POWIEDZIELI W TOK FM

 • 'Kolega zdjął opatrunek i zobaczył ranę postrzałową brzucha'. O ratownikach, którzy za dużo widzieli
 • Kękę szczerze o swoich planach: Żyje mi się dobrze, natomiast nie pisze mi się wcale
 • Rosja zbawcą, a prezydent mesjaszem. Co myśli o świecie filozof nazywany 'mózgiem Putina'?

  Rosja zbawcą, a prezydent mesjaszem. Co myśli o świecie filozof nazywany "mózgiem Putina"?

  - Najazd na Ukrainę to przerażające spełnienie postulatów Aleksandra Dugina. Przeciętny Rosjanin, jako tako wykształcony, tak myśli o świecie - mówił w TOK FM prof. Zbigniew Mikołejko, filozof i religioznawca z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. W audycji "Godzina Filozofów" przybliżył sylwetkę rosyjskiego myśliciela, uważanego za głównego ideologa Putina.

 • Butelka zwrotna za 5 zł? Ekspert: Czeka nas rewolucja, a minister szykuje 'metodę kija'

  Butelka zwrotna za 5 zł? Ekspert: Czeka nas rewolucja, a minister szykuje "metodę kija"

  Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce wprowadzić nowy system kaucyjny. Sklepy o powierzchni powyżej 100 m kw. będą miały obowiązek przyjmowania butelek zwrotnych, a te mniejsze będą to mogły robić dobrowolnie. - Minister Jacek Ozdoba przyznał, że system zachęt owszem jest ważny, ale dla niego naturalnym jest element karania. Więc nie wątpię, że motywacja oparta na metodzie kija będzie w tych przepisach silna - mówił w TOK FM Michał Pac, ekspert branży gospodarki odpadami.

 • 'Czas na embargo na rosyjski gaz'. Minister klimatu: Na narracji 'nie da się' korzysta Putin

  "Czas na embargo na rosyjski gaz". Minister klimatu: Na narracji "nie da się" korzysta Putin

  Polski rząd chce, by Unia Europejska jak najszybciej przyjęła kolejny - siódmy już - pakiet sankcji wobec Rosji. Miałoby w nim znaleźć się embargo na rosyjski gaz. Ale - jak donosi portal Politico - może być z tym poważny problem, bo rosnące koszty życia w Europie i wyczerpujące negocjacje ws. poprzedniego pakietu sankcji mogą zmniejszyć determinację UE. - W elemencie tej narracji, że nie da się zrezygnować z rosyjskich surowców, uczestniczy też Putin i rosyjska propaganda - powiedziała w rozmowie z TOK FM minister klimatu Anna Moskwa.

 • Iga Świątek wspiera Ukrainę i angażuje się społecznie. 'Lewandowski nie dorósł do tej roli'

  Iga Świątek wspiera Ukrainę i angażuje się społecznie. "Lewandowski nie dorósł do tej roli"

  Po wygranej w Paryżu Iga Świątek zamanifestowała solidarność z Ukraińcami, co odnotowały światowe media, bo nadal rzadko się zdarza, by sportowcy zabierali głos w sprawach istotnych społecznie. Zdaniem Marcina Piątka z tygodnika "Polityka" boją się reakcji sponsorów, a czasem widzą tylko czubek własnego nosa. Pod tym względem przeciwstawił Igę Świątek Robertowi Lewandowskiemu. - Moim zdaniem, on nie dorósł do roli nośnika ważnych społecznie kwestii - mówił w TOK FM.

 • Ukraińcy stoją przed dylematem. 'Nawet jak matka dwójki dzieci pójdzie do pracy, to wątpię, żeby było ją stać na życie w Polsce'
 • 'Koledzy robią listy kolejkowe. 20-40 telefonów dziennie'. Im droższy węgiel, tym więcej chętnych na chrust

  "Koledzy robią listy kolejkowe. 20-40 telefonów dziennie". Im droższy węgiel, tym więcej chętnych na chrust

  To był dzień, kiedy - chyba wszyscy leśnicy - żeśmy się bardzo często uśmiechali. Przed wieczorem dostałem piosenkę o chruście, było mnóstwo memów - tak o reakcjach głównie internautów na program "Chrust plus" mówił w TOK FM Rafał Zubkowicz. Przedstawiciel Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych podkreślił, że bardzo wzrosło zainteresowanie kupnem drewna, są nadleśnictwa, gdzie nawet kilkadziesiąt osób dziennie dzwoni w tej sprawie.

 • Wakacje w tym roku bez taniego last minute. Ekspert wskazuje, czego obawiają się firmy turystyczne
 • 'Sami zapracowaliśmy na to, że nie mamy mitu 4 czerwca. Rozwaliliśmy go'. 33. rocznica wyborów 1989 r.

  "Sami zapracowaliśmy na to, że nie mamy mitu 4 czerwca. Rozwaliliśmy go". 33. rocznica wyborów 1989 r.

  Na taki sukces nie liczyłam - przyznała w TOK FM Ludwika Wujec, wspominając wybory 4 VI 1989 roku. 33 lata temu antykomunistyczna opozycja zdobyła 99 miejsc w stuosobowym Senacie oraz 35 proc. mandatów sejmowych. Z listy PZPR do Sejmu wszedł wtedy Włodzimierz Cimoszewicz. - Wspominam tamte czasy z ogromnym szacunkiem, ponieważ udało się ponad politycznymi podziałami stworzyć większość, kierującą się czymś, co wzniośle określę mianem dobra wspólnego - podkreślił.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Tematy