Polityka

 • Po co MSZ 'zaprosił' ambasadora USA? Senator aż ukrył twarz w dłoniach. 'Szczyt absurdu'

  Po co MSZ "zaprosił" ambasadora USA? Senator aż ukrył twarz w dłoniach. "Szczyt absurdu"

  Ambasador USA otrzymał od polskiego MSZ zaproszenie w sprawie reportażu TVN24, z którego wynika, że Jan Paweł II tuszował pedofilię w kościele katolickim. Zdaniem Marka Borowskiego, PiS nagłaśnia sprawę na forum międzynarodowym wyłącznie na wewnętrzny użytek, jednocześnie realizując swoją kampanię wyborczą. - Zobaczymy, jak długo to może trwać, bo nie sądzę, żeby przez sześć miesięcy można było robić kampanię na świętości Jana Pawła II - stwierdził senator PO.

 • Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II
 • MSZ 'zaprasza' ambasadora USA. Chodzi o 'działania jednej ze stacji telewizyjnych'. Kowal: Wariowanie MSZ nie zaskakuje
 • 'Pirotechnicy z psem' i 'budzenie co 10 minut'. Hartwich o nękaniu protestujących w Sejmie

  "Pirotechnicy z psem" i "budzenie co 10 minut". Hartwich o nękaniu protestujących w Sejmie

  Protest osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów odbywa się w Sejmie w upokarzających dla nich warunkach. W TOK FM mówiła o tym Iwona Hartwich, wskazując, że Straż Marszałkowska budzi nawet dzieci co godzinę, a pirotechnicy z psami o godz. 4 nad ranem kontrolują protestujących. - To jest nękanie! Najbardziej żal dzieci - podkreśliła posłanka KO, a także działaczka na rzecz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

 • TVP Info i abonament do likwidacji? Ekspert o 'coraz bardziej bezczelnej i kłamliwej propagandzie'

  TVP Info i abonament do likwidacji? Ekspert o "coraz bardziej bezczelnej i kłamliwej propagandzie"

  Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy, który zakłada między innymi likwidację TVP Info powinno wywołać - jak ocenił w TOK FM prof. Tadeusza Kowalskiego - dyskusję na temat jakości informacji w mediach publicznych. - Dobrze sobie uświadomić, że mamy do czynienia z coraz bardziej nachalną, bezczelną i kłamliwą propagandą - podkreślił członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 • PiS chce sejmowej uchwały ws. obrony dobrego imienia Jana Pawła II. To reakcja na doniesienia o tuszowaniu pedofilii
 • 'Desperackie kroki' przeciwników aborcji. 'Jedyne referendum przeprowadzamy we własnej łazience'

  "Desperackie kroki" przeciwników aborcji. "Jedyne referendum przeprowadzamy we własnej łazience"

  - Wiemy z badań naukowych, ale też z codziennej praktyki, że najbardziej popularnym odczuciem po aborcji jest uczucie ulgi i że nie dla wszystkich jest to ciężka decyzja. Dla wielu osób jest to decyzja oczywista i bardzo prosta - przekonywała w TOK FM Kinga Jelińska. Członkini Aborcyjnego Dream Teamu i Women Help Women określiła jednocześnie kroki Kai Godek i Ordo Iuris jako desperackie. - Ta zmiana już nastąpiła, ludzie chcą mieć dostęp do aborcji - podkreśliła aktywistka.

 • 'Siły i wytrwałości'. Rzecznik PiS składa życzenia matkom osób z niepełnosprawnościami protestującym w Sejmie

  "Siły i wytrwałości". Rzecznik PiS składa życzenia matkom osób z niepełnosprawnościami protestującym w Sejmie

  - Chciałem złożyć najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet, dużo zdrowia, siły i wytrwałości, bo rzeczywiście panie jako matki jesteście w trudnej sytuacji zajmując się osobami niepełnosprawnymi - powiedział Bochenek do protestujących w Sejmie matek osób z niepełnosprawnościami. Protestująca posłanka KO Iwona Hartwich powiedziała, że przyjmie od Bochenka kwiaty, tylko wtedy, gdy przekują się one na wyższą rentę dla protestujących ciężko chorych dzieci. - Bo dzisiaj osoba z niepełnosprawnością dostaje 1217 złotych na rękę - powiedziała.

 • Druga noc protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów. 'Nie chcą nawet patrzeć w naszą stronę'

  Druga noc protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów. "Nie chcą nawet patrzeć w naszą stronę"

  Drugą noc osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie walczą w Sejmie o zrównanie renty socjalnej z najniższym wynagrodzeniem w kraju. - Nie chcą nawet patrzeć w naszą stronę. Nie jest przyjemnością leżenie na zimnej posadzce w Sejmie i narażanie naszych dzieci na stres. Doprowadzili do tego rządzący. Skoro państwo uznaje, że za najniższą krajową można przeżyć miesiąc, to my i nasze dzieci chcemy tylko tyle - to minimum - mówiła w TOK FM Teresa Sucholewska, która protestuje na sejmowym korytarzu wraz z niepełnosprawnym synem Andrzejem.

 • Niemieckie media: Rząd chce zakazać chińskich komponentów w sieciach 5G

  Niemieckie media: Rząd chce zakazać chińskich komponentów w sieciach 5G

  Niemiecki rząd planuje zakazać operatorom telefonii komórkowej instalowania w swoich sieciach 5G niektórych elementów chińskich producentów Huawei i ZTE. Portal tygodnika "Zeit" dowiedział się o tym z kręgów rządowych. Zakaz ten ma dotyczyć także elementów, które zostały już zainstalowane przez dostawców.

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy