Tylko u nas

 • Unia coraz odważniej mówi o rozszerzeniu. Co to oznacza dla Polski?

  Unia coraz odważniej mówi o rozszerzeniu. Co to oznacza dla Polski?

  Czy w przyszłym roku zapłacimy więcej za żywność? W "Cotygodniowym podsumowaniu roku" Rafał Hirsch przygląda się też najwyższym od kwietnia, wzrostom cen na stacjach benzynowych. Przypomina, co oznaczać może dla nas rozszerzenie Unii. I kiedy obniżka stóp procentowych? Tematów jest więcej!

 • Słowa, których nie wypada nie znać w 2023 roku

  Słowa, których nie wypada nie znać w 2023 roku

  Olga Pietrykiewicz zebrała najciekawsze jej zdaniem słowa i zwroty po angielsku, które stały się popularne w pierwszej połowie tego roku. Dzięki temu podcasowi dodasz kilka modnych idiomów do swojego biznesowego słownika i z pewnością zaskoczysz swojego obecnego, albo przyszłego pracodawcę!

 • Netto: nowe brutto. Na koniec Sejmu (prawie) nic o polityce [626. Lista Przebojów TOK FM]

  Netto: nowe brutto. Na koniec Sejmu (prawie) nic o polityce [626. Lista Przebojów TOK FM]

  Słuchaliśmy wytrwale, czy w ostatnich kwadransach ostatniego posiedzenia Sejmu tej kadencji pojawi się jakieś zdanie, które symbolicznie zamknie tę kadencję na potrzeby Listy Przebojów TOK FM. Ale nic. Pani Reasumpcja nie pożegnała się jakoś szczególnie, nikomu też nie dziękowała. Podziękowania jej partyjnego kolegi już prezentowaliśmy. A zatem dziś - mniej politycznie. Będzie zatem m.in. o Andzie, która często uważana jest za Andy'ego i sądzi, że to przez Warhola.

 • 'Wyrwa'. Reporterska opowieść o szkole czasu wojny. I dzieciach, które muszą się w niej odnaleźć

  "Wyrwa". Reporterska opowieść o szkole czasu wojny. I dzieciach, które muszą się w niej odnaleźć

  Fundacja TOK FM i Kolektyw Outriders przedstawiają reportaż audio zatytułowany "Wyrwa. O edukacji w czasie wojny". To reporterska, dźwiękowa opowieść o momencie, w którym na początku nowego roku szkolnego znajdują się ukraińskie dzieci - w Polsce i w Ukrainie. To także próba diagnozy tego, co się udało, a co szwankuje lub wprost zawodzi. To pokazanie, przez pryzmat konkretnych historii konkretnych ludzi, jak wielką wyrwę wojna uczyniła w edukacji ukraińskich dzieci i młodzieży.

 • 'Psim obowiązkiem Terleckiego jest przyjąć bez chamskiego pyskowania' 'Wy też się drzecie jak osły' [625. Lista Przebojów TOK FM]

  "Psim obowiązkiem Terleckiego jest przyjąć bez chamskiego pyskowania" "Wy też się drzecie jak osły" [625. Lista Przebojów TOK FM]

  Jaka jest kondycja intelektualna polskiej polityki i polskich polityków? Jaki jest poziom ich kultury, także tej osobistej? Najnowsze wydanie "Listy" prezentuje nieco ilustracyjnych odpowiedzi na te pytania, choć - jak podejrzewam - większość z nas od dawna ma w tych kwestiach wyrobione zdanie. W tej Liście Przebojów jest jednak nie tylko o polityce, są też na przykład wątki animalne.

 • Po jaką cholerę, panie Donaldzie? Oraz sikawka i mała panda. [624. Lista Przebojów TOK FM]
 • Ważne pytania o suplementy. Pytania i odpowiedzi do Damiana Urbaniaka
 • Techland, czyli niezwykła historia sukcesu. Co zrobi z nim chiński Tencent?
 • Glapiński: 'Do polityki idą najinteligentniejsi' [623. Lista Przebojów TOK FM]

  Glapiński: "Do polityki idą najinteligentniejsi" [623. Lista Przebojów TOK FM]

  Stand up'y aktualnego prezesa NBP przestały już bawić tak jak dawniej, bo minął efekt nowości i teraz pogadanki wujaszka Adama o wszystkim i o niczym stały się zwyczajnie potwornie nużące. Kilka miesięcy temu pojawił się jednak, przeoczony początkowo przez nas, fragmencik o politykach jako tytanach intelektu, pracy i przedsiębiorczości, który otwiera tym samym najnowsze wydanie naszej Listy Przebojów. Jest też oczywiście słynna wypowiedź Prezesa Polski o wolności w formie grzybobrania a także, m.in., tzw. żarcik jednego z naszych Gości.

