POWIEDZIELI W TOK FM
-
Brejza o zrzeczeniu się immunitetu: Nie boję się Kaczyńskiego ani Ziobry. Ten wniosek opiera się na kłamstwie
Chodzi o to, żeby wprowadzić jakieś zamieszanie na krótko przed upływem kadencji. Kierować wniosek na 35 dni przed wyborami i godzinę po przyjęciu raportu przez komisję ds. Pegasusa? Bądźmy poważni - komentował senator KO Krzysztof Brejza tuż po tym, jak Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wystąpiła do marszałka Senatu o zgodę na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.
-
Kolejny show szefa NBP. "Myślałem, że Glapiński nie może się bardziej ośmieszyć. Pomyliłem się"
- Dzisiaj mamy radosny dzień. Inflacja w Polsce jest już jednocyfrowa - powiedział podczas konferencji prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. - Zadziwiające dla mnie jest to, że w sytuacji, gdy inflacja wciąż jest na granicy 10 proc., prezes żartuje, że powinny odbywać się dziękczynne manifestacje na ulicach - komentował wystąpienie szefa NBP Maciej Głogowski, zastępca redaktor naczelnej TOK FM i gospodarz "Magazynu EKG" w radiu TOK FM.
-
"Wolę umrzeć, niż zgrzeszyć". Takie zdanie znajdą uczniowie klas III w książce do religii. Eksperci alarmują
"Wolę umrzeć, niż zgrzeszyć" - takie zdanie mogą przeczytać uczniowie III klasy szkoły podstawowej w jednym z podręczników do religii. - Budowanie poczucia winy w tak młodym wieku jest kompletnie niewychowawcze - mówi Gabriela Gładyszewska z fundacji GrowSpace. Koalicja "TAK dla prewencji suicydalnej" domaga się od wydawnictwa usunięcia tego zdania z książki.
-
Roast symetrystów. Władyka i Janicki nie mają litości. "Oni krytykują PiS z obowiązku, a PO z przyjemności"
Zdaniem Mariusza Janickiego, współautora książki "Symetryści. Jak się pomaga autokratycznej władzy", symetryści przymykają oko na niedopuszczalne działania PiS. - Uważają, że jak PiS daje 13. emeryturę, to należy to pochwalić. Jeśli wraca do teorii zamachu w Smoleńsku, no to trudno itd. (...). - krytykował w TOK FM wicenaczelny tygodnika "Polityka".
-
PiS znów wyprzedza KO w sondażu. Ale Kwiatkowski zwraca uwagę na coś innego. "To jest klucz"
W najnowszym sondażu Kantar dla TVN24 PiS wyprzedza KO aż o sześć punktów procentowych. Mimo to Krzysztof Kwiatkowski widzi światełko w tunelu. "To jest klucz do tego, żeby wygrać wybory" - ocenił w TOK FM.
-
Będzie pozew Holland przeciwko Ziobrze? Mamy komentarz prawnika reżyserki. "To nie mieści się w głowie"
Agnieszka Holland zapowiada, że pozwie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę o naruszenie dóbr osobistych. Chodzi o komentarz na temat jej najnowszego filmu "Zielona granica". Reżyserka dała Ziobrze 7 dni na opublikowanie przeprosin i wpłatę 50 tys. zł na cel społeczny.
-
Czwarty konkret PiS to "recykling treści". "Uciekają w gadżety"
Jak nie potrafią wymyślić niczego, co jest naprawdę ważne, jak nie potrafią rozmawiać o demokracji, o praworządności, o szkole, w której nie ma polityki, w której nie ma ideologii, o wojsku, które jest oddzielone od polityki - to uciekają w takie gadżety. Jednak to są tylko gadżety. Mam nadzieję, że ludzie w odpowiedni sposób do tego podejdą - tak o zaprezentowanym przez ministra Czarnka "Bonie szkolnym - poznaj Polskę", mówił w TOK FM, Michał Gramatyka z Polski 2050.
