Świat
-
Przełamali klątwę! Słowenia pokonana. Polscy siatkarze w finale mistrzostw Europy
Polscy siatkarze wygrali 3:1 ze Słowenią w półfinale mistrzostw Europy. Biało-czerwoni ponieśli porażkę w pierwszej partii spotkania w Rzymie 23:25, drugą wygrali 25:21, trzecią 25:20, a czwartą 25:21.
-
Potężna eksplozja na Krymie. Atak dronów na rosyjski system obrony przeciwlotniczej
W czwartek nad ranem w pobliżu miasta Eupatoria na okupowanym przez Rosję Krymie doszło do potężnej eksplozji. Według miejscowych źródeł był to atak przy pomocy dronów na rosyjski system obrony przeciwlotniczej - powiadomiła ukraińska agencja UNIAN.
-
"Najbardziej niebezpieczna granica na świecie". Uciekają przed nędzą i głodem
Jako "najbardziej niebezpieczną na świecie" określił wpływowy dziennik "El Sol de Mexico" granicę lądową między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi. Według oficjalnych danych, w ciągu ubiegłego roku przy próbach jej nielegalnego przekroczenia straciło życie lub "zaginęło bez wieści" co najmniej 686 migrantów - głównie z ubogich krajów Ameryki Środkowej.
-
Zabójstwo 10-letniej Sary Sh. Poszukiwani w tej sprawie wracają do kraju
Trzy osoby poszukiwane w związku z zabójstwem pod Londynem polsko-pakistańskiej 10-latki Sary Sh., w tym jej pakistański ojciec, znajdują się w drodze do Wielkiej Brytanii - podały w środę brytyjskie media.
-
"Jarmarczna legislacja" Zełenskiego ws. korupcji to "tani chwyt". "Stał się problemem"
Pomysł prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, aby uznać korupcję za zdradę państwa, a do walki z nią zaprzegnąć SBU, nie spotkał się z entuzjazmem państw zachodnich. Dlaczego? - To, co proponował Zełenski, nie służy państwu demokratycznemu - ocenił w TOK FM Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej".
-
Kiedy poznamy następcę Fernando Santosa? PZPN podał termin
- 20 września, na kiedy zaplanowany jest zarząd PZPN, to realny termin zakończenia poszukiwań nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski - poinformował sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski.
-
Szokujące sceny w parlamencie w Meksyku. Ufolog pokazał ciała "obcych"
Dziennikarz i ufolog Jaime Maussan zaprezentował w parlamencie Meksyku wysuszone ciała niewielkich istot, które - jak zeznał pod przysięgą - zostały wydobyte w Peru, mają około 1000 lat, nie są ludźmi i "nie stanowią części naszej ziemskiej ewolucji".
-
To koniec Fernando Santosa w reprezentacji Polski. Jest komunikat PZPN
Fernando Santos nie będzie dłużej trenerem reprezentacji Polski - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.
-
Słowacja. Wypadek samochodu z Polski. Nie żyją rodzice i 4-letnie dziecko
Trzy osoby - 4-letnie dziecko i jego 35-letni rodzice - zginęły w wypadku Fiata Ducato z polskimi tablicami rejestracyjnymi, który z nieznanych przyczyn zjechał w środę ze słowackiej autostrady D1 i uderzył w drzewo - przekazała policja z Trenczyna w północno-zachodniej Słowacji.
-
Chęć Ukraińców do powrotu będzie spadać, wciąż połowa nie chce zostać za granicą [Rozumieć Ukrainę]
Ukraińcy doceniają zarobki i usługi publiczne, ale uważają, że w niektórych kwestiach ich kraj bije na głowę resztę Europy. O tym w 16. odcinku podcastu "Rozumieć Ukrainę".
-
George W. Bush: Prigożyn podawał mi posiłek, ale przeżyłem
Były prezydent USA George W. Bush przeżył szok, gdy dowiedział się, że w 2006 roku podczas oficjalnej kolacji w Petersburgu jego kelnerem był Jewgienij Prigożyn. Komentując zdjęcie z kolacji, na którym widać przy nim Prigożyna, Bush powiedział: "jedyne, co wiem, to to, że przeżyłem".
-
Luksusowy statek utknął niedaleko Grenlandii. Na pokładzie jest 206 osób. "Pogoda może być niesprzyjająca"
Luksusowy statek wycieczkowy Ocean Explorer z 206 osobami na pokładzie utknął na mieliźnie u wschodniego wybrzeża niedaleko Grenlandii. Znajdujący się najbliżej okręt przybędzie na ratunek pasażerom nie wcześniej niż w piątek - podaje w środę dziennik "The Independent".
-
Piotr Müller reaguje na pomysł von der Leyen. "Rząd PiS się nie zgodzi"
Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zgodzi się na żadne zmiany traktatów europejskich, które będą przekazywałyby kolejne kompetencje krajów członkowskich na rzecz brukselskich biurokratów - mówi PAP rzecznik rządu Piotr Müller.
-
Orędzie o stanie UE. Von der Leyen: Migracją trzeba zarządzać, to wymaga jedności
Zawsze byłam przekonana, że migracją trzeba zarządzać; wymaga to wytrwałości i cierpliwej pracy z kluczowymi partnerami, i wymaga jedności w Unii Europejskiej - powiedziała w środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, wygłaszając przemówienie o stanie UE.
-
Okręgowe komisje wyborcze podejrzewają fałszerstwa podpisów na dużą skalę
Okręgowe komisje wyborcze zawiadomią prokuraturę w sprawie Polski Liberalnej Strajku Przedsiębiorców. Podejrzewają fałszerstwa podpisów na dużą skalę - informuje "Rzeczpospolita".