Materiały wideo
-
"Nawet 800 zgonów dziennie". Fatalne prognozy na IV falę pandemii
Naukowcy, zajmujący się matematycznym modelowaniem rozwoju epidemii, nie mają dobrych wiadomości. - W pesymistycznym scenariuszu spodziewamy się dziennie 25 tysięcy stwierdzonych przypadków w pierwszej połowie grudnia - mówił w TOK FM dr Franciszek Rakowski z UW.
-
Niezatapialny jak Dworczyk? "Siedzi wielki słoń w kancelarii premiera i wszyscy udają, że go nie widzą"
Michał Dworczyk użył maksymy Waffen SS, pisząc o kolegach z rządu - wynika z treści maila, który miał wyciec ze skrzynki szefa KPRM. - Gdyby ktoś z opozycji napisał coś takiego i to wpadłoby w ręce naczelnego propagandysty władzy Jacka Kurskiego, to ten miałby używanie i zapełniłby tym setki najróżniejszych programów. A tu jest cisza - komentowała w TOK FM Agata Szczęśniak z OKO.press.
-
Łukaszenka zaczyna tracić kontrolę nad przemytem migrantów? Ekspert: Przeszarżował
Od miesięcy Aleksander Łukaszenka kieruje na wschodnią granicę Unii Europejskiej wielu migrantów. - Wciąż uważa, że ta operacja przynosi mu korzyści. Chce narobić bałaganu na wschodniej granicy Unii i ją zdestabilizować. To działanie czysto terrorystyczne, prowadzone wspólnie z Rosją - mówił w TOK FM Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.
-
Kto zyska na nowej uldze dla rodzin wielodzietnych? Borowski wskazuje: To nie przypadek, kto zgłosił poprawkę
Podatkowe zmiany przygotowane przez PiS powinny zostać w całości odrzucone - uważa Marek Borowski. - To jest legislacyjny potworek - ocenił w TOK FM były minister finansów, senator opozycji. Zwrócił też uwagę na rozwiązanie, jakie zgłosił szykowany na nowego ministra sportu Kamil Bortniczuk.
-
Szczyt zachorowań na Boże Narodzenie? Ekspertka o prognozach na czwartą falę pandemii
Eksperci przewidują, że szczyt zachorowań nadejdzie w grudniu lub na początku stycznia. Zapewne najpierw tam, gdzie obecnie liczby zakażeń są najwyższe, a poziom zaszczepienia najniższy, czyli na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Jednak nie tylko niechęć do szczepień może sprawić, że pandemia jeszcze da się nam we znaki. - Ze statystycznego punktu widzenia nasze zdrowie populacyjne nie jest tak doskonałe - zauważała dr Aneta Afelt.
-
Zybertowicz chwali Morawieckiego: Bardzo dobrze, że spotkał się osobiście z Le Pen
Sądzę, że Unia Europejska ustąpi, a Polska też - w zakresie wycofania się z Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego - ocenił w TOK FM doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Dr hab. Andrzej Zyberowicz pochwali premiera za spotkanie z liderką francuskiej skrajnej prawicy. Analizował też czy Angela Merkel jest bardziej prorosyjska od Marine Le Pen.
-
"Czy można dla celów politycznych poświęcać zdrowie rodaków?". Skończył się czas "na miękką perswazję"
Wszystkie straszne sceny, które oglądamy, zrozpaczone rodziny, młodzi ludzie opuszczający ten świat, to jest wszystko niepotrzebne - mówił w TOK FM prof. Mirosław Czuczwar. Kierownik II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie codziennie widzi, jak kończy się bagatelizowanie pandemii. Podkreślił, że pacjentów, którzy walczą o życie, łączy to, że nie zaszczepili się. Ekspert zwrócił też uwagę na to, jak ważną rolę w walce z pandemią odgrywa u nas polityka.
-
Kaleta nie chciał pieniędzy z UE, ale brak wypłat krytykuje. Zarzucił też Wielowieyskiej kłamstwo
Mam nadzieję, że Komisja Europejska opamięta się w swoim bezprawnym szantażu - mówił Sebastian Kaleta, komentując brak akceptacji dla Krajowego Planu Odbudowy. Wiceministrowi sprawiedliwości nie przeszkadza to, że on i jego partia nie chcieli żadnych pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy. Kaleta przekonywał do swoich racji, przywołując Rumunię. Zarzucał też Dominice Wielowieyskiej, że kłamie i "błędnie zarzuca mu kłamstwo".
-
Pełnomocnik prezesa NIK mówi o "nielegalnych i fałszywych" dowodach. "Te osoby są gotowe zeznawać"
Marian Banaś oświadczył, że dysponuje oświadczeniami osób, które były nakłaniane do składania fałszywych zeznań, które go obciążały. - Widziałem te oświadczenia osób, którym składano w aresztach tymczasowych propozycje. To są oświadczenia spisane własnoręcznie, podpisane. Te osoby, które napisały oświadczenia, są gotowe zeznawać przed komisją śledczą w charakterze świadków - mówił w TOK FM prof. Marek Chmaj, pełnomocnik prezesa NIK.
-
"Dwóch pacjentów musi leżeć w jednym łóżeczku. Sytuacja w szpitalach jest dramatyczna". Wirus RSV atakuje dzieci
Gwałtownie rośnie liczba infekcji u dzieci wywołanych bardzo groźnych wirusem RSV. Sytuacja w szpitalach jest dramatyczna - mówiła w TOK FM dr Lidia Stopyra.
Wideo tok fm - włącz dźwięk!
-
"Niedaleko umierają ludzie i nic nie możemy zrobić". Medycy przyjechali ratować, ale władza na to nie pozwala
Lekarze, pielęgniarki i ratownicy z grupy Medycy na Granicy od ponad tygodnia są w strefie przygranicznej. Na tyle blisko granicy z Białorusią, na ile mogą, bo MSWiA cały czas odmawia im zgody na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym. - Przyjechaliśmy tu po to, żeby dać naszą wiedzę i umiejętności ludziom, którzy ich najbardziej potrzebują. A stoimy kilkaset metrów od strefy, wiemy, że ludzie umierają i nie możemy nic zrobić - mówił w TOK FM koordynator inicjatywy - anestezjolog Jakub Sieczko.
-
Bąkiewicz zagłuszający weteranki to "państwo PiS w pigułce". "Władze PRL tak walczyły z Radiem Wolna Europa"
Tak wygląda państwo PiS: dajemy swoim (pieniądze), żeby realizowali naszą wersję patriotyzmu. Nieważne kto, co mówi, zawsze weźmiemy nasze głośniki i ich zagłuszmy - tak dr Robert Sobiech komentował aktywność narodowców podczas warszawskiej manifestacji "ZostajeMY". Organizacja Roberta Bąkiewicza sowicie wspierana jest z państwowej kasy.
-
Miloš Zeman cierpi na marskość wątroby? Wracają pytania o stan zdrowia prezydenta Czech
Od końca sierpnia nikt prezydenta Zemana nie widział, nie bierze udziału w żadnych publicznych wystąpieniach. Niedawno spędził osiem dni w szpitalu.
-
Bodnar o "nienazwanym polexicie": Będą się opierać na faryzejskiej interpretacji, żeby lekceważyć UE
Decyzja TK będzie używana przez władze polskie, żeby dalej szykanować sędziów i podważać orzeczenia TSUE - ostrzegał w Poranku Radia TOK FM były Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Adam Bodnar.
-
Ekspert: Wyrok TK pokazuje, że politycy PiS chcieliby taką małą Unię, która nie istnieje
- Myślę, że logika Trybunału Konstytucyjnego jest taka, żeby ograniczyć działanie Unii Europejskiej do strefy gospodarczej. To też wybrzmiewa w ustach naszych polityków koalicji rządzącej. Tylko że ta UE od bardzo dawna tak nie wygląda - mówił w TOK FM dr Paweł Marcisz z Uniwersytetu Warszawskiego.
-
Czwarta fala to fala niezaszczepionych. "Wypróbowali na sobie, czym jest COVID-19"
Z tygodnia na tydzień przybywa chorych na COVID-19. Coraz więcej osób choruje na tyle ciężko, że wymaga opieki szpitalnej. - Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych - mówił w Poranku Radia TOK FM profesor Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej.
-
PiS "bezczelnie i wprost" gra w grę Łukaszenki. "Dzieci wywozi się do lasu jak śmieci"
Kryzys przy granicy polsko-białoruskiej trwa od kilku miesięcy, ale niewiele słychać o działaniach, jakie nasze władze podejmują, by zniechęcić obywateli Syrii, Iraku, czy Afganistanu do korzystania z lotów do Mińska. - Polska powinna prowadzić bardzo jasną akcję dyplomatyczną, by pokazywać ludziom w krajach, gdzie rodzi się kryzys migracyjny, jak wygląda sytuacja, że to niebezpieczna podróż - uważa Szymon Hołownia.
-
Gdzie są dzieci z Michałowa? Waszczykowski oburzony pytaniem: Nie wejdę w tę państwa histerię
Mamy przeciwko sobie agresję Łukaszenki, najprawdopodobniej zorganizowaną z Rosjanami. W grę wchodzi bezpieczeństwo państwa - tak o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej mówił w TOK FM Witold Waszczykowski. Były szef MSZ, obecnie europoseł PiS pytania o dzieci migrantów, których los jest nieznany, nazwał "histerią".
-
IV fala rozpędza się powoli, ale systematycznie. "Wzorem dla Polski mogą być Portugalia i Singapur"
W trakcie rozpędzającej się IV fali zakażeń koronawirusem wzorem dla Polski mogą być Portugalia i Singapur, gdzie obywatele nie muszą obawiać się załamania systemu opieki zdrowotnej - przekonuje profesor Joanna Zajkowska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
-
"Jakby PGE rozmawiało wcześniej, to byśmy się dogadali bez TSUE". Czeski hetman o sytuacji wokół Turowa
Tak naprawdę negocjacje rozpoczęły się po pierwszym wyroku TSUE z 21 maja - tak o sytuacji wokół kopalni Turów mówił w TOK FM hetman kraju libereckiego Martin Puta. Jak wyjaśnił, "po stronie PGE nie było przekonania, że trzeba z nami rozmawiać". - Myślę, że do skargi do TSUE w ogóle nie musiało dojść - dodał czeski samorządowiec.