POWIEDZIELI W TOK FM

 • Marta płaci ratę kredytu wyższą o ponad 1000 zł. 'Kaczyński maczał w tym palce: babci 14. emeryturę, a mi podwyżkę raty

  Marta płaci ratę kredytu wyższą o ponad 1000 zł. "Kaczyński maczał w tym palce: babci 14. emeryturę, a mi podwyżkę raty

  Marta kredyt wzięła w marcu 2018 r. - razem z przyszłym mężem. 301,5 tys. złotych na 30 lat. Pierwsza rata wyniosła 1,4 tys. zł. Teraz - po dziewięciu podwyżkach stóp procentowych - przyjdzie im zapłacić ok. 2,4 tys. zł. Na symulacji kredytu, która była dołączona do umowy, najwyższą ratę wyliczono im na 3 tys. zł. To połowa ich obecnych zarobków. - Wydawało mi się to absurdalne. Jak to 3 tys. zł? "Musimy to państwu przedstawić. Owszem rata może wzrosnąć, ale nigdy tak nie było, żeby osiągnęła maksimum" - uspokajali w banku. No to się teraz przekonamy - mówi w rozmowie z tokfm.pl.

 • Ludzie Putina grożą Litwie. Ekspert uspokaja: Rosja jest bezzębna
 • Kaczyński 'buduje' Błaszczaka, a co na to premier? 'W rządzie każdy musi mieć swoją Gwiazdę Śmierci'

  Kaczyński "buduje" Błaszczaka, a co na to premier? "W rządzie każdy musi mieć swoją Gwiazdę Śmierci"

  Nie jestem już w rządzie. Moim następcą w randze wicepremiera będzie szef MON Mariusz Błaszczak - ogłosił we wtorek Jarosław Kaczyński. Dlaczego szef PiS wybrał właśnie tego polityka? - Tutaj Jarosław Kaczyński postąpił zgodnie ze swoją starą zasadą, że każdy nominowany w rządzie musi mieć swoją Nemezis, swoją Gwiazdę Śmierci - ocenił w TOK FM Łukasz Lipiński z "Polityki".

 • 'Morawiecki robi w konia także swoich'. Wroński: Ziobro na końcu powie, że jest koniem

  "Morawiecki robi w konia także swoich". Wroński: Ziobro na końcu powie, że jest koniem

  Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zarzuca Mateuszowi Morawieckiemu, że został oszukany w kwestii ostatecznych zapisów zawartych w KPO. Zaproponował nawet premierowi w tej sprawie zakład. Według Pawła Wrońskiego z "Gazety Wyborczej" Ziobro ostatecznie poprze tzw. kamienie milowe, "tylko musi się najpierw z Morawieckim napić śliwowicy łąckiej".

 • Gen. Pacek ostrzega przed lekceważeniem Putina. 'Boję się, że Rosjanie tylko czyszczą magazyny'
 • 'Siedem okaleczeń'. Jak społeczeństwo pozbyło się 'tęczowego chłopca' [REPORTAŻ AUDIO]
 • Wakacyjne loty zagrożone? Pełnomocniczka kontrolerów 'liczy procenty', a rzeczniczka PAŻP dopatruje się 'taktyki'
 • Minister Buda odpowiada na zarzuty Solidarnej Polski: Nie ma się czym oburzać

  Minister Buda odpowiada na zarzuty Solidarnej Polski: Nie ma się czym oburzać

  Zbigniew Ziobro zapowiedział, że jego partia nie zagłosuje za realizacją części tzw. kamieni milowych zawartych w KPO. Zarzucił koalicjantom z PiS-u, że proponowane rozwiązania nie były konsultowane z Solidarną Polską. Ziobryści protestują m.in. przeciwko opodatkowaniu aut spalinowych. - Nie ma tego w KPO i na pewno z rządu takie propozycje nie wyjdą - zapewniał w TOK FM minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

 • 'Francuzi utarli nosa Macronowi'. Ekspert o pyrrusowym zwycięstwie prezydenta i powyborczej układance

  "Francuzi utarli nosa Macronowi". Ekspert o pyrrusowym zwycięstwie prezydenta i powyborczej układance

  Wybory we Francji wygrała koalicja prezydenta Macrona, ale nie ma większości w parlamencie. Jak mówił w TOK FM Tomasz Orłowski, to pierwsza tego typu sytuacja w V Republice. - Bez większości Macron będzie miał kłopot z reformami strukturalnymi. A jeśli zrezygnuje z reform strukturalnych, to jego prezydentura może być skazana na wegetację - ocenił były ambasador we Francji.

 • Piekło dziecięcych uchodźców w zamkniętych ośrodkach. 'To gorsze niż więzienie'

  Piekło dziecięcych uchodźców w zamkniętych ośrodkach. "To gorsze niż więzienie"

  W strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców - ośrodkach o profilu rodzinnym - przebywa obecnie około 80 dzieci. Takie są oficjalne dane Straży Granicznej. - Nigdy nie powinny tam trafić. Czują się jak w więzieniu. Nie mogą spać, bo mają koszmary i cały czas pytają: jak długo jeszcze tu będziemy? - mówi psycholog Kamil Kamiński, który pracuje z dziećmi z ośrodków.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy