Polska
-
Czarna seria na kolei. Powinniśmy bać się wsiadania do pociągu? "Zabezpieczeń jest za mało"
Ostatnio na kolei dochodzi do wielu niebezpiecznych incydentów. Zaczęło się w czwartek, gdy w Białymstoku wykoleił się pociąg. Dzień później w okolicy przystanku kolejowego Warszawa Gocławek w lokomotywę pociągu Intercity uderzyła koparka. Czy podróż koleją staje się ryzykowna?
-
Śmierć Igora Stachowiaka. Jest decyzja Sądu Najwyższego w sprawie kasacji
Sąd Najwyższy oddalił wszystkie kasacje od wyroku w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. 25-letni mężczyzna zmarł we wrocławskim komisariacie.
-
Będzie pierwszy proces w trybie wyborczym. "PiS będzie musiał przeprosić za kłamstwo w spocie"
Złożyliśmy pierwszy w tej kampanii wniosek o proces w trybie wyborczym. PiS będzie musiał przeprosić za kłamstwo w spocie o 15 proc. bezrobociu w czasie rządów Tuska. Owszem, 15 proc. i więcej bezrobocia było, ale za Kaczyńskiego - napisał w mediach społecznościowych rzecznik PO Jan Grabiec.
-
F-16. Pentagon deklaruje przeszkolenie ukraińskich pilotów: Jesteśmy gotowi
USA są gotowe włączyć się w proces szkolenia ukraińskich pilotów na samolotach F-16, jeśli chętnych pilotów będzie więcej niż miejsc w krajach strefy euro - powiedziała w poniedziałek w Waszyngtonie Sabrina Singh, zastępczyni rzecznika prasowego Pentagonu, poinformował Ukrinform.
-
Śmigłowce Apache dla Polski. Jest decyzja Departamentu Stanu USA
Departament Stanu USA zatwierdził sprzedaż Polsce 96 śmigłowców uderzeniowych AH-64E Apache - poinformował w poniedziałek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Dodał, że do czasu zakończenia procedur i dostarczenia do Polski zakupionych śmigłowców armia USA udostępni Polsce śmigłowce Apache z własnych zasobów.
-
Jak Polacy umierają na wakacjach? "Zgubiliśmy się. Przewodnik poszedł sobie w cholerę. Jak go znajdę, skopię mu tyłek" [FRAGMENT KSIĄŻKI]
Pakując paszport i słomkowy kapelusz, pamiętaj, że śmierć nie bierze urlopu - tak o książce Magdy i Piotra Mieśników "Śmierć all-inclusive. Jak Polacy umierają na wakacjach" pisze jej wydawca.
-
Gwiazdki hotelowe. Co tak naprawdę oznaczają? "Polskie normy są dość wyśrubowane"
Sezon urlopowy w pełni. Niezależnie od miejsca, wybór odpowiedniego hotelu jest często kluczowym czynnikiem wpływającym na satysfakcję z wyjazdu. - Wybierając hotel, trzeba jasno sobie określić, czego się szuka. Czy przestrzeni, czy wygody, czy ilości restauracji? Czym więcej gwiazdek, tym hotel oferuje szerszą gamę usług - mówił w TOK FM Grzegorz Gacek.
-
Jak zostać łowcą burz? "Kiedy przychodziła burza, to chowałem się pod kołdrę"
O czym marzy łowca burz? - Na pewno marzeniem jest uchwycenie trąby powietrznej. To zjawisko, które rzadko w Polsce występuje - mówił w TOK FM Artur Surowiecki z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Badacz groźnych zjawisk pogodowych ze Stowarzyszenia Skywarn Polska-Polscy Łowcy Burz przyznał, że u niego przed fascynacją burzami był... strach.
-
Polscy biedni pracujący. Dwa etaty, zlecenie, opieka nad dziećmi. A i tak trudno związać koniec z końcem
Problem biednych pracujących staje się coraz poważniejszy. - Każdy z nas, jeżeli ma mniejszą podwyżkę niż inflacja, to ubożeje. Dla niektórych jest to niezauważalne albo po prostu taka osoba mniej odkłada. A dla niektórych utrata realnie 300-400 złotych jest graniczna - mówiła w TOK FM prezeska Stowarzyszenia Wiosna Joanna Sadzik.
