Gospodarka i biznes

 • Polacy uważają, że inflacja jest znacznie wyższa niż podaje GUS [SONDAŻ]
 • Jak zwalczyć inflację? Kaźmierczak radykalnie: Wycofać się z 500+ na pierwsze dziecko

  Jak zwalczyć inflację? Kaźmierczak radykalnie: Wycofać się z 500+ na pierwsze dziecko

  - Już się wycofano z 14. emerytury, należy się wycofać z 13. emerytury, należy się wycofać z 500 plus na pierwsze dziecko, a na drugie zostawić. To jest dobra okazja do tego, żeby te programy socjalne, na które nas nie stać, wycofać - tak receptę na rosnącą inflację widzi szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak.

 • Ekspert ostrzega, że nowa rządowa tarcza może mieć skutki uboczne. "Zakupy na zapas i braki w sklepach"

  Ekspert ostrzega, że nowa rządowa tarcza może mieć skutki uboczne. "Zakupy na zapas i braki w sklepach"

  Rząd próbuje walczyć ze skutkami inflacji poprzez wprowadzenie kolejnych tarcz i obniżek podatku VAT. Zdaniem ekspertów ten pomysł na dłuższą metę nie będzie skuteczny. Bo z wszelkich badań ekonomicznych wynika, że przedsiębiorcy są bardziej skłonni podnosić ceny, niż je obniżać. - Może się zatem zdarzyć, że w tej sytuacji producenci będą chcieli podnieść swoje marże - prognozował w programie "EKG" w TOK FM Jarosław Janecki ze Szkoły Głównej Handlowej. Jego zdaniem podwyżki cen żywności będą jednym z najważniejszych tematów ekonomicznych i politycznych w tym roku.

 • Przeniesienie konferencji do świata online likwiduje 30 ton CO2. "Zeroemisyjne eventy to kierunek, w którym powinniśmy iść" [we współpracy z partnerem]

  Przeniesienie konferencji do świata online likwiduje 30 ton CO2. "Zeroemisyjne eventy to kierunek, w którym powinniśmy iść" [we współpracy z partnerem]

  Do 2030 roku Polska będzie musiała ograniczyć emisję CO2 o 55 proc. Takie cele postawiła przed wszystkimi Unia Europejska. A to tylko półmetek, bo w 2050 roku powinniśmy osiągnąć neutralność klimatyczną, czyli maksymalne ograniczenie emisji CO2 w przemyśle, transporcie i energetyce oraz zrównoważenie tych emisji, których ograniczyć się nie udało poprzez zwiększanie jej pochłaniania, np. dzięki sadzeniu drzew. By zatrzymać kryzys klimatyczny, musimy przeprowadzić ogromną rewolucję we wszystkich gałęziach przemysłu, a także zmienić nasze przyzwyczajenia. Część zmian paradoksalnie przyspieszyła pandemia, wskutek której firmy na ogromną skalę wprowadziły pracę zdalną, a wiele eventów odbywa się online.

 • "Gospodarka niedoboru, rozwój czarnego rynku". Ekspert ostrzega przed rządową "kontrolą cen"

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy