochodzie, odcięty kabel od klaksonu

  Michał Kołodziejczak o próbach zastraszenia: Wyciągnięty zamek w samochodzie, odcięty kabel od klaksonu

  Michał Kołodziejczak chce, żeby obywatele dowiedzieli się, czy wśród inwigilowanych Pegasusem nie ma Mateusza Morawieckiego. Lider Agrounii uważa, że służby nie ograniczyły się w jego przypadku jedynie do użycia Pegasusa. Mówił w TOK FM o wyciągniętym zamku w samochodzie, uchylonych drzwiach w drugim aucie. - To straszenie, chłopie nie rób tego, co robisz, bo źle skończysz - ocenił.

 • Afera Pegasusa. Bosacki: Skoro Mariusz Kamiński nie chce się stawić, znaczy że ma wiele do ukrycia
 • COVID-19 uderza w dzieci. Na Lubelszczyźnie zaraz zabraknie miejsc w szpitalach. Wojewoda pracuje nad planem awaryjnym
 • "Polska jest na etapie Rosji z 2015 roku". Jak szybko przestaniemy respektować Europejską Konwencję Praw Człowieka

  "Polska jest na etapie Rosji z 2015 roku". Jak szybko przestaniemy respektować Europejską Konwencję Praw Człowieka

  "Jesteśmy na takim etapie, jak Rosja w 2015 roku" - mówi nasza ekspertka nie mając wątpliwości, że wydarzenia w Polsce przybierają podobnie dramatyczny obrót jak w kraju Putina. Chodzi o Europejską Konwencję Praw Człowieka i orzeczenia Trybunału w Strasburgu. Polscy rządzący już ich nie respektują, teraz w Rosji już w konstytucji umieszczono zapis, który pozwala takie orzeczenia ignorować.

 • Lubelski IPN zwalnia kolejnego niewygodnego historyka? "Ten wpis to jedynie pretekst"
 • "PiS jest w narożniku". Czy partia Jarosława Kaczyńskiego wytrwa do końca kadencji?
 • Asertywny czy konfliktowy? O stawianiu granic w miejscu pracy

  Asertywny czy konfliktowy? O stawianiu granic w miejscu pracy

  Asertywność, słynna umiejętność mówienia "nie" kojarzona jest często z konfliktowością danej osoby. Nic bardziej mylnego. Umiejętność stawiania granic i dokonywania wyborów to najwłaściwsza droga, by posuwać się w swoim działaniu do przodu oraz żeby samemu się rozwijać.

Serwis informacyjny

Tematy