-
Posłanka Lewicy twierdzi, że polityk Konfederacji chciał ją uderzyć. Sośnierz: Tej pani coś się odkleiło
Dobromir Sośnierz próbował uderzyć Anitę Kucharską-Dziedzic z Nowej Lewicy na sali sejmowej - wyznała sama współprzewodnicząca partii w audycji "Popołudnie Radia TOK FM". "Może z kimś mnie pomyliła" - odpowiedział polityk Konfederacji.
-
Dlaczego RPP obniżyła stopy? "Mogą wiedzieć coś złego. I dlatego się odważyli"
Rada Polityki Pieniężnej zgodnie z prognozami obniżyła poziom stóp procentowych. - Taka decyzja to ogromne ryzyko, że złoty się osłabi. Możemy rozkręcić inflację i trudno będzie z nią walczyć. Jeden ze scenariuszy mówi, że wiedzą coś tak złego o naszej gospodarce, że odważyli się podjąć tak dramatyczną decyzję - mówił w TOK FM Maciej Samcik.
-
"Lokalna półka" PiS w praktyce. Ekspertka nie gryzie się w język. "To trzeba się w głowę puknąć"
PiS przedstawił w środę program "Lokalna półka", zgodnie z którym minimum dwie trzecie asortymentu w sklepach ma pochodzić od lokalnych dostawców. Jak ostrzegała w rozmowie z tokfm.pl prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz z Politechniki Warszawskiej, doprowadzi to do wzrostu cen żywności, i tak już wysokich z powodu inflacji. - Naprawdę ludzie nie są w stanie wydawać więcej tylko dlatego, że PiS tak powiedział - twierdziła była wiceminister rolnictwa.
-
PiS gra pytaniami o uchodźców i "jednocześnie ich sprowadza". "Ktoś przy okazji na tym zarabia"
- Z jednej strony straszono nas nielegalnymi imigrantami, a nielegalnych w Polsce nie było - komentowała Joanna Solska z "Polityki" najnowsze doniesienia o aferze korupcyjnej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że system wizowy stworzony przez Piotra Wawrzyka umożliwiał "zaklepywanie kolejki". Za polską wizę obcokrajowcy płacili nawet 5 tys. dolarów.
-
"Lokalna półka" PiS-u to strzał kulą w płot? Pawlak: Poseł z PSL-u 15 lat temu zgłosił podobną poprawkę
PiS zaprezentował kolejną obietnicę wyborczą - to program "Lokalna półka", który zakłada, że dwie trzecie dostępnych w sieciach handlowych: owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa będzie pochodziło od lokalnych dostawców. - 15 lat temu, poseł Zbigniew Komorowski z PSL-u zgłosił poprawkę, żeby supermarkety miały w swoich ofertach 20 proc. marki własnej - mówił w TOK FM Waldemar Pawlak z PSL, kandydat do Senatu.
-
TOK FM ujawnił metody funkcjonowania medycznego podziemia. Prof. Pyrć: W Polsce jesteśmy niezaopiekowani
W Polsce - jak mówił w TOK FM prof. Krzysztof Pyrć medyczne podziemie "funkcjonuje w świetle reflektorów". - Trudno mi oceniać, co innego poza pieniędzmi mogłoby tymi ludźmi kierować - stwierdził, komentując działania medyków, którzy naciągają pacjentów. Dlaczego ludzie decydują się na korzystanie z usług, które z medycyną i nauką mają niewiele wspólnego? - Poziom ochrony zdrowia jest na tyle zły, że szukamy rozwiązań alternatywnych - uważa wirusolog.
-
"Osiedle Pinokia". Ekspert punktuje program, który zaprezentował premier. "Ktoś się z nami bawi"
PiS obiecuje mieszkańcom blokowisk wielkie zmiany, bo - jak wygra wybory - to zrealizuje program "Przyjazne Osiedle". - To się wszystko ze sobą nie składa i musi być w tym pewien fałsz - ocenił w TOK FM Artur Celiński z "Magazynu Miasta". Ale przyznał też, że pisowcy świetnie rozegrali sprawę, bo obiecali rzeczy, za które przynajmniej częściowo będzie można zapłacić z kasy UE. - W sztabie wyborczym ktoś połączył kropki - mówił.
