POWIEDZIELI W TOK FM

 • PiS gra pytaniami o uchodźców i 'jednocześnie ich sprowadza'. 'Ktoś przy okazji na tym zarabia'

  PiS gra pytaniami o uchodźców i "jednocześnie ich sprowadza". "Ktoś przy okazji na tym zarabia"

  - Z jednej strony straszono nas nielegalnymi imigrantami, a nielegalnych w Polsce nie było - komentowała Joanna Solska z "Polityki" najnowsze doniesienia o aferze korupcyjnej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że system wizowy stworzony przez Piotra Wawrzyka umożliwiał "zaklepywanie kolejki". Za polską wizę obcokrajowcy płacili nawet 5 tys. dolarów.

 • 'Lokalna półka' PiS-u to strzał kulą w płot? Pawlak: Poseł z PSL-u 15 lat temu zgłosił podobną poprawkę

  "Lokalna półka" PiS-u to strzał kulą w płot? Pawlak: Poseł z PSL-u 15 lat temu zgłosił podobną poprawkę

  PiS zaprezentował kolejną obietnicę wyborczą - to program "Lokalna półka", który zakłada, że dwie trzecie dostępnych w sieciach handlowych: owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa będzie pochodziło od lokalnych dostawców. - 15 lat temu, poseł Zbigniew Komorowski z PSL-u zgłosił poprawkę, żeby supermarkety miały w swoich ofertach 20 proc. marki własnej - mówił w TOK FM Waldemar Pawlak z PSL, kandydat do Senatu.

 • TOK FM ujawnił metody funkcjonowania medycznego podziemia. Prof. Pyrć: W Polsce jesteśmy niezaopiekowani

  TOK FM ujawnił metody funkcjonowania medycznego podziemia. Prof. Pyrć: W Polsce jesteśmy niezaopiekowani

  W Polsce - jak mówił w TOK FM prof. Krzysztof Pyrć medyczne podziemie "funkcjonuje w świetle reflektorów". - Trudno mi oceniać, co innego poza pieniędzmi mogłoby tymi ludźmi kierować - stwierdził, komentując działania medyków, którzy naciągają pacjentów. Dlaczego ludzie decydują się na korzystanie z usług, które z medycyną i nauką mają niewiele wspólnego? - Poziom ochrony zdrowia jest na tyle zły, że szukamy rozwiązań alternatywnych - uważa wirusolog.

 • 'Osiedle Pinokia'. Ekspert punktuje program, który zaprezentował premier. 'Ktoś się z nami bawi'

  "Osiedle Pinokia". Ekspert punktuje program, który zaprezentował premier. "Ktoś się z nami bawi"

  PiS obiecuje mieszkańcom blokowisk wielkie zmiany, bo - jak wygra wybory - to zrealizuje program "Przyjazne Osiedle". - To się wszystko ze sobą nie składa i musi być w tym pewien fałsz - ocenił w TOK FM Artur Celiński z "Magazynu Miasta". Ale przyznał też, że pisowcy świetnie rozegrali sprawę, bo obiecali rzeczy, za które przynajmniej częściowo będzie można zapłacić z kasy UE. - W sztabie wyborczym ktoś połączył kropki - mówił.

 • Agnieszka Holland o 'Zielonej Granicy'. 'Nie chodziło nam o to, żeby sprowokować jakąś naparzankę'

  Agnieszka Holland o "Zielonej Granicy". "Nie chodziło nam o to, żeby sprowokować jakąś naparzankę"

  "Zielona Granica", nowy film Agnieszki Holland, zostanie pokazany na festiwalu w Wenecji. Tymczasem w Polsce, na długo przed premierą, wywołał falę nienawistnych komentarzy w stronę reżyserki, nawet od ludzi władzy. - Te komentarze są dość autorytarne i agresywne, natomiast są na temat filmu, którego ci ludzie nie widzieli. Spodziewają się najgorszego, bo na złodzieju czapka gore - wskazała Holland w TOK FM.

 • Głosował przeciw 'ustawie Kamilka', podpisał się pod wnioskiem do TK ws. aborcji. Teraz się tłumaczy

  Głosował przeciw "ustawie Kamilka", podpisał się pod wnioskiem do TK ws. aborcji. Teraz się tłumaczy

  Artur Dziambor, poseł niezrzeszony, prezes partii Wolnościowcy, został kandydatem Trzeciej Drogi do Sejmu. Będzie startował z okręgu gdyńsko-słupskiego. - Trzecia Droga szykuje się do walki o wyborców-przedsiębiorców. Chce być reprezentacją ludzi przedsiębiorczych, którzy poważnie podchodzą do gospodarki w Polsce - mówił w "Wywiadzie Politycznym" Artur Dziambor, podkreślając, że punkty programowe nowego koalicjanta, do którego dołącza, powinny zostać zrealizowane jak najszybciej.

 • Wpadka jedynki PiS-u w Bydgoszczy. Szrot nie zna hasła wyborczego partii. 'Coś z bezpieczeństwem'

  Wpadka jedynki PiS-u w Bydgoszczy. Szrot nie zna hasła wyborczego partii. "Coś z bezpieczeństwem"

  Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot, który jest jedynką na liście kandydatów do Sejmu Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim, nie umiał w TOK FM prawidłowo odpowiedzieć na pytanie, jakie jest hasło wyborcze partii. To jednak nie jedyna kwestia w jakiej kandydat na posła był niezorientowany. Szrot nie wiedział lub udawał, że nie wie o poglądach skrajnego nacjonalisty Roberta Bąkiewicza, który także wystartuje z list PiS-u.

 • Pacjentce w 'badaniu' wyszła prostata. Elektrodami 'leczą' raka, autyzm i pasożyty. 'Mamy pełny grafik'

  Pacjentce w "badaniu" wyszła prostata. Elektrodami "leczą" raka, autyzm i pasożyty. "Mamy pełny grafik"

  W Białymstoku zapewniono, że biorezonans wyleczy mnie z raka, w Katowicach z depresji, a w Krakowie nie cofnęli się przed deklaracją, że "uleczą" dziecko z autyzmu. - Przecież to powinno być traktowane jako przestępstwo! - mówi w tokfm.pl prof. Magdalena Wiśniewska, przewodnicząca Rady Ekspertów Naczelnej Izby Lekarskiej. Gdy relacjonuję, że jako pacjent onkologiczny byłem namawiany do odstawienia leków, stwierdza: "To zbrodnia!".

 • Posłowie KO przestrzelili ws. Okęcia? Ekspert mówi o 'dziejowej konieczności'

  Posłowie KO przestrzelili ws. Okęcia? Ekspert mówi o "dziejowej konieczności"

  Posłowie Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński i Michał Szczerba ujawnili dokumenty, które zakładają likwidację i sprzedaż gruntów lotniska Chopina w Warszawie. Według doktora Łukasza Drozdy, zamknięcie lotniska w centrum miasta to dobry pomysł. - Brakuje nam terenów inwestycyjnych na sensowną mieszkaniówkę, a nie lokowanie czegoś na dalekich peryferiach. To zakorkowuje miasto, zwiększa smog, zachęca ludzi do jeżdżenia samochodami - argumentował w TOK FM politolog i urbanista.

 • Porozumiewa się z uczniami za pomocą tajemnego kodu. Nie każdemu się podoba. 'To problem tej osoby'

  Porozumiewa się z uczniami za pomocą tajemnego kodu. Nie każdemu się podoba. "To problem tej osoby"

  Marcin Józefaciuk zaczął biegać, gdy był na stanowisku głównego dyrektora Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi. Chciał otworzyć umysł, rozładować napięcia, bo podczas jego kadencji spadły chyba wszystkie plagi egipskie, poczynając od strajku nauczycieli, poprzez pandemię, skończywszy na ataku Rosji na Ukrainę. Od tego czasu Józefaciuk bije rekordy i inspiruje innych. Przebiegł 305 km w dwie doby na bieżni. A ostatnim wyczynem przeszedł samego siebie. Chciał przebiec 600 km na 600-lecie Łodzi, a pokonał dystans 701 km.

TOK FM PREMIUM

Serwis informacyjny

Polecamy

Tematy