-
Agnieszka chce zostać pierwszą Polką w kosmosie. Nie słucha, gdy mówią "zejdź na ziemię"
Kiedy miała osiem lat, uwielbiała czytać o kosmosie i zbierała naklejki z układem słonecznym. Gdy podzieliła się z dorosłymi swoim marzeniem, że chce zostać astronautką, szybko sprowadzili ją na ziemię. Ale ona nie zarzuciła swoich pragnień. Ciężko pracuje, żeby kiedyś móc postawić stopę na Księżycu i zostać pierwszą Polką, która poleci w kosmos. Na razie swoich sił próbuje w misjach symulowanych. Poznajcie analogową astronautkę - Agnieszkę Elwertowską.
-
Orgia księży w Dąbrowie Górniczej. Duchowny ostro o polskim Kościele: Rozpusta, rozpasanie, bezrozum
-
Awantura z Polską to temat numer jeden w Ukrainie. Obrywa się też Zełenskiemu
-
Gdy policja znalazła jej dzieci w beczce, poczuła ulgę. Jolanta K. - wyrodna matka czy ofiara?
-
Najpierw obdukcja, teraz donos. Aktywista po akcji SOP w Świdniku: Tak tego nie zostawię
-
Katastrofa w seminariach i "ciemna noc" Kościoła. "Stworzono w nim eldorado dla przestępców"
- Przeczytaliśmy "Vademecum wyborcze katolika". Ksiądz rozkłada ręce: To pomyłka
- Polska ma dostać gigantyczną pożyczkę "na wsparcie obronności". USA potwierdzają
- Rekrutacyjne "phrasal verbs". I hit sezonu - "Zero in on"
- KUL przyjmuje na studia kolejnych osadzonych. "Kandydat nie może wykazywać zachowań ryzykownych"
- Posłanka KO zaatakowana. "Zaczął mnie szarpać. Jak tak można?"
-
Ziobro stracił część kompetencji. Popadł w niełaskę Kaczyńskiego? Powód jest znaczniej poważniejszy
Sejm uchwalił przepisy, które przekazują prokuratorowi krajowemu część uprawnień prokuratora generalnego. Opozycja nie ma wątpliwości. PiS zabezpiecza się na wypadek przegranej w październikowych wyborach. - Proces rozliczenia PiS będzie trochę spowolniony, ale on nastąpi - skomentował w programie "Wybory w TOK-u" prof. Maciej Gdula, poseł Lewicy.
-
Kryptonim "Kanapa". Historia "napadu stulecia" na konwój Swarzędzkiej Fabryki Mebli
Napad na konwój pieniędzy Swarzędzkiej Fabryki Mebli z 1993 roku to historia rodem z hollywodzkiego filmu o zuchwałych kradzieżach, tyle że osadzona w szarej, potransformacyjnej polskiej rzeczywistości. Są sprytni złodzieje, są ścigający ich policjanci, a w tle - wielkie pieniądze.
-
Zaskakujący ruch Tuska. "Lider PO uderzył w splot słoneczny. To nie była sensacja jednego dnia"
Prof. Anna Pacześniak nazwała listy Koalicji Obywatelskiej "wspólną listą opozycji w wersji mini". - To jak drzewko bonsai, które jest wyprofilowane ręką ogrodnika Donalda Tuska - mówiła politolożka w TOK FM.
-
Burze przechodzą przez Polskę. To wciąż nie koniec upałów i nawałnic
Upał i intensywne burze z gradem - to prognozują synoptycy na najbliższe godziny i ostrzegają przed niebezpieczną pogodą. Strażacy - tylko ostatniej doby - wyjeżdżali do skutków nawałnic 1178 razy.
-
"Świrski został wysłany do KRRiT, żeby robić brudną robotę". Luft o karze dla Radia Zet i rozgrywce z niezależnymi mediami
- Jestem przekonany, że Eurozet wygra tę sprawę. Tyle tylko, że najpierw będzie musiał zapłacić blisko 470 tys. zł - mówił w TOK FM Krzysztof Luft, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. O karze w wysokości blisko pół miliona złotych zdecydował przewodniczący KRRiT Maciej Świrski.