Nauka

 • Trójmiasto pod wodą, Hel i Jastarnia "stracone". Ekspertka nie pozostawia wątpliwości

  Trójmiasto pod wodą, Hel i Jastarnia "stracone". Ekspertka nie pozostawia wątpliwości

  - Na pewno stracilibyśmy wiele naszych ulubionych miejsc wypoczynkowych: Dziwnów, Kołobrzeg, Mielno, Darłowo. Do Gdańska, Gdyni i Sopotu, do Wejherowa i Pucka - tam też wdarłaby się woda. Oczywiście Hel i Jastarnia byłby całkowicie stracone - o takim scenariuszu mówiła w TOK FM Uruszula Stefanowicz z Koalicji Klimatycznej. Czy możemy temu zapobiec?

 • "Woda nie ma gdzie uciekać. To efekt betonozy". Hydrolog o powodziach

  "Woda nie ma gdzie uciekać. To efekt betonozy". Hydrolog o powodziach

  - Jesteśmy w obliczu zmiany klimatycznej, która dotyka kolejne państwa. Na to się nakłada zagospodarowanie terenu. W Niemczech wszystkie rzeki były uregulowane, ujarzmione, wsadzone w taki "gorset", który sprawia, że jak już woda wystąpi, to powoduje takie straty, z jakimi mamy dziś do czynienia - mówił w TOK FM hydrolog prof. Paweł Rowiński.

 • "Królowa burz" zwiastuje tornado. Jak się zachować? Nie chować się pod wiaduktem, a w rowie lub piwnicy
 • Gdzie jest burza w Polsce? Sprawdź, gdzie brzmi i błyska

  Gdzie jest burza w Polsce? Sprawdź, gdzie brzmi i błyska

  Gdzie dzisiaj będzie burza? Wiosna i lato to dla Polaków czas walki z żywiołami. Najpierw upały, a potem wyładowania atmosferyczne, podtopienia, ulewy. Pogoda potrafi zmienić się z godziny na godzinę. Jednak istnieją serwisy, dzięki którym w łatwy sposób można sprawdzić obecną sytuację pogodową w danym miejscu czy regionie. Gdzie jest burza? Te narzędzia pozwalają sprawdzić, gdzie w Polsce grzmi i błyska.

 • Google na Androidzie przestało działać. Co się stało? Jak to naprawić?

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy