Polityka

 • Rozpoczął się proces Joanny Senyszyn. Chodzi o jej wpis o Żołnierzach Wyklętych

  Rozpoczął się proces Joanny Senyszyn. Chodzi o jej wpis o Żołnierzach Wyklętych

  W Sądzie Okręgowym w Gdańsku w poniedziałek rozpoczął się zdalny proces z powództwa Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Wyklętych oraz członków rodzin Żołnierzy Niezłomnych przeciwko prof. Joannie Senyszyn. Dotyczy on wpisów na temat Żołnierzy Wyklętych zamieszczanych przez posłankę w mediach społecznościowych.

 • Niemcy chcą wprowadzić kontrolę na granicach z Polską i Czechami. By 'zdusić nielegalną imigrację'
 • Zboże z Ukrainy. Polska z Unią się biją, a Rumunia skorzysta? 'Byłbym ostrożny'

  Zboże z Ukrainy. Polska z Unią się biją, a Rumunia skorzysta? "Byłbym ostrożny"

  Rumunia i Ukraina zawarły "dżentelmeńską umową" dotyczącą ukraińskiego zboża. - Rumuni będą współpracować z Ukraińcami, dopóki negocjują z UE wejście do strefy Schengen i dopóki będą dostawać pieniądze na modernizację własnych portów na Dunaju. Gdy Ukraina zdecyduje o militaryzacji północnego ramienia Dunaju, ta wielka miłość się rozpadnie - ocenił w TOK FM Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej".

 • Edgar K. i afera wizowa. Lewica zawiadomi prokuraturę. 'Widać tutaj panikę'

  Edgar K. i afera wizowa. Lewica zawiadomi prokuraturę. "Widać tutaj panikę"

  Posłowie Lewicy złożyli zawiadomienie do prokuratury i CBA w związku z fałszowaniem dokumentów, do którego miało dochodzić w resorcie Przemysława Czarnka. Chodzi o usuwanie z dokumentów, dotyczących dofinansowania w ramach programu "Perły Nauki" organizacji Edgara K., który jest jednym z bohaterów afery wizowej.

 • KE niezadowolona z tłumaczeń Polski. List wiceministra ws. afery wizowej to za mało. 'Czekamy'
 • Łódzka odsłona afery wizowej. Szczerba o 'załatwiaczach'. 'To nas przeraziło'

  Łódzka odsłona afery wizowej. Szczerba o "załatwiaczach". "To nas przeraziło"

  Firma informatyczna, która obsługuje Łódzki Urząd Wojewódzki I inne urzędy wojewódzkie, wdrożyła system łatwy do zhakowania. Grupy przestępcze potrafią więc zablokować ten system i zapisać swoich klientów, od których żąda się opłaty 4000 zł. Taka stawka obowiązuje w Łodzi - mówił w TOK FM poseł KO Michał Szczerba, ujawniając kulisy łódzkiego wątku w aferze wizowej.

 • Duda uciął spekulacje na temat spotkania z Zełenskim w Nowym Jorku
 • Generał Skrzypczak poruszony doniesieniami o inwigilacji. 'Nie wiem, czym sobie zasłużyłem'

  Generał Skrzypczak poruszony doniesieniami o inwigilacji. "Nie wiem, czym sobie zasłużyłem"

  Jak poinformowała "GW" gen. Waldemar Skrzypczak miał być w 2019 roku podsłuchiwany systemem Pegasus. - To jest czas, kiedy trwała kampania wyborcza i może to, że wielu polityków nakłaniało mnie do startu w wyborach, to stało się być może przyczyną tego, że byłem słuchany. Choć moim zdaniem, moja postawa była jednoznaczna. Nie angażuję się, nie szukam swojego miejsca w polityce, nie szukam budowania swojej pozycji w oparciu o polityków i w świecie polityki - mówił w TOK FM gen. Skrzypczak.

 • Ważni generałowie na podsłuchu. Nowe doniesienia 'Wyborczej' ws. Pegasusa
 • Ambasador Ukrainy wezwany do polskiego MSZ. 'W trybie pilnym'

  Ambasador Ukrainy wezwany do polskiego MSZ. "W trybie pilnym"

  W trybie pilnym do MSZ wezwany został ambasador Ukrainy, przekazano mu protest wobec sformułowań wygłoszonych przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ o tym, jakoby część państw UE pozorowała solidarność - poinformował w środę polski resort dyplomacji.

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Polecamy

Tematy