Najnowsze artykuły

 • "Wspaniała wiadomość dla obywateli". Ekspertka o wyroku Sądu Najwyższego

  "Wspaniała wiadomość dla obywateli". Ekspertka o wyroku Sądu Najwyższego

  Sąd Najwyższy uchylił orzeczenie wydane z udziałem sędziego powołanego na wniosek upolitycznionej neo-KRS, wskazując, że skład sądu z udziałem takiej osoby jest nieprawidłowy. - Dla obywateli, którzy mają postępowania w sądach, to wspaniała wiadomość. SN oszczędził im wznawiania postępowań po latach i dowiadywania się, że wyrok, który usłyszeli, nie był ważny - wyjaśniała w TOK FM dr Bogna Baczyńska z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

 • "Straż sąsiedzka wyłapuje migrantów i przekazuje pogranicznikom". O kryzysie humanitarnym na Litwie

  "Straż sąsiedzka wyłapuje migrantów i przekazuje pogranicznikom". O kryzysie humanitarnym na Litwie

  Na Litwie mniejszość polska protestowała przeciwko powstawaniu ośrodków dla uchodźców. Na tych protestach byli lokalni księża i tamtejsi polscy politycy. W jednej miejscowości rząd się wystraszył i zrezygnował z pomysłu budowania takiego ośrodka. Teraz mniejszość polska uważa, że to jej sukces. Że wypędzili obcych. Więc nastroje są naprawdę okropne - mówiła w TOK FM dziennikarka Ewa Wołkanowska-Kołodziej.

 • Europarlament przyjął rezolucję, w której krytykuje polski rząd za "lex TVN". "Bezpośredni atak na pluralizm mediów"
 • Nagły zwrot akcji ws. uchwał anty-LGBT. Rząd przestraszył się utraty pieniędzy z UE? "Ma nóż na gardle"
 • Seriale o związkach. Tych prawdziwych, nie z komedii romantycznych

  Seriale o związkach. Tych prawdziwych, nie z komedii romantycznych

  Prawie 40 lat po premierze filmu Ingmara Bergmana Hagai Levi, twórca m.in. "Terapii" i "The Affair" opowiada historię pary ze "Scen z życia małżeńskiego". I to w wersji serialowej. Jak mu to wyszło? Czy warto zobaczyć ten serial? Jakie inne seriale pokazują prawdziwie to, co dzieje się między dwojgiem ludzi? O tym wszystkim dyskutują Anna Piekutowska i Zuzanna Piechowicz.

Serwis informacyjny

Tematy