Polska

 • Gargamel, Stuu, Gonciarz. Ciemna strona youtuberów. 'To może doprowadzić do tragedii'
 • Samochód to tutaj zbędny luksus? 'Nie wszyscy chcemy być Nowym Jorkiem'. 'Tu jest bajka'

  Samochód to tutaj zbędny luksus? "Nie wszyscy chcemy być Nowym Jorkiem". "Tu jest bajka"

  Lidzbark Warmiński od kilkunastu lat podejmuje starania, aby uzyskać status uzdrowiska. W ten sposób chce także wrócić do przedwojennej tradycji, gdy do Luftkurortu Heiselberg tłumnie przyjeżdżali kuracjusze z Niemiec. To niewielkie miasteczko należy również do sieci miast dobrego życia Cittaslow. Czy nowa inwestycja sprawi, że Lidzbark straci swój unikalny klimat, a do miejscowości przyjadą turyści, którzy zadepczą miasto? Pytamy mieszkańców o ich nastroje i obawy związane z powstaniem uzdrowiska w mieście.

 • PiS trzyma naukowców w garści? ''Pod dyktando'' - nowy serial Radia TOK FM

  PiS trzyma naukowców w garści? ''Pod dyktando'' - nowy serial Radia TOK FM

  Coraz częściej polityka ingeruje w działalność naukową. Gdy zgłębiana przez naukowca tematyka czy jego działalność, nie spodobają się prominentom - Ci wymierzą im surową karę. Nie wprost, nie w świetle reflektorów. Będzie to jak w przypadku prof. Bilewicza brak nadania kolejnego tytułu lub pozbawienie dofinansowania w postaci ministerialnego grantu, z jakim spotkała się filozofka dr Joanna Malinowska. W serialu "Pod Dyktando" opowiadamy o polskiej nauce, która coraz bardziej staje się nauką w służbie władzy PiS.

 • Mateusz ma 16 lat i nazywają go 'agentem Putina'. 'Rówieśnicy grożą, że połamią mu nogi'

  Mateusz ma 16 lat i nazywają go "agentem Putina". "Rówieśnicy grożą, że połamią mu nogi"

  - Słyszę od rówieśników: "A po co pchasz się do pomocy ciapakom?", "Dlaczego chodzisz do tych śmierdzieli?", "Po cholerę zajmujesz się brudasami z lasu?". W podstawówce nauczycielka mówiła, że ludzie z lasu nas zgwałcą, obrzucą kamieniami, bo to terroryści i żywa broń Łukaszenki. Wszystko to pochodzi z propagandy rządowej - mówi w rozmowie z tokfm.pl 16-letni Mateusz Rybak.

 • Niemcy wprowadzą kontrole na granicach z Polską. 'To porażka rządu i prezesa Kaczyńskiego'
 • Polska zorganizuje mistrzostwa świata w siatkówce w 2027 roku. 'Znakomita wiadomość dla fanów sportu'
 • Kaczyński i 50 tys. w kopercie. Prokurator nie dała wiary zeznaniom. 'To jest wróżka'

  Kaczyński i 50 tys. w kopercie. Prokurator nie dała wiary zeznaniom. "To jest wróżka"

  "Gazeta Wyborcza" ujawniła nagrania z przesłuchania Geralda Birgfellnera. Choć austriacki biznesmen stwierdził, że Jarosław Kaczyński wymusił na nim wręczenie 50 tys. zł ks. Rafałowi Sawiczowi, prezesa PiS nie przesłuchano, a sprawę umorzono. - Ściga się oponentów i zwykłych obywateli, a prokuratura chroni władzę przed odpowiedzialnością - mówiła w TOK FM Katarzyna Kwiatkowska, prezes zarządu Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia".

 • Abp Stanisław Szymecki nie żyje. Senior archidiecezji białostockiej miał 99 lat
 • 'To nie jest dar'. Ekspert o 2 mld dla Polski. I MON-ie, który kupuje, jakby miał 'kartę bez limitu'

  "To nie jest dar". Ekspert o 2 mld dla Polski. I MON-ie, który kupuje, jakby miał "kartę bez limitu"

  Dwa miliardy dolarów mogą robić wrażenie, ale to niewielki ułamek naszych wydatków na zbrojenia - tak o amerykańskiej pożyczce dla MON-u mówił w TOK FM komandor porucznik rezerwy Maksymilian Dura. Ekspert przypomniał, że pożyczki trzeba spłacać. A MON pod rządami Mariusza Błaszczaka dokonuje zakupów "na zasadzie: mam kartę kredytową bez limitu, której wiem, że nie będę musiał spłacać".

 • Sprawdziliśmy, co w sklepach myślą o powrocie handlu w niedzielę. Tusk rozwścieczył. 'Co mu odbiło?!'