-
Agnieszka Holland o "Zielonej Granicy". "Nie chodziło nam o to, żeby sprowokować jakąś naparzankę"
"Zielona Granica", nowy film Agnieszki Holland, zostanie pokazany na festiwalu w Wenecji. Tymczasem w Polsce, na długo przed premierą, wywołał falę nienawistnych komentarzy w stronę reżyserki, nawet od ludzi władzy. - Te komentarze są dość autorytarne i agresywne, natomiast są na temat filmu, którego ci ludzie nie widzieli. Spodziewają się najgorszego, bo na złodzieju czapka gore - wskazała Holland w TOK FM.
-
Głosował przeciw "ustawie Kamilka", podpisał się pod wnioskiem do TK ws. aborcji. Teraz się tłumaczy
Artur Dziambor, poseł niezrzeszony, prezes partii Wolnościowcy, został kandydatem Trzeciej Drogi do Sejmu. Będzie startował z okręgu gdyńsko-słupskiego. - Trzecia Droga szykuje się do walki o wyborców-przedsiębiorców. Chce być reprezentacją ludzi przedsiębiorczych, którzy poważnie podchodzą do gospodarki w Polsce - mówił w "Wywiadzie Politycznym" Artur Dziambor, podkreślając, że punkty programowe nowego koalicjanta, do którego dołącza, powinny zostać zrealizowane jak najszybciej.
-
Wpadka jedynki PiS-u w Bydgoszczy. Szrot nie zna hasła wyborczego partii. "Coś z bezpieczeństwem"
Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot, który jest jedynką na liście kandydatów do Sejmu Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim, nie umiał w TOK FM prawidłowo odpowiedzieć na pytanie, jakie jest hasło wyborcze partii. To jednak nie jedyna kwestia w jakiej kandydat na posła był niezorientowany. Szrot nie wiedział lub udawał, że nie wie o poglądach skrajnego nacjonalisty Roberta Bąkiewicza, który także wystartuje z list PiS-u.
-
Pacjentce w "badaniu" wyszła prostata. Elektrodami "leczą" raka, autyzm i pasożyty. "Mamy pełny grafik"
W Białymstoku zapewniono, że biorezonans wyleczy mnie z raka, w Katowicach z depresji, a w Krakowie nie cofnęli się przed deklaracją, że "uleczą" dziecko z autyzmu. - Przecież to powinno być traktowane jako przestępstwo! - mówi w tokfm.pl prof. Magdalena Wiśniewska, przewodnicząca Rady Ekspertów Naczelnej Izby Lekarskiej. Gdy relacjonuję, że jako pacjent onkologiczny byłem namawiany do odstawienia leków, stwierdza: "To zbrodnia!".
-
Posłowie KO przestrzelili ws. Okęcia? Ekspert mówi o "dziejowej konieczności"
Posłowie Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński i Michał Szczerba ujawnili dokumenty, które zakładają likwidację i sprzedaż gruntów lotniska Chopina w Warszawie. Według doktora Łukasza Drozdy, zamknięcie lotniska w centrum miasta to dobry pomysł. - Brakuje nam terenów inwestycyjnych na sensowną mieszkaniówkę, a nie lokowanie czegoś na dalekich peryferiach. To zakorkowuje miasto, zwiększa smog, zachęca ludzi do jeżdżenia samochodami - argumentował w TOK FM politolog i urbanista.
-
Porozumiewa się z uczniami za pomocą tajemnego kodu. Nie każdemu się podoba. "To problem tej osoby"
Marcin Józefaciuk zaczął biegać, gdy był na stanowisku głównego dyrektora Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi. Chciał otworzyć umysł, rozładować napięcia, bo podczas jego kadencji spadły chyba wszystkie plagi egipskie, poczynając od strajku nauczycieli, poprzez pandemię, skończywszy na ataku Rosji na Ukrainę. Od tego czasu Józefaciuk bije rekordy i inspiruje innych. Przebiegł 305 km w dwie doby na bieżni. A ostatnim wyczynem przeszedł samego siebie. Chciał przebiec 600 km na 600-lecie Łodzi, a pokonał dystans 701 km.