Materiały wideo

 • Bodnar: Nie zdziwmy się, że skończymy tak, jak Brytyjczycy. Tylko mamy tego pecha, że nie jesteśmy na wyspie
 • Doradca Czarnka chce "ugruntować dziewczęta do cnót niewieścich". "Budzi to olbrzymi niepokój"

  Doradca Czarnka chce "ugruntować dziewczęta do cnót niewieścich". "Budzi to olbrzymi niepokój"

  Doradca min. Czarnka wytłumaczył, jak powinna wyglądać nauka w nowym roku szkolnym. Szczególnie wobec uczennic. Kluczowe jest "ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich", ochrona przed "zepsuciem duchowym". - Stwierdzenia wzbudziły we mnie olbrzymie zaniepokojenie. Stanęły mi przed oczami mamy z mojej szkoły. Czy ja mam córki tych pań wspomagać w wychowaniu ku cnotom niewieścim? - pytała w TOK FM Danuta Kozakiewicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie.

 • Władza "sączy szykany" w całej Polsce. Lempart: Ludzie potrafią w jednym liście mieć 10 wezwań na policję

  Władza "sączy szykany" w całej Polsce. Lempart: Ludzie potrafią w jednym liście mieć 10 wezwań na policję

  Prokuratura się kompromituje - tak krótko Marta Lempart podsumowała akt oskarżenia, jaki prokuratura skierowała przeciwko niej i dwóm innym liderkom Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Jak oceniła w TOK FM, działania prokuratury "to putinada i działanie rodem z PRL". Lempart mówiła też, jak prokuratura stara się zniechęcić do protestowania. - Ludzie potrafią mieć w jednym liście 10 wezwań na policję, co skutecznie paraliżuje im życie na kilka tygodni - podkreśliła.

 • Uchwała sanacyjna jest, ale PiS nie śpieszy się z rozliczaniem nepotyzmu. "Od nas wymaga się więcej"

  Uchwała sanacyjna jest, ale PiS nie śpieszy się z rozliczaniem nepotyzmu. "Od nas wymaga się więcej"

  Miała być walka z tłustymi kotami, ale konkretów, dymisji czy zwolnień na razie brak. Władza nie śpieszy się z realizacją uchwały sanacyjnej, którą uchwalono na kongresie PiS. - Trzeba wypracować standardy, których dzisiaj nie ma - przekonywał w TOK FM wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, pytany o to, jakie efekty przyniosła uchwała. Radził też, by samorządy zaczęły walczyć z nepotyzmem.

 • "Lex TVN". Poseł Suski zdradził plany PiS. Medioznawca: Rażący brak rozsądku

  "Lex TVN". Poseł Suski zdradził plany PiS. Medioznawca: Rażący brak rozsądku

  Marek Suski przyznał, że w pomyśle dot. TVN chodzi o wykup i kontrolę nad krytyczną wobec władzy telewizją. - Być może poseł Suski ma taką fantazję, której nam brakuje. Natomiast w tym przypadku sprawdza się powiedzenie, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu - ocenił w TOK FM prof. Maciej Mrozowski. Medioznawca sugerował też, że scenariusz przygotowany przez PiS może się po drodze "wykopyrtnąć".

 • Adam Bodnar sugeruje, po co PiS-owi sprawa "lex TVN". "Tutaj nie trzeba dużo pisać"

  Adam Bodnar sugeruje, po co PiS-owi sprawa "lex TVN". "Tutaj nie trzeba dużo pisać"

  Przed zakończeniem mojej kadencji zdążymy z przygotowaniem stanowiska w sprawie "lex TVN" - zapowiedział w TOK FM prof. Adam Bodnar. Rzecznik Praw Obywatelskich ocenił, że działania PiS zmierzają wprost do pozbawienia stacji koncesji, a finalnie mogą skutkować przejęciem telewizji przez podmiot związany z władzą.

 • Skruszony poseł Czartoryski nie chce ujawnić, jaka sprawa toczy się przeciw niemu. "Banalnie śmieszna"
 • "Z powodu upałów w Polsce cierpi więcej osób niż przez mrozy". Do czego prowadzi "betonoza"?

  "Z powodu upałów w Polsce cierpi więcej osób niż przez mrozy". Do czego prowadzi "betonoza"?

  - To nie jest tak, że jak będziemy mieli park w każdej dzielnicy, do którego można dojechać i sobie odpocząć od upału, to załatwi sprawę. Bo jeśli cała reszta miasta będzie drzew pozbawiona, to osoba starsza może nawet do tego parku nie dojść, bo po drodze po prostu zasłabnie - mówił w TOK FM Jan Mencwel. Autor książki "Betonoza" ostrzegał przed tym, do czego może doprowadzić popularne w Polsce usuwanie roślin z miast.

 • Stronnicy Trzaskowskiego zaakceptują powrót Tuska? "Liczymy bardzo na dobrą współpracę z przewodniczącym"

  Stronnicy Trzaskowskiego zaakceptują powrót Tuska? "Liczymy bardzo na dobrą współpracę z przewodniczącym"

  Rafał Trzaskowski nie powitał z wielką radością powrotu Donalda Tuska. - Wydaje mi się, że należy dać panom chwilę na rozmowę, na zastanowienie się nad nową formułą współpracy - mówił w TOK FM jeden z najbliższych współpracowników prezydenta Warszawy - Sławomir Nitas. Poseł deklarował, że choć Trzaskowski chciał wyborów na stanowisko szefa PO, to akceptuje decyzję większości. Zrobiliśmy Donalda Tuska liderem Platformy i jedziemy - podkreślił Nitras.

 • "Tusk umieści Trzaskowskiego tam, gdzie jego miejsce być w tej chwili powinno". Co dalej z prezydentem Warszawy?

Wideo tok fm - włącz dźwięk!

DOSTĘP PREMIUM