Tylko u nas

 • Jak ustalać cele, by osiągać efekty w pracy i nie stracić z oczu innych rzeczy w życiu?

  Jak ustalać cele, by osiągać efekty w pracy i nie stracić z oczu innych rzeczy w życiu?

  "Jeśli już czegoś żałuję, to najczęściej nie są rzeczy, których odmówiłam a zadań, których niepotrzebnie się podjęłam" - mówi nasza ekspertka podkreślając, że właściwe ustalanie celów powinno uwzględniać pracę, ale też i inne przestrzenie życiowe. Oprócz tej podstawowej myśli warto też porozmawiać o tym, jak taki efekt osiągnąć. I o tym właśnie jest ta rozmowa.

 • 20 lat od zamachu terrorystycznego na WTC w filmach i serialach. Co obejrzeć, żeby wiedzieć więcej?

  20 lat od zamachu terrorystycznego na WTC w filmach i serialach. Co obejrzeć, żeby wiedzieć więcej?

  Po 11 września zmieniła się nie tylko polityczna i militarna sytuacja na świecie. Zmieniła się również popkultura i miejsce w niej terroryzmu. Od 20 lat opowiadamy sobie, co robiliśmy w godzinę zero, a twórcy serialowi i filmowi próbują to doświadczenie przetworzyć i zastanowić się, co z niego wynieśliśmy. Rozmawiamy o "11 września: dzień z życia", "Nowy Jork, epicentra, 11 września -> 2021 ?", "11 września: historie ocalałych" i wielu innych.

 • 20 lat po zamachu na WTC. W jakim świecie żyjemy?

  20 lat po zamachu na WTC. W jakim świecie żyjemy?

  W pierwszym odcinku nowego sezonu podcastu Panoptykon 4:0 rozmawiamy o 20. rocznicy zamachów na World Trade Center. Skutki tego ataku odczuwamy, także w Europie, do dziś. Co zmieniła ta katastrofa? Czym była dla Europy wojna z terroryzmem? Jak 9/11 wpłynął na nasze codzienne życie?

 • Prawny polexit staje się faktem. Na jakim etapie (nie)praworządności jesteśmy w Polsce po wakacjach
 • Satanizm, zbrodnia, histeria. Pamięć i imaginacja. Na ile można ufać hipnotycznym wizjom

  Satanizm, zbrodnia, histeria. Pamięć i imaginacja. Na ile można ufać hipnotycznym wizjom

  Wszyscy chyba znamy koncepcję wydarzeń wypartych z pamięci. Potrzebny jest hipnotyzer, który uruchamia odmienny stan świadomości - wówczas osoby, co widzieliśmy wielokrotnie w filmach, przypominają sobie wydarzenia ze swego życia, o których do tej pory nie miały pojęcia. Pytanie: ile ta koncepcja może mieć wspólnego z rzeczywistością? Bo jak bardzo może być brzemienna w skutkach, pokazały wydarzenia drugiej połowy lat 80. XX wieku w USA.

 • Symetryzujący o uchodźcach Tusk. I po co nam dzisiaj Balcerowicz. "Sabat symetrystów" powraca po wakacjach

  Symetryzujący o uchodźcach Tusk. I po co nam dzisiaj Balcerowicz. "Sabat symetrystów" powraca po wakacjach

  Po wakacyjnej przerwie powracamy z politycznymi komentarzami, by znów wiernych słuchaczy irytować. Na swoisty ruszt bierzemy dziś Campus Polska, a zatem w rolach głównych Donald Tusk i prof. Leszek Balcerowicz. Ale też nasz dzisiejszy gość, bo dużo rozmawiamy o politycznej debacie na temat Usnarza, uchodźców, stanu wyjątkowego i ochrony polskiej granicy. Słuchaj, możesz też napisać: sabat@tok.fm

 • Hirsch wraca po wakacjach. "Jaja jak berety". A co, jeśli TSUE uzna, że Sąd Najwyższy nie jest sądem?

  Hirsch wraca po wakacjach. "Jaja jak berety". A co, jeśli TSUE uzna, że Sąd Najwyższy nie jest sądem?

  Po wakacyjnej przerwie powraca podcast autorstwa Rafała Hirscha - znane doskonale z tokfm.pl i naszej aplikacji "Cotygodniowe podsumowanie roku". Autor w formie rankingu, swoistej listy przebojów, układa w kolejności od 10. do 1. miejsca wydarzenia gospodarcze ale też i polityczne minionego tygodnia subiektywnie oceniając, które z nich były najważniejsze i najciekawsze.

 • Stan wojenny, stan umysłu, konfrontacja. [530. Lista Przebojów TOK FM]

  Stan wojenny, stan umysłu, konfrontacja. [530. Lista Przebojów TOK FM]

  Powrót po wakacjach jest naprawdę mocny! Tak, jak w lipcu a tym bardziej w sierpniu dopadał "Listę" sezon ogórkowy, tak wrzesień zaczynamy z pełnym rezerwuarem dziesięciu propozycji, które na dodatek są naprawdę znakomite. Ale też niepokojące, jak potrzeba ogłoszenia stanu wojennego, która pojawiła się u polityka, który nadzwyczaj często ruga różne osoby krytykując ich uczynki i nawołując do ostrożnych posunięć i uważnego dobierania słów.

 • Gig economy, czyli gospodarka fuch. "To kolejny problem polskiego rynku pracy"
 • Ludzina kontra wołowina, czyli mam ochotę cię zjeść. I parafrazator [529. Lista Przebojów TOK FM]

  Ludzina kontra wołowina, czyli mam ochotę cię zjeść. I parafrazator [529. Lista Przebojów TOK FM]

  Po dwóch tygodniach ogórkowego panowania 528. Listy Przebojów są premiery w notowaniu 529. Wśród premier m.in. premier, który dał kontent memiczny, ucząc się chyba na pamięć trasy, którą przebiega pewna droga, ale też premier, który parafrazuje znany slogan reklamowy tak, że stał się on w nowej wersji zupełnie nie do rozpoznania. Oprócz jednak wypowiedzi premiera jest też tradycyjny komentarz do połączenia, zerwanego w poranku Jana Wróbla oraz, między innymi, przypowieść o ludzinie jako mięsie.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy