PODCASTY TOK FM - TYLKO U NAS!

POWIEDZIELI W TOK FM

Wideo TOK FM - włącz dźwięk!

WIADOMOŚCI LOKALNE

Najnowsze artykuły

 • Protest na granicy z Ukrainą. Nowa ministra rolnictwa obiecała dopłaty

  Protest na granicy z Ukrainą. Nowa ministra rolnictwa obiecała dopłaty

  Min. Anna Gembicka spotkała się z rolnikami, którzy blokują przejście graniczne w Medyce. Szefowa resortu rolnictwa w nowym rządzie Morawieckiego obiecała protestującym dopłatę w wysokości 1 tys. zł do hektara kukurydzy, zwiększenie puli kredytów płynnościowych o 2,5 mld zł.

 • Jak wybrać idealny fotelik samochodowy dla twojego dziecka?

  Jak wybrać idealny fotelik samochodowy dla twojego dziecka?

  Każdy rodzic wie, że najcenniejszym "pasażerem" na pokładzie samochodu jest dziecko - jego bezpieczeństwo jest bezdyskusyjnie priorytetem. Fotelik samochodowy jest nie tylko wyrazem troski, ale przede wszystkim kluczowym środkiem zapobiegawczym, mającym na celu ochronę naszych pociech podczas każdej podróży.

 • Warszawa. Niezwykłe znalezisko na placu Defilad. 'Unikalne fragmenty'

  Warszawa. Niezwykłe znalezisko na placu Defilad. "Unikalne fragmenty"

  Na budowie placu Centralnego (część placu Defilad) odkopaliśmy niedawno posadzkę jednej z kamienic, które stały w tym miejscu przed wojną - poinformował Zarząd Dróg Miejskich. To nie jest pierwsze takie odkrycie. W lecie robotnicy znaleźli tam bruk i tory na starych, zasypanych ulicach.

 • Rzecznik, ale czy Praw Dziecka? O Mikołaju Pawlaku w radiowym serialu dokumentalnym ['Niedorzecznik']

  Rzecznik, ale czy Praw Dziecka? O Mikołaju Pawlaku w radiowym serialu dokumentalnym ["Niedorzecznik"]

  Czy odchodzący Rzecznik Praw Dziecka pomagał w wywiezieniu z Polski dziecka, o które toczyła się rodzinna batalia? Czy jego wyjątkowa aktywność w tej sprawie może mieć coś wspólnego z nieruchomością w Łodzi, gdzie lokale mają i on, i kancelaria reprezentująca jedną ze stron? Dziś premiera pierwszego odcinka serialu Michała Janczury "Niedorzecznik", opisującego, jak polityka, ideologia i układy wpływały na działania ustępującego Rzecznika Praw Dziecka.

 • Rozliczanie PiS-u. Czy Polacy chcą powołania przez Sejm komisji śledczych? [SONDAŻ]
 • Mentzen zadebiutował w Sejmie. Pieją z zachwytu. '7 minut dobitnej prawdy o rządach PiS'
 • Gorąco w Sejmie. Poszło o aferę wizową i komisję śledczą. 'Kradną i wstydu nie mają'
 • Baboszewo. Zwłoki 43-latka w piwnicy urzędu

  Baboszewo. Zwłoki 43-latka w piwnicy urzędu

  W piwnicy budynku Urzędu Gminy w Baboszewie niedaleko Płońska znaleziono we wtorek zwłoki 43-letniego mężczyzny. To mieszkaniec gminy. Jego ciało odkrył pracownik urzędu. Okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśni śledztwo.

 • Nowe informacje o zdrowiu papieża. 'Franciszek z żalem przyjął prośbę lekarzy'
 • Oni też przegrywają z katastrofą klimatyczną. Jaka przyszłość czeka koncerty?

  Oni też przegrywają z katastrofą klimatyczną. Jaka przyszłość czeka koncerty?

  Koncert megagwiazdy światowej muzyki przy odczuwalnej temperaturze sięgającej 60 stopni? Albo w strugach ulewnego deszczu, lejącego godzinami? Tak to teraz wygląda w Ameryce Południowej, tak to wyglądało latem na półkuli północnej. Największa w historii trasa koncertowa (znanej już z naszych opowieści Taylor Swift) musi mierzyć się z efektami katastrofy klimatycznej, jednocześnie sama się do niej dokładając. Bo przemysł tej rozrywki, to gigantyczna fabryka gazów cieplarnianych. Choć są też dobre przykłady: brytyjski zespół, który do zasilania sceny wykorzystuje... rowerowe dynamo oraz specjalne maty taneczne: skacząc po nich, publiczność sama wytwarza potrzebny prąd.

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Polecamy

Tematy

Patronaty TOK FM