POWIEDZIELI W TOK FM

 • Reasumpcja Elżbiecie Witek nie zaszkodzi. "Wierzy, że może być nowym premierem albo prezydentem"

  Reasumpcja Elżbiecie Witek nie zaszkodzi. "Wierzy, że może być nowym premierem albo prezydentem"

  Jeszcze wiosną wydawało się, że pozycja Elżbiety Witek w partii się umacnia. Marszałek zaangażowała się w promocję "Polskiego Ładu", jeździła po Polsce, brylowała w mediach. - Te wszystkie osoby, które nie lubią Mateusza Morawieckiego, a jest ich w PiS niemało, zaczęły myśleć, że może to właśnie ona może być przyszłą panią premier - mówi Wojciech Szacki, analityk Polityki Insight.

 • Coraz mniej lekarzy i pielęgniarek wyjeżdża do pracy za granicę. "Mogą emigrować wewnętrznie" [DANE]

  Coraz mniej lekarzy i pielęgniarek wyjeżdża do pracy za granicę. "Mogą emigrować wewnętrznie" [DANE]

  19 732 - dokładnie tyle zaświadczeń potrzebnych do pracy za granicą wystawiły lekarzom od 2005 roku izby lekarskie. W ostatnich kilku latach liczba tych zaświadczeń systematycznie spada. - Młodzi nadal myślą o emigracji, ale jeśli ktoś zaczyna się specjalizować tu, z czasem traci motywację do wyjazdu zagranicznego, choćby dlatego, że może "emigrować" wewnętrznie, do sektora prywatnego - mówi red. Małgorzata Solecka.

 • "Wspaniała wiadomość dla obywateli". Ekspertka o wyroku Sądu Najwyższego

  "Wspaniała wiadomość dla obywateli". Ekspertka o wyroku Sądu Najwyższego

  Sąd Najwyższy uchylił orzeczenie wydane z udziałem sędziego powołanego na wniosek upolitycznionej neo-KRS, wskazując, że skład sądu z udziałem takiej osoby jest nieprawidłowy. - Dla obywateli, którzy mają postępowania w sądach, to wspaniała wiadomość. SN oszczędził im wznawiania postępowań po latach i dowiadywania się, że wyrok, który usłyszeli, nie był ważny - wyjaśniała w TOK FM dr Bogna Baczyńska z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

 • "Straż sąsiedzka wyłapuje migrantów i przekazuje pogranicznikom". O kryzysie humanitarnym na Litwie

  "Straż sąsiedzka wyłapuje migrantów i przekazuje pogranicznikom". O kryzysie humanitarnym na Litwie

  Na Litwie mniejszość polska protestowała przeciwko powstawaniu ośrodków dla uchodźców. Na tych protestach byli lokalni księża i tamtejsi polscy politycy. W jednej miejscowości rząd się wystraszył i zrezygnował z pomysłu budowania takiego ośrodka. Teraz mniejszość polska uważa, że to jej sukces. Że wypędzili obcych. Więc nastroje są naprawdę okropne - mówiła w TOK FM dziennikarka Ewa Wołkanowska-Kołodziej.

 • Od głupich inwektyw po groźby śmierci. Lekarz opowiada o hejcie na medyków promujących szczepienia

  Od głupich inwektyw po groźby śmierci. Lekarz opowiada o hejcie na medyków promujących szczepienia

  Zorganizowane akcje wystawiania "negatywów", obrażanie, grożenie odebraniem prawa czy nawet śmiercią - z tym wszystkim muszą mierzyć się medycy, którzy propagują szczepienia przeciwko COVID-19. - Gdyby przy każdej prokuratorze rejonowej powstały zespoły szybkiego reagowania w związku z atakami na pracowników ochrony zdrowia, to ten hejt byśmy ograniczyli - mówił w TOK FM dr Bartosz Fiałek.

 • Ponad 10 lat walki o syna. Polska lesbijka wygrywa w Strasburgu. "Doszło do dyskryminacji"

  Ponad 10 lat walki o syna. Polska lesbijka wygrywa w Strasburgu. "Doszło do dyskryminacji"

  Kobieta walczyła przed polskimi sądami o prawo do opieki nad najmłodszym synem. Przegrywała, a sądy powoływały się głównie na jej orientację seksualną i to, że postanowiła związać się z kobietą. Europejski Trybunał Praw Człowieka nie miał żadnych wątpliwości, że doszło do dyskryminacji. Polka dostanie 10 tysięcy euro zadośćuczynienia.

 • 25 lat był dziennikarzem, za tydzień zaczyna studia medyczne. "Nie ma się co rozdrabniać, tylko iść na całość"
 • "Biskupi są jak te koty spasione przez kolejne władze i reagują agresywnie". O kryzysie w polskim Kościele
 • Szpitale muszą się zadłużać, żeby ściągnąć lekarza na dyżur. "Minister sprowadza protest medyków do roli pieniędzy"

  Szpitale muszą się zadłużać, żeby ściągnąć lekarza na dyżur. "Minister sprowadza protest medyków do roli pieniędzy"

  Gdy brakuje lekarza na dyżur, niektóre szpitale muszą się zadłużyć, żeby ściągnąć do siebie kogokolwiek. Dyrektorka Szpitala Bielańskiego w Warszawie przyznała, że braki kadrowe są w jej placówce nieustające. I wiadomo, że w tym tygodniu zabraknie chirurga na dyżur. - Codziennie jesteśmy na wojnie o pracownika - mówiła w TOK FM dr n. med. Dorota Gałczyńska-Zych. I oceniała, że minister zdrowia sprowadza protest medyków wyłącznie do pieniędzy.

 • Zbigniew Ziobro przegrał w Sądzie Najwyższym. Chodzi o nauczycielkę, która zdjęła krzyż

  Zbigniew Ziobro przegrał w Sądzie Najwyższym. Chodzi o nauczycielkę, która zdjęła krzyż

  Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sąd Najwyższego uznała, że niedopuszczalne jest, by za pomocą skargi nadzwyczajnej próbować podważać wcześniejsze orzeczenia tymi samymi argumentami. Orzeczenie kończy sprawę nauczycielki, która zdjęła krzyż wiszący w pokoju nauczycielskim. - Cieszę się, że nie będę musiała iść z tą sprawą do Strasburga, do europejskiego trybunału - komentuje kobieta.

Serwis informacyjny

Tematy