 • Kawa, herbata czy autostrada? Nie musisz wybierać [622. Lista Przebojów TOK FM]

  Kawa, herbata czy autostrada? Nie musisz wybierać [622. Lista Przebojów TOK FM]

  Co łączy kolej z kawą a autostradę z herbatą, lub odwrotnie? Wyjaśnia premier Mateusz Morawiecki. Prezydent Sopotu z kolei bawi się urokliwie, bo jakże dystyngowanie, cudzym nazwiskiem. My w radiu walczymy natomiast z przeciwnościami losu: dość często bowiem się zdarza, że w audycji "Połączenie" są problemy z połączeniem ;)

 • Groźny Pan Prezydent o przysłowiowej rurze na Święcie Policji [621. Lista Przebojów TOK FM]

  Groźny Pan Prezydent o przysłowiowej rurze na Święcie Policji [621. Lista Przebojów TOK FM]

  Trudno o słynniejsze w minionym tygodniu słowa od publicznego wystąpienia wiceprezesa Rady Ministrów, pogardliwie określającego kolor włosów politycznego konkurenta. Dlatego też od tych słów Jarosława Kaczyńskiego najnowszą "Listę" zaczynamy, ale zaraz potem proponujemy występ prezydenta, w którym Andrzej Duda sięgnął znów po szczyty emfazy, dostarczając świetny materiał do tej części podręczników publicznych wystąpień, w której prezentuje się, jak nie należy publicznie występować. Do tego w "Liście Przebojów" archeolog z biczem w ręku, głos szatana i Pani Pomyłeczka.

 • 'Polska to kraj rządzony przez dziadów, wybieranych przez dziadów' [620. Lista Przebojów TOK FM]
 • 'Techstorie' wyróżnione w głosowaniu słuchaczy. Ale autorki nagrody nie przyjmą. Tłumaczą dlaczego
 • Dwa światy. Z Warszawy widać inaczej [Finał serialu 'Mała władza']

  Dwa światy. Z Warszawy widać inaczej [Finał serialu "Mała władza"]

  Co widać z Warszawy, a co "na dole"? Czego jest w samorządach więcej: patologicznych mechanizmów i powiązań, zdarzeń i faktów czy świetnej roboty dla wspólnego dobra? Skąd biorą się nieprawidłowości, o których opowiadamy w serialu "Mała władza"? Czy to odosobnione przypadki czy powszechne zjawiska? A jeśli to drugie, to czy da się temu zaradzić? Jak? Kiedy? Andrzej Andrysiak stawia pytania i poszukuje odpowiedzi. Spróbował też znaleźć choć jeden samorząd, o którym można mówić przede wszystkim dobrze. Sprawdź, czy mu się udało.

 • Propozycje od Słuchaczy, czyli premierowe archiwalia. Cz. I [619. Lista Przebojów TOK FM]

  Propozycje od Słuchaczy, czyli premierowe archiwalia. Cz. I [619. Lista Przebojów TOK FM]

  Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - postanowiłem pójść w ślad za przekazem tego przysłowia. I dlatego w "Liście" mamy propozycje archiwalne a zarazem premierowe, ponieważ nie pochodzą one z archiwum Listy Przebojów TOK FM a z archiwum anteny radia TOK FM a w aktualnej "Liście" są premierami, bo w ramach naszej audycji ich jeszcze nie prezentowaliśmy. Zupełnie znienacka okazało się (nie wchodźmy w szczegóły, dlaczego), że całkiem konkretna liczba propozycji, nadesłanych przez naszych Słuchaczy, zapodziała się w odmętach skrzynek mejlowych. A teraz się odnalazła. I z przyjemnością, oraz rozbawieniem, niniejszym po nie sięgamy.

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Polecamy

Tematy