Polska

 • PIS zrozumiał: pieniędzy z KPO nie będzie. Teraz trzeba wyjść z twarzą. Polska 2050: żądamy wyjaśnień

  PIS zrozumiał: pieniędzy z KPO nie będzie. Teraz trzeba wyjść z twarzą. Polska 2050: żądamy wyjaśnień

  Na początku Mateusz Morawiecki ogłosił sukces. Plansze i banery z kwotą 160 mld euro dla Polski w ramach Krajowego Planu Odbudowy zobaczył cały kraj. Był też etap: te pieniądze nie są nam potrzebne i kolejny: zrobiliśmy, co chciała KE, czekamy na przelewy i zaczynamy inwestycje, bo pieniądze będą na pewno. Dziś pojawił się następny zwrot. Politycy PIS zrozumieli, że pieniędzy z KPO nie będzie. Jak wytłumaczą to Polakom?

 • Wakacje kredytowe także dla przedsiębiorców? Lepiej złożyć wniosek i... reklamację

  Wakacje kredytowe także dla przedsiębiorców? Lepiej złożyć wniosek i... reklamację

  Wakacje kredytowe mogą wziąć ci konsumenci, którzy mają kredyt hipoteczny na mieszkanie, zaspokajające ich potrzeby mieszkaniowe. Czy kredytobiorca, który wziął kredyt i mieszka w mieszkaniu, a jednocześnie prowadzi w nim działalność gospodarczą, ma prawo do wakacji czy nie? Rzecznik MŚP poprosił o wyjaśnienie Ministra Finansów. Mec. Anna Dombska radzi, żeby mimo wszystko złożyć wniosek, a następnie reklamację.

 • CPK: Roman Giertych o wywłaszczeniach: PiS wykupi za bezcen, a później przekaże swoim

  CPK: Roman Giertych o wywłaszczeniach: PiS wykupi za bezcen, a później przekaże swoim

  Pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, oraz całej związanej z nim infrastruktury, w tym nowych linii kolejowych, wywłaszczonych ma zostać ok 20 000 hektarów gruntów. I choć Marcin Horała, przedstawiciel rządu ds CPK zapewnia, że osoby, które będą musiały opuścić swoje domy, na pewno na tym nie stracą, w całej Polsce odbywają się protesty mieszkańców, których dotkną procedury wywłaszczeniowe. Swoją teorię na temat tej zakrojonej na ogromną skalę operacji, ma Roman Giertych

 • Emeryci rozwiążą problem braku nauczycieli? Broniarz: Mogliby sytuację podreperować

  Emeryci rozwiążą problem braku nauczycieli? Broniarz: Mogliby sytuację podreperować

  Mimo że do początku roku szkolnego zostało już mało czasu, to wielu rodziców nadal nie wie, czy ich dzieci będzie miał kto uczyć. Jak mówił w TOK FM Sławomir Broniarz, dyrektorzy szkół zapewne będą musieli szukać pomocy u swoich byłych pracowników. - Istotne jest pytanie, jak zareagują na te problemy nauczyciele, którzy mają uprawnienia emerytalne i którzy mogliby tę sytuację podreperować, wracając do szkół na kilka godzin - stwierdził prezes ZNP.

 • Biskup Marek Mendyk odpowiada na zarzuty o molestowanie: 'To kłamstwa'. Kim jest biskup Mendyk?

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy