Tylko u nas

 • Amerykanie mają dwa i pół statku kosmicznego. Europejczycy - tylko pół

  Amerykanie mają dwa i pół statku kosmicznego. Europejczycy - tylko pół

  Po odesłaniu na emeryturę wahadłowców kosmicznych, Stany Zjednoczone przez długie lata nie miały własnego statku do wynoszenia ludzi na orbitę. W końcu udało im się skonstruować nowy pojazd, a nawet dwa. (Tylko że jeden na razie nie działa). Europa nadal nie ma własnego statku - przynajmniej w całości.

 • "Transformacja cyfrowa jest bardzo wysoko w agendzie. Jeśli chodzi o regulacje, UE nie ma sobie równych"

  "Transformacja cyfrowa jest bardzo wysoko w agendzie. Jeśli chodzi o regulacje, UE nie ma sobie równych"

  - W dobie dzisiejszych reklam często jesteśmy zupełnie bezbronni. Nie wiemy, dlaczego myślimy tak, jak myślimy albo klikamy w to, co klikamy. Często jesteśmy po prostu obiektem manipulacji - mówiła w Debacie Europejskiej w TOK FM Marta Makowska z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Jak Unia chroni swoich obywateli przed tą dezinformacją i jak prezentuje się na tle świata?

 • Pani Reasumpcja oczekuje (od innych) zachowań godnych polskiego Sejmu [545. Lista Przebojów TOK FM]
 • Chełm - mały słowiański Konstantynopol. Dowiesz się o tym z "Babla", bo w Chełmie na ten temat milczą

  Chełm - mały słowiański Konstantynopol. Dowiesz się o tym z "Babla", bo w Chełmie na ten temat milczą

  W dzisiejszym odcinku jedno z najstarszych w Polsce luster! Ta się składa, że mongolskie. Znajdowana turecka i tatarska waluta, czasami pochodząca aż z Macedonii! Architektura wzorowana na romańskiej, z silnym wpływem Bizancjum. a to wszystko w Chełmie, gdzie trudno nawet znaleźć jakąkolwiek informację, że jeden z największych władców tamtych czasów zrobił z miasta "mały Konstantynopol". Piszcie do nas: babel@tok.fm

 • Hatalska: "W dzisiejszym świecie technologii konieczna jest rozmowa o wartościach"

  Hatalska: "W dzisiejszym świecie technologii konieczna jest rozmowa o wartościach"

  "Twórcy internetowych portali spowodowali, że postrzegamy świat jako albo/albo: czarny/biały, dobry/zły itp. Tymczasem świat, życie to i/i" - mówi w tej rozmowie Natalia Hatalska. I podkreśla, że powinniśmy dyskutować o wartościach i pokazywać sobie, że współpraca dzięki globalnej sieci może przynosić fantastyczne rezultaty, jak chociażby niedawno walka z COVID-19. Moja rozmówczyni przyznaje: "Mam taki zwyczaj, że staram się szukać rzeczy, które łączą nas ponad podziałami".

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy