POWIEDZIELI W TOK FM

 • Ekspertka zaśmiała się, gdy usłyszała słowa Morawieckiego. Koalicja weźmie wpadkę z wiatrakami 'na klatę'?

  Ekspertka zaśmiała się, gdy usłyszała słowa Morawieckiego. Koalicja weźmie wpadkę z wiatrakami "na klatę"?

  Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego wrzutka przyszłej koalicji rządzącej dotycząca wiatraków zasługuje na komisję śledczą. Dla dr Jowanki-Jakubek Lalil to "zupełnie absurdalne". - Premier bardzo potrzebuje pokazać palcem, że właśnie to ta druga strona ma niecne intencje i próbuje realizować niesamowite interesy lobbystów o podłożu niemieckim - skomentowała w TOK FM politolożka.

 • Obrona Glapińskiego 'na granicy śmieszności'. 'Zróbmy, co się da, zanim się cokolwiek wydarzy'

  Obrona Glapińskiego "na granicy śmieszności". "Zróbmy, co się da, zanim się cokolwiek wydarzy"

  Listy poparcia, specjalna konferencja prasowa i szukanie poparcia w Europejskim Banku Centralnym to tylko kilka działań NBP z ostatnich dni. Wszystkie mają jeden cel. Mają pokazać, że pomysł postawienia prezesa banku centralnego przed Trybunałem Stanu nie ma merytorycznych podstaw. - Mógłbym się spodziewać, że załoga NBP zostanie spędzona na wiec na Stadion Narodowy z transparentami - komentował w TOK FM Janusz Jankowiak.

 • 'Nie ma dobrych rozwiązań'. Ekspertka gorzko o wznowieniu walk pomiędzy Izraelem a Hamasem

  "Nie ma dobrych rozwiązań". Ekspertka gorzko o wznowieniu walk pomiędzy Izraelem a Hamasem

  Zdaniem dr Magdaleny Kumelskiej-Koniecko strategia Benjamina Netanjahu, który już w latach 90. wysuwał koncepcję Wielkiego Izraela, działa przeciwko bezpieczeństwu tego kraju. - Im dłużej trwa eskalacja tej przemocy, im więcej palestyńskich dzieci będzie ginęło, im więcej tych obrazów będziemy oglądać, tym bardziej będzie rosła presja - mówiła politolożka z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 • Morawiecki chce komisji ws. 'afery wiatrakowej'. 'Show must go on'. Poseł o aktywności PiS-u
 • TVP 'łupem do podzielenia'? Dziennikarze surowo o pomyśle Żakowskiego. 'Nie do przyjęcia'
 • 'Inaczej by nie przeszło'. Petru tłumaczy wrzutkę dot. wiatraków. Mówi też o Dudzie
 • Czy rząd Tuska wprowadzi kredyt 0 proc.? 'Będziemy musieli usiąść i porozmawiać'
 • Bolesna prawda o śmierci Natalii w Andrychowie. 'Nie jesteśmy mądrymi ludźmi'

  Bolesna prawda o śmierci Natalii w Andrychowie. "Nie jesteśmy mądrymi ludźmi"

  Patrząc na osobę leżącą na ulicy, w kryzysie bezdomności, nasz mózg nie pomyśli, że ona może potrzebować pomocy. Bardziej interpretujemy to jako zagrożenie dla nas, niż to, że ta osoba potrzebuje pomocy - tłumaczyła na na antenie TOK FM Emilia Wesołowska, prezeska Fundacji "Ambulans z Serca" w rozmowie z Anną Piekutowską.

 • Wojna nie wypleniła korupcji w Ukrainie. 'Nie tak łatwo przestać. Jak z alkoholikiem'

  Wojna nie wypleniła korupcji w Ukrainie. "Nie tak łatwo przestać. Jak z alkoholikiem"

  Korupcja w Ukrainie nie skończyła się wraz z wojną i może nie skończyć się po niej. - Nie tak łatwo przestać. Jak z alkoholikiem: idzie w końcu na leczenie, mija jakiś czas, jest lepiej, przestaje brać pigułki i dalej jest uzależniony - mówił w TOK FM Jurij Nikolov, współzałożyciel portalu śledczego Nashi Groshi i autor jednego z pierwszych i najgłośniejszych śledztw korupcyjnych. Rozmówca Agnieszki Lichnerowicz ocenił, że w Ukrainie jest bardzo dużo ludzi przyzwyczajonych do korupcji. I oni dominują w rządzie.

 • 'Minister Rau wyrzucił mnie z pracy'. Były rzecznik MSZ wytyka błędy niedawnemu szefowi

  "Minister Rau wyrzucił mnie z pracy". Były rzecznik MSZ wytyka błędy niedawnemu szefowi

  Pan minister zwalniał mnie dwa razy. Najpierw odwołał mnie z funkcji rzecznika, a później za to samo po pięciu dniach wyrzucił mnie całkowicie z pracy. W tej sprawie pozostaję przy swojej opinii, że nie miał do tego prawa. Nie było to słuszne. Dlatego znajduję się w stanie sporu prawnego z MSZ - mówił w TOK FM Łukasz Jasina. Były rzecznik MSZ odpowiedział także na pytanie, czy stawi się przed komisją śledczą ds. afery wizowej.

 • Rząd Tuska 'wygasi' hobby tysięcy Polaków? 'Robią potworny kipisz'

  Rząd Tuska "wygasi" hobby tysięcy Polaków? "Robią potworny kipisz"

  - W tej archaicznej rozrywce swobodnie szafuje się zdrowiem i życiem przypadkowych ludzi. Jeśli ktoś uprawia ekstremalny sport, to ryzykuje swoim życiem, natomiast tu jest narażanie innych. Nie musimy ginąć ani być ranni - mówi w tokfm.pl Zenon Kruczyński.

