Materiały wideo
-
Prezydent Zełenski w Chersoniu. "Chce się poczuć te emocje, energię. To jest ważne i motywujące"
Prezydent Ukrainy odwiedził Chersoń. - Uważam, że trzeba tu być, pokazać wsparcie mieszkańcom Chersonia. Podtrzymać ludzi, żeby nie tylko słyszeli, że mówimy, obiecujemy, ale realnie tu powracamy, podnosimy naszą flagę - mówił Wołodymyr Zełenski.
-
"Kobiety z liderem PiS mało rozmawiają". Emilewicz stara się tłumaczyć Kaczyńskiego
Jadwiga Emilewicz mówiła w TOK FM, że do 25 roku życia nie piła alkoholu, ale trójkę dzieci urodziła później. Polityczka PiS pytana o słynną wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego na temat kobiet stwierdziła, że z prezesem trzeba "częściej rozmawiać i przedstawiać sytuację". Emilewicz nie dostrzegła też niczego dziwnego w tym, że menadżerowie państwowych spółek obsypują polityków PiS darowiznami w czasie kampanii wyborczych. - Te osoby po prostu podjęły decyzję, że wpłacą na kampanię, wiedząc co i dlaczego robią - powiedziała.
-
Ministerstwo Zdrowia zmieni prawo po serialu "Eksperyment". Adam Niedzielski zlecił też audyt w resorcie
Minister zdrowia deklaruje zmiany w prawie w związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi eksperymentów leczniczych. Wprowadzony ma być zakaz eksperymentowania za pieniądze pacjentów, zmienić się ma również zasada działania komisji bioetycznych, a także część zapisów prawa farmaceutycznego. Adam Niedzielski w rozmowie z TOK FM przyznaje również, że zlecił audyt, który ma wykazać, czy przy tworzeniu obecnych rozwiązań nie sprzyjano konkretnym firmom.
-
Członek RPP może służbowo przyjść do centrali NBP tylko raz w tygodniu. Bo tak zdecydował zarząd
Członek Rady Polityki Pieniężnej może wejść do centrali NBP tylko raz w tygodniu - poinformował w TOK FM jeden z nich, Przemysław Litwiniuk. - W ciągu końcówki 2021 i na początku 2022 doszło do poważnych zmian ograniczających swobodę funkcjonowania członków RPP - powiedział w rozmowie z Maciejem Głogowskim.
-
Tusk o rozpisce na pierwsze sto dni. Szrot: A co przewiduje dla mnie - trybunał rewolucyjny i gilotynę od razu?
- To ja bym się spytał, co przewiduje dla mnie - czy trybunał rewolucyjny i gilotynę od razu, czy może jakiś malowniczy loch, czy obóz reedukacyjny w Gołdapi - w ten sposób Paweł Szrot, szef Gabinetu Prezydenta Andrzeja Dudy, komentował zapowiedzi Donalda Tuska dotyczące planów na pierwsze sto dni po przejęciu władzy przez opozycję.
-
Ataki rakietowe w wielu miejscach Ukrainy. "Rosjanie próbują nas zniszczyć i zetrzeć z powierzchni ziemi"
W całej Ukrainie trwa alarm przeciwlotniczy, spadły rakiety, są zabici i ranni - informuje prezydent Wołodymyr Zełenski. Doradca szefa MSW Ukrainy podał, że osiem osób zginęło i 24 zostały ranne tylko w wyniku ataków rakietowych na centrum Kijowa.
-
Zarzekał się, że "prezesem TVP nie będzie", a zostawał nim trzy razy. Kulisy dojścia do władzy i "upadku" Jacka Kurskiego
W 2006 roku Jacek Kurski zarzekał się - w wywiadzie dla Piotra Najsztuba - że nie zostanie szefem Telewizji Polskiej. Ponieważ prezesem TVP "nie powinien być polityk". Minęło kilka lat a ten sam Kurski prezesem telewizji zostawał trzykrotnie. Karolina Lewicka, w najnowszym wideo TOK Stories, przedstawiła polityczną sylwetkę Jacka Kurskiego, byłego już szefa TVP.
-
Gowin "wart jest przytulenia"? Były prezydent radzi opozycji jak wygrać z PiS. "Trzeba jakąś abolicję ogłosić"
- Można pamiętać politykom same złe rzeczy. A można starać się pamiętać to, co zrobili dobrego. Gdybyśmy chcieli tak rozliczać polityków z różnych zmian, meandrów politycznych to co? Będziemy Millera rozliczali za to, że był w Samoobronie? Giertycha, że w Lidze Polskich Rodzin? Radka Sikorskiego, że był ministrem w PiS-ie, Pawła Kowala itd. No bez sensu. Trzeba jakąś abolicję ogłosić - mówił w TOK FM były prezydent Bronisław Komorowski, tłumacząc zaproszenie Jarosława Gowina, byłego wicepremiera w rządzie PiS, na spotkanie liderów opozycji.
-
Min. Buda unika jasnych odpowiedzi i atakuje dziennikarza. "Zaraz jak powołamy członków RPP, pan będzie po nich "jechał'"
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda nie był w stanie wskazać w TOK FM, kiedy zostaną uchwalone przepisy o dopłatach dla tych, którzy nie ogrzewają domów węglem. Wolał zasłaniać się statystykami dotyczącymi obecności opozycji podczas sejmowych głosowań. Przekonywał także, że wybór członków Rady Polityki Pieniężnej, która od kilku miesięcy obraduje w niepełnym składzie, "to nie jest kluczowa sprawa". Zdenerwowany atakował dziennikarza i ekspertów TOK FM.
-
Miller o wyprowadzaniu Glapińskiego z NBP: Wystarczy, żeby nowy Sejm przyjął uchwałę. I drzwi otwarte
- Jeśli PiS zostawi rzeczywistość prawną, którą sam zbudował, to ta rzeczywistość powinna być wykorzystana przeciwko niemu - stwierdził Leszek Miller w Poranku Radia TOK FM. Były premier przedstawił swoją propozycję na "wyprowadzenie" Adama Glapińskiego z NBP.
Wideo tok fm - włącz dźwięk!
-
"Żona Glapińskiego pokazała, co oni potrafią". Kołodziejczak: Ludzie Agrounii tylko czekają, by złapać wpływowego polityka
Zdaniem Michała Kołodziejczaka rządzący nie boją się opozycji, tylko "prostej rozmowy ze zwykłymi ludźmi". Działacze Agrounii będą więc chcieli rozmawiać z ludźmi władzy. Tak jak w Sopocie z prezesem NBP i jego żoną. - Zobaczyliśmy to odrealnienie polityków władzy od obywateli - ocenił.
-
Protest rolników z Agrounii. "Tłuste koty do roboty"
Agrounia protestuje w Warszawie. Rolnicy domagają się ścisłej kontroli nad importem żywności z Ukrainy, zatrzymania podwyżek stóp procentowych i wycofania się rządu z projektu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.
-
Pracownicy "Newsweeka" oskarżają Tomasza Lisa o mobbing. Mamy komentarz dziennikarza
Pracownicy "Newsweeka" oskarżają Tomasza Lisa o mobbing. Do dokumentów dotarli dziennikarze Wirtualnej Polski.
-
"PiS=Drożyzna, Glapiński musi odejść". Awantura w Sejmie podczas zaprzysiężenia prezesa NBP
Adam Glapiński złożył przed Sejmem przysięgę wraz z objęciem po raz drugi funkcji prezesa Narodowego Banku Polskiego. Po jego wystąpieniu posłowie opozycji skandowali "drożyzna". Klaudia Jachira z KO rozrzuciła z sejmowego balkonu banknoty.
-
Minister Buda odpowiada na zarzuty Solidarnej Polski: Nie ma się czym oburzać
Zbigniew Ziobro zapowiedział, że jego partia nie zagłosuje za realizacją części tzw. kamieni milowych zawartych w KPO. Zarzucił koalicjantom z PiS-u, że proponowane rozwiązania nie były konsultowane z Solidarną Polską. Ziobryści protestują m.in. przeciwko opodatkowaniu aut spalinowych. - Nie ma tego w KPO i na pewno z rządu takie propozycje nie wyjdą - zapewniał w TOK FM minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
-
"Zaczyna się historyczny tydzień". Zełenski o nasileniu wrogiej aktywności Rosji, również w Europie
- Zaczyna się historyczny tydzień. Jeden z najważniejszych od 1991 roku. Tydzień, w którym usłyszymy odpowiedź Unii Europejskiej w sprawie statusu kandydata dla Ukrainy - powiedział w niedzielę w zamieszczonym na mediach społecznościowych nagraniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
-
Kolumbia. Lewicowy kandydat Gustavo Petro wygrał wybory prezydenckie
Lewicowy kandydat Gustavo Petro, były burmistrz stolicy kraju Bogoty, a obecnie senator, został wybrany na nowego prezydenta Kolumbii, pokonując w niedzielnych wyborach swojego konkurenta, przedsiębiorcę budowlanego Rodolfo Hernandeza. Perto, otrzymał 50,5 proc. głosów, a jego konkurent Hernandez 47,3 procent poparcia - poinformowała agencja Reutera.
-
Komu ufać w tych trudnych czasach i dlaczego lepiej nie PiS-owi? "Rzeczywistość mocno skrzeczy"
- Czy rząd Zjednoczonej Prawicy będzie potrafił powiedzieć nam prawdę, skoro przed nim rok wyborczy - 2023, a PiS zna tylko jedną metodę na pozyskiwanie głosów i są nią transfery socjalne? Czy będzie w stanie powiedzieć nam prawdę, że przed nami lata chude i czas zaciskania pasa - zastanawia się dziennikarka TOK FM Karolina Lewicka w najnowszym wideo TOK Stories.
-
Putin odwiedził w szpitalu rannych żołnierzy? "Są bohaterami" [WIDEO]
Prezydent Rosji Władimir Putin miał odwiedzić w środę, w moskiewskim szpitalu, żołnierzy rannych w wojnie w Ukrainie. Okrzyknął ich bohaterami. Jeśli spotkanie rzeczywiście się odbyło, to była to pierwsza taka wizyta od czasu wysłania wojsk do Ukrainy.
-
"Morawiecki powinien podać się do dymisji". Dlaczego dobre relacje z Norwegią są teraz aż tak ważne?
Senator KO Adam Szejnfeld alarmuje, że dobre stosunki z Norwegią są w obecnej sytuacji - wojny w Ukrainie i odcięcia nam dostaw gazu przez Rosję - niezbędne do zapewnienia energetycznego bezpieczeństwa naszego kraju. - Naszym ratunkiem jest jak najszybsze dokończenie połączenia gazowego właśnie z Norwegią. Mało tego, uzyskanie, właśnie od Norwegii, przyzwolenia na włączenie się w jej system gazowy - podkreślał w TOK FM.