Najnowsze artykuły

DOSTĘP PREMIUM

 • Prawicowy New Age? Dimitrova i Stawiszyński o zaskakującym aliansie

  Prawicowy New Age? Dimitrova i Stawiszyński o zaskakującym aliansie

  W najnowszej odsłonie "Naszych Wewnętrznych Konfliktów" rozmawiamy o specyficznym połączeniu pomiędzy radykalną prawicą a nową duchowością. Co mają ze sobą wspólnego te dwie perspektywy z pozoru tak od siebie różne? Badacze zajmujący się tym tematem twierdzą, że punktem wspólnym jest tutaj antysystemowość, to znaczy przekonanie, że rzeczywistość społeczna, polityczna czy też ta, której obraz wyłania się ze współczesnej nauki jest inna niż informują o tym mainstreamowe media i oficjalnie uznane autorytety. To zjawisko stało się wyjątkowo widoczne w czasie pandemii koronawirusa. Środowiska ezoteryczne związane z nową duchowością mówiły i mówią jednym głosem ze środowiskami radykalnej prawicy. O tym właśnie, między innymi, rozmawiamy w najnowszym odcinku. Zapraszamy. Piszcie do nas: naszewewnetrznekonflikty@gmail.com

 • Lubelskie. Z Bugu wydobyto ciało 19-letniego Syryjczyka

  Lubelskie. Z Bugu wydobyto ciało 19-letniego Syryjczyka

  Nurkowie wydobyli z Bugu - w pobliżu miejscowości Woroblin (pow. bialski) - ciało 19-letniego Syryjczyka, którego poszukiwano od wtorkowego poranka. Okoliczności jego śmierci bada policja i prokuratura - dowiedziała się PAP.

 • Jest zapowiedź premiera ws. trzeciej dawki dla kolejnych grup. "Szczepienia będą mogły się rozpocząć w ciągu kilku tygodni"
 • Korzystajmy z błędów jak piloci. O "metodzie czarnej skrzynki"

  Korzystajmy z błędów jak piloci. O "metodzie czarnej skrzynki"

  Niby wszyscy to wiemy: warto uczyć się na własnych błędach. Jednak to w lotnictwie najsilniej oparto się na przekonaniu, że trzeba niezwykle szczegółowo przeanalizować przyczyny każdej, najczęściej niestety tragicznej w skutkach, porażki żeby już nigdy nie powtórzyć sekwencji błędów, które doprowadziły do katastrofalnych skutków. To właśnie jest "metoda czarnej skrzynki".

 • USA. Alarm bombowy w bazie marynarki wojennej. Trwa poszukiwanie ładunku wybuchowego
 • Prezydent Czech "nie stronił od szklaneczki i od fajeczki". "Teraz są tego konsekwencje"

  Prezydent Czech "nie stronił od szklaneczki i od fajeczki". "Teraz są tego konsekwencje"

  Stan zdrowia prezydenta Czech nie pozwala mu na rządzenie. W opinii prof. Marcina Czyżniewskiego Czesi mają do czynienia z "głębokim kryzysem konstytucyjnym". Bo tylko obie izby parlamentu mogą stwierdzić, że prezydent nie może pełnić swojej funkcji. - A z tym jest problem, bo kadencja starego parlamentu mija w czwartek, a nowy spotka się dopiero na początku listopada - wyjaśnił ekspert z UMK.

 • Chmura z wulkanu Cumbre Vieja zagraża naszemu zdrowiu? RCB wydało nowe oświadczenie
 • Szef PE pozwie Komisję Europejską. Chodzi o praworządność i mechanizm warunkowości
 • Zator w sądach. Na wpis do księgi wieczystej czeka się nawet rok. Za paraliż płacą kredytobiorcy
 • Aleksiej Nawalny z Nagrodą Sacharowa. "Europa domaga się wolności dla niego"