 • Atak COVID-19. Wróci obowiązek noszenia maseczek? 'Nie można już chronić się inaczej'

  Atak COVID-19. Wróci obowiązek noszenia maseczek? "Nie można już chronić się inaczej"

  Choć nowe szczepionki na COVID-19 będą dostępne 6 grudnia, to już samo przyjęcie dawki może być znacznie utrudnione. - Będzie szczepić tylko POZ, ale tam nie można się dostać nawet z powodu infekcji czy choroby, a co dopiero zapisać się na szczepienie. W związku z tym, mimo że szczepionka będzie, to nie będzie gdzie jej przyjąć - alarmował w TOK FM dr Paweł Grzesiowski, immunolog.

 • Hamas naruszył rozejm z Izraelem. Po co? 'Podwyższają stawkę'

  Hamas naruszył rozejm z Izraelem. Po co? "Podwyższają stawkę"

  Ponad 60 osób zginęło w Strefie Gazy po wznowieniu walk przez Izrael i Hamas. W czasie 7-dniowego zawieszenia broni - Hamas uwolnił 80 zakładników, a w ramach wymiany Izrael wypuścił z więzień 240 Palestyńczyków. Rzecznik izraelskiego rządu Eylon Levy mówił, że to Hamas odpowiada za naruszenie rozejmu. - Oni chcą pokazać, że nadal stanowią zagrożenia i trzeba się z nimi liczyć. Hamas nie rezygnuje ze swoich celów i dąży do tego, żeby "7 października (dzień początku wojny - red.) powtórzyć po tysiąckroć, aż Izrael przestanie istnieć" - mówiła w TOK FM dr Karolina Zielińska.

 • Danuta Holecka odpowie za propagandę w TVP? Ekspert wspomina o procesach norymberskich

  Danuta Holecka odpowie za propagandę w TVP? Ekspert wspomina o procesach norymberskich

  Czy po odejściu Danuty Holeckiej z TVP w ślad za nią pójdą inni? Dr Krzysztof Grzegorzewski nie wyklucza takiej możliwości i wskazuje, kto może zastąpić pisowską ekipę z Woronicza. - W internecie jest bardzo dużo ciekawego, jakościowego, często misyjnego dziennikarstwa i na to trzeba postawić - komentował medioznawca w TOK FM.

 • PiS szuka ratunku dla Glapińskiego na różne sposoby. Z odsieczą ma przyjść Przyłębska. 'Wielka fasada i atrapa'
 • Prezydent skończy rządową farsę? 'Zachowuje się niepoważnie, ale w granicach prawa'

  Prezydent skończy rządową farsę? "Zachowuje się niepoważnie, ale w granicach prawa"

  Magdalena Biejat, wicemarszałkini Senatu, powiedziała w TOK FM, że choć prezydent Duda, "bierze udział w farsie, która polega na udawaniu, że rząd, który obecnie powołał Mateusz Morawiecki, ma większość", to jednak działa w granicy prawa. Jeśli nadal będzie działał zgodnie z konstytucją, to "nie ma żadnych podstaw prawnych, żeby nowego rządu, który otrzyma wotum zaufania, nie powołać".

 • Wpadka nowej koalicji ws. wiatraków. 'Jedyne pokłosie to teorie spiskowe'

  Wpadka nowej koalicji ws. wiatraków. "Jedyne pokłosie to teorie spiskowe"

  Wokół projektu ustawy Trzeciej Drogi i Koalicji Obywatelskiej o mrożeniu cen energii, do którego dołączono także przepisy liberalizujące prawo wiatrakowe, wybuchła awantura. PiS mówi o lobby wiatrakowe i możliwych wywłaszczeniach. To jednak nie są jedyne głosy krytyczne. Błędy w projekcie i w komunikacji nowej większości sejmowej wyliczał w TOK FM Jakub Wiech. - Jest to bardzo niebezpieczne, bo teraz ryzykujemy wykolejeniem albo spowolnieniem transformacji energetycznej - podkreślił redaktor naczelny portalu Energetyka24.

 • Rząd Tuska pojedzie do przewoźników? 'Piłeczka jest po stronie Morawieckiego'
 • CBA do likwidacji? To na pewno ucieszy PiS. Ekspert wskazał inne rozwiązanie

  CBA do likwidacji? To na pewno ucieszy PiS. Ekspert wskazał inne rozwiązanie

  Były poseł PiS-u Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek ujawnił, że na polecenie swoich przełożonych z CBA miał szukać haków m.in. na Marka Suskiego. Zdaniem Piotra Niemczyka Prawo i Sprawiedliwość traktowało CBA "jak prywatny folwark". Mimo tego ekspert nie należy do zwolenników pomysłu likwidacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

 • Inflację już znamy, a co ze stopami procentowymi? 'Nie ma przestrzeni'

  Inflację już znamy, a co ze stopami procentowymi? "Nie ma przestrzeni"

  Według prof. Przemysława Litwiniuka, stopy procentowe powinny zostać bez zmian co najmniej do marca przyszłego roku. - Główny argument za takim podejściem to utrzymująca się w Polsce wysoka inflacja - tłumaczył w TOK FM jeden z członków Rady Polityki Pieniężnej. Według wstępnych szacunków GUS inflacja w listopadzie wyniosła 6,5 procent.

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Polecamy

Tematy