Polska

 • Czy Uber, Bolt i Free Now są bezpieczne? Szokujące wyniki kontroli

  Czy Uber, Bolt i Free Now są bezpieczne? Szokujące wyniki kontroli

  O tym, że taksówki na aplikację mogą nie być bezpieczne, okazało się, gdy nagłośnione zostały przypadki napaści nocą na kobiety. Klienci dowiedzieli się wówczas, że firmy nie prowadzą kontroli zatrudnianych kierowców oraz nie potrafią ich zidentyfikować i dotrzeć do nich, nawet na prośbę policji. Przeprowadzone kontrole ujawniły jeszcze więcej nieprawidłowości. Pojawiają się jednak zmiany na lepsze.

 • 'Ziobro postanowił po raz kolejny zagrać kartą szeryfa'. Prok. Ewa Wrzosek zaprzecza zarzutom. 'Treści ewidentnie zmanipulowane'

  "Ziobro postanowił po raz kolejny zagrać kartą szeryfa". Prok. Ewa Wrzosek zaprzecza zarzutom. "Treści ewidentnie zmanipulowane"

  Zdaniem Ewy Wrzosek cała afera wokół niej i próba uchylenia immunitetu ma miejsce właśnie teraz, bo trwają przepychanki w rządzie pomiędzy PiS a Solidarną Polską w sprawie środków z KPO. - To jest sytuacja podobna do poprzedniej, gdy Komisja Europejska skłaniała się już do ich uwolnienia, a pan prokurator generalny zawieszał kolejnego niezależnego sędziego - mówiła w TOK FM prokurator ze Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia.

 • Kto dostanie podwyżkę w 2023? Oto co wiemy o podwyżkach dla żołnierzy, policjantów i nauczycieli
 • Jest wyrok w sprawie reportażu TOK FM 'Morfina'. Pracownica apteki skazana

  Jest wyrok w sprawie reportażu TOK FM "Morfina". Pracownica apteki skazana

  Sąd w Jarocinie skazał pracownicę jednej z aptek na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata. To ona, nie mając uprawnień, wydała chorej na raka morfinę, ale pomyliła dawki. Pacjentka dostała dziesięciokrotnie mocniejszy lek niż powinna. Dwa dni później kobieta zmarła. Sprawa wyszła na jaw po reportażu TOK FM pt. "Morfina".

 • Małe firmy upadają. W kilku branżach jest najtrudniej. Czy ZUS dla małych przedsiębiorców będzie dobrowolny?