Świat

 • Ruszają szkolenia Ukraińców na bojowych wozach piechoty Marder. Do Niemiec przybyli pierwsi żołnierze
 • Wybory prezydenckie w Czechach. W drugiej turze walczą Petr Pavel i Andrej Babisz
 • Japonia zaostrza sankcje wobec Rosji. Ogranicza eksport towarów, które zwiększają zdolności wojskowe
 • Donald Trump powróci na Facebooka nie 'ze względu na demokratyczne wartości, a z pobudek czysto biznesowych'

  Donald Trump powróci na Facebooka nie "ze względu na demokratyczne wartości, a z pobudek czysto biznesowych"

  - Nie chcemy wchodzić w drogę otwartej, publicznej i demokratycznej debacie na platformach Meta - mówił Nick Clegg, uzasadniając przywrócenie kont byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. Zdaniem prof. Dominika Batorskiego prawdziwe pobudki prezes Meta ds. Globalnych są jednak inne. - Facebook jako platforma przestał się rozwijać. Widoczne są spadki liczby użytkowników i ich aktywności. A Trump jest kontrowersyjną postacią i napędza zaangażowanie - mówił socjolog Internetu w TOK FM.

 • Ukraina szykuje się do ofensywy? 'Administracja USA uważa, że Ukraina jest w stanie wygrać'

  Ukraina szykuje się do ofensywy? "Administracja USA uważa, że Ukraina jest w stanie wygrać"

  Jim Townsend, były wysoki rangą urzędnik Pentagonu ds. europejskich, nie ma wątpliwości, co do tego, jak należy odczytywać decyzje Zachodu o pomocy zbrojnej dla Ukrainy. - Decyzja o zwiększeniu dostaw sprzętu m.in. o czołgi i bojowe wozy piechoty Bradley, to znak, że administracja USA uważa, że Ukraina jest w stanie wygrać i będzie ich potrzebować, by wypędzić Rosjan ze swojego terytorium - powiedział.

 • Turcja blokuje Szwecji drogę do NATO i nie odpuści. 'To dla Erdogana wymarzona sytuacja'

  Turcja blokuje Szwecji drogę do NATO i nie odpuści. "To dla Erdogana wymarzona sytuacja"

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zagroził Szwecji, że zagrodzi jej drogę do NATO. To reakcja na sobotni protest w pobliżu tureckiej ambasady w Sztokholmie, podczas którego doszło do spalenia Koranu. - Na pewno trudno będzie liczyć na to, by Erdogan odpuścił. Jest to dla niego bardzo korzystne politycznie - mówiła w TOK FM publicystka Katarzyna Tubylewicz.

 • Australian Open. Jan Zieliński i Hugo Nys zagrają w finale debla

  Australian Open. Jan Zieliński i Hugo Nys zagrają w finale debla

  Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako pokonali Francuzów Jeremy'ego Chardy'ego i Fabrice'a Martina 6:3, 5:7, 6:2 i awansowali do finału debla w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open w Melbourne. W czwartek przed południem swój mecz w półfinale rozegra Magda Linette.

 • Zełenski dziękuje sojusznikom. 'Musimy uformować pancerną pięść wolności'

  Zełenski dziękuje sojusznikom. "Musimy uformować pancerną pięść wolności"

  Dziękuję sojusznikom za gotowość dostarczenia nam nowoczesnych, bardzo potrzebnych czołgów; musimy uformować pancerną pięść wolności, po której uderzeniu rosyjska tyrania już się nie podniesie; możemy to zrobić i to zrobimy - oświadczył w środę w wieczornym wystąpieniu na Facebooku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

 • Hiszpania. Atak samurajskim mieczem w kościele. Są ranni

  Hiszpania. Atak samurajskim mieczem w kościele. Są ranni

  Co najmniej jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w środę w wyniku ataku z użyciem miecza samurajskiego, do którego doszło w kościele w mieście Algeciras w południowej Hiszpanii - podały agencje informacyjne.

 • Do Leopardów Joe Biden dorzuca Abramsy. 'W tym momencie to Niemcy zapunktowały'

  Do Leopardów Joe Biden dorzuca Abramsy. "W tym momencie to Niemcy zapunktowały"

  Zachodnie czołgi wkrótce trafią do ukraińskiej armii. - Możemy mieć pewność, że co do zasady, to lepszy sprzęt niż ten, który na front wysyła Rosja. W ciągu dwóch tygodni Ukraina otrzymała zapewnienie o otrzymaniu dużego potencjału zmechanizowanej i zmotoryzowanej piechoty - mówił w TOK FM Marek Świerczyński, szef działu bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych "Polityka Insight".

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy