Tylko u nas

 • Wróbel: 'Nie mogę mieć wyłącznie zalet'. [592. Lista Przebojów TOK FM]

  Wróbel: "Nie mogę mieć wyłącznie zalet". [592. Lista Przebojów TOK FM]

  Mamy już nowy rok, jest też nowa, premierowa Lista Przebojów TOK FM, po dwóch tygodniach od poprzedniej takiej, bo w przeddzień Sylwestra prezentowałem podsumowanie roku 2022 w "Liście" i premier nie było. A dzisiaj są, występują m.in. prowadzący TOK FM, czyli Jan Wróbel, Agata Szczęśniak i Jakub Janiszewski.

 • Przeżyjmy to jeszcze raz, czyli co nam dał a co zabrał 2022. Coroczne podsumowanie roku
 • Nie ulegasz teoriom spiskowym? A może tylko nie zdajesz sobie z tego sprawy? Stawiszyński w Panoptykonie 4.0

  Nie ulegasz teoriom spiskowym? A może tylko nie zdajesz sobie z tego sprawy? Stawiszyński w Panoptykonie 4.0

  Hasło "teoria spiskowa" od kilkudziesięciu lat robi zawrotną karierę. Kto naprawdę rządzi światem? Czy byliśmy okłamywani w szkołach tylko po to, by nie wydały się sekrety małej grupy najpotężniejszych ludzi? Czy wszyscy z nas to ludzie, a może niektórzy są zmiennokształtnymi jaszczurami? W niektórych sytuacjach z daleka czujemy, że to zbyt nieprawdopodobne, by mogło być prawdziwe. Jednak rozpoznanie teorii spiskowej nie zawsze jest tak proste.

 • Pierwsza gwiazdka to Jowisz. Ale czy astronauci w ogóle obchodzą Boże Narodzenie?
 • 'Niech pan się zamknie!' I Kaja Głodek [591. Lista Przebojów TOK FM]

  "Niech pan się zamknie!" I Kaja Głodek [591. Lista Przebojów TOK FM]

  To nagranie trzymałem specjalnie na aktualną okazję. Życzenia świąteczne od prezesa Adama Glapińskiego, który ujawnił publicznie swój sposób na dobrą miłość jeśli nie mamy obok kogoś odpowiednio atrakcyjnego i godnego zaufania to "listowe" złoto, choć tzw. rynki od prezesa NBP oczekują prawdopodobnie zgoła innego rodzaju refleksji. Ale ten cytat jest w najnowszym wydaniu Listy Przebojów TOK FM tylko wisienką na torcie, powracamy bowiem w Liście ponadto między innymi do zawsze spektakularnych przykładów kindersztuby polityków oraz wielkiej pochwały nieprzedłużenia męki piłkarzy z Czesiem.

 • Ziobro: gagatek, który wlazł prezesowi na głowę. [590. Lista Przebojów TOK FM]

  Ziobro: gagatek, który wlazł prezesowi na głowę. [590. Lista Przebojów TOK FM]

  Jarosław Kaczyński, rozliczany dyscyplinarnie, nieco swoje stand-upy ograniczył, będąc chyba pod wrażeniem kabaretu monodramatycznego Adama Glapińskiego. Na estradę wchodzą zatem posłowie, oraz wicemarszałkini Sejmu, która nie chce chyba, by wszyscy kiwający głowami z niedowierzaniem robili to jedynie w reakcji na wyczyny pani Reasumpcji czy też występy wicemarszałka Terleckiego. Wisienką na torcie wydaje się być strażnik kindersztuby, który zapomina zasad, których przestrzegania uczy innych.

 • Wielki kontratak prawosławia

  Wielki kontratak prawosławia

  Jesteśmy nadal w Wilnie w którym reprezentanci różnych wyznań sięgają po czyjeś ikony, czyjeś zwłoki, w końcu nawet czyjeś biografie. W tym odcinku również pojawi się spolszczony Turek, post - Polak i niemiecki luteranin budujący prawosławną cerkiew. Dowiemy się też, że za 12 groszy możemy wziąć w leasing konia, przynajmniej tak chciał Stanisław August.

 • Śmierć prezydenta. Dlaczego zginął Gabriel Narutowicz i co z tego dla nas dzisiaj wynika

  Śmierć prezydenta. Dlaczego zginął Gabriel Narutowicz i co z tego dla nas dzisiaj wynika

  100 lat temu zamordowano pierwszego polskiego prezydenta, wybranego przez Zgromadzenie Narodowe ledwie tydzień wcześniej. Sprawca tej zbrodni przyznał, że początkowo planował zamach na życie Józefa Piłsudskiego. Zaraz po oddaniu strzałów poddał się, pozwolił zatrzymać, został skazany na karę śmierci, wyrok wykonano. Te fakty historyczne są powszechnie znane. Autorzy podcastu "Pierwszy. Prezydent Gabriel Narutowicz" próbują jednak przybliżyć tło: atmosferę polityczną i społeczną, której zamach na prezydenta stał się, jak się wydaje, odzwierciedleniem. Zadają też pytanie: czy umiemy wyciągnąć wnioski z, tak niedawnej w sumie przecież, historii.

