Materiały wideo

 • Donald Tusk gani rząd za rekordową inflację. Szef PO do pracownika TVP: Czuje się jak na przesłuchaniu w SB
 • 'Nawet 800 zgonów dziennie'. Fatalne prognozy na IV falę pandemii

  "Nawet 800 zgonów dziennie". Fatalne prognozy na IV falę pandemii

  Naukowcy, zajmujący się matematycznym modelowaniem rozwoju epidemii, nie mają dobrych wiadomości. - W pesymistycznym scenariuszu spodziewamy się dziennie 25 tysięcy stwierdzonych przypadków w pierwszej połowie grudnia - mówił w TOK FM dr Franciszek Rakowski z UW.

 • Niezatapialny jak Dworczyk? 'Siedzi wielki słoń w kancelarii premiera i wszyscy udają, że go nie widzą'

  Niezatapialny jak Dworczyk? "Siedzi wielki słoń w kancelarii premiera i wszyscy udają, że go nie widzą"

  Michał Dworczyk użył maksymy Waffen SS, pisząc o kolegach z rządu - wynika z treści maila, który miał wyciec ze skrzynki szefa KPRM. - Gdyby ktoś z opozycji napisał coś takiego i to wpadłoby w ręce naczelnego propagandysty władzy Jacka Kurskiego, to ten miałby używanie i zapełniłby tym setki najróżniejszych programów. A tu jest cisza - komentowała w TOK FM Agata Szczęśniak z OKO.press.

 • Łukaszenka zaczyna tracić kontrolę nad przemytem migrantów? Ekspert: Przeszarżował

  Łukaszenka zaczyna tracić kontrolę nad przemytem migrantów? Ekspert: Przeszarżował

  Od miesięcy Aleksander Łukaszenka kieruje na wschodnią granicę Unii Europejskiej wielu migrantów. - Wciąż uważa, że ta operacja przynosi mu korzyści. Chce narobić bałaganu na wschodniej granicy Unii i ją zdestabilizować. To działanie czysto terrorystyczne, prowadzone wspólnie z Rosją - mówił w TOK FM Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.

 • Kto zyska na nowej uldze dla rodzin wielodzietnych? Borowski wskazuje: To nie przypadek, kto zgłosił poprawkę
 • Szczyt zachorowań na Boże Narodzenie? Ekspertka o prognozach na czwartą falę pandemii

  Szczyt zachorowań na Boże Narodzenie? Ekspertka o prognozach na czwartą falę pandemii

  Eksperci przewidują, że szczyt zachorowań nadejdzie w grudniu lub na początku stycznia. Zapewne najpierw tam, gdzie obecnie liczby zakażeń są najwyższe, a poziom zaszczepienia najniższy, czyli na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Jednak nie tylko niechęć do szczepień może sprawić, że pandemia jeszcze da się nam we znaki. - Ze statystycznego punktu widzenia nasze zdrowie populacyjne nie jest tak doskonałe - zauważała dr Aneta Afelt.

 • Zybertowicz chwali Morawieckiego: Bardzo dobrze, że spotkał się osobiście z Le Pen

  Zybertowicz chwali Morawieckiego: Bardzo dobrze, że spotkał się osobiście z Le Pen

  Sądzę, że Unia Europejska ustąpi, a Polska też - w zakresie wycofania się z Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego - ocenił w TOK FM doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Dr hab. Andrzej Zyberowicz pochwali premiera za spotkanie z liderką francuskiej skrajnej prawicy. Analizował też czy Angela Merkel jest bardziej prorosyjska od Marine Le Pen.

 • 'Czy można dla celów politycznych poświęcać zdrowie rodaków?'. Skończył się czas 'na miękką perswazję'

  "Czy można dla celów politycznych poświęcać zdrowie rodaków?". Skończył się czas "na miękką perswazję"

  Wszystkie straszne sceny, które oglądamy, zrozpaczone rodziny, młodzi ludzie opuszczający ten świat, to jest wszystko niepotrzebne - mówił w TOK FM prof. Mirosław Czuczwar. Kierownik II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie codziennie widzi, jak kończy się bagatelizowanie pandemii. Podkreślił, że pacjentów, którzy walczą o życie, łączy to, że nie zaszczepili się. Ekspert zwrócił też uwagę na to, jak ważną rolę w walce z pandemią odgrywa u nas polityka.

 • Kaleta nie chciał pieniędzy z UE, ale brak wypłat krytykuje. Zarzucił też Wielowieyskiej kłamstwo

  Kaleta nie chciał pieniędzy z UE, ale brak wypłat krytykuje. Zarzucił też Wielowieyskiej kłamstwo

  Mam nadzieję, że Komisja Europejska opamięta się w swoim bezprawnym szantażu - mówił Sebastian Kaleta, komentując brak akceptacji dla Krajowego Planu Odbudowy. Wiceministrowi sprawiedliwości nie przeszkadza to, że on i jego partia nie chcieli żadnych pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy. Kaleta przekonywał do swoich racji, przywołując Rumunię. Zarzucał też Dominice Wielowieyskiej, że kłamie i "błędnie zarzuca mu kłamstwo".

 • Pełnomocnik prezesa NIK mówi o 'nielegalnych i fałszywych' dowodach. 'Te osoby są gotowe zeznawać'

  Pełnomocnik prezesa NIK mówi o "nielegalnych i fałszywych" dowodach. "Te osoby są gotowe zeznawać"

  Marian Banaś oświadczył, że dysponuje oświadczeniami osób, które były nakłaniane do składania fałszywych zeznań, które go obciążały. - Widziałem te oświadczenia osób, którym składano w aresztach tymczasowych propozycje. To są oświadczenia spisane własnoręcznie, podpisane. Te osoby, które napisały oświadczenia, są gotowe zeznawać przed komisją śledczą w charakterze świadków - mówił w TOK FM prof. Marek Chmaj, pełnomocnik prezesa NIK.

Wideo tok fm - włącz dźwięk!

DOSTĘP PREMIUM