Polityka
-
Niemcy chcą wprowadzić kontrolę na granicach z Polską i Czechami. By "zdusić nielegalną imigrację"
Niemieckie MSW planuje zmiany w ochronie granic przez Polskę i Czechy. Jak poinformowała szefowa resortu Nancy Faeser, chce "ustanowienia krótkoterminowo stacjonarnych punktów kontrolnych" na granicach. To jednak nie wszystko.
-
Zboże z Ukrainy. Polska z Unią się biją, a Rumunia skorzysta? "Byłbym ostrożny"
Rumunia i Ukraina zawarły "dżentelmeńską umową" dotyczącą ukraińskiego zboża. - Rumuni będą współpracować z Ukraińcami, dopóki negocjują z UE wejście do strefy Schengen i dopóki będą dostawać pieniądze na modernizację własnych portów na Dunaju. Gdy Ukraina zdecyduje o militaryzacji północnego ramienia Dunaju, ta wielka miłość się rozpadnie - ocenił w TOK FM Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej".
-
Edgar K. i afera wizowa. Lewica zawiadomi prokuraturę. "Widać tutaj panikę"
Posłowie Lewicy złożyli zawiadomienie do prokuratury i CBA w związku z fałszowaniem dokumentów, do którego miało dochodzić w resorcie Przemysława Czarnka. Chodzi o usuwanie z dokumentów, dotyczących dofinansowania w ramach programu "Perły Nauki" organizacji Edgara K., który jest jednym z bohaterów afery wizowej.
-
KE niezadowolona z tłumaczeń Polski. List wiceministra ws. afery wizowej to za mało. "Czekamy"
KE otrzymała od wiceministra MSZ Pawła Jabłońskiego list z odpowiedziami na pytania dotyczące afery wizowej, ale "uznała go za niewystarczający". - List nie odpowiada w pełni na wszystkie zadane pytania, dlatego cały czasy czekamy na odpowiedź ze strony polskiego rządu - poinformowała rzeczniczka KE Anitta Hipper w rozmowie z TVN24.
-
Łódzka odsłona afery wizowej. Szczerba o "załatwiaczach". "To nas przeraziło"
Firma informatyczna, która obsługuje Łódzki Urząd Wojewódzki I inne urzędy wojewódzkie, wdrożyła system łatwy do zhakowania. Grupy przestępcze potrafią więc zablokować ten system i zapisać swoich klientów, od których żąda się opłaty 4000 zł. Taka stawka obowiązuje w Łodzi - mówił w TOK FM poseł KO Michał Szczerba, ujawniając kulisy łódzkiego wątku w aferze wizowej.
-
Duda uciął spekulacje na temat spotkania z Zełenskim w Nowym Jorku
Andrzej Duda odniósł się do spekulacji na temat swojego spotkania z Wołodymyrem Zełenskim w Nowym Jorku.
-
Generał Skrzypczak poruszony doniesieniami o inwigilacji. "Nie wiem, czym sobie zasłużyłem"
Jak poinformowała "GW" gen. Waldemar Skrzypczak miał być w 2019 roku podsłuchiwany systemem Pegasus. - To jest czas, kiedy trwała kampania wyborcza i może to, że wielu polityków nakłaniało mnie do startu w wyborach, to stało się być może przyczyną tego, że byłem słuchany. Choć moim zdaniem, moja postawa była jednoznaczna. Nie angażuję się, nie szukam swojego miejsca w polityce, nie szukam budowania swojej pozycji w oparciu o polityków i w świecie polityki - mówił w TOK FM gen. Skrzypczak.
-
Ważni generałowie na podsłuchu. Nowe doniesienia "Wyborczej" ws. Pegasusa
Generał Waldemar Skrzypczak miał być podsłuchiwany systemem Pegasus - donosi "Gazeta Wyborcza". Na tej niechlubnej liście mają być też inni ważni wojskowi.
-
Ambasador Ukrainy wezwany do polskiego MSZ. "W trybie pilnym"
W trybie pilnym do MSZ wezwany został ambasador Ukrainy, przekazano mu protest wobec sformułowań wygłoszonych przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ o tym, jakoby część państw UE pozorowała solidarność - poinformował w środę polski resort dyplomacji.
-
Zatrzymanie Gajewskiej. Jakie przepisy złamała policja? "Cały katalog możliwości procesowych"
Wniesienie przez sześciu funkcjonariuszy jednej kobiety do samochodu policyjnego to nie jest legitymowanie - tak mec. Sylwia Gregorczyk-Abram mówiła w TOK FM o zatrzymaniu Kingi Gajewskiej. Jak dodała prawniczka z Inicjatywy Wolne Sądy, brutalnie zatrzymana przez policję posłanka KO, "tak naprawdę powinna być przez nią chroniona".
-
Kinga Gajewska: Dziękuję za troskę i wsparcie. Zatrzymana przez policję posłanka została zwolniona
Kinga Gajewska, którą policja zatrzymała w Otwocku, wróciła do domu późnym wieczorem. Polityczka podziękowała za wsparcie. Sprawa zatrzymania będzie miała ciąg dalszy. Bo Kinga Gajewska zapowiedziała, że podejmie kroki prawne.
-
Polski ambasador w Niemczech wezwany do MSW. Chodzi o wizy
W mojej ocenie chodziło tutaj o pewną manifestację polityczną, aniżeli o próbę rzeczywiście wyjaśnienia zarzutów w kontekście kryzysu migracyjnego - ocenił w rozmowie z PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk, odnosząc się do wtorkowej rozmowy ambasadora RP w Niemczech Dariusza Pawłosia.
-
"Rachoń nie mógł zrobić Tuskowi lepszego prezentu". Komentarze po przepychankach przed TVP
Na komentarze po interwencji Michała Rachonia podczas konferencji Donalda Tuska nie trzeba było długo czekać. "Tusk zapowiada, że politycy KO zaczną pojawiać się w TVP. Jak mówi mój sąsiad, będzie "shitshow" - napisał na portalu X Tomasz Żółciak, dziennikarz "DGP".
-
Dlaczego PiS "nie ruszy Szymczyka"? Brejza mówi, że "ktoś może zacząć chlapać"
Już wiemy, jak wyglądał gabinet Komendanta Głównego Policji Jarosława Szymczyka po incydencie z granatnikiem. - Wielu Polaków patrząc na hasło "Bezpieczna przyszłość Polaków" ma przed oczyma dziurę w stropie. Powinni zmienić swoje hasło na "Niebezpieczne państwo" - proponował w TOK FM Krzysztof Brejza. To senator KO opublikował zdjęcia, na których widać, jak niebezpieczne było odpalenie granatnika przez szefa policji.
-
Plan obrony Polski w spocie Błaszczaka. "PiS brzytwy się chwyta. Dno"
PiS ma piekielne kłopoty z bezpieczeństwem, które nosi na sztandarach. Okazuje się, że to ich pięta achillesowa - ocenił w TOK FM wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Dariusz Klimczak, komentując spot PiS z Mariuszem Błaszczakiem i tajnymi dokumentami w rolach głównych.