 • 2022 to straszny rok. Symetryści z Dominiką Wielowieyską podsumowują mijających 12 miesięcy

  2022 to straszny rok. Symetryści z Dominiką Wielowieyską podsumowują mijających 12 miesięcy

  Wojna, uchodźcy, KPO, powrót Tuska, klęska Nowego Ładu: co według autorów podcastu i gościni było najważniejsze w 2022 roku? To listy autorskie, nie brakuje zaskoczeń. Autorskie, bo każde z uczestników tego wydania Sabatu Symetrystów proponuje i komentuje 5 jego/jej zdaniem najważniejszych wydarzeń mijającego roku, naprawdę zatem jest czego posłuchać - oczywiście nie tylko jeśli chodzi o liczbę.

 • Święta w rodzinie patchworkowej. 'Warto założyć, że wszystkie strony mają dobre intencje'
 • TOK FM Premium teraz 40% taniej! By na święta nie zabrakło tematów do ciekawych rozmów
 • Kolejna podwyżka stóp już pewna: ale nie ogłosi jej RPP. Pouczające, tak jak oddrukowywanie pieniędzy

  Kolejna podwyżka stóp już pewna: ale nie ogłosi jej RPP. Pouczające, tak jak oddrukowywanie pieniędzy

  Końcówka 2022 to ceny urzędowe, które nie wytrzymały próby rynku: to na Węgrzech. W Polsce z kolei szykuje się kolejna podwyżka stóp procentowych, choć nie będzie ona ogłoszona przez RPP a nastąpi samoistnie - tak przynajmniej można wnioskować z ubiegłotygodniowego występu Adama Glapińskiego. A ponieważ to ostatni odcinek "Cotygodniowego podsumowania roku" w tym roku, to będzie m.in. coś porównywalnego do przemawiania zwierząt w Wigilię: opozycja, która zapowiada, że w pewnej sprawie zagłosuje ramię w ramię z rządem.

 • 'Frontrunner' jest już passé. Jakie słówko rządziło w mijającym roku? Skyrocket EnglishBiz 2022

  "Frontrunner" jest już passé. Jakie słówko rządziło w mijającym roku? Skyrocket EnglishBiz 2022

  Podcast English Biz ruszył wprawdzie na tokfm.pl z początkiem września, ale ponieważ mamy grudzień, Olga Pietrykiewicz podsumowuje cały 2022 rok. Ale nie chronologicznie a szukając najmocniejszych akcentów czyli słówek, które "rządziły" w mijającym roku a i zapewne nieźle sprawdzą się jeszcze w roku 2023, przynajmniej na początku. Pojawiają się zatem w tym odcinku słówka, o których dotąd w English Biz nie było mowy. Oczywiście - nie wymieniamy jakie, bo najlepiej będzie, jeśli ich posłuchasz.

 • Super-dooper standuper. 'Prezes Glapiński przebija się do czołówki standuperów' [589. Lista Przebojów TOK FM]

  Super-dooper standuper. "Prezes Glapiński przebija się do czołówki standuperów" [589. Lista Przebojów TOK FM]

  Jarosław Kaczyński zagalopował się w mijającym tygodniu kilka razy, ale w ubiegłym tak nam się spodobało, że cytatów z prezesa JarKacza nie było, że i tym razem nie będziemy go cytować. Warto jednak zauważyć, że ma on co najmniej równie niegodnego zastępcę, który w praktyce jest dość straszny, ale chociaż w słowach - śmieszny. I to wypowiedzi prezesa NBP ponownie królują w "Liście", natychmiast zrecenzowane zresztą. Do kompletu: odważna deklaracja zakupowa wicepremiera Kowalczyka.

 • Wilno. Wątki polskie, ukraińskie, ruskie, rumuńskie, albańskie, serbskie, tureckie i tatarskie. Oraz Radziwiłł w pozytywnym świetle

  Wilno. Wątki polskie, ukraińskie, ruskie, rumuńskie, albańskie, serbskie, tureckie i tatarskie. Oraz Radziwiłł w pozytywnym świetle

  Zostajemy w Wilnie. Byliśmy w Trójcy Świętej w Celi Konrada, a dzisiaj przejdziemy na drugą stronę ulicy Ostrobramskiej i pokażemy prawosławny monaster i cerkiew Św. Ducha. Przypomnimy czasy kiedy prawosławie kontratakuje reformację w języku. polskim i ukraińskim. Pokażemy też "zdrajcę" - Janusza Radziwiłła, w pozytywnym świetle. Nie zabraknie wątków; rumuńskich, albańskich, serbskich, tureckich i tatarskich. A ataki (nie tylko słowne) kacerzy sprzymierzonych ze schizmatykami przeciwko katolikom nadadzą dzisiejszemu odcinkowi niezbędnej energii.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy