Tylko u nas

 • Seriale o związkach. Tych prawdziwych, nie z komedii romantycznych

  Seriale o związkach. Tych prawdziwych, nie z komedii romantycznych

  Prawie 40 lat po premierze filmu Ingmara Bergmana Hagai Levi, twórca m.in. "Terapii" i "The Affair" opowiada historię pary ze "Scen z życia małżeńskiego". I to w wersji serialowej. Jak mu to wyszło? Czy warto zobaczyć ten serial? Jakie inne seriale pokazują prawdziwie to, co dzieje się między dwojgiem ludzi? O tym wszystkim dyskutują Anna Piekutowska i Zuzanna Piechowicz.

 • Stres a syndrom wypalenia zawodowego. Jak rozpoznać, że możemy mieć problem

  Stres a syndrom wypalenia zawodowego. Jak rozpoznać, że możemy mieć problem

  Stres jest zjawiskiem naturalnym, wręcz w życiu niezbędnym. Ale oczywiście: jego nadmiar szkodzi, ważne jest też, jak reagujemy na stres. Prawda jest też bowiem i taka, że stres odgrywa bardzo istotną rolę w rozwoju syndromu wypalenia zawodowego. To jednak dwa różne zjawiska, i o obu w tym podcaście rozmawiamy: po pierwsze, jak radzimy sobie ze stresem i po drugie: jak przeciwdziałać rozwijaniu się syndromu wypalenia zawodowego a wcześniej - jak rozpoznać pierwsze jego symptomy.

 • "Ucieczka od bezradności" - Dimitrova i Stawiszyński o wielkich nieobecnych współczesnej kultury

  "Ucieczka od bezradności" - Dimitrova i Stawiszyński o wielkich nieobecnych współczesnej kultury

  W najnowszej odsłonie "Naszych wewnętrznych konfliktów" Cveta Dimitrova pyta Tomasza Stawiszyńskiego o jego najnowszą książkę "Ucieczka od bezradności", która ukazała się dzisiaj nakładem wydawnictwa Znak Literanova. Czym jest bezradność, w jaki sposób kultura i my sami możemy stać się dla siebie represyjnymi dyktatorami, dlaczego potrzeba nam więcej przestrzeni i języka, żeby mówić o śmierci i stracie, a także co jest szkodliwego w nadziei - o tym wszystkim (i nie tylko) można posłuchać w tym odcinku. Piszcie do nas: naszewewnetrznekonflikty@gmail.com

 • Szykany, represje, nękanie, odsuwanie. Sędzia Piotr Gąciarek o swojej historii i rządach PiSu w wymiarze sprawiedliwości
 • Dominika Wielowieyska u Symetrystów: pokłócili się, czy piją sobie z dzióbków?

  Dominika Wielowieyska u Symetrystów: pokłócili się, czy piją sobie z dzióbków?

  Kiedy twoi czytelnicy piszą ci, że jesteś idiotą? To pytanie rozpoczynające dyskusję o nienawiści i chamstwie w internecie - ale też psychofanach, psychoantyfanach i botach, generujących internetowe komentarze. Wątków tej rozmowy jest więcej, m.in. powrót Tuska oraz wybory prezydenckie, w których wystawiono Trzaskowskiego z obawy, że z Dudą wygra Hołownia.

 • Kapitulacja polskiego rządu. Hirsch tłumaczy, w jakiej sprawie

  Kapitulacja polskiego rządu. Hirsch tłumaczy, w jakiej sprawie

  Trudno mieć jakiś szczególnie dobry nastrój zaglądając do najnowszych wieści z gospodarki: niedawny umiarkowany, ale jednak optymizm zaczął blednąć - nie we wszystkich sprawach oczywiście, ale w wielu ważnych. PKB, podatki, dług publiczny, ceny energii - m.in. o tak kluczowe tematy omawia w najnowszym swoim rankingu Rafał Hirsch. Słuchajcie, i piszcie: rankinghirscha@tok.fm

 • Co wrzucałby na FB Piłsudski? A na początek - modlitwa [531. Lista Przebojów TOK FM]

  Co wrzucałby na FB Piłsudski? A na początek - modlitwa [531. Lista Przebojów TOK FM]

  Od czego by tu zacząć. Od modlitwy? Od Putina? Nasi Prowadzący prezentują, co potrafią. Bywają też złośliwi, co z goryczą zauważył minister Soboń. Ale złośliwy bywa, na co dzień zresztą, także na przykład wicemarszałek Terlecki. Za to premier - zawsze poetycki, w ramach tabelek oczywiście. A kto przypomina Drakulę? O tym wszystkim, i innych rzeczach też, posłuchacie w najnowszym wydaniu Listy Przebojów TOK FM.

 • Klasyczny Babel powraca po wakacjach. Zaczynamy od źródeł, kolebki cywilizacji
 • "Dwa miesiące po zamachach wciąż wyciągano trupy". Azbestowiec o pracy po 11 września [WTC. Rykoszet]
 • Jak ustalać cele, by osiągać efekty w pracy i nie stracić z oczu innych rzeczy w życiu?

  Jak ustalać cele, by osiągać efekty w pracy i nie stracić z oczu innych rzeczy w życiu?

  "Jeśli już czegoś żałuję, to najczęściej nie są rzeczy, których odmówiłam a zadań, których niepotrzebnie się podjęłam" - mówi nasza ekspertka podkreślając, że właściwe ustalanie celów powinno uwzględniać pracę, ale też i inne przestrzenie życiowe. Oprócz tej podstawowej myśli warto też porozmawiać o tym, jak taki efekt osiągnąć. I o tym właśnie jest ta rozmowa.

 • 20 lat od zamachu terrorystycznego na WTC w filmach i serialach. Co obejrzeć, żeby wiedzieć więcej?

  20 lat od zamachu terrorystycznego na WTC w filmach i serialach. Co obejrzeć, żeby wiedzieć więcej?

  Po 11 września zmieniła się nie tylko polityczna i militarna sytuacja na świecie. Zmieniła się również popkultura i miejsce w niej terroryzmu. Od 20 lat opowiadamy sobie, co robiliśmy w godzinę zero, a twórcy serialowi i filmowi próbują to doświadczenie przetworzyć i zastanowić się, co z niego wynieśliśmy. Rozmawiamy o "11 września: dzień z życia", "Nowy Jork, epicentra, 11 września -> 2021 ?", "11 września: historie ocalałych" i wielu innych.

 • 20 lat po zamachu na WTC. W jakim świecie żyjemy?

  20 lat po zamachu na WTC. W jakim świecie żyjemy?

  W pierwszym odcinku nowego sezonu podcastu Panoptykon 4:0 rozmawiamy o 20. rocznicy zamachów na World Trade Center. Skutki tego ataku odczuwamy, także w Europie, do dziś. Co zmieniła ta katastrofa? Czym była dla Europy wojna z terroryzmem? Jak 9/11 wpłynął na nasze codzienne życie?

 • Prawny polexit staje się faktem. Na jakim etapie (nie)praworządności jesteśmy w Polsce po wakacjach
 • Satanizm, zbrodnia, histeria. Pamięć i imaginacja. Na ile można ufać hipnotycznym wizjom

  Satanizm, zbrodnia, histeria. Pamięć i imaginacja. Na ile można ufać hipnotycznym wizjom

  Wszyscy chyba znamy koncepcję wydarzeń wypartych z pamięci. Potrzebny jest hipnotyzer, który uruchamia odmienny stan świadomości - wówczas osoby, co widzieliśmy wielokrotnie w filmach, przypominają sobie wydarzenia ze swego życia, o których do tej pory nie miały pojęcia. Pytanie: ile ta koncepcja może mieć wspólnego z rzeczywistością? Bo jak bardzo może być brzemienna w skutkach, pokazały wydarzenia drugiej połowy lat 80. XX wieku w USA.

 • Symetryzujący o uchodźcach Tusk. I po co nam dzisiaj Balcerowicz. "Sabat symetrystów" powraca po wakacjach

  Symetryzujący o uchodźcach Tusk. I po co nam dzisiaj Balcerowicz. "Sabat symetrystów" powraca po wakacjach

  Po wakacyjnej przerwie powracamy z politycznymi komentarzami, by znów wiernych słuchaczy irytować. Na swoisty ruszt bierzemy dziś Campus Polska, a zatem w rolach głównych Donald Tusk i prof. Leszek Balcerowicz. Ale też nasz dzisiejszy gość, bo dużo rozmawiamy o politycznej debacie na temat Usnarza, uchodźców, stanu wyjątkowego i ochrony polskiej granicy. Słuchaj, możesz też napisać: sabat@tok.fm

Serwis informacyjny

Tematy