POWIEDZIELI W TOK FM

 • 'Król jest nagi'? Najbogatszy azjatycki miliarder musi się tłumaczyć. 'W Indiach to bohater'

  "Król jest nagi"? Najbogatszy azjatycki miliarder musi się tłumaczyć. "W Indiach to bohater"

  Adani Group, holding najbogatszego azjatyckiego miliardera Gaurama Adaniego, został oskarżony o oszustwa księgowe przez firmę Hindenburg Research. - Ci, którzy nie lubią Adaniego nazywają Hindenburga dzieckiem jak z bajki Andersena, które krzyknęło: "Król jest nagi". I wreszcie wszyscy się zorientowali, że tak jest w rzeczywistości. Z kolei obrońcy Adaniego mówią, że to Hindenburg wywołał panikę, jak osoba w zatłoczonym teatrze, która krzyczy: "Pożar" - skomentował w TOK FM dr Krzysztof Zalewski z Instytutu Boyma.

 • Polacy rezygnują z wyjazdu na ferie, a w Zakopanem właściciele hoteli zaniżają ceny. 'Absolutne kuriozum'

  Polacy rezygnują z wyjazdu na ferie, a w Zakopanem właściciele hoteli zaniżają ceny. "Absolutne kuriozum"

  Podczas ferii zimowych w promieniu 1 km od Krupówek, a nawet w centrum Zakopanego, można będzie wynająć nocleg w trzygwiazdkowym hotelu za cenę "z dwójką" z przodu - poinformował w TOK FM Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Zwrócił uwagę, że inflację wyraźnie widać w czasie ferii. Na przykład w najdroższych hotelach, gdzie jest mniej klientów. Bo klient premium został "zdegradowany przez inflację".

 • Kaczyński nic nie wie o aferze 'willa plus'? 'Jest jak Jan Paweł II. Nikt mu jeszcze nie wydrukował Internetu'

  Kaczyński nic nie wie o aferze "willa plus"? "Jest jak Jan Paweł II. Nikt mu jeszcze nie wydrukował Internetu"

  Gdy do mediów dotarła sprawa "lex Kaczyński", PiS prędko się wycofał, ale już w kwestii willi za 5 mln od ministra Czarnka twardo obstawia przy swoim. Skąd ta wybiórczość? - W przypadku "lex Kaczyński" uderzało to w samego prezesa. Natomiast jeżeli chodzi o "Willę plus", Polacy po prostu uważają, że korupcja nie jest problemem. PiS bardzo dobrze to wie, więc nie ma czym się przejmować - mówiła Agata Szczęśniak, dziennikarka OKO.press i prowadząca audycji "Jest Temat!" w TOK FM.

 • Irański reżim boi się tańca. 'Jest uważany przez fundamentalistów islamskich za grzeszną aktywność'
 • Putin skleja się ze Stalinem. 'Nowa tradycja w rosyjskiej propagandzie'

  Putin skleja się ze Stalinem. "Nowa tradycja w rosyjskiej propagandzie"

  Prezydent Rosji w Wołgogradzie - podczas 80. rocznicy zwycięstwa w walkach o to miasto podczas drugiej wojny światowej - nawiązał do dostaw zagranicznych czołgów dla Ukrainy. Równie głośno było jednak o odsłonięciu tamtejszego pomnika Stalina. Zdaniem prof. Agnieszki Leguckiej, to bardzo symboliczne. - Jeszcze kilka lat temu można było powiedzieć, że to niewyobrażalne, by w Rosji Stalina stawiać na pomnikach - mówiła w TOK FM ekspertka Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

 • Kowal tłumaczy, po co Zełenskiemu pociski dalekiego zasięgu. 'To bardzo prosta rzecz'

  Kowal tłumaczy, po co Zełenskiemu pociski dalekiego zasięgu. "To bardzo prosta rzecz"

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał sojuszników do dostarczenia jego armii pocisków dalekiego zasięgu. - Chodzi o to, by Ukraińcy dostali taką amunicję - nawet nie broń, bo oni już mają odpowiednie HIMARS-y - by dosięgnąć celów militarnych na terenie Rosji. To znaczy, by zmusić żołnierzy rosyjskich na froncie w Donbasie do cofnięcia się bliżej granicy - wyjaśniał w TOK FM.

 • 'W garze zawrzało ponad poziom'. Polska u progu buntów w więzieniach? Ekspert: Napięcie stale rośnie
 • Ukraina urządziła 'pokazuchę' przed szczytem z UE, ale na nie wiele się to zda. 'Będzie rozczarowanie'
 • Co dalej w sprawie tortur w więzieniu w Barczewie? Ekspert: Obawiam się najgorszego scenariusza

  Co dalej w sprawie tortur w więzieniu w Barczewie? Ekspert: Obawiam się najgorszego scenariusza

  Czytałem na głos fragmenty tego sprawozdania. Nagle do pokoju wszedł mój kolega i zapytał: A gdzie to tak? Nie mógł uwierzyć, że sprawa dotyczy polskiego więzienia - tak o raporcie RPO ws. tortur w więzieniu w Barczewie mówił w TOK FM dr Piotr Kładoczny. Karnista wyraził nadzieję, że sprawa zostanie dogłębnie wyjaśniona. Choć - jak stwierdził - nie można wykluczyć też "najgorszego scenariusza".

 • Willa plus. Jak Czarnek buduje 'arkę' za miliony z budżetu. 'PiS myśli, że ich grzeszki zostaną zakopane'

  Willa plus. Jak Czarnek buduje "arkę" za miliony z budżetu. "PiS myśli, że ich grzeszki zostaną zakopane"

  Min. Przemysław Czarnek z budżetu na edukację hojnie wsparł organizacje, które mają związki z ludźmi Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Zuzanny Dąbrowskiej rządzący liczą na to, że nawet jeśli przegrają wybory, to nikt ich z tego nie rozliczy. - Bo będą wielkie sprawy do zmiany jak np. system wymiaru sprawiedliwości. I te grzeszki na 40 mln znikną - mówiła w TOK FM dziennikarka "Rzeczpospolitej".

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy