Nauka

 • Naukowcy chcą odtworzyć mamuty. Pierwsze mamuciątko ma urodzić się za sześć lat
 • Łazik Perseverance pobrał pierwszą próbkę ze skały na Marsie

  Łazik Perseverance pobrał pierwszą próbkę ze skały na Marsie

  NASA potwierdziła, że jej łazik marsjański zdołał wwiercić się w jedną ze skał i pobrał próbkę, która docelowo zostanie zbadana w laboratorium na Ziemi. Będą to pierwsze fragmenty Marsa dostępne dla naukowców w ziemskich laboratoriach, nie licząc meteorytów marsjańskich.

 • Trójmiasto pod wodą, Hel i Jastarnia "stracone". Ekspertka nie pozostawia wątpliwości

  Trójmiasto pod wodą, Hel i Jastarnia "stracone". Ekspertka nie pozostawia wątpliwości

  - Na pewno stracilibyśmy wiele naszych ulubionych miejsc wypoczynkowych: Dziwnów, Kołobrzeg, Mielno, Darłowo. Do Gdańska, Gdyni i Sopotu, do Wejherowa i Pucka - tam też wdarłaby się woda. Oczywiście Hel i Jastarnia byłby całkowicie stracone - o takim scenariuszu mówiła w TOK FM Uruszula Stefanowicz z Koalicji Klimatycznej. Czy możemy temu zapobiec?

 • "Woda nie ma gdzie uciekać. To efekt betonozy". Hydrolog o powodziach

  "Woda nie ma gdzie uciekać. To efekt betonozy". Hydrolog o powodziach

  - Jesteśmy w obliczu zmiany klimatycznej, która dotyka kolejne państwa. Na to się nakłada zagospodarowanie terenu. W Niemczech wszystkie rzeki były uregulowane, ujarzmione, wsadzone w taki "gorset", który sprawia, że jak już woda wystąpi, to powoduje takie straty, z jakimi mamy dziś do czynienia - mówił w TOK FM hydrolog prof. Paweł Rowiński.

 • "Królowa burz" zwiastuje tornado. Jak się zachować? Nie chować się pod wiaduktem, a w rowie lub piwnicy
 • Gdzie jest burza w Polsce? Sprawdź, gdzie brzmi i błyska

  Gdzie jest burza w Polsce? Sprawdź, gdzie brzmi i błyska

  Gdzie dzisiaj będzie burza? Wiosna i lato to dla Polaków czas walki z żywiołami. Najpierw upały, a potem wyładowania atmosferyczne, podtopienia, ulewy. Pogoda potrafi zmienić się z godziny na godzinę. Jednak istnieją serwisy, dzięki którym w łatwy sposób można sprawdzić obecną sytuację pogodową w danym miejscu czy regionie. Gdzie jest burza? Te narzędzia pozwalają sprawdzić, gdzie w Polsce grzmi i błyska.

 • Google na Androidzie przestało działać. Co się stało? Jak to naprawić?
 • "Rysie to fajne chłopaki, ale nie przez cały rok". Międzynarodowy Dzień Rysia
 • Gdzie pada deszcz? Jak sprawdzić radar opadów?

  Gdzie pada deszcz? Jak sprawdzić radar opadów?

  Pogoda od zawsze rządzi naszym życiem, co do tego nie ma wątpliwości. Nie raz potrafi zaskoczyć nieoczekiwaną ulewą albo gromem z jasnego nieba. Dlatego właśnie tak ważne jest korzystanie z danych dostarczanych przez radar opadów. Dzięki nim można sprawdzić, gdzie pada deszcz albo trwa burza. Jak sprawdzić radar opadów? Jakie są do tego narzędzia?

 • Jak usunąć konto na Facebooku?

  Jak usunąć konto na Facebooku?

  Facebook to najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie, miliardy ludzi korzystają z niego na co dzień. Jednak coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z social mediów. Pomaga w tym usunięcie konta. Jak usunąć konto na Facebooku? Jak dezaktywować konto na Facebooku?

Serwis informacyjny

Tematy