Najnowsze artykuły

 • Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych
 • O aferze wizowej debatowano w PE. 'Sprawa jest bardzo poważna'

  O aferze wizowej debatowano w PE. "Sprawa jest bardzo poważna"

  W Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat afery wizowej w naszym kraju. - Skoro o Polsce się dyskutuje to znaczy, że sprawa jest bardzo poważna - tłumaczyła w "Pierwszym śniadaniu w TOK-u" prof. Renata Mieńkowska-Norkiene, politolożka z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. - Widać, że naprawdę jest ogromny problem z wizami i że zaczął się efekt domina - argumentowała naukowczyni.

 • Morawiecki reaguje na aferę z youtuberami. Zapowiada odpowiednie kroki

  Morawiecki reaguje na aferę z youtuberami. Zapowiada odpowiednie kroki

  Jako ojciec i jako premier uważam, że państwo musi zrobić wszystko, aby zachowując oczywiście prywatność, chronić dzieci przed traumą, przed zdarzeniami, które mają początek w internecie, ale później w życiu realnym odciskają piętno na całe życie - powiedział na Tik Toku Mateusz Morawiecki, odnosząc się do przemocowych zachowań polskich youtuberów i influencerów. Szef Rady Ministrów zapowiedział wzmocnienie zespołu portalu dyzurnet.pl - punktu kontaktowego do zgłaszania nielegalnych treści w internecie.

 • Obywatel Ukrainy skatowany w izbie wytrzeźwień. Jest stanowisko wrocławskiej policji

  Obywatel Ukrainy skatowany w izbie wytrzeźwień. Jest stanowisko wrocławskiej policji

  "Kierownictwo policji dokłada wszelkich starań, aby nie dochodziło do tego typu nieakceptowalnych sytuacji, a jeżeli zaistnieją, to osoby dopuszczające się tego rodzaju karygodnych zachowań, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami" - twierdzi wrocławska policja, która odnosi się do publikacji Onetu na temat śmierci obywatela Ukrainy w izbie wytrzeźwień.

 • Kontrola NIK w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Chodzi o tzw. 'aferę wizową'

  Kontrola NIK w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Chodzi o tzw. "aferę wizową"

  W środę Najwyższa Izba Kontroli podjęła pierwsze czynności kontrolne w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w związku z tzw. "aferą wizową". Działania kontrolerów mają na celu zweryfikowanie wszystkich faktów oraz nieprawidłowości, które mogły wystąpić w resorcie - poinformowała w środę NIK.

 • Gorzkie wiadomości dla fanów słodyczy. Kakao jest najdroższe od czterdziestu lat!

  Gorzkie wiadomości dla fanów słodyczy. Kakao jest najdroższe od czterdziestu lat!

  Ceny kako na międzynarodowych rynkach są najwyższe od ponad czterdziestu lat. Notowania napędzają efekty wojny energetycznej jaką wywołała Rosja oraz klimatyczne zawirowania jakie wywołuje zjawisko El Nino. Wielbiciele słodyczy czują to w swoich portfelach: w ostatnim roku w Europie ceny słodyczy poszły w górę o 13 procent! Producenci zaczęli więc kombinować co zrobić, żeby nie podnosić za mocno cen i nie tracić swoich zysków. Rezultatem są mniejsze tabliczki czekolady, lody pokryte cieńszą warstwą polewy, albo wafelki z których zniknęła warstwa nadzienia. Wszystko, oczywiście, bez zmiany cen. Ale jest światełko w tunelu! I świeci z Ameryki Południowej.

 • Skatowany we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. 'To nie pierwszy przypadek'

  Skatowany we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. "To nie pierwszy przypadek"

  Sprawa 26-letniego Ukraińca skatowanego przez policjantów to nie jedyny taki przypadek w Polsce. - W biurze Rzecznika Praw Obywatelskich prowadzonych jest ponad 30 takich spraw, które zakończyły się śmiercią - przyznała w "Poranku Radia TOK FM" dr Hanna Machińska, była zastępczyni RPO. - Jest pewnego rodzaju przyzwolenie na to, żeby tak się zachowywać - komentowała Agata Kondzińska z "Gazety Wyborczej".

 • Nagroda Nobla 2023. Laureatami w dziedzinie chemii zostali: Moungi G. Bawendi, Louis E. Brus i Alexei I. Ekimov
 • W plecaku ucznia zapalił się telefon. Trzeba było ewakuować szkołę
 • Szef MSWiA: Poszukiwany Sebastian Majtczak został zatrzymany

  Szef MSWiA: Poszukiwany Sebastian Majtczak został zatrzymany

  "Specjalna Grupa Poszukiwawcza (...) dokonała dziś zatrzymania poszukiwanego Sebastiana Majtczaka. Zadania realizowane były w ścisłej współpracy z Prokuraturą Krajową" - poinformował w mediach społecznościowych szef MSWiA Mariusz